Vip Android izazov

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Vip Android izazov

Post od IDzO »

Ček na 10.000 evra dobili studenti Elektrotehničkog fakulteta za aplikaciju "Vip bioskop"


Jedinstveni konkurs za razvoj domaćih aplikacija za Android platformu „Vip Android izazov“, uspešno je završen nakon što je stručni žiri izabrao 15 najboljih od ukupno 64 prijavljene aplikacije koje su objavljene na Android Marketu, a ispunjavaju kriterijume konkursa. Autori najboljih aplikacija osvojili su vredne nagrade iz fonda od čak 20.000 evra. Podstičući razvoj lokalnih aplikacija sa značajnim pogodnostima za korisnike u Srbiji, Vip potvrđuje svoje liderstvo na tržištu smart telefona i ide korak dalje od komercijalnog predstavljanja novih modela telefona zasnovanih na Android platformi.

Platinastu nagradu u visini od 10.000 evra osvojio je tim mladih programera sa Elektrotehničkog fakulteta za pobedničku aplikaciju „Vip bioskop“ koja korisnicima omogućava jednostavno upoznavanje sa bioskopskim repertoarom i osnovnim informacijama o filmovima, kao i rezervaciju ulaznica pozivom. Ova aplikacija će biti od koristi brojnim korisnicima mobilnih telefona pošto se lako primenjuje i sadrži aktuelne informacije o bioskopskom repertoaru, zahvaljujući automatskom ažuriranju podataka i korišćenju GPS tehnologije.

Drugoplasirana je aplikacija „Cepelin“, koja koristeći GPS tehnologiju, olakšava traženje restorana, kafića i klubova po celom Beogradu, a nudi i izbor zanimljivih dešavanja u gradu. Autorski tim, koji je sebe nazvao „Young Culture“, osvojio je Vipov zlatni ček na 3.000 evra.

Žiri je odlučio da dodeli dve ravnopravne srebrne nagrade u vrednosti od po 1.000 evra aplikacijama „ParkingBot“ i „Prva liga“. Prva će pomoći vozačima da lakše parkiraju vozilo u Beogradu, Novom Sadu i Šapcu, zahvaljujući upotrebi GPS i SMS usluga. Druga aplikacija je originalna igrica „stoni fudbal“ sa srpskim timovima, koja koristi gravitacioni senzor za upravljanje.

Pored četiri dobitnika novčanih nagrada, još 11 najkvalitetnijih aplikacija, dobilo je bronzana priznanja, i kao nagradu, ekskluzivne HTC Hero mobilne telefone sa Android platformom. Preostalih 49 aplikacija koje zadovoljavaju kriteroijume konkursa dobijaju HTC Tattoo uređaje kao specijalnu nagradu za pokazanu kreativnost i trud uložen u pripremu aplikacije.

U obrazloženju nagrada, žiri je naveo da su svi programeri pokazali izuzetno visok kvalitet softverskog dizajna, kreirajući aplikacije na srpskom jeziku, u rasponu od servisnog i informativnog sadržaja do lajfstajl informacija i zabave. Prema kriterijumima konkursa, prilikom selekcije najboljih aplikacija vrednovana su njihova idejna rešenja, inovativnost i primenljivost na domaćem tržištu. Prilikom selekcije, dodatno je vrednovana održivost sadržaja prezentovanih u aplikacijama.

„Dobar odziv i sjajne aplikacije pokazale su da programeri u Srbiji mogu da razvijaju veoma konkurentan softver za moderne platforme. U Srbiji je sve više korisnika naprednih aplikacija za mobilne telefone, a sada imamo i brojne autore aplikacija na srpskom jeziku, koje su veoma primenljive za domaće potrebe. Vip Android izazov se pokazao kao pun pogodak, zato će Vip nastaviti da ulaže u nove ideje i da time unapređuje korisničko iskustvo u mobilnoj komunikaciji“, rekao je Aleksander Šperl, predsednik UO Vip mobile, na svečanoj dodeli nagrada najuspešnijim programerima, na kojoj su medijima predstavljene i pobedničke aplikacije.

Vip mobile je krajem prošle godine prvi u regionu raspisao konkurs „Vip Android izazov“ za razvoj aplikacija za Android platformu, koja predstavlja jedan od vodećih operativnih sistema za smartphone mobilne uređaje. Ukupno 75 učesnika, talentovanih pojedinaca, ali i članova timova sa fakulteta, iz kompanija i škola razvilo je nove aplikacije zahvaljujući učešću na konkursu.

Sve registrovane aplikacije već su na raspolaganju za besplatno preuzimanje sa Android marketa svim korisnicima Android telefona širom sveta. Time je ova mlada platforma po prvi put obogaćena aplikacijama od lokalnog značaja, čijim instaliranjem korisnici u Srbiji sada mogu da iskoriste i pun potencijal svojih smart telefona.
IZVOR

P.S. Svaka cast nasim programerima i nadam se da ce se uspesno predstaviti i u drugim mobilnim operativnim sistemima.

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Respect !
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Insider
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pon, 01. Mar 2010. 01:43
Lokacija: NBGD

Post od Insider »

Svaka cast ! !

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Definitivno sam postao fan Androida! :)

Nokia E71 i Symbian mogu u zasluzenu penziju...!? :wink:

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Fantastična ideja i drago mi je da je cela akcija dobro prošla. Nisam probao pobedničku aplikaciju, ali moraću da ispitam kakva je. Od tih aplikacija sa konkursa ja nalazim Beodroid i BeoGSP kao (meni) najkorisnije. Što se fudbala tiče, nisam ljubitelj uopšte, ali probaću igricu čisto da vidim kako je to odrađeno.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Svaka cast, pre svih vipu na stimulaciji. I guglu sto je konacno izbacio detaljne mape pa su ljudi to iskoristili.
Samo da nastave, ne samo na "free" i "lokalno-srpskom" nivou, lepo je videti da imamo "mozak".
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Aleksandar Vujic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pon, 08. Feb 2010. 14:05
Lokacija: Beograd

Post od Aleksandar Vujic »

VIP Bioskop je katastrofa. Ima manje od 50 download-a! Meni to mnogo govori. Neke lošije plasirane aplikacije imaju isto što i ta aplikacije i još više.

Voleo bih da se izađe sa nekim kriterijumima, jer ovako sve ostavlja mnogo prostora za spekulacije...

adimd
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 04. Mar 2010. 10:23

Post od adimd »

Kao prvo cestitam svim dobitnicima koji su zasluzili nagradu ali takvih je vrlo malo.

Mislim da je vecina nagrada na takmicenju bila namestena ili je ziri bio nemaran i nije pregledao sve aplikacije sto je verovatnije. Iskomentarisacu samo aplikacija koje mogu objektivno da se ocene da ne bi raspravljali o tome da li je ova ideja bolja od one. Takodje bih voleo da i ljudi na ovom forumu testiraju aplikacije i sami se uvere u kvalitet nagradjenih i nenagradjenih aplikacija.

ParkingBot - nagradjena sa 1000e a po meni najbolja aplikacija u toj klasi Parkiraj!Beograd nije dobila nista

Gradski Prevoz - ova aplikacija nema cak ni racunanje rute a osvojila je nagradu. BeoGSP koja ima proracun rute za koju je vecina ljudi rekla da je najbolja u toj kategoriji takodje nije osvojila nista.

Vip Bioskopi - 10000e je osvojila aplikacija koju je predvodio Aleksandar Neskovic docent sa ETF-a. U njegovom CV-u stoji da je radio na projektu planiranja javnog mobilnog sistema za VIP ( http://webserver.rcub.bg.ac.yu/pretraga ... avnik=2152 ). Malo je previse slucajnosti kada se pogleda kvalitet aplikacije koja nema lep graficki interfejs i nije originalna ideja tako da ne znam sta je u njoj toliko dobro. Unapred se izvinjavam ako Aleksandar Neskovic nije taj isti koga sam ja nasao i ispravicu ovu poruku u tom slucaju.

Napominjem da je ovo samo moje misljenje posto sam imao dosta favorita cije sam aplikacije koristio i ocekivao sam da ce neka od njih da pobedi a polovina nagradjenih aplikacija je bila iznenadjenje.

Gondar
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 04. Mar 2010. 10:47

Post od Gondar »

Ja sam probao Gradski Prevoz i BeoGSP.

- Gradski prevoz ima rejting 2.22/5 (9 ratings), a BeoGSP 4.18/5 (22 ratings)
- Gradski prevoz ima 100-500 downloada, a BeoGSP 500-1000 downloada.
- Gradski prevoz ima 13 linija GSPa, a BeoGSP 150
- Gradski prevoz nema nikakvu logiku osim vizualizacije, a BeoGSP ima i pretragu putanja i asistenciju pri vožnji busom (vibrira i upozorava kada trebaš sa siđeš sa busa i da pređeš na drugi)
- BeoGSP isto ima vizualizaciju putanje svake linije.

Ništa mi nije jasno... :dry:

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Strasno, gorak ukus. Nisam probao nagradjene app ali ove druge navedene koristim, hvala na ukazanim cinjenicama i "slucajnostima". Srbijo...
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Ma ove koje su pobedile ni ne vredi skidati sa marketa, samo onaj fudbal mada nije ni on nešto posebno.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Sva sreca pa mozemo neku od nagradjenih aplikacija da koristimo na jugu srbije ....Ko da VIP ni jedan j.. tatto nije prodao u Nisu,Leskovcu,Vranju ili tako negde ...Ima ljudi koji su pravili aplikacije koje obuhvataju i to podneblje mogli su barem da im daju 1 HTC Hero i HTC Tatto kao nagradu.....Ovo nije da imam nesto protiv ostatka Srbije ili vise razvijednih delova Srbije ali ponizavajuce je...ko da ne postojimo.... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Pa Beograd je centar univerzuma, tako da ni ne treba da se prave aplikacije koje mogu da se koriste u drugim gradovima. :)
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Telep nije ovde stvar o Beogradu da li ga neko voli ili mrzi,zasto ljudi bolje zive u vojvodini nego na jugu i tome slicnim temama..Ovde je stvar o tome da ljudima je samo stalo da oni imaju i da je njima dobro tamo gde zive a za ostale neka se sami snadju...Ko je gledao Boj na Kosovu film znace sta mislim kad citiram:"Ti mislim daleko ti je Kosovo od ....a Kosovo ce ti sutra doci" Ako sam pogresno citirao ispravite me (jedan deo je namerno izostavljen da ne bi ispalo da prozivam nekog ili nesto ili da ispadne nesto drugacije on onoga sto mislim)

P.S.Sad da se vratimo na temu ovog VIP "izazova"....adimd, je lepo iskomentarisao tako da mislim da nije potrebno da se uopste upustamo u neku dalju diskusiju osim ako nesto nije tacno ili je pogresno prikazano....Uostalom instalirajte aplikacije pa sami vidite da li su zaista bolje od drugih...Jedno je sigurno ako kupujem HTC Tattoo to sada sigurno nece biti preko VIP-a....
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Gondar
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 04. Mar 2010. 10:47

Post od Gondar »

Meni je najinteresatnije to sto ne postoji aplikacija pod TACNIM nazivom "Vip Bioskop", mada su sad i na android.vipmobile.rs prepravili i stavili "Vip bioskop (Beograd Bioskopi)" tako da je to sad sve uredu :wacko:

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Za pohvalu je to sto se vidi da i kod nas postoje sposobni programeri koji mogu napraviti korisne programe za ovu platformu. Nadam se da ce vremenom biti jos korisnih programa, koji nece striktno biti vezani za BG, ali isto tako, ako je nesto namesteno, vreme ce pokazati ko od programera valja, a ko ne i tako ce se i pozicionirati na trzistu.

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Svi programeri su moralida se prvo upoznaju sa android platformom i kako se programira zatim da osmisle aplikaciju,naprave je i testiraju....Nije njima sve jedno da uloze toliki trud i da imaju najbolju aplikaciju a da neko pokupi "kajmak"....Nadam se da ce bar neki da ostanu na android platformi i nasteve da prave aplikacije za nase trziste... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Mogli su jednostavno da izglasaju pobednike po rejtingu korisnika i broja "downloads" sa Marketa, ili barem da takve app udju u neko "finale/uzi krug" pa neka biraju onda... I koliko cesto idete u bioskop, i koliko je potrebna rezervacija uopste posto su uglavnom prazni ("Avatar" se ne racuna)? Jednom u 7, 15, mesec dana??? Sta je to u odnosu na aplikacije koje su SVAKODNEVNO korisne...
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Izgleda kod nas ne moze nista da prodje normalno.Uvek neki "skandali" ili skandali.Mislio sam da makar u ovome nece biti frke ali izgleda... :smutny:
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Bas pratim diskusiju na 1 drugom (isto proverenom) forumu, tu su i neki ljudi koji su pravili te app... Uglavnom se slazu da je "setup", ali hajde, ne bih da kvalifikujem, neka svako sam zakljuci.
Nije ni bitno, u stvari me najvise pogodio 1 komentar, ukratko, ne citiram: najveca steta je nanesena novim (a takvih je najvise, i rastu) korisnicima Androida koji mozda ne znaju "m" od mogucnosti aplikacija ovog OS. VIP je medijski jako eksponiran, ima kako taj clan kaze "kredibilitet" u javnosti. Poneseni time mnogi ce skinuti prvoplasiranu app i verovatno reci - jbt kakav krs, kakve li su tek ostale...
I da, svi ucesnici ce za utehu dobiti po Tattoo (telefon, ne tetovazu), hvala lepo i srecan put.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Odgovori