Root-ovanje Android telefona

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
Odgovori
Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

toda81,dobio si na P.P. uputstvo za root sa HBOOT-om 0.83.
Root ce raditi sigurno,e sad verovatno ti recovery nece raditi,mada mislim da su i to sredili. 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Pera Detlic, Nećeš imati problema sa stabilnošću zato što je klokovan u granicama normale, do krešovanja i nestabilnosti dolazi kada pokušavaš da nađeš neki maksimalan stabilan klok, inače možeš koristiti overclock widget. A inače koliko znam na tattoo-u ne postoji ni jedan rom na kome radi kamera i radio.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

telep, pa ok. to za klokovanje je super stvar, nisam ni znao da je moguce... i koliko shvatam, veoma je jednostavno... :)
a bas bezveze sto nepostoji ni jedan skroz funkcionalan custom rom... meni je to neprihvatljivo..! (verovatno cu ih koristiti i tako 'skrnave' ali opet..) da li neko zna uopste zasto je to tako, zbog cega to ne moze da radi...??
Samo nek se rolaju....sarme.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Valjda je do drajvera, tek pre koji dan su namestili potpuno upotrebljivu kameru za hero da radi na 2.2 iako su romovi postojali već jedno mesec dana.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

auuu... po meni je to bas, bas velika mana.... ako ti zatreba kamera, a bas zelis recimo BT FileTransfer, moras da biras... :uhuh: :uhuh:
Samo nek se rolaju....sarme.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Ja odradih update na ota froyo sada mi je hboot 0.92 i nadam se da ce biti lako i zamene to prebaacivanje hboot-a na 0.80 koji se moze lako root-ovati
Note IV N9100 dual

ozazi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Pon, 30. Okt 2006. 22:06

Post od ozazi »

Nema nikakvog ostecenja, bar to niko nije prijavio. inace, na svom Legendu sam podigao brzinu na 728mhz, i telefon naprosto "leti". :D koristim rom koji je izuzetno brz i stabilan (na testovima je 3, iznad Galaxy S, a ispod Droid X i HTC Nexus). :D
HTC Legend

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Jel može link da vidim po kom uputstvu si rutovao legend, pošto vidim da još uvek nema neka prosta metoda, i koji rom koristiš?
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

ozazi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Pon, 30. Okt 2006. 22:06

Post od ozazi »

Uputstvo sam stavio u 18.postu, na prvoj strani. samo je bitno napraviti Gold Card (takodje na prvoj strani). Koristim Kyosa CyanogenMod 6.0.0-RC2 for HTC Legend (iako pregled kamere ne radi, ali je zato rom odlican, brz, stabilan), sa ubrzanjem procesora.... probao sam ostale, tu je i Azure;CyanogenMod6, ali je on sporiji od Kyosinog.
HTC Legend

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

treba mi pomoc od iskusnih kolega koji su radili root na desireu.Ubacio sam froyo i sada imam hboot 0.92 ihocu da ga prebacim dabude hboot 0.80.Telefon sam kupio u telenoru tako da je nebrendiran.Inteeresuje me da li treba da pravim gold card kada budem radio onaj postupak za prelazak sa hboot-a 0.92 na hboot 0.80?Dali na nesto trebam posebnu paznju da obratim dok to budem radio?
Note IV N9100 dual

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

toda81, ne treba da radis godlcard, ali samim vracanjem na stariji hboot, vracas se i na 2.1, tako da ti dodje dzabe taj update. barem sam ja tako shvatio celu pricu

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

araphel,on ce vracanjem na HBOOT 0.80 dobiti mogucnost root-a i recovery sto ce mu omoguciti da posle instalira bilo koji ROM. 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Fox, ma znam ja to, nego mi je onda malo besmislen ceo ota apdejt. Sem toga, iskreno, jos ne videh ni jedan rom koji potpuno i stabilno funkcionise. Kod svakog se zale na nesto. Ako nista drugo, onda da je baterija jos slabija nego inace.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

araphel,za vecinu ROM-ova si u pravu,ali ima zanimljivih i upotrebljivih kao na pr. ovaj klik . 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

To je onda jos bolje ako ne treba gold card da bi se odradio root nebrendiranog telefona.Moracu da proucim ono uputstvo za menjanje hboot-a 0.92 u hboot 0.80
Note IV N9100 dual

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

toda81, ne treba ti gold card za vraćanje na stariji hboot. Za samo rootovanje mislim da treba.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Fox, poenta je u tom "upotrebljivih". Neću da mi nešto bude upotrebljivo, hoću da mi sve radi, i bez minusa tipa: više se troši baterija, u ovo ne može da se uđe ovako nego onako, itd. A još nisam naišao ni na jedan na kome sve radi kako treba, kao na fabričkom. kad nađem tako nešto, a da nema Sense, onda mogu da se upustim u rootovanje. Do tada, meni je to nepotrebna procedura. :wink:

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Da li moze neko da milaze od iskusnih kolega koji su radili root ds ki trebam da pravim gold card jer imam nebrendiran telefon iz telenora i da li pri prelasku sa hbot-a 0.92 na hboot 0.80 treba da se pravi gold card?
Note IV N9100 dual

spasa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 145
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 17:48

Post od spasa »

araphel napisao:Sem toga, iskreno, jos ne videh ni jedan rom koji potpuno i stabilno funkcionise. Kod svakog se zale na nesto. .
Jel mozes malo da mi pojasnis ovo, hocu da kupim neki android pa me interesuje sta to ne funkcionise potupno i stabilno?
Imam WM i ne bi hteo da se nerviram i sa androidom kao s WM.

ozazi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Pon, 30. Okt 2006. 22:06

Post od ozazi »

pa posto ove romove prave "amateri", tj ljudi poput nas koji nisu zadovoljni trenutnim karakteristikama svojih telefona, nerealno je ocekivati da takvi romovi budu u potpunosti stabilni i funkcionalni. da jesu, radili bi za Google. :D
HTC Legend

Odgovori