Molim za par razjasnjenja oko Android telefona

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
dusko1122
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Čet, 17. Dec 2009. 23:41

Molim za par razjasnjenja oko Android telefona

Post od dusko1122 »

Posto vise ne mogu da nadjem pristojan telefon sa dugmicima izbor je pao na OT-997.
Do sada sam u dodir dolazio samo sa symbian telefonima,ova nova android platforma mi je totalna nepoznanica.
Citajuci malo po forumima naleteo sam na neke nove termine koje bih voleo da mi neko razjasni.
U nekoj temi sam naleteo na komentare da im je uvek ukljucena sinhronizacija. Dakle:
1.Sta je sinhronizacija i se to sinhronizuje.
Ovo se provlacilo u nekoj diskusiji oko trajanja baterija.
2. Sta je root-ovanje i cemu to sluzi? Sta se dobija ovim postupkom?
3. Sta su room-ovi i isto pitanje kao u tacki 2?
Posto ovaj telefon ima dual core i 1gb rama zanima me kako se ponasa navigacija na njenu. Da li je bolje instalirati navigaciju na memoriji telefona ili na karticu,ako na karticu,koja klasa da bude?
4. Kako se instaliraju programi na Android telefone,da li je za to potrebno ne krekovanje kao na symbian OS? Video sam neke aplikacije za parking po gradu,nesto kao pokazuje u kojoj si zoni i slicno,takve programe planiram da ubacujem.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Molim za par razjasnjenja oko Android telefona

Post od toda81 »

Sinhronizacija se odnosi na mnoge aplikacije koje se konektuju na net radi prikupljanja nekih podataka, kao npr mail se sinhronizuje i stize ti obaveztenje istog trenutka kada ti se mail pojavi u inbox-u, zatim vremenska prognoza se sinhronizuje, ali na odradjeno vreme koje ti podesis unutar nje, zatim program tapatalk koji je fantastican za nas koji volimo da trosimo vreme na forume...
Sto se root-a tice, to je razbijanje zastite, kao hack na nasem starom dobrom symbianu i kada se razbije ta zastita pruza se mnogo mogucnosti koje su vezane za editovanje samog systema, kao i za instaliranje mnogobrojnih veoma korisnih aplikacija koje traze root pristup.
Ubacivanje rom-a je isto kao i ubacivanje nekog modifikovanog softwera koji je dodatno ulepsan, nasminkan i obogacen, a s druve strane osiromasen suvisnim i nepotrebnim stvarima koje sadrzi fabriski rom.
Suoer je sto je tvoj buduci ljubimac sa dual core procesorom i 1gb ram-a jer ces uzivati u radu sa njim.
Kada je navigacija u pitanju tu je fantasticni iGO koji ima odlicne mape i ako se ubaci i dem fajl ima i prikaz reljefa. Za iGO mi se mozes javiti na pp.

Kada su u pitanju aplikacije postoji play prodavnica gde mozes da skidas programe od kojih su mnogi full verzije, a neki su trial, ali imas narodne full verzije kije skidas sa piratskih sajtova. Ima na pojedinim sajtovima gde smo pre skidali i symbain full app
Note IV N9100 dual

dusko1122
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Čet, 17. Dec 2009. 23:41

Re: Molim za par razjasnjenja oko Android telefona

Post od dusko1122 »

Puno hvala na odgovorima.
Kad uzmem telefon kontaktiracu te za Igo.
Jos jedno pitanje,da li moze nekako da radi Outlook na android telefonima? Pitam zbog sluzbenog mail-a.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Molim za par razjasnjenja oko Android telefona

Post od Baraba »

dusko1122, imaš dosta email klijenata sa dosta podešavanja, Outlook ovako https://play.google.com/store/apps/deta ... rch_result
ili Hotmail
https://play.google.com/store/apps/deta ... _developer
ili Windows Live Hotmail
https://play.google.com/store/apps/deta ... _installed
itd.
itd.

dusko1122
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Čet, 17. Dec 2009. 23:41

Re: Molim za par razjasnjenja oko Android telefona

Post od dusko1122 »

Hvala.
A da li uz ovaj prvi link sto si postavio moze da se nekako sinhronizuju moji konjtakti koje imam na Outllok-u na racunaru u firmi sa ovim prvim klijentom(ili nekim drugim)?

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Molim za par razjasnjenja oko Android telefona

Post od m@c|-|oR »

dusko1122, sinhronizacija preko Microsoft Exchange-a zavisi od bezbednosne politike Kompanije u kojoj radiš. Sama instalacija Outlook-a neće značiti da ćeš na telefonu primati službene emailove, jer mail server može da odbije povezivanje uređaja (telefona) koji nije ovlašćen za to.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

dusko1122
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Čet, 17. Dec 2009. 23:41

Re: Molim za par razjasnjenja oko Android telefona

Post od dusko1122 »

A da li ja onda mogu uz pomoc nekog klijenta da prebacim sve kontakte iz outlook-a koji je na firminom racunaru u telefon i da preko telekomovog sajta open.mail.telekom proveravam i pisem postu?
Od kuce bez problema proveravam sluzbene mail-ove preko web mail-a.

Odgovori