Android OS *generalna diskusija*

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
Odgovori
thePriest
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 35
Pridružio se: Sub, 01. Maj 2010. 10:55
Lokacija: Beograd

Post od thePriest »

evo i zvanicnog stava HTC sto se tice upgrade telefona sa HTC Sense:

[...] if your phone was launched this year, we will most likely offer an upgrade for it to the Froyo version. This includes popular models like the Desire and Droid Incredible as well as hotly anticipated phones like the Evo 4G, MyTouch slide and upcoming models. We will announce a full list of phones and dates once we are closer to launching the upgrades. We are working closely with Google and our other partners to ensure we have the earliest access to everything we need to provide a complete and solid Sense experience on Froyo. We expect to release all updates in the second half of this year but can't be more specific yet.
HTC Desire

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Post od Ceftriaxone »

Jel neko stavljao u aplikaciji news neke nase sajtove? Npr politiku
ex ivan87

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

HTC potvrđuje Froyo apdejt za većinu svojih telefona iz ove godine

Sa izbacivanjem Froyo (Android 2.2) operativnog sistema mnogi korisnici su ostali u nedoumici da li će njihovim telefonima biti omogućeno da apdejtuju svoje Android operativne sisteme na najnoviju verziju. Iz kompanije HTC stižu uveravanja da će "većina njihovih novih telefona dobiti mogućnost apgrejda na verziju 2.2." Treba obratiti pažnju da se koristi termin "većina", te da iz prethodne rečenice (koju nismo citirali) proizilazi da se ta primedba odnosi na njihove telefone iz ove godine. Stoga, za očekivati je da telefoni nižih klasa neće dobiti ovu mogućnost, te je za pretpostaviti da će ona biti omogućena za modele kao što su Desire, Incredible i Evo 4G. HTC je najavio da će prvi uređaji koji će dobiti ovaj apgrejd biti Desire i Incredible.

Ako ostanu pri tome da telefoni koji pripadaju "nizoj" klasi (voleo bih kada bi konacno izasli u javnost i rekli koji su to tacno model-i),ne dobiju update,to je prva stvar (ali ne tako zanemarljiva) koju bih zamerio HTC-u,tacnije njihovim modelima na Android platformi... :dry:
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

S jedne strane, ako im je Legend "niža klasa", počeli su žestoko da se k...., s oproštenjem.
S druge strane, ako HW mogućnosti Ledženda jednostavno nisu dovoljne za Froyo (CPU, RAM ???), jbg, nisu mogli unapred da kažu - kupite htc Legend, sjajan je, ali će te večno ostati "zakucani" na 2.1.
S treće strane, ko uopšte u zemlji Srbiji garantuje da će vip/telenor Desire dobiti "Froyo upgrade"?
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Vlada Zem napisao:ko uopšte u zemlji Srbiji garantuje da će vip/telenor Desire dobiti "Froyo upgrade"?
Da li je taj apdejt vezan za nase operatere ili se moze odraditi slobodno kao i kod Nokie?

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Post od Ceftriaxone »

Nadam se da cu imati vise srece nego sa 5800. Update za moj product code za moj sad vec bivsi tel se pojavio sa skoro godinu dana zakasnjenja...a u isto vreme za neke druge telenorove product codove je bio update. Naravno 5800 sam lako sredio,ali ovo ne bih cackao
ex ivan87

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

IDzO, ma kakvi kao kod Nokie. Izlaze po "regionima", pričali smo par puta o tome... Konkretno za Magic, izašao je vrlo brzo "HongKong" update, naravno ne može za naš Vip Magic. Onda je bilo kao da kad izađe update za regiju gde je i Češka (pošto su odatle uvezeni telefoni - što nema veze btw, ta firma je običan "diler") biće i za nas. Izašlo, i naravno nemoguće za nas.
Ne znam ko je tu odgovoran, znam samo da kad sam prvi put video reči "Android upgrade", to je bilo vezano za operatere, via ovo via ono.
I mene zanima, pitanje stoji :wink:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

vanjuska
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 404
Pridružio se: Pon, 31. Avg 2009. 00:45
Lokacija: Novi Sad

Post od vanjuska »

Sad ste me istripovali max. Jedan veliki plus sto sam hteo da uzmem desire je to sto ce izaci update za njega i sad odjednom kao postoji mogucnost da ne izadje. Pa kako je to moguce, ajde da kasni, al da ne izadje uopste? Mislim telenor ga je relativno brzo ubacio u ponudu, novi modeli sve, pa kontam da to ima neke veze sa izlaskom update-a..
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away! HTC DESIRE!

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Rutujte vaš telefon i onda kada izađe update sačekate dan dva i onda skinete taj rom sa xda kao update.zip. Inače samo Magic ima tih problema, Hero i drugi HTC telefoni dobijaju skoro istovremeno update (mislim za sve regione), a Desire dobija 2.2 sigurno.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Hej ljudi, OK, ja ovde mislim na zvaničan update, što bi trebalo biti oglašeno na vip-telenor sajtu, naravno da postoje "okolišne" radnje :wink:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Vlada Zem,i Legend spada u nizu klasu?!
Svaka im cast,verovatno smatraju da su svi na ovom svetu bogati kao seici iz Dubai-ja... :uhuh:
A najgore od svega je da je model koji je izasao prosle godine,mislim na Hero,i kome je cena "napolju" niza samo za nekih 10% od Legenda,ostao zvanicno "zakucan" na izvornoj verziji Androida...:dry: :uhuh:
S treće strane, ko uopšte u zemlji Srbiji garantuje da će vip/telenor Desire dobiti "Froyo upgrade"?
Jel "ovo" bila sala ili ozbiljno pitanje??! :roll:
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Aj neka bude sala, da ne "mracim" previse. Ali dok ne budem video zvanican srpski htc support sajt, ili bude najavljeno na vip/telenor "stranama", ima da sumnjam. ;)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Vlada Zem napisao:Izlaze po "regionima"...znam samo da kad sam prvi put video reči "Android upgrade", to je bilo vezano za operatere, via ovo via ono...
Ih, pa to je skroz bzvz! Jos kada se uzme u obzir da je ovaj okolni region malo trziste i da nije toliko zanimljiv onda je ovakav potez stvarno bezobrazan.
Jedino ko je uporan, pa kao sto kaze telep, da ide na XDA pa da se tako igra i osvezava sw.
Mada kako se Android reklamira da se ne mora nista hakovati, sertifikovati vec samo skini i instaliraj, ova zavrzlama sa regionalnim apdejtom je veliki minus.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Naravno, xda je uvek tu. Ko prati.
Bas zato sto je jednostavno, bilo bi kulturno da je vip preuzeo tadasnji 1.6 update i obavestio svoje cenjene korisnike o tome. Al dobro to je bio start, verovatno je malo i prodato Magic jedinica.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Evo jednog zanimljivog klipa kako se ponaša v2.2 i kao radi browser sa Flash integracijom.

Android 2.2 (Froyo) Web Browser Speed Test (Flash On)
Slika

tata87
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Čet, 27. Maj 2010. 18:37

Post od tata87 »

Hmmm... Nekako mi HTC poceo mnogo cudno da se ponasa, veoma veoma cudno. Zar firma, koja vise nije mala, sa dobrom reputacijom sme sebi dozvoliti pustanje glasina u javnost, pa odustajanje, ovo pricam zbog dugog i nikad docekanog 2.1 official update za Hero (koji se sada zvanicno ocekuje juna, mada se za neke mreze vec pojavio :wacko: ) i najavljivanja, pa onda pravljenjem ludih za update tattoo-a. Takodje nije mi jasno koja ozbiljna firma odvaja bogate i manje bogate korisnike--gde plovi ovaj brod. Evo bas pratim kako ljudi portuju 2.1 verziju na tattoo i sve super osim one kamere (za koje nemaju drajvere, pa dok stvore-posto HTC ne zeli ocigledno da ih obelodani)-mislim svaki proizvod kada se kupuje kod ozbiljne firme ima period podrske. Elem imao sam stari HP6515 sa WM2003se i uvek sam dobijao obavestenja na mail o upgrade-u i tehnicka podrska me obavestavala o ispravljenim i bug-ovima koji postoje na mom uredjaju+uvek su odgovarali na moja pitanja. Mada ljudi koji kupuju tel sa Android-om mislim ne mogu da odole custom Rom-ovima i igranja sa njima :D

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »


ostrica
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Čet, 10. Dec 2009. 19:17

Post od ostrica »


Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

IDzO, to je sve ok, da vidimo dalje, nije problem da li ce nesto da radi vec kako i sta/koliko, malo sam skeptik ;)
Miškoni, and what's the verdict? Meni to izgleda ok, mada sam primoran da video pogledam preko Skyfire browser na telefonu pa negde nisu bas najjasnije prikazani sami ekrani ovih mobova. (i da,mnogi su se zalili, Youtube app kod mene ne moze da otvori ovaj video).
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Vlada Zem, "the verdict" je da flash osetno usporava "browsing experience" ali radi posao. Dobro je da je ostavljena mogućnost da pita da li da prikaže i flash sadržaj ili ne.

Odgovori