Android OS *generalna diskusija*

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
Odgovori
znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od znemanja »

Pa koliko znam Miscellaneous files obuhvata i fajlove prebačene preko bluetooth-a, download-ovane sa neta, i Androdi system files. Npr, ako bih sa SS u predhodnom postu čekirao XWidget on bi mi obrisao sve download-ovane widgete preko Xwidget app. Stoga smatram da te fajlove ne treba dirati, osim podatke sa Facebook-a i sl.
Ako imaš potrebu da instaliraš veći broj app, onda definitivno zabođi telefone sa malo internom memorijom.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

bonanza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 188
Pridružio se: Pon, 30. Nov 2015. 13:43
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od bonanza »

Pa da budem iskren planiram J3 da uzmem , i ne vise od 15 app da instaliram od toga 5 vecih za koje provereno znam da (bez podataka) zauzimaju 0.5gb.

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od ciklon »

Na tih 15 instaliranih dolazi barem još 15 sistemskih, a one sve i bez podataka ne mogu da zauzmu manje od 1 GB.

bonanza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 188
Pridružio se: Pon, 30. Nov 2015. 13:43
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od bonanza »

Hoces reci da svaka vuce i nesto sistemski ? Ne razumem bas.

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od ciklon »

Hoću da kažem da ti i da ne instaliraš nijednu, već imaš instalirane sistemske pre toga, a samo one zauzimaju barem pola gigabajta. Skoro je 2017. godina, same aplikacije su sve veće. To što je sama "osnova" neke aplikacije 5 MB, ne možeš ignorisati ostali prostor koji ona zauzme. Od 16 GB interne memorije, odnosno od realnih otprilike 14,5 GB, barem 4 GB ode na sam android, pa sad ti vidi koliko ti je taj tvoj plan da sa 15 instaliranih aplikacija zauzmeš samo pola GB.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od znemanja »

Da, veličina app na Play Store nije relavantan podatak o zauzeću memorije. Npr. FB je težak oko 45 MB, ali posle instalacije on zauzima oko 380 MB. Aplikacije, pogotvo one vezane za društvene mreže dosta memorije zauzimaju, a o igricama da ne pričam. Stoga 15 aplikacija nikako ne može da se uklopi u 500 MB.

Sent from my Galaxy S7 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

bonanza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 188
Pridružio se: Pon, 30. Nov 2015. 13:43
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od bonanza »

Ne bre ljudi joj sta pricate heh , nisam ja reko 15app 0.5gb nego PET/5 app mi je zauzelo 0.5gb ,bez koriscenja dakle samo sam ih instalirao na burazov fon da vidim koliko mesta zauzimaju , znam da to raste vremenom zbog kes memorije ali kes se moze brisati...
Imam jednu app koja mi se svidja Younow to je kao live streaming ona posle inst zauzima 150mb eto navodim primer ,Formula 1 live timing isto toliko zauzima.
Znam da od 8gb realno bude slobodno nekih 3-4gb recimo ,pricam o Samsung J3 telefonu.

ps ja sad ne pricam o MISC fajlovima nego uopsteno o slobodnom mestu na telefonu , a sve ustv pitam jer me zanima dal mi je telefon od 8gb dovoljan za ovo sto sam naveo gore ili ne jer pored tih 5-6 sto zauzmu 0.5gb planiram jos cisto neke info app tipa b92 neku sportsku app i tako...

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od ciklon »

8 GB je teoretski dovoljno ali, sa druge strane, uvek je bolje imati fon sa što više interne memeorije. Stoji da se aplikacije mogu prebaciti na micro SD karticu, no interna memorija je (barem meni) nekako "logičnija" za to, a eskterna za podatke.

bonanza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 188
Pridružio se: Pon, 30. Nov 2015. 13:43
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od bonanza »

A slazem se sa tobom skroz ali to treba reci retardiranim fensi proizvodjacima koji naprave fon od 8gb a sistem im sam zauzme pola od toga ..Inace i ja preferiram app da idu na telefon , a sve ostalo na SD.
Ali bojim se da uzmem taj J3 pa da mi posle nekoliko meseci zakuca jer nema mesta na njemu ,a na kraju ispada da nisam stavio ni 10 app na njega, bez obzira sto su relativno velike.
U svakom slucaju ni jedna od ovih app nije veca od FB koji kako je ovde receno posle inst zauzima cak 380mb + podatci kasnije.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od acamatic »

Sve zavisi kako za koga, za nekog je 8gb iha puna kapa a nekom to nije ništa. Da napomenem ako si mlađi tip, hoćeš imati što više aplikacija, korisititi ih, 8gb je iskreno malo. A skoro svi mid-range telefoni imaju tu memoriju. Tako da ako se ipak opredeliš za taj mob moraš biti svestan da ćeš morati neke stvari brisati kako bi mogao instalirati novije... Ili da se uradi rut pa da guraš sve na SD, ako telefon ima mogućnost za SD

bonanza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 188
Pridružio se: Pon, 30. Nov 2015. 13:43
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od bonanza »

Pa pazi , svako mora da objasni kako mu 8gn nije dovoljno tj kako mu je 8gb puna kapa..
Kao sto sam i reko ako neko uzima smartfon da bi slao poruke i pricao onda mu je 8gb svemir .. ali ako samo za to koristi telefon koji ce mu moj smartfon onda...

Bogdan2015
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Uto, 19. Maj 2015. 11:00
:: Samsung Galaxy S7
:: Xiaomi Redmi N3 Pro

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od Bogdan2015 »

Da li znate kako da resim error code 505 na play prodavnici? Vec duze vreme hocu da skinem igricu ali stalno se pojavljuje ova greska. Probao sam svasta sa youtubea i da brisem kes i podatke i nov nalog ali nista ne pomaze...

milan2904
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Pon, 08. Jul 2013. 11:45
:: Microsoft Lumia 640
:: Nokia E5 00

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od milan2904 »

Treba mi app za skidanje sa youtube i malo objasnjee kako funkcijonise?

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od sugarcoated_ass »

milan2904, ne treba ti app. Idi na video preko browsera i u adresi samo između „you“ i „tube“ dodaj „magic“. Znači dobiješ youmagictube . com / .....

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od гари »

Društvo, mama ima HTC Desire C, mislim da je na njemu Android 4.0.3. Ima Skype na njemu, ali obaveštenje za poruke sa Skypa su baš baš tiha, samo nešto plopne, pa se jedva čuje čak i kad je telefon u istoj sobi. Dakle, ne da Čvoruga ne bi čuo, nego ne bih čuo ni ja. :D Šalu na stranu, (Čvoruga da mi ne zameri :) ) želeo bih da pitam našu customization ekipicu kako bih mogao da stavim mami neku drugu melodiju kao ton poruke na Skypu? U podešavanjima u Skype aplikaciji ne postoji podešavanje tona obaveštenja Skype aplikacije.

PS. Sutra sam na poslu ceo dan najverovatnije, tako da neću moći to što mi kažete da oprobam do uveče, a večeras ne znam da li ću moći (možda i hoću, ne znam). To kažem čisto da vam ne deluje da sam postavio neko pitanje, a onda iskulirao odgovor. :)

Hvala unapred!

DODATAK: Jel ovo najjednostavnije rešenje?
http://android.stackexchange.com/questi ... on-android
Some folks likes to copy the APK, remove the app, extract the APK to find the sound files irritating them and replace them with the sound file they want to be played. They then repack the extracted content into an APK, install it and remain happy. Well not happy forever because the method has a huge drawback: their app is never updated again.
Ako je tako nešto, ne bih se bakćao, nije toliko bitno, pogotovo ako bi mogla tako da ne dobija ažuriranja za aplikaciju, pa da jednog dana treba opet to sve da izvodim. :) Dovoljno sam se igrao na Symbianu sa tim stvarima. Ali ako ima nešto jednostavno što bih mogao počeprkam po telefonu kad ga povežem preko USBa na komp ili samo ovako čačkajući telefon, to mi recite. :)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od Green »

Nije moguće postaviti drugi ton za Skype poruke, samo za pozive.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od гари »

Hvala! Vidim, pet godina imaju taj problem...

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od Green »

Nije to problem, već izrazito dug period lenjosti i nezainteresovanosti Skype tima.
A što gospođa majka koristi baš Skype za dopisivanje? Predloži joj i neke druge aplikacije.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od Azimuth »

Baš vala. Kod mene je npr Skype izgubio na značaju onog momenta kad su se pojavile druge aplikacije koje nude više, a od pojavljivanja aplikacija ili opcija koje nude poziv ili video poziv Skype gotovo da ne koristim.

Evo u poslednjem apdejtu whatsapp-a su uvedeni i video pozivi, nisam ih još uvek isprobao. Viber ima tu opciju već neko vreme. Duo je odlična aplikacija za tu namenu. Ima toliko boljih aplikacija za ovu namenu koje su mnogo više/bolje prihvaćene nego Skype, barem kada je moj imenik u pitanju.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od sugarcoated_ass »

Ima još uvek onih koji ne koriste smart telefone pa koriste skajp preko računara. Mahom stariji ljudi, ali znam i neke koji su u 20im i tako funkcionišu. Zato mi je potpuno jasno da neko još uvek koristi skajp na telefonu za komunikaciju.

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk

Odgovori