iPhone XS & XS Max

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone XS & XS Max

Post od miodrage »

Gomila Android-budalastina.
PetarVetar, lupio si za medalju, i to platinastu. iOS izgleda sterilno? A kako majke ti izgleda Android? Isto tako, da ne kazem identicno.
Jedino je Windows imao neki otklon, i pokazao kako zanimljiv moze da bude interfejs. Nazalost, to nije bilo prihvaceno od strane korisnika.
Green, a ti si pa kao objektivan u svojim stavovima? I ostali koji se kunu u Android? Da se ne izrazavam o objektivnosti...
Znaci ako si Android fan, onda si objektivan, a sve ostalo je neobjektivno. Pa to je vec na nivou ovog prodavca magle koji vodi ovu nesrecnu drzavu. To je u nivou imbecilne izjave G:W: Bush-a: "Ili ste sa nama, ili protiv nas", jasno sugerisuci da treceg puta ni nema. To je tek UMOBOLNO!!!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone XS & XS Max

Post od гари »

Samo bih podsetio da iPhone nije ništa skuplji od flagship androida. Sve je to isti cenovni rang.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

PetarVetar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2014. 17:27
:: Samsung S20+
Lokacija: Jagodina

Re: iPhone XS & XS Max

Post od PetarVetar »

Hvala na medalji, ali u pitanju je subjektivno mišljenje sa kojim možeš da se složiš ili ne, nema potrebe za vređanjem. Meni lično je iOS dosadni shit fest, a interfejs Androida može da izgleda kao Nokia 3310 ako to poželim.

500 evra za kameru od 12mp? Nikad.

Poslato sa JSN-L21 uz pomoć Tapatoka

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone XS & XS Max

Post od sugarcoated_ass »

гари napisao:Samo bih podsetio da iPhone nije ništa skuplji od flagship androida. Sve je to isti cenovni rang.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Jesi siguran? [emoji16] Dao sam već jednom primer, iP XR i Mate 20 Pro imaju istu cenu. Da li XR vredi toliko?

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

blackwhite
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 06. Feb 2013. 16:26
:: Apple Iphone XS
:: Apple Iphone 6s

Re: iPhone XS & XS Max

Post od blackwhite »

PetarVetar..ja se ne razumem u tu tehnologiju toliko,ali ta kamera od 12MP pravi bolje slike od ovih po 20 ,40 itd ..
iOs ne izgleda sterilno ,nego jednostavno i prakticno ...otkljucam ga i tap -tu sam ...meni na androidu izgleda glupo i to sto mora da povucem na dole ,ili gore da bi usao u meni ...
i to je isto jedan od razloga zasto mi se vise dopada ios...

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iPhone XS & XS Max

Post od znemanja »

iPhone jeste precenjen u odnosu na ono sto se dobije za taj novac, ali nikako nije loš uređaj. iOS je jedina alternativa Androidu, jeste iOS u nekim segmentima inferiorniji od Androida, ali je svakako dobro imati alternativi Androidu.
Što se tiče cene iPhone, ni Androdi flagship modeli nisu mnogo jeftiniji, tako da ko plati za androdi flagship može da plati i iPhone.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: iPhone XS & XS Max

Post od Green »

miodrage, i moji "najneobjektivniji" stavovi su bar 1348 puta objektivniji od tvojih "objektivnih". Vise verovati nekoj raspaloj ku*avi u njenu nevinost, nego u tvoju "objektivnost". A da iole malo pazljivije citas sta se pise po forumu, shvatio bi da podjednako i hvalim i kritikujem.
blackwhite, ne razumes se u tehnologiju toliko, ali znas sta ti je glupo, a sta ne. Ajde nemoj vise, leba ti. Prebaci se na onaj drugi forum...

blackwhite
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 06. Feb 2013. 16:26
:: Apple Iphone XS
:: Apple Iphone 6s

Re: iPhone XS & XS Max

Post od blackwhite »

:lol: Green ,pa nisam retard da ne znam da razgranicim sta mi se svidja a sta ne :lol:
Da zakljucim sto se mene tice :
-Vise mi se svidja ios od androida
-Vise mi se svidja Iphone od bilo kog androida
-vise mi odgovara iPhone i ios od bilo kog Androida
---------------------------------------------------------------
-Ne znaci da mi se vise svidja cena iPhonea
-Ne znaci i to da volim sto se puni dva sta i sto nema nista od ,,moderne,, opreme u kutiji
- Ne znaci da ce to u buducnosti da ostane isto(mozda mi se svidi naeki Android)
-Ne znaci da necu mozda i u skorijoj buducnosti preci sa iOs na android
-NE ZNACI DA MRZIM ILI OMALOVAZAVAM Samsung,Huawei itd ...samo mi se vise svidja iPhone.
Tako da bih zamolio pojedine clanove da me zaobidju u tom nametanju neceg sto meni treba da se svidi ...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone XS & XS Max

Post od гари »

sugarcoated_ass napisao:Jesi siguran? [emoji16] Dao sam već jednom primer, iP XR i Mate 20 Pro imaju istu cenu. Da li XR vredi toliko?

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
To jeste, ali za moj pojam prihvatljive cene telefona, oba koštaju Boga oca. :D Ja bi XR mogao da gledam tek da bude koštao kao danas iPhone 6S. I onda bi naravno opet kupio android. :D

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: iPhone XS & XS Max

Post od Joxy »

blackwhite napisao:[emoji38] Green ,pa nisam retard da ne znam da razgranicim sta mi se svidja a sta ne [emoji38]
Da zakljucim sto se mene tice :
-Vise mi se svidja ios od androida
-Vise mi se svidja Iphone od bilo kog androida
-vise mi odgovara iPhone i ios od bilo kog Androida
---------------------------------------------------------------
-Ne znaci da mi se vise svidja cena iPhonea
-Ne znaci i to da volim sto se puni dva sta i sto nema nista od ,,moderne,, opreme u kutiji
- Ne znaci da ce to u buducnosti da ostane isto(mozda mi se svidi naeki Android)
-Ne znaci da necu mozda i u skorijoj buducnosti preci sa iOs na android
-NE ZNACI DA MRZIM ILI OMALOVAZAVAM Samsung,Huawei itd ...samo mi se vise svidja iPhone.
Tako da bih zamolio pojedine clanove da me zaobidju u tom nametanju neceg sto meni treba da se svidi ...
Posteno. Izneo si svoje misljenje koje jeste subjektivno ali drugacije ne moze biti. Retko ko je u danasnje vreme objektivan, tako da ti ne zameram, ako uopste i ima takvih.
Samo jedno je sigurno, iP odavno vise nije najbolji na trzistu, ni u jednom segmentu pojedinacno. Kao celina je dobar proizvod, tu nema dileme, ali ni kao takav nije najbolji na trzistu. [emoji4]

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iPhone XS & XS Max

Post od znemanja »

Samo da vas podsetim da postoji tema u kafiću Android vs iOS 2019. u kojoj može da se nastavi diskusija. Ovo je tema o iP XS/XS Max.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

blackwhite
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 06. Feb 2013. 16:26
:: Apple Iphone XS
:: Apple Iphone 6s

Re: iPhone XS & XS Max

Post od blackwhite »

[/quote]Posteno. Izneo si svoje misljenje koje jeste subjektivno ali drugacije ne moze biti. Retko ko je u danasnje vreme objektivan
[emoji4][/quote]

U neku ruku to je i normalno ,jer kad posedujes neki uredjaj koji si zeleo ,normalno je da budes malo subjektivan :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone XS & XS Max

Post od miodrage »

Green, ne zalazim u neke delove foruma gde zaista ne bih znao sta da trazim i citam, ali tamo gde jesam - ti nemas nijedan pozitivan stav o necemu sto nije Android.
Toliko o objektivnosti.
Ja za razliku od svih vas ovde nikad nisam ni tvrdio da sam objektivan, stavise ne jednom sam naveo da sam vrlo subjektivan, pristrasan, i da mrzim Android. Kraj price.

blackwhite, vam je lepo objasnio. Nemam sta da dodam, svaka cast za postove :D
Pitanje: koliko ti drzi baterija, sa koliko upotrebe? Imas onaj Screen time pa mozes da vidis, cisto me zanima... Takodje sam video da postoji mogucnost da se naprave neke fazon 3D fotke, da li je to sama opcija uredjaja, ili mora da se ima aplikacija?
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: iPhone XS & XS Max

Post od Green »

miodrage, bilo me je u Windows temama, ima me u Apple temama. Opet, da citas toliko koliko prosipas gluposti gde god se pojavis, uvideo bi da sam hvalio i jedno i drugo. Ali ti to nikad neces priznati, jer ti je obraz tvrd ko djon od cipela. Kraj price... :roll:

blackwhite
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 06. Feb 2013. 16:26
:: Apple Iphone XS
:: Apple Iphone 6s

Re: iPhone XS & XS Max

Post od blackwhite »

Miodrage ,baterija mi drzi ,pa da kazem dan ,noc i tek ujutru ga punim..u sustini ajde da kazem kod konstantnog cackanja izdrzi ceo dan ,dok ne odem u krevet uvece(22,23 h) ..pa ga tek ujutru stavim na punjac..i to sa nekih 20% ..
Ne igram igrice,najvise koristim internet,instagram,whatssup,mozzart,blic...i to bas onako cesto..
sto se slike tice,nisam video te 3D fotke..
Ima do 10x zoom,ima automatski 1x i 2x zoom...10puta zoom ,ne znam kakav je kod huaweia,ali ovde je vrlo dobar ..mogu da slikam nesto pa da okacim..

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: iPhone XS & XS Max

Post od Joxy »

Nije to taj zoom kao sto imaju Oppo i Huawei. Mora se imati poseban senzor za tako nesto. [emoji6]

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone XS & XS Max

Post od miodrage »

Green, znam ja gde te ima, ali se ne secam nijednog tvog pozitivnog komentara o onome sto je ne-Android. Mozda je i bilo nesto, ali cisto sumnjam, mozda nekada davno. U poslednjih 2 godine sigurno ne. Jos si gore radikalizovan od mene, a a to je zaista tesko.
blackwhite, bilo je ovde okaceno, clan sa nickom snebivljiva_azdaja je stavila, pa sam to video. Navodno sama FB aplikacija to napravi, ali ja nisam nigde video tu opciju. I zato mi nije jasno, da li su neophodne 2 kamere ili ne.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

blackwhite
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 06. Feb 2013. 16:26
:: Apple Iphone XS
:: Apple Iphone 6s

Re: iPhone XS & XS Max

Post od blackwhite »

normlna
Slika
i isto to 10x zum
Slika

Po mom misljenju ,jako kvalitetno to radi xs

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: iPhone XS & XS Max

Post od Joxy »

Evo kako to radi P30 Pro. Slikao Bench tim dok je bio na predstavljanju u Parizu. Fotke su iz hotela. Ne znam tacnu udaljenost od tornja.
Dakle iP ni priblizno kao Huawei, prosto nisu iste mogucnosti kamera. [emoji4][spoiler][img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201904 ... b91746.jpg[/img][img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201904 ... 69c07a.jpg[/img][img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201904 ... 050928.jpg[/img][img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201904 ... cf0c8e.jpg[/img][/spoiler]

blackwhite
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 06. Feb 2013. 16:26
:: Apple Iphone XS
:: Apple Iphone 6s

Re: iPhone XS & XS Max

Post od blackwhite »

ma ok ,ne kazem da je kvalitetnije ,ni da je blizu ..samo kazem da i ovo nije lose ...

a inace ne mogu da vidim to sto si ti okacio .... izlazi mi ono i<mg http> .. ...itd ..

Odgovori