iPhone 13/13 Mini

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
NestorC
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Sre, 18. Sep 2013. 08:19
:: P30

Re: iPhone 13/13 Mini

Post od NestorC »

Iskocilo je po oglasima za ispod 700e ovde kod nas, tako da cu verovatno ovih dana cimati da vidim o cemu je rec..
A sto se baterije tice, to je vrhunski SoT, jesi cackao nesto u podesavanjima, gasio background refresh ili tako nesto?

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: iPhone 13/13 Mini

Post od Cooomi »

Odlicna cena, ne razmisljaj ako je kredibilan prodavac.

Nista nisam cackao u notifikacijama, nemam potrebe ni zivaca za tim :D doduse onaj SoT me zaista iznenadio, najcesce imam izmedju 7 i 8h SoT tokom normalnog dana…

NestorC
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Sre, 18. Sep 2013. 08:19
:: P30

Re: iPhone 13/13 Mini

Post od NestorC »

I tih 7,8h je i vise nego dovoljno za moju upotrebu. Sa P30 obicno imam oko 5h, maks 6h, tako da mi je to odlicno :D

NestorC
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Sre, 18. Sep 2013. 08:19
:: P30

Re: iPhone 13/13 Mini

Post od NestorC »

Stigao 13mini, u sustini ispunio ocekivanja zbog kojih je i uzet, a to su pre svega dimenzije. Posle P30 koji je jedan od manjih android telefona, ovaj mini jos bolje lezi u ruci i potpuno sam se navikao istog dana na koriscenje. Baterija za moj nacin upotrebe sasvim dobra, nisam ga do sada nijednom napunio do 100% ali sa punjenjima na 80-90% lagano izgura moj dan od 5-6h SoT-a koji je pretezno na 4G, Safari, drustvene mreze, malo kamera, pozivi, u sustini nista intezivno, ne igram igrice, i jos par nekih nezahtevnih aplikacija koje koristim. Verujem da na WiFi moze da izgura preko 6h, mozda cak i 7h ovakve upotrebe kad bih ga koristio od 100-10% npr. Tako da ko se brine za bateriju rekao bih da je u rangu mog P30, sa tim sto bi on mozda duze izgurao ako bi bio neki veci standby.
Zvucnici skroz dobri, glasni, ekran takodje dobar kao i osvetljenje, vidi se na suncu to sve ok, jedino zamerka u veličini teksta iako sam povecao isti za stepen ili dva u sistemu, ali dobro i to je za ocekivati, ne bi trebalo da predstavlja neki problem osim za nekoga ko bas slabije vidi, kao i samo kucanje poruka jer je tastatura stvarno mala da bi se koristila bez cestih gresaka.
E sad ono gde sam blago razocaran jeste kamera koja u dnevnim uslovima kida, nivo detalja u poredjenju sa P30 je stvarno vrhunski, kao i boje, ali zato ovih par slika koje sam napravio u nocnim uslovima su stvarno ocajne u poredjenju sa P30. Pre svega tu je onaj lens glare, koji je bas primetan, tako da ako pravite sliku sa nekim ulicnim osvetljenjem u kadru, slika je apsolutno neupotrebljiva. Mozda ima neka fora kako napraviti bolju sliku, a da ja to ne znam, ali na P30 nisam morao nista da cackam, samo okinem i to je to, eventualno prebacim na nightmode koji je mnogo bolje radio na njemu . Probao sam i manuelno da podesim nightmode na neke 3 sekunde koliko mi je dozvolio, kvalitet nije bio nista bolji, ili jedva primetan.
Sve u svemu sam zadovoljan, pre svega zbog dimenzija i baterije, ali slike koje sam ja pravio nocu i koje sam video po netu da ljudi kace su noc i dan razlika, bar u mom slucaju, srecom to nije presudno u mom slucaju jer necu setati gradom u 3h da fotkam, ali eto ako je nekome to bitno cisto da ima na umu ..

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 13/13 Mini

Post od miodrage »

CEstitke na novom ljubimcu Sto se fotki tice, pogledaj app NeuralCam - mnogi je hvale. Nisam je isprobao, jer ja sam za sve ove godine napravio mozda nekih 10 slika koje su mi nesto znacile. Ostalo slikam da nesto obelezim - neki RTG snimak, nesto napisano na papiru i sl. Ja kameru skoro da ni ne koristim.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

NestorC
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Sre, 18. Sep 2013. 08:19
:: P30

Re: iPhone 13/13 Mini

Post od NestorC »

Hvala :)
Nisam cuo za nju al mozda uzmem da probam, jer ni ja toliko ne slikam, uglavnom kad negde putujem pa vidim nesto novo. Znaci kolege smo, cim slikas RTG :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 13/13 Mini

Post od miodrage »

Ja sam ortoped po struci. A ti?
Slikam naravno samo najzanimljivije stvari, jer sve sto sam vec video mi nije interesantno. jeste da je svaki pacijent prica za sebe, ali prelomi se generalno mogu grupisati. Ipak, uvek ima nesto sto iskoci van svih sablona.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

NestorC
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Sre, 18. Sep 2013. 08:19
:: P30

Re: iPhone 13/13 Mini

Post od NestorC »

Uu super. Ja sam stomatolog, pa mi galerija bude puna zuba haha

geoneo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Sub, 17. Okt 2020. 04:54
:: Galaxy S21 5G

Re: iPhone 13/13 Mini

Post od geoneo »

iP 13 sa TurboSIM vredi li to kupovati (sve je novo i neotpakovano, cena povoljna (valjda))?
Radi apdejt i reboot bez greske i ne ispada mreza. TurboSIM je poslednje generacije.
Kopka me nesto :(
Evviva il comunismo e la libertà!

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 13/13 Mini

Post od znemanja »

@geoneo, ja to ne bih kupovao, bolje kupi stariji iPhone nego da se zezaš sa time.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 13/13 Mini

Post od miodrage »

A koja je cena tog uredjaja? Kolika je razlika u odnosu na SIMfree? Pogledaj da li se to uopste isplati? Za par desetina evra po meni se sigurno ne isplati, ali ako je razlika 200+E, onda je racunica jasna....
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: iPhone 13/13 Mini

Post od m@c|-|oR »

NestorC napisao:
Sre, 01. Dec 2021. 11:29
Uu super. Ja sam stomatolog, pa mi galerija bude puna zuba haha
Po tvom nick-u zamalo da te pomešam sa izvesnim pulmologom. 8)
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

NestorC
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Sre, 18. Sep 2013. 08:19
:: P30

Re: iPhone 13/13 Mini

Post od NestorC »

m@c|-|oR napisao:
Sre, 12. Jan 2022. 16:01
Po tvom nick-u zamalo da te pomešam sa izvesnim pulmologom. 8)
Hahaha, eh da je srece da sam ja ta glava :lol:

geoneo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Sub, 17. Okt 2020. 04:54
:: Galaxy S21 5G

Re: iPhone 13/13 Mini

Post od geoneo »

@znemanja
- od starijih modela imao sam ono sto me je interesovalo (Xs, 11 Pro, 12) pa, rekoh, da probam 13icu

@miodrage
- 750e je ovaj sa sve TurboSIM-om (i fon i turbo su unboxed) i mislim da je to i vise nego ok?
Evviva il comunismo e la libertà!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 13/13 Mini

Post od miodrage »

Samo ako je 512GB vredi. Sve ostalo ne vredi. 128GB imas na KP da nadjes za 800-830, 256 je 870-920. Po meni se ne isplati zajebavanje sa Turbo SIM. Nikaad ne znas kad ce to da prestane da radi, da li smes da uradis update, ili se zeznes pa on sam uradi, a ti se onda uhvatis za glavu....
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori