iPhone 13/13 Mini

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

iPhone 13/13 Mini

Post od znemanja »

iPhone 13/13 mini

Slika

Slika]
NETWORK Technology
GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE / 5G
LAUNCH Announced 2021, September 14
Status Coming soon. Exp. release 2021, September 24
BODY Dimensions 146.7 x 71.5 x 7.7 mm (5.78 x 2.81 x 0.30 in)
Weight 174 g (6.14 oz)
Build Glass front (Gorilla Glass), glass back (Gorilla Glass), aluminum frame
SIM Single SIM (Nano-SIM and/or eSIM) or Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
IP68 dust/water resistant (up to 6m for 30 mins)
Apple Pay (Visa, MasterCard, AMEX certified)
DISPLAY Type Super Retina XDR OLED, HDR10, Dolby Vision, 800 nits (typ), 1200 nits (peak)
Size 6.1 inches, 90.2 cm2 (~86.0% screen-to-body ratio)
Resolution 1170 x 2532 pixels, 19.5:9 ratio (~460 ppi density)
Protection Scratch-resistant ceramic glass, oleophobic coating
Wide color gamut
True-tone
PLATFORM OS iOS 15
Chipset Apple A15 Bionic (5 nm)
CPU Hexa-core (2 + 4)
GPU Apple GPU (4-core graphics)
MEMORY Card slot No
Internal 128GB 6GB RAM, 256GB 6GB RAM, 512GB 6GB RAM
NVMe
MAIN CAMERA Dual 12 MP, f/1.6, 26mm (wide), 1.7µm, dual pixel PDAF, sensor-shift stabilization (IBIS)
12 MP, f/2.4, 120˚, 13mm (ultrawide)
Features Dual-LED dual-tone flash, HDR (photo/panorama)
Video 4K@24/30/60fps, 1080p@30/60/120/240fps, HDR, Dolby Vision HDR (up to XXfps), stereo sound rec.
SELFIE CAMERA Dual 12 MP, f/2.2, 23mm (wide), 1/3.6"
SL 3D, (depth/biometrics sensor)
Features HDR
Video 4K@24/25/30/60fps, 1080p@30/60/120fps, gyro-EIS
SOUND Loudspeaker Yes, with stereo speakers
3.5mm jack No
COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, hotspot
Bluetooth 5.0, A2DP, LE
GPS Yes, with A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS
NFC Yes
Radio No
USB Lightning, USB 2.0
FEATURES Sensors Face ID, accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer
Siri natural language commands and dictation
Ultra Wideband (UWB) support
BATTERY Type Li-Ion, non-removable
Charging Fast charging 20W, 50% in 30 min (advertised)
USB Power Delivery 2.0
MagSafe wireless charging 15W
Qi magnetic fast wireless charging 7.5W
Stand-by Up to 19 h (multimedia)
Music play Up to 75 h
MISC Colors Starlight, Midnight, Blue, Pink, Red
Price About 900 EUR
izvor: https://www.gsmarena.com/apple_iphone_13-11103.php
NETWORK Technology
GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE / 5G
LAUNCH Announced 2021, September 14
Status Coming soon. Exp. release 2021, September 24
BODY Dimensions 131.5 x 64.2 x 7.7 mm (5.18 x 2.53 x 0.30 in)
Weight 141 g (4.97 oz)
Build Glass front (Gorilla Glass), glass back (Gorilla Glass), aluminum frame
SIM Single SIM (Nano-SIM and/or eSIM) or Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
IP68 dust/water resistant (up to 6m for 30 mins)
Apple Pay (Visa, MasterCard, AMEX certified)
DISPLAY Type Super Retina XDR OLED, HDR10, Dolby Vision, 800 nits (typ), 1200 nits (peak)
Size 5.4 inches, 71.9 cm2 (~85.1% screen-to-body ratio)
Resolution 1080 x 2340 pixels, 19.5:9 ratio (~476 ppi density)
Protection Scratch-resistant ceramic glass, oleophobic coating
Wide color gamut
True-tone
PLATFORM OS iOS 15
Chipset Apple A15 Bionic (5 nm)
CPU Hexa-core (2 + 4)
GPU Apple GPU (4-core graphics)
MEMORY Card slot No
Internal 128GB 6GB RAM, 256GB 6GB RAM, 512GB 6GB RAM
NVMe
MAIN CAMERA Dual 12 MP, f/1.6, 26mm (wide), 1.7µm, dual pixel PDAF, sensor-shift stabilization (IBIS)
12 MP, f/2.4, 120˚, 13mm (ultrawide)
Features Dual-LED dual-tone flash, HDR (photo/panorama)
Video 4K@24/30/60fps, 1080p@30/60/120/240fps, HDR, Dolby Vision HDR (up to XXfps), stereo sound rec.
SELFIE CAMERA Dual 12 MP, f/2.2, 23mm (wide), 1/3.6"
SL 3D, (depth/biometrics sensor)
Features HDR
Video 4K@24/25/30/60fps, 1080p@30/60/120fps, gyro-EIS
SOUND Loudspeaker Yes, with stereo speakers
3.5mm jack No
COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, hotspot
Bluetooth 5.0, A2DP, LE
GPS Yes, with A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS
NFC Yes
Radio No
USB Lightning, USB 2.0
FEATURES Sensors Face ID, accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer
Siri natural language commands and dictation
Ultra Wideband (UWB) support
BATTERY Type Li-Ion, non-removable
Charging Fast charging 20W, 50% in 30 min (advertised)
USB Power Delivery 2.0
MagSafe wireless charging 15W
Qi magnetic fast wireless charging 7.5W
Stand-by Up to 17 h (multimedia)
Music play Up to 55 h
MISC Colors Starlight, Midnight, Blue, Pink, Red
Price About 800 EUR
izvor: https://www.gsmarena.com/apple_iphone_13_mini-11104.php
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: iPhone 13/13 Mini

Post od Cooomi »

Davno me nije bilo na forumu, svidja mi se novi dizajn :) elem…

Desetka koju koristim od izlaska me polako izdaje, baterija je na 77% capacity a telefon polupan od pozadi i malko spreda. Ne isplati mi se da menjam bateriju i popravljam stakla iako me i dalje dobro sluzi pa sam se odlucio da pregrmim ovaj nedostak inovacije do nekog sledeceg znacajnog napretka i narucio si 13 mini u plavoj boji.

Dizajnom mi je lepsi od Pro modela, vise mi se svidja aluminijumski matirani okvir od sjajnog celika koji je i na sadasnjoj desetci. Velicina mi je pravi throwback jer cu konacno moci da koristim telefon bez rucne gimnastike iako imam poprilicno velike ruke a i iOS nema nikakve prednosti u odnosu na manji ekran ( multitasking, dodatan red ikonica, drugaciji vidzeti…). Jedini strah koji imam je kako ce me baterija sluziti ali smatram da uz vecu bateriju (od 12mini) i brze punjenje od 10ke ne bi trebalo da imam problema…

Kad stigne i provedem neki period sa njim napisacu vam utiske iz prve ruke.

NestorC
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Sre, 18. Sep 2013. 08:19
:: P30

Re: iPhone 13/13 Mini

Post od NestorC »

Uu super. Gde si narucio i koliko te je koštao ako nije tajna?
Ja gledam da se vratim na ios, nije mi legao nesto ovaj P30.. Ali gledam razliku u ceni u odnosu na 12mini i nešto mi se ne isplati da dam preko 200e vise kad nije neki veliki upgrade, jedino zbog baterije se dvoumim. Ako se malo smire cene u narednih mesec pa ta razlika bude oko 100e to bih nekako i opravdao.

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: iPhone 13/13 Mini

Post od Cooomi »

Preko Amazona u Nemackoj, 800€ je bio al je sad vec rasprodat :) 12 mini sa 128 gb se prodaje po ceni od 720 a po toj ceni se zaista isplati otici na 13 zbog baterije i kamere.

NestorC
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Sre, 18. Sep 2013. 08:19
:: P30

Re: iPhone 13/13 Mini

Post od NestorC »

Da, po toj ceni i da ne razmišljas o 12mini. Ja gledao ovde po oglasima, 850e 13 mini, a za 635e moze 12mini, bacanje para osim ako baterija ne kida na 13 mini. Cekam utiske kad ti stigne i neka je sa srecom 😁

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: iPhone 13/13 Mini

Post od Cooomi »

Evo par prvih utisaka. Telefon mi je stigao u ponedeljak, dok sam ga raspakovao i prekopirao stvari sa starog iPhona, ispodesavao sve sto ima i podesio eSIM, ovo su neki zakljucci.

Velicina telefona je zaista prvo sta upada u oci, navikli smo se mahom na ogromne telefone i ovo je pravo osvezenje za ruku i dzep. Posle dugo vremena mogu da koristim telefon jednom rukom, da svajpujem notifikacije bez rucne gimnastike i prilagodjavanja drzanja telefona. Ekran je primetno svetliji od iPhone X ( u daljem tekstu cu njega koristiti za poredjenje) a i zvucnici su glasniji i bogatiji tonovima. Kockasti dizajn mi je jedan od najlepsih na trzistu i aluminijumske stranice izgledaju fino i ne prljaju se kao celik prstima, iako se zadnja strana moze lakse razmrljati. Dugmici su takodje malo bolji, veci su povrsinom i malko bolji klik osecaj imaju, ali zato onaj switch za zvono je znatno lakse aktivirati jer su ivice ravne i dugme nije zaobljeno.
Slika Slika

Sto se softvera tice, iOS ko iOS, nista nema novo vredno pomena, cak je i cinematic mode na kameri vise gimmick, nisam neki fan bio ni portret moda na X-u tako da mi nije vredno pomena.

Kamere su mi takodje primetno unapredjenje, pogotovo sirokougaona u poredjenju sa X-om. Senzorska stabilizacija radi mnogo bolje nego opticka na proslom i bez problema mogu da uhvatim nocnu sliku sa ekspozicijom od po 3 sekunde iako mi se ruke poprilicno tresu. U video modu takodje radi bolji posao i konacno mogu da snimam 4k 60FPS u mracnijim uslovima gde je X znao da pobaci (1080 60 je bio ok u tim situacijama) zbog nedostatka svetlosti, 13ka cini mi se prima vise svetlosti na senzor i/ili moze da se izbori sa vecom ISO vrednoscu pa se video moze koristiti i kad padne mrak, tako da sam podesio 4k 60 kao default podesavanje dok sam na X koristio 1080p 60FPS.

Evo jedno kratko poredjenje kamera:
iPhone X gore - 13mini dole
Slika Slika Slika Slika Slika Slika

Svidja mi se takodje sto je telephoto zamenjen ultrawide objektivom jer je po meni korisniji u slucajevima kada ne nosim svoj DSLR sa sobom.

Sto se baterije tice, kad sam ga raspakovao oko 14h imao je oko 60%, preziveo je citav dan podesavanja i igranja bez problema pa sam ga preko noci stavio na punjac a sutradan sam odlucio da napravim neki mini stres test u realnim uslovima. Pokusao sam da simulisem jedan zahtevniji dan u mom slucaju koriscenja i ovo su rezultati:
Slika
Telefon sam skinuo sam punjaca u 11 sati i koristio tokom dana za Instagram, Reddit, napravio sam par video snimaka, koju sliku, gledao YouTube par sati i obavio jedan video poziv preko Vibera u trajanju od 1h. Na kraju dana mi je ostalo 20% baterije, legao sam da spavam i ostavio ga van punjaca pa kad sam se probudio imao je i dalje 15%. Stari telefon sam morao dopuniti sredinom dana jer bi mi inace crko oko 18-19h ali doduse bio je na 77% zdravlju baterije. Rekao bi da mi je za ovaj prvi dan utisak da je baterija ipak bolja nego na X kad sam ga kupio novog. 6-7h SoT je neka realna cifra sto moze da se napravi tokom dana po meni.

Ukljucen mi je auto 5G, tu i tamo moze da se nadje 5G signal u Nemackoj, tako da sam uradio speedtest kada sam primetio da sam povezan i 300mbit down i 70 up je zanimljivo iako je to teoretski 4G brzina, ali mi u Evropi ne dobijamo mmWave antene na iPhone svakako.

Sve u svemu, zadovoljan sam kupovinom, posle 24h koriscenja sam se navikao na manji ekran i maltene ne primecujem razliku izmedju X i mini kad legnem u krevet i uzmem da ga cackam, ali tokom dana je dosta jednostavniji za rukovanje.

Ako imate nekih pitanja, tu sam :)

NestorC
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Sre, 18. Sep 2013. 08:19
:: P30

Re: iPhone 13/13 Mini

Post od NestorC »

Odlična recenzija, pokrio si sve što je bitno. Jesi nasao neke zamerke, probleme?

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: iPhone 13/13 Mini

Post od Cooomi »

Jedino sto me malo zezalo u pocetku je bilo podesavanje uredjaja i kopiranje podataka sa starog telefona na novi. Apple ima sistem gde se skenira neki QR kod (zapravo lici na neku tackastu loptu) i trebalo bi automatski da se poveze na tvoj apple account i ostalo, da olaksa podesavanje ali u prvom pokusaju mi he zabagovalo pa sam morao da restartujrm telefon i iz drugog puta je proslo. Takodje malo me je podesavanje eSIM kartice zezalo jer sam to radio napolju - nisam imao WiFi sto sam kasnije saznao da je neophodno, iako sam pokusao da prevazidjem to sa hotspotom sa starog telefona. Takodje, posto sam podesio eSIM a u starom mi je ostala kartica, oba ukljucena u isto vreme, iMessages mi je pravio problem i izbacivao neki error sve dok nisam stari telefon ugasio i na novom ugasio i upalio tu uslugu. Van toga mi je podesavanje proslo bez problema, vecina aplikacija je automatski nastavila gde je stala i nisam morao da se prijavljujem ponovo na dosta usluga… Van tih softverskih gliceva prilikom podesavanja, nisam imao nikakvih problema.

Da pridodam, AirTag sam nabavio kao supliment u1 cipu i nije neki svemoguci uredjaj ko sto su predstavili, hvata signal na oko 3-4 metra u zatvorenoj prostoriji ali moze biti korisno na duze staze, za nedaj boze… kad uhvati signal dovede te do uredjaja bez problema na 5cm tako da taj deo radi fino…

NestorC
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Sre, 18. Sep 2013. 08:19
:: P30

Re: iPhone 13/13 Mini

Post od NestorC »

E super, hvala ti. Telefon je stvarno zver u tako malom pakovanju, ako te ne mrzi kad stignes izbaci jos koji ss od baterije na kraju dana cisto da vidimo neki prosek :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 13/13 Mini

Post od miodrage »

Lepa recenzija. I ja se razmisljam da se ponovim, iako mi Xr radi posao, jedino me zeza port na njemu - iskreno mislim da se samo zaprljao, a ja se ne usudjujem da ga ocistim. Wireless punjenje ipak radi Bogu hvala. Ako se i budem ponavljao, necu pre Nove godine.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 13/13 Mini

Post od znemanja »

@Cooomi, odlična recenzija. Zanima me kako si se privikao na tako mali ekran. Ako sam dobro razumeo koristio si pre iP13 mini iP X, zašto nisi izvršio upgrade na iP 13 Pro ipak je Pro doneo boljitke u vidu tri kamere, 120Hz osvežavanje ekrana, a razlika u dimeznijam između iP X i iP13 Pro je neznatna.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: iPhone 13/13 Mini

Post od Cooomi »

@miodrage, imao sam tih problema ranije, nakupi se pamuka iz dzepova u otvor, uzmi jednu cackalicu i samo provuci tuda, trebalo bi sve da izadje bez problema, vise puta sam tako cistio…

@znemanja,
Prelazak na manji ekran mi je zaista neprimetan tokom koriscenja, valjda zato sto je X 5.8” a mini 5.4” - nije ogromna razlika, ali zaista se primeti u drzanju i nosenju sa sobom.
Nisam hteo da idem na 13 Pro jer sam zeleo manji telefon, prvenstveno zbog jednostavnijeg rukovanja, a potom sam shvatio da mi ni razlika u ceni nije opravdana. 120Hz jeste primetna razlika ali je stvar navike i ne igra mi ulogu jer nisam navikao na to, od TV-a, do laptopa i telefona, sve mi je na 60 pa se trudim da se ne razmazim povodom toga previse. Kamere mi ne igraju nikakvu ulogu jer imam poprilicno dobar DSLR i objektive koje koristim za fotografisanje iz gusta, retko kada delim slike uslikane na telefonu i to kad se desi je uglavnom u whatsapp ili viber chatovima gde svakako kompresija unisti kvalitet… Racunao sam da mi je bolje da ustedjeni novac (350€ razlike) ulozim u iscekivani m1x 14” MacBook Pro ili iPad Pro 12,9 i njih koristim za online sadrzaj u slucajevima gde bi mi 13 Pro (ili max) bio jedina prednost. Na kraju svega, ipak su telefoni u pitanju, necu na njima editovati RAW fotografije, obradjivati video snimke, pisati slozenije mejlove ili gledati neki unosan film ili seriju. Oba ce raditi posao telefona fantasticno narednih 4-5godina, zato sam i odlucio da ostanem u Apple ekosistemu, ali nadam se nekoj skorijoj inovaciji gde ce nam promeniti nacin na koji koristimo same uredjaj, nesto kao sto Samsung vec radi sa Fold serijom. Van toga, da nisam polupao ivicu ekrana i zadnju stranu starog iPhone X-a verovatno bi samo zamenio bateriju i nastavio da ga koristim dok se nesto znacajnije ne promeni ili kompletno ne rikne.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 13/13 Mini

Post od znemanja »

@Cooomi, imaš tačno definisan način korišćenja i onda tebi iP13 Mini završava posao. Svako je super kombinacija telefona plus tableta. Međutim meni je problem što me mrzi da nosim sa sobom tablet, imam Tab S6 LTE koji je tablet sa 10.5 inčni super AMOLED ekranom koji pri tome podržava S-pen i na njemu je zadovoljstvo raditi bilio šta, ali opet tablet nije stalno pri ruci, dok je telefon uvek tu. Ranije sam i ja preferirao nešto manje telefone, ali kada sma jednom probao telefon sa velikom dijagonalom ekrana, sada mi je sve ispod dijagonale ekrna od 6.8-6.9 malo :)
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 13/13 Mini

Post od miodrage »

Cooomi, port je tako gledano cist. Mislim da su se kontakti isprljali, to ne mogu tek tako da ocistim
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: iPhone 13/13 Mini

Post od Cooomi »

Današnji dan, pad Fejsbuka i njihovih servisa - 7h SoT trenutno i na 15% baterije.
Slika

Ovo ispod je jedan regularan dan, nisam obracao paznju na bateriju, samo sto sam ga ustekao u auto zarad muzike na 10min dok sam se vracao s posla. Preostalo 25% baterije kad sam ga stavio na punjac pred spavanje.
Slika

Isto jedan tipican dan, 27% je ostalo kada sam legao, bez problema gura dan koriscenja.
Slika

Ako se neko dvoumi, moj nacin koriscenja ( relativno puno koristim telefon kao sto mozete videti) moze bez problema da igura dan, verujem da nema vise brige kao na 12 mini modelu.

NestorC
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Sre, 18. Sep 2013. 08:19
:: P30

Re: iPhone 13/13 Mini

Post od NestorC »

@Cooomi uu hvala ti na ovome, vise nema dileme, 13 mini je moj sledeci telefon, mozda odem do Nemacke do kraja godine pa tu kupim, ima ona prica da je tu sve kvalitetnije haha

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 13/13 Mini

Post od znemanja »

Od danas su iPhone 13 modeli u prodaji:

https://gigatron.rs/novosti/istrazite-i ... dium=email
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: iPhone 13/13 Mini

Post od Cooomi »

Preterali su sa cenama u Srbiji. 200e skuplji mini nego zvanicno. Ostale nisam proveravao, al st arno nisu normalni…

NestorC
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Sre, 18. Sep 2013. 08:19
:: P30

Re: iPhone 13/13 Mini

Post od NestorC »

Cooomi napisao:
Sub, 23. Okt 2021. 20:06
Preterali su sa cenama u Srbiji. 200e skuplji mini nego zvanicno. Ostale nisam proveravao, al st arno nisu normalni…
Cekam drugara da ode i vrati se krajem novembra iz Nemacke pa ce mi valjda doneti..
Moze i dalje da se udje u prodavnicu i kupi telefon ili samo online prodaja zbog korone?
Jer ima i ona fora sa povracajem pdv.a to je valjda 19%, nije mala razlika.

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: iPhone 13/13 Mini

Post od Cooomi »

Bio sam na odmoru i ne znam kakva je situacija sada sa prodavnicama, ali znam da rade, mozda eventualno traze da si vakcinisan ili prelezao, kao sto je slucaj u Sloveniji trenutno, ali verujem da nisu jos toliko poostrili.

Evo jedan ss baterije od sinoc, stavio sam ga na bezicni punjac dok sam dremno pa se malo dopunio, ali nije vise od 10%, i ovaj SoT sam imao sa 1% na kraju dana.

Slika

Odgovori