iPhone 11 Pro / 11 Pro Max

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: iPhone 11 Pro / 11 Pro Max

Post od dachakragujevac80 »

Tako bi trebalo,ali mnogi kazu da je to i datum kupovine. Kad uzimas kod ovlascenih prodavaca,ne bi trebalo da bude problema,to je taj datum,ali sta kad uzimas kod preprodavaca i to narocito onih koji preprodaju uredjaje sa mreze. Garancija tece od onog dana kad je uredjaj kupljen kod prodavca


Sent from my iPhone using Tapatalk

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: iPhone 11 Pro / 11 Pro Max

Post od ~Arkan~ »

Poprilično sam siguran da se ovde priča o Apple garanciji, ona važi od dana aktivacije.
Za garancije naših operatera je poznato da važe od dana kupovine, ali to nema veze s Jabukom, isto je za Samsung, Xiaomi, Nokiu, Huawei.
Neka me ispravi neko ako grešim, ali ovako je 99%, Apple garancija od dana aktivacije, ova druga od dana kupovine.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: iPhone 11 Pro / 11 Pro Max

Post od dachakragujevac80 »

To sam i ja mislio,ali na jednom drugom forumu,lik koji radi kod jednog ovlascenog prodavca,kaze da vazi od datuma kupovine. Mada ja mislim da to moze da se proveri na apple-vom sajtu


Sent from my iPhone using Tapatalk

kocapro
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 255
Pridružio se: Čet, 10. Avg 2006. 00:06
Lokacija: Sabac

Re: iPhone 11 Pro / 11 Pro Max

Post od kocapro »

Kako napraviti Apple id na koju zemlju je najbolje registrovati ,jel imate neki predlog,vidim na internetu ima raznih objasnjenja ,sta mi vi predlazete ,,,Cuo sam da ljudi registruju na neke americke drzave(Oregon) navodno posto se tu ne placa porez za aplikacije i da ne zanimaju me garancije nasih operatera nego ona zvanicna garancija koja traje godinu dana i koja je ostvariva bilo gde u svetu od momenta aktivacije uredjaja(a kazu da je momenat aktivacije kad upalite telefon i on se prikaci na nekui internet mrezu ,ne znam tako sam cuo )
Forever !!!

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: iPhone 11 Pro / 11 Pro Max

Post od dachakragujevac80 »

Ja sam otvorio na Hrvatsku. I oduvek sam na tom nalogu. Nikad nisam bio na nekom drugom,pa ne mogu da ti kazem razlike,ali racunam da na ovom ima najvise aplikacija vezanih za Srbiju i koje su nama od koristi [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 11 Pro / 11 Pro Max

Post od miodrage »

Ajde da ja malo razjasnim neke stvari jer sam poprilicno dugo u ovom svetu.
Krenucu sa aktivacijom - nekada je aktivacija morala da se radi preko iTunes programa, danas na srecu vise ne mora. Aktivacija pocinje kada se telefon ukljuci, nakaci na Internet i mobilnu mrezu (ima u sebi karticu) i ti uradis activate iPhone. Do tog momenta uredjaj nije aktiviran. To moze da se proveri na Apple-ovom sajtu da vidis da li je uredjaj aktiviran i kada. Garancija (internacionalna) vazi godinu dana od dana te aktivacije, BEZ OBZIRA kada je telefon kupljen. Sto se tice ove domace garancije, ta druga godina garancije koliko vazi nisam ubedjen, ali sam siguran da neces dobiti refurbished uredjaj, nego da ce da te zavlace nedeljama i da pokusavaju na sve nacine da zamazu problem. Tako je sa svim domacim gov*ima, pa tako i sa ovim.
Drugo je pitanje vezano za Apple nalog. Apple nazalost u Srbiji preko AppStore-a zvanicno ne postoji. Postoji zato u drugim prosperitetnim drzavama tipa Burundi, Botswana, Malawi, cak i Nauru. Srbija spada u ekskluzivne drzave poput Iraka, Sirije, S. Koreje, Kube i jos par njih gde zbog politike AppStore ne postoji.
Srecom alternative su uvek moguce. Ja od samog pocetka imam Apple nalog vezan za Hrvatsku. Dao sam sve svoje podatke, svoju adresu, svoj broj telefona, jedino sam country stavio Croatia, jer Serbia nema. Odnosno - ima, ali aktivacija sa time NE PROLAZI. Druga opcija je USA nalog. Sa ovim drugim neki kazu da imas pristup vecem broju aplikacija (ne znam, sve sto mi je ikad trebalo sam odmah nalazio), navodno u nekim drzavama postoji mogucnost kupovine apps bez poreza i sl. MEDJUTIM, tu imamo ono ALI koje devojci srecu kvari.... U USA nije moguce da se placa nasim karticama, nego mora da se kupi iTunes gift card, pa se onda taj iznos krcka trosi i tako dalje.... Ja sa Hrvatskom taj problem nemam.
Nadam se da sam razjasnio neke stvari, za sva dodatna pitanja stojim na raspolaganju.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: iPhone 11 Pro / 11 Pro Max

Post od ~Arkan~ »

Znači u pravu sam za garanciju. Mislim čudno bi mi bilo da su menjali nešto što je od početka tako kako jeste.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

kocapro
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 255
Pridružio se: Čet, 10. Avg 2006. 00:06
Lokacija: Sabac

Re: iPhone 11 Pro / 11 Pro Max

Post od kocapro »

Miodrage hvala puno na ovako opsirnom i korisnom postu.
Voleo bih samo malo da mi razjasnis jos ovo u vezi zemlje i u vezi tvojih licnih podataka(kako si dao svoje licne podatke kad tamo mora da se upise grad i adresa koja pripada Hrvatskoj bar ja tako mislim ili moze da se stavi naprimer neka ulica i grad iz nase zemlje a country stavis samo Croatia) i jos mi nije jasno ovo vezano za Serbia ,ja na onom spisku nisam video da postoji nasa zemlja ,,,,voleo bih jos da mi to malo pojasnis ,,,,hvala unapred :)
Forever !!!

kocapro
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 255
Pridružio se: Čet, 10. Avg 2006. 00:06
Lokacija: Sabac

Re: iPhone 11 Pro / 11 Pro Max

Post od kocapro »

Miodrage hvala puno na ovako opsirnom i korisnom postu.
Voleo bih samo malo da mi razjasnis jos ovo u vezi zemlje i u vezi tvojih licnih podataka(kako si dao svoje licne podatke kad tamo mora da se upise grad i adresa koja pripada Hrvatskoj bar ja tako mislim ili moze da se stavi naprimer neka ulica i grad iz nase zemlje a country stavis samo Croatia) i jos mi nije jasno ovo vezano za Serbia ,ja na onom spisku nisam video da postoji nasa zemlja ,,,,voleo bih jos da mi to malo pojasnis ,,,,hvala unapred :)
Forever !!!

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: iPhone 11 Pro / 11 Pro Max

Post od dachakragujevac80 »

Druze,odes na Google mape,udjes u Sisak,nadjes tamo neku ulicu i roknes broj 1. Prosto! [emoji41]


Sent from my iPhone using Tapatalk

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

Re: iPhone 11 Pro / 11 Pro Max

Post od djole1989 »

Noj ti je savet da napravis us nalog jer ti je lakse ako ti treba da kupis neku aplikaciju kupis itunes gift card za us, za hrvatsku bi morao da se jebavas sa kreditnom karticom....


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 11 Pro / 11 Pro Max

Post od miodrage »

djole1989, upravo suprotno, mnogo je lakse sa CCard, nego sa iTunes gift cards, plus, tu te uvek opeljese...
Vraticu se na ovo.
kocapro, Serbia postoji, ali kad je oznacis ne moze da se aktivira uredjaj, pisano je o tome jesenas i na nasim news portalima...
Inace ja sam upravo tako, dao svoje podatke i samo country lupio Croatia. I sve je proslo glat.
A sad malo o iTunes gift card...
Kartice su u odredjenim iznosima... 25, 50 i 100$. Problem je kada ti krenes da kupujes preko te kartice... i ostane ti tipa 0.74$ i cvrc, bacices jer sledeca kartica ne moze da preuzme od te, ovo nije dovoljno ni za sta i ti si ostao kratak za svoje pare. Nije veliki iznos, ali 3-4 kartice, i ti si mogao da kupis jos 1-2 app, ili neki in-app purchase da napravis... Sa debitnom karticom skidaju tacno odredjenu cifru sa racuna, nema lazi nema prevare. Za sva Internet placanja koristim Visa Virtuon karticu, i na taj racun uvek uplacujem neposredno pre transakcije tacan iznos koliko mi treba.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

iPhone 11 Pro / 11 Pro Max

Post od djole1989 »

Miodrage ne razumes kako funkcionise giftcard....goftcard ti dopuni balance na tvon nalogu na app storu [img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201912 ... 5af4a1.jpg[/img] i kad ti zafali balance mozes opet da kupis gc i dodadas balance imas gift card i od 5$ 10$ 15$ 25$ 50$ 100$ i ne moze da ti propadne, kad mi ostane 0.50 ja dodam novu gc od npr 5$ na mom nalogu balance bude 5.50$ i gc uvek mozes da uhacis na promocijama za realnu cenu bez da izgubis nista a ne odtavljas cc


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 11 Pro / 11 Pro Max

Post od miodrage »

djole1989, onda je to promenjeno, nije tako funkcionisalo... Elem, meni je ovo najlaksi i najbrzi nacin kako platim nesto sto mi treba.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

Re: iPhone 11 Pro / 11 Pro Max

Post od djole1989 »

Ma oduvek je ovako, nego si ti nesto pomesao sa virtual credit card kao sto je bio entropay kod njih je to tako...


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iPhone 11 Pro / 11 Pro Max

Post od Baraba »

miodrage napisao:Product RED - najbolja stvar!! !
Tu boju niko neće na 11, ali niko.

kocapro napisao:Nisam razumeo samo ovo oko aktivacije uredjaja,, da li ativacije pocinje od momenta kad se upali telefon i stavi kartica ili od momenta kad se kupi u radnji
Možeš da kupiš i nov telefon koji je već aktiviran (nov naravno ali jeftiniji jer je aktiviran), zato ne teče odmah garancija od tvoje aktivacije (već je bio aktiviran). Nekad nalete takvi, ali retko (osim ako ih ciljano neko ne uzima zbog cene).

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: iPhone 11 Pro / 11 Pro Max

Post od Evindzer »

Evo, braćo, dvoboj koji ste svi s nestrpljenjem očekivali. [emoji2957][emoji38][emoji38]

https://youtu.be/k0_2x8KBehI

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: iPhone 11 Pro / 11 Pro Max

Post od Evindzer »

https://youtu.be/gl62BSjp7Vo

Jel' ga uzeo neko na forumu? [emoji23][emoji23]

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: iPhone 11 Pro / 11 Pro Max

Post od Green »

Kiceraj kakav samo za iPhone moze da se uradi. No, bogate pedercine nikad i nisu imale ukusa, tako da je ovo za njih savrseno.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 11 Pro / 11 Pro Max

Post od znemanja »

@Green, a što kičeraj, koliko samo ljudi nosi zlatan sat, neki komad nakita, prsten i sl., što je onda problem zlato na telefonu. Za ovaj dizajn sa MKBHD snimka se slazem da je previše, ali da je suptilnije izrađen može da deluje dosta elegantno, prefinjeno i pre svega jedinstveno što je i poneta cele priče oko zlata i sl, naranvno za one koji zaista imaju novca.
Recimo, ovaj dizajn za S10 od iste firme koja dizajnirala iP iz gore postovanog MKBHD videa mi deluj lepo, naravno lično bih još suptilnije dizajnirao, ali definitivno deluje jedinstveno.

Inače na sajtu https://caviar.global/ ima dosta po meni lepih dizajna iPhone i Samsunga naravno za one sa dosta dubokim džepom.Slika

Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Odgovori