iPhone XR

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: iPhone XR

Post od Green »

Mio palamudi o pravdi na forumu, a pre neki dan postavio off-cinu od teme, da mu je crk'o telefon. :roll:

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: iPhone XR

Post od Evindzer »

Grine, ne prkeljaj - pravda za Đoleta! :D
Podržavam iGuruovu ideju i o temi "iOS protiv Androida" - zašto zatvarate teme koje bi bile najposećenije na forumu? :D
ON: iPhone Xr rules! [emoji14]

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: iPhone XR

Post od Green »

Kad vec podrzavas "ratnicke" teme, mogao bi i da ucestvujes u njima, a ne da samo citas, ispravljas pravopisne greske i kliberis se. 8)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: iPhone XR

Post od Evindzer »

Pa i kliberenje i obrazovanje forumljana u razvoju spada u učestvovanje, zar ne? [emoji14]
Kad god je bila ozbiljna rasprava uz međusobno poštovanje učesnika, komentarisao sam ozbiljno - a kad god je rasprava dostojna kokica, potkuvam dve-tri vreće i kliberim se. :D
Naravoučenije: niko ovde nikoga neće preobratiti na drugu stranu i promeniti mu mišljenje, sve što možemo jeste da izrazimo svoje mišljenje, i to je to.

snebivljiva azdaja
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 212
Pridružio se: Sre, 13. Dec 2006. 09:48
:: iPhone 14 Pro
Lokacija: DK

Re: iPhone XR

Post od snebivljiva azdaja »

@djole1989 - Ja sam na Apple sajtu nasla podatak da je Xs dual nano sim namenjen samo trzistima u Kini, Hongkongu i Makauu. Ja ne znam kako je serivisiranje organizovano u Srbiji, ali ove zvanicni nece i ni da takne telefone iz privatnog i paralelnog uvoza (paralelni uvoz je kada firme uvezu proizvod koji je namenjen trzistu neke druge zemlje i prodaju na domacem), bez obzira na garanciju. Samo kazu “posaljite telefon tamo gde ste ga kupili”. Kupovati takav telefon (obzirom na cenu) je prevelik rizik. Barem za mene.

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

iPhone XR

Post od djole1989 »

U istyle mislim da primaju sve telefone, kao i u bilo kom eu apple storu, ranije su imali nekih ogranicenja ovi nasi reselleri ali mislim da vise nije tako, ranije nisu primali ni us modele na servis sad primaju....od skoro istyle menja i ekrane do pre mesec dana ni to nisu radili....sad je kod nas full usluga [emoji16]

Ps. Uvek mozes da ga odneses u neki eu apple store.


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

snebivljiva azdaja
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 212
Pridružio se: Sre, 13. Dec 2006. 09:48
:: iPhone 14 Pro
Lokacija: DK

Re: iPhone XR

Post od snebivljiva azdaja »

Ovde, ako nisu kupljeni u DK, Humac (zvanicni Apple uvoznik) prihvata samo do godinu dana od dana prodaje, uz prilozen originalni racun. Kupljeni u DK imaju 2 godine reklamacije.

Ovo je za Apple proizvode, dok za ostale vazi “salji gde si kupio”.

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

iPhone XR

Post od djole1989 »

Nekinresselleri kao taj tvoj daju garanciju god bez obzira gde je kupljen ako je kupljen kod njih onda je 2god... mada ja svakako menjam svake god, a do sad sam ima samo problem sa ip6 koji sam poslao u ch i tamo mu je zamenjen ekran u paketu sa slusalicom, zbog problema sa slusalicom(tj gornjim zvucnikom) ali to je bilo u vreme kad je ip6 bio aktuelan, sad sam video bas dosta slucajeva da istyle menja ili popravlja u prvoj godini telefone koji nisu kupljeni kod nas...odnosno kod njih u radnji...dok u eu oficijalni apple storovi ne pitaju te gde je kupljen cak ti ni racun ne treba samo reklamiras telefon i dobijas samo telefon punjac ti ostaje stari. Vide oni kad je telefon aktiviran i od tad ti tece garancija.


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: iPhone XR

Post od novak »

Prva godina garancije je internacionalna, a druga vrijedi samo tamo gdje si kupio. I iCare vrijedi samo u zemlji gdje je uzeta usluga


Sent from my iPhone using Tapatalk

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iPhone XR

Post od Baraba »

djole1989 napisao:U istyle mislim da primaju sve telefone, kao i u bilo kom eu apple storu, ranije su imali nekih ogranicenja ovi nasi reselleri ali mislim da vise nije tako, ranije nisu primali ni us modele na servis sad primaju....od skoro istyle menja i ekrane do pre mesec dana ni to nisu radili....sad je kod nas full usluga [emoji16]

Ps. Uvek mozes da ga odneses u neki eu apple store.
Pozdrav,
Nemoj da misliš jer misliš naopako, zamoliću te da pišeš proverene informacije. Kineski model ima tradicionalan dual SIM (dve nano-SIM) i nikad na iP iz Kine nije važila garancija u Srb, ne verujem da će ikada. Za naše i EU tršište je model dual SIM sa funkcijom nano-SIM + eSIM (embedded SIM). Šta to znači? Kako ni jedna mreža/operater u Srb ne podržava eSIM logično da mi nemamo dual SIM koji pominješ, informiši se malo o eSIM.

Tačno je da iP kasni za droidom, upravo dual SIM boljka koja je sve traženija kod nas, to je meni ogroman minus. Sledeća stavka je snimanje telefonskoih poziva, dosta poziva i čovek se pogubi šta je rekao, jednostavno vrati snimak. Takođe iP nema model koji se može porediti sa Note serijom, nema ni drugi droid proizvođač. Prednost droida što lako možete skinuti neku app da isprobate pre kupovine, Mio je lepo napisao da mu ne pada na pamet da plati 12$ za talk, Mio, mogu da ti pošaljem vip verziju za droid dok je bla free (nije najnovija, starija ali radi sve što treba i više, nema reklama, takođe ima modovana verzija za AMOLED ekrane u crnoj boji, pa to izgleda sjajno, kapiraš Mio). Da napomenemo i glavnu manu u Srbiji iP, on nema model 100-200e u cenovnom rangu koji se najviše prodaje.
IP radi odlično to što ima, ali mu fali dosta za lovu koliko košta, kažem kao korisnik oba OS.


Ivan.

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

iPhone XR

Post od djole1989 »

Ne razumem sta je problem sta sam napisao pre nisu primali ni us modele sad primaju lepo sam reko da mislim da primaju sad i druge, i da u krajnjem slucaju ako ne primaju moze da se odnese u neki od eu storova.
Sto se tice poredjenja sa note serijom u pravu si da apple nema telefon sa olovkom, ali kome treba olovka, svaki ip ima sve sto i android modeli.
A to sto smo zemlja trećeg sveta i e-sim nema kod nas to je druga priča, hrvatski t-mobile nudi e-sim npr....


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iPhone XR

Post od znemanja »

Kome treba olovka?! pa očigledno masi ljudi jer Note se jako lepo prodaje. Nije poenta kome treba, poenta je da Apple ne može da ponudi konkurentan proizvod Samsungu, a to je velika mana iPhone-a i generalno Apple-a.

Sent from my Samsung Galaxy S9 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

iPhone XR

Post od djole1989 »

Kome bas treba olovka kupice iPad sa olovkom ako hoce i apple i olovku. Konkurentni ne moze u pravu si, nudi bolji.


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iPhone XR

Post od znemanja »

Govorimo o smartphone uređajima, a ne o tabletima. Samsung tu ima tab S4 koji paripa iPad-u. Dakle, Apple nema dostojnog konkurenta Note seriji, budući da proizvod kao sto je Note nema u svom portfoliu, dakle Apple nudi inferiorniji uređaj.

Sent from my Samsung Galaxy S9 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iPhone XR

Post od Baraba »

djole1989, zamolio sam te da ne pišeš proverene informacije. U kom Apple Store u EU uvažavaju garanciju za modele Kineskog tržišta?

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: iPhone XR

Post od Evindzer »

Braćo, zar ne vidite da vas Đole loži? Nema potrebe da mu i dalje objašnjavate, zna i on razliku između telefona i tableta, ali je rešio da vam kontrira.
Baraba napisao:djole1989, zamolio sam te da ne pišeš proverene informacije.
Pa i ne piše - piše neproverene. :D

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: iPhone XR

Post od ~Arkan~ »

djole1989 napisao: Konkurentni ne moze u pravu si, nudi bolji.


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
S tobom ne vredi ikakvu konverzaciju voditi. Niko ne spori da je iOS odličan sistem, ali da neke opcije fale i da Apple non stop 'juri' i pokušava da stigne android u nekim funkcijama zadnjih par godina, i to je tačno. Eto grupne notifikacije, koliko dugo su bili sigurni da su njihove notifikacije i sav taj sistem najbolji i na kraju su poklekli i sad iOS ima nešto što android ima godinama unazad. Ima tu još primera kao što je Always on (koji će se pojaviti u sledećoj verziji iOS-a.
Ono što je tu i što ne ne nedostaje radi odlično, it's a fact. ALI, jedno ogromno ALI, za široku masu je Android trenutno sigurnija opcija jer nudi više. Šta više, telefon od 500-600e može da završi sve za 99.9% ljudi (One Plus 6t) i suludo je davati 1000e za Pixel/ iPhone Xs. Ljudi to polako shvataju i proizvođači su udarili limit što se tiče cene.



Sent from my Mi A1 using Tapatalk

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone XR

Post od miodrage »

~Arkan~, vidis tu jako gresis, proizvodjacima je bitan samo PROFIT, a ako moze nesto da proda za Boga oca para, onda ce to i da uradi. Koji crni limit, jel citas ti sta pises? Pa prosle godine je limit bio oko 750-800€, pre toga oko 600, pre toga 500, sada je oko 1000. Sledece godine ima da ide na 1200-1300, ako ne i vise.
znemanja, mislim da se Apple i Note serija ne daju porediti jer nisu ista klasa. To je kao da poredis Maybach-a i Bugatti Chiron... Gluposti.
Note je klasa za sebe. Uredjaj za poredjenje jeste S9. U pojedinim stvarima, iOS je neprikosnoven, i ti to jako dobro znas. U nekima Android prednjaci. Meni to jednostavno nije dovoljno, kao i jos mnogima da i pomislim da koristim uredjaj sa tim sistemom.
Mislim da sam uspeo ovde da uporedim iOS12 sa poslednjim Win10, i lepo naveo da je sto se mene tice Win bolji i funkcionalniji.

Ajde lepo da se vrnemo na temu.
Sada nakon nekih 10-ak dana koriscenja mogu da lepo sumiram utiske, a oni se mogu svesti na nekoliko stvari, ali najpre BATERIJA - fantasticna. Kraj, nema dalje.
Bez obzira na specifikacije, ekran je ODLICAN, Apple je napravio sjajan posao.

A sada malo o e-SIM. Da, to ce kod nas doci verovatno oko leta... A do tada, postoje opcije na netu tipa Truephone, tipa Ubiqi i sl. 500MB u celoj Evropi za 5€, ili 3 GB tokom 30 dana za 25€. Za sada skupo, ali ocekujem brza pojeftinjenja. Meni je interesantno sto Telekom.hu ima e-SIM, pa kad prelazim preko, sto nije tako retko, mogu da koristim taj net bez roaminga. Isto tako za more, u Grckoj i Spaniji ima vec odlicnih ponuda, treba ih videti.... Sjajna stvar je sto ti ne treba fizicka kartica, vec samo skeniras QR code i posao zavrsen. Takodje, negde sam citao da bi na ovaj nacin mogao u vise uredjaja da imas isti broj. Jedinstvena pretplata za broj koji koristis recimo u 2 telefona i satu...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: iPhone XR

Post od ~Arkan~ »

Vidi se da si pratio samo Wp do skoro. Apple ima opasnih problema, prodaja im jako, jako loše ide i skontalo su i sami da neće moći baš toliko da se bahate više. Ti grešiš ako misliš da će cena ići još na gore. Predviđali su da će se Xr prodavati kao iPhone 6, pogledaj kako im ide prodaja, smanjili su proizvodnju drastično samo da ne bi morali da smanje cenu. Čak su počeli opet sa proizvodjom običnog X-a.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: iPhone XR

Post od novak »

Ne biljeze prodajni uspjeh ni Xs ni Xr, al zato se prodaje max. Ne sumnjam da ce i sljedeci max modeli ici preko 1100. Pa dolazeci S10+ ce biti oko te cifre. Za Apple je ocekivati vecu cijenu


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odgovori