Apple iPhone 8

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Apple iPhone 8

Post od miodrage »

Baterija ce verovatno biti znacajno bolja, jer potrosnja zavisi od toga koliki je neko potrosac, a komponente su sada definitivno unapredjene da rade sa sto manje energije.
I ja mislim da ce da bude boom na trzistu, i spremam se da ga uzmem zeni cim izadje.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Apple iPhone 8

Post od Apolo »

"Značajno bolje" je konstatacija koju treba uzeti sa dozom rezerve kada je iPhone u pitanju. Njima je svaka kamera bila kao top kvalitet pa je značajan pomak napravljen tek sa ip11 modelom, isto tako i sa baterijom. Slažem se da prvenstveno zavisi od načina korišćenja uredjaja, ali ovde je u pitanju manje kućište od ostalih IP modela gde mogu staviti veću bateriju popd one u ip8 ali sad se očekuje da se A13 cip pokaze na delu koliko je ekonomičan po pitanju potrošnje. Lično mislim da neće biti nekog značajnijeg pomaka ali svakako da će uredjaj biti jako popularan jer će ga većina merkati ko ima nameru da predje na iPhone za koliko-toliko pristupačnu cenu. E sad kad će stići kod nas zbog ove situacije sa virusom, pitanje je jer kad sam pitao na KP za neke boje ip8 kad će nabavljati kažu ništa dok su granice zatvorene. A koja neka procena cene novog SE 2 je 500e.
Koliko vidim ljudi koriste priliku da pazare sad IP 7 ili 8 zbog povoljnijih cena, verovatno zbog najave novog modela koji treba izaći.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Festina lente.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Apple iPhone 8

Post od miodrage »

Apolo, to se isto pricalo i za SE, pa je bio odlican po pitanju baterije. U svakom slucaju, treba sacekati pa videti.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Apple iPhone 8

Post od Apolo »

miodrage, koristio sam SE 3 meseca, baterija je sve bila samo ne dobra. Ne znam na sta tacno mislis da je bio odlican po tom pitanju.
Festina lente.

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

Re: Apple iPhone 8

Post od djole1989 »

Apolo napisao:A koliko to dosta bolju bateriju u istom, malom kućištu od iPhone 8? A13 cip i 3gb rama su najjači aduti novog SE 2, sudeći po onom što je dosad poznato od informacija.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Pa kako 11 pro ima dosta bolju bateriju od xs-a?


Sent from my iPhone using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Apple iPhone 8

Post od Apolo »

Razlika je što ip11 pro ima veći kapacitet 388 mah i noviji cipset. Ne znam da li tehnologija ekrana na 11 ima nekog uticaja na potrošnju, ali ovo je ovo što bode oči. Međutim skeptičan sam i dalje po pitanju baterije na SE 2. Pretpostavljam da je najviše do cipseta, lično sumnjam da će nešto značajno povećati kapacitet ali voleo bih da grešim.

Da li su iPhone telefoni iz Telenor mreže kodirani?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Festina lente.

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

Re: Apple iPhone 8

Post od djole1989 »

Pa malo cipset malo baterija i sve kad se spoji bice sigurno oko 2 sata sota vise na novom uredjaju


Sent from my iPhone using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Apple iPhone 8

Post od miodrage »

Apolo, gledam zenin SE, i koliko ga unistava, pa se baterija i dalje drzi. Od pocetnih 24h, sada izdrzi 19, ali je 2 godine star uredjaj (kupljen nov). Keva i tetka pune na II dan uvece... iOS13.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Apple iPhone 8

Post od Apolo »

Možda je došlo do nekog unapređenja kroz nove update I verzije sistema, ja sam ta koristio samo 3 meseca period sep-dec 2018., malo sam više od proseka koristio telefon ali nisam nešto bio zadovoljan baterijom. Ali odlično ako danas može toliko da izdrzi pošto je ipak stariji telefon.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Festina lente.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Apple iPhone 8

Post od Apolo »

Može li se ikako Location services ubaciti u Control center, ili svaki put moram ići u Setting I Privacy kada hoću da uključim/isključim lokaciju?


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
Festina lente.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Apple iPhone 8

Post od Azimuth »

U CC ne mozes da stavis lolaciju, samo ono sto ti je ponudjeno u settings > control centre.
A zasto je palis/gasis? Imas za svaku aplikaciju ponaosob da te pita kada moze da koristi lokaciju i to zaista radi odlicno. Drzis je stalo ukljuceno, a aplikacijama dozvolis kako zelis pa tako npr navigacija je koristi samo kad koristis aplikaciju i sl.
Ako ti strelica bode oci, imas i to da iskljucis ili ukljucis.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Apple iPhone 8

Post od Apolo »

Остала ми је навика са Андроида да гасим сваки пут кад ми не треба локација.
А може ли се Gmail апликација пребацити у Дарк мод, пошто не видим нигде опцију?


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
Festina lente.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Apple iPhone 8

Post od Azimuth »

Ovo za Gmail ne razumem, pokusao sam da skontam ali mi nista nema logike. Konkretno, ja imam tu tamnu temu za Gmail, ali drugar na istom AppStore, ista verzija i iOS-a i aplikacije pa nema. Prvo mi je palo na pamet da je mozda to zbog razlike u ekranima, kod mene (11 pro) je oled, kod njega (8+) nije, ali onda citam da ima i onih koji koriste isti telefon kao i ja, isti AppStore i sve isto, ali nemaju. Tako da sam digao ruke od razmisljanja na tu temu jer svakako nije crna crna nego vise neka tamno siva.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Apple iPhone 8

Post od Apolo »

Јесте мало чудно, нашао сам нпр. упутство за XR, X, 11 како да се пребаци, а онда исто то нема за осмицу. Очигледно има нека фора али не вреди лупати главу, пробаћу чисто информативно да изгуглам шта је по среди.
А како функционише ајфон маил клијент? Пошто имам Gmail i Yahoo налоге па сам мислио да их објединим кроз једну апликацију.
Festina lente.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Apple iPhone 8

Post od Azimuth »

Ako ti Gmail aplikacija odgovara, mozes kroz nju da dodas i Yahoo nalog.
Pored Gmail, dobre su i Outlook i Email by Edison aplikacije.
Sto se nativne Mail app tice, licno je ne koristim jer me mrzi sa se igram sa njom, a sve samo zato sto ranije nije radio push za Gmail tj nije odmah izbacivao notifikaciju za novi mail. Nemam pojma kakvo je sada stanje.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Apple iPhone 8

Post od miodrage »

Azimuth, nazalost stanje je slicno i sada barem sto se pusha tice. Meni licno ne treba instant mail da stigne pa koristim native mail app i radi. Sto se tamne teme tice, mora i telefon da bude prebacen na dark them pa ce onda da radi. Ima na drugom forumu uputstvo kao to otprilike ide, ima i na netu da se nadje...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Apple iPhone 8

Post od Apolo »

Azimuth napisao:Ako ti Gmail aplikacija odgovara, mozes kroz nju da dodas i Yahoo nalog.
Pored Gmail, dobre su i Outlook i Email by Edison aplikacije.
Sto se nativne Mail app tice, licno je ne koristim jer me mrzi sa se igram sa njom, a sve samo zato sto ranije nije radio push za Gmail tj nije odmah izbacivao notifikaciju za novi mail. Nemam pojma kakvo je sada stanje.
Yahoo ми је секундарни маил па сам га ставио у нативни маил клијент, нису ми битне ту нотификације.
Инсталирао сам за Gmail који ми је примарни Едисон (пошто видим да има високе оцене) и делује ми одличан. Брзо сам све подесио и има дарк мод што ми је јако битно.


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
Festina lente.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Apple iPhone 8

Post od Azimuth »

@miodrage, ne mora sistem da bude na nocnom modu.
[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/202004 ... b8e6bc.png[/img]

@Apolo, odlicna je, ja je koristim za poslovni mail (exchange) i radi mi savrseno. Outlook je isto ok, isto ima tamnu temu, ali mi ne odgovara jer se sadrzina konverzacije skroluje na “pogresnu” stranu. Opet, stvar navike...

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Apple iPhone 8

Post od Apolo »

@Azimuth, да ли ти се дешава на Edison mail да кад хоћеш да одговориш на неки мејл или напишеш нови, он ти повуче све неке рандом мејлове у BCC/CC? Пробао сам наћи нешто у подешавањима и рестартовати апликацију али ништа, опет исто.

ЕDIT: моја грешка, он избаци понуђене контакте које могу да убацим, нису аутоматски убачени у ове две категорије.

А што се тиче Outlook иако подешене и омогућене нотификације, не појављују се за нове мејлове.

Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
Festina lente.

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

Re: Apple iPhone 8

Post od djole1989 »

Meni Outlook radi savrseno za live i gmail stizu notifikacije...i koristim je kao glavnu app za mail mada koratim i spark i edison za neke sporedne mailove ali mi outlook nekako najbolje lezi...stvar navike


Sent from my iPhone using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

Odgovori