Root-ovanje Android telefona

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
Odgovori
telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Ovo piše tamo samo treba pročitati: Aug 12 Update: added v1.6.1: superuser updated, HTC Tattoo support added. Check official link for changelog
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Narode, ima li konacno potvrde da je neko rootovao oficijalni 2.2 na Desire? Nisam cuo ni reci o tome, barem ne nesto potvrdjeno.

I drugo pitanje: sada kada imam taj oficijalni 2.2, postoji li sansa da nekako ubacim vanilla 2.2, bez sense ui?

Nenad75
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Čet, 01. Jul 2010. 12:07

Post od Nenad75 »

1-click root stvarno radi ja sam rootovao moj hero :)
E sad me interesuje kako da ubacim recovery rom da bi mogao da stavljam i druge romove. Znaci rootovao sam hero 2.1 i sad mi je stock rom rootovan :) Nigde nisam nasao kako da instaliram recovery, ima uputstvo na http://www.villainrom.co.uk/viewforum.php?f=110 kako rootovati hero 2.1 ali da li ta metoda moze da se primeni na rootovan hero.

acambas
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 93
Pridružio se: Čet, 08. Jul 2010. 01:05

Post od acambas »

araphel, Ne verujem da ce u skorije vreme pokustati da ga rutuju zato sto je prebacivanje sa HBOOT 0.92(verzija koju dobijes kada odradis OTA update) na HBOOT 0.80 prilicno laka.
Evo ti link ka threadu u kome imash najbolji tutorijal za ljude u tvojoj situaciji(oni koji su odradili OTA update) http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=745903
tutorijal je fenomenalan, ja sam celokupan proces zavrsio za oko pola sata.
A ako hoces mozes da nabacis rom bez sensa i to je to.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

acambas, thanks! Bacam se na to malo kasnije, pa da vidim sta cu da uradim. Pozz 8)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Znaci ipak ovaj metod za root-ovanje jednim klikom ne radi na desire-u :( Ja sam video da pise na onom linku da je i desire na listi podrzanih,ali vidim da sam pogresio :(
Note IV N9100 dual

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Znaci ipak ovaj metod za root-ovanje jednim klikom ne radi na desire-u :( Ja sam video da pise na onom linku da je i desire na listi podrzanih,ali vidim da sam pogresio :(
Note IV N9100 dual

acambas
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 93
Pridružio se: Čet, 08. Jul 2010. 01:05

Post od acambas »

Ako mislish na unrevoked radi, ta metoda radi na desire. Mada nije jedan klik prvo moras da instaliras neke njihove drivere za desire i onda imas samo jedan klik(dupli klik) i telefon je rootovan. Ali ovo je sve pod uslovom da imate 0.80 verziju HBOOT-a.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

acambas,reci mi kako mogu da vidim koju verziju HBOOT-a ja imam?gde treba da udjem da to vidim?super je sto taj proces nije komplikovan i nadam se da mi je ta veryija HBOOT-a sto si ti rekao
Note IV N9100 dual

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Post od m@c|-|oR »

araphel, ja mislim da sam "over the air" dobio 2.2. Zvanični. Bio je oko 90MB. Pisao sam u temi za Desire o tome. Grešim li?
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

acambas
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 93
Pridružio se: Čet, 08. Jul 2010. 01:05

Post od acambas »

toda81, Ako hoces da proverite verziju HBOOT-a koju imas treba da
Ugasis telefon
Upalis ga tako sto drzis power dugme i "-"(minus, volume down, kako vec)
i uci ces u boot menu i videces u gornjem levom uglu pise HBOOT i odma pored verzija.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

acambas,sada cu daprobam to da uradim,ali prvo moram da pronadjem kako se telefon gasi.Smesno zvici,ali niikako to da pronadjem
Note IV N9100 dual

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

m@c|-|oR, to sto ti imas jeste zvanicni 2.2. Ne gresis. :wink:

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Pa držiš power dugme (ono koje stiskaš kada otključavaš telefon) a on će ti ponuditi da ga ugasiš.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Snadjoh se sa gasenjem tel.Kod mene pise da je HBOOT 0.83.0001.Da li se on moze rootovati tom unrevoked metodom bezmenjanja hboot-a posto kod mene nije 0.80 nego je 0.83?
Note IV N9100 dual

acambas
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 93
Pridružio se: Čet, 08. Jul 2010. 01:05

Post od acambas »

Prema onom sto sam citao mnogi ljudi su imali ozbiljnih problema kada su prebacivali sa 0.83 na 0.80 tako da bolje ne pokusavaj. Probaj da odradis ota update i tada bi trebalo da imash 0.92 i onda odradi celu proceduru.

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Evo sad sam citao na xda neke stvari oko rutovanja.. (videh da 1-click-root radi na tattoo. Sto me je odusevilo... :roll: ) nego sam video da se dosta pominje neki CyanogenMod, a naravno posto sam totalni noob ne znam ni sta je to niti sta radi.. Koliko m se cini to je ROM ali nisam siguran... Pa ako bi neko bio dovoljno brizan da mi objasni, bio bih mu zahvalan...
Takodje me zanima sta je overclockovanje i downclockovanje, ili kako god, neko je pominjao da mu baterija tako traje duze? (i'm totaly confused...)
Samo nek se rolaju....sarme.

ozazi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Pon, 30. Okt 2006. 22:06

Post od ozazi »

CyanogenMod jesu ROM-ovi, i to jedni od najboljih i najstabilnijih.
Overclockovanje je povecanje brzine procesora, ukoliko je procesor na 600 mhz, moze se ubrzati do 800 mhz, naravno, uz povecanje potrosnje baterije i cesta "ispadanja". downclockovanje jeste promena najsporijeg rada procesora (kod Legenda je to 128 mhz, nakon downclockovanje je to 19 mhz) i koristi se kada telefon ne radi nista, tj, kada je ekran ugasen. nadam se da nisam bio suvise konfuzan. :D
HTC Legend

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

ozazi, ne, naprotiv... Tenks! Nego koliko sam cuo, kod racunara se overclockovanjem uglavnom zezne procesor... Crashuje komp itd.. Pa me zanima kako je to na mobilnim telefonima... I koliko lako se to radi, posto kazes, kad je u standby-u da moze da se smanji takt procesora, predpostavljam da bi trebalo da bude lako...?
Da, zanima me da li na tom CyanogenMod-u radi FM i Camera?? Posto do sad nisam naisao ni na jedan rom za tattoo na kojem rade ta dva... Da li uopse postoji neki custom 2.x za tattoo koji je kompletno funkcionalan??
Samo nek se rolaju....sarme.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

acambas, ok,danas cu odraditi ota update na froyo cim mi se burazer probudi jer moram da ukljucim open adsl dabih mogao da se nakacim telefonom na wireless.Posle cu davidim kako ide ta dalja procedura za root-ovanje
Note IV N9100 dual

Odgovori