[uputstvo] Kako se root-uje Android telefon?

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
Odgovori
Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: [upustvo] Kako se root-uje Android telefon?

Post od Zile995 »

Ovo je za e610 aplikacija u kojoj mozes da otkljucas bootloader i flesujes cwm.

http://www.mediafire.com/?m3bha7rrqpyyioa

Ne krivi mene ako se nesto desi. Sve radis na svoju odgovornost.
Na JB treba da si...

Ovde http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2567368 detaljno mozes procitati vise o tome
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

chocolate
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Sub, 09. Mar 2013. 00:15
:: Nokia c5
:: Nokia e72

Re: [upustvo] Kako se root-uje Android telefon?

Post od chocolate »

software information kaže da je android 4.1.2 to bi trebalo da je jb, je li?

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: [upustvo] Kako se root-uje Android telefon?

Post od Zile995 »

To je JB, tako je.
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

chocolate
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Sub, 09. Mar 2013. 00:15
:: Nokia c5
:: Nokia e72

Re: [upustvo] Kako se root-uje Android telefon?

Post od chocolate »

ok, videću još, možda probam to.. malo se plašim, jer vidim da dosta njih piše da im se posle toga random rebootovao telefon...

i da, ako još neko ima neki savet, dobrodošao je.

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: [upustvo] Kako se root-uje Android telefon?

Post od artifex »

Cokoladice,instaliraj aplikaciju 'Flashify' i preko nje flashuj cwm.img ...

chocolate
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Sub, 09. Mar 2013. 00:15
:: Nokia c5
:: Nokia e72

Re: [upustvo] Kako se root-uje Android telefon?

Post od chocolate »

Hvalaaaa, sada evo upravo probavam, pa javljam šta sam uradila! :)

EDIT I:
Ok, odradila sam, pisalo je flash completed, do you want to go into reboot now, ja sam rekla da oću :D i evo sada mi je na ekranu logo lg-a već neko vreme i ništa se ne dešava... da li da paničim ili da čekam?

EDIT II:
čekala sam jedno 10 minuta, ništa se nije desilo, onda sam se uplašila da sam brickovala telefon, pa sam držala power dugme, opet ništa, pa sam izvadila bateriju i kada sam ga upalila, ponašao se kao posle onog hard reseta, kad moram ponovo da unosim sve po redu...

da li je to sad to, imam custom recovery ili ne? i što nikako ne mogu da uđem u taj recovery mode? ja sam mislila da kad sam kliknula na to reboot, da ću ući u recovery mode, jer sam već spremila zip cyanogenmod fajl, da ga odatle instaliram. ali ništa :(

EDIT III:
i evo sada sam probala da preko rom managera instaliram cyanogen mod i isto mi se desilo što i malopre... crn ekran sa lg logoom, koji traje i traje i traje :(

odustajem za sad, pa sutra nastavljam.. pišite ako šta znate, zahvaljujem se puno!
Poslednja izmena od Ninolina u Sub, 05. Jul 2014. 12:34, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nemoj da pišeš postove jedan za drugim već koristi opciju "Izmeni". Pročitaj pravila Foruma.

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: [upustvo] Kako se root-uje Android telefon?

Post od Cooomi »

Ne moraš da pišeš postove jedan za drugim, koristi opciju izmeni, ovako se samo pretrpavaju teme.
Pošto si rutovala telefon i otključala bootloader, da li možeš da uđeš u stock recovery? Ako možeš probaj da instaliraš ovaj CWM i preko njega flešuj CM...

Ali pre toga, izgleda da si brikovala telefon, evo ti tema na xda, tu ti piše sve vezano za L5, pa dobro prostudiraj, imaju dva načina za unbrick, ja ne posedujem L5 pa ne mogu da ti kažem koju da izabereš, eksperimentiši malo :)

chocolate
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Sub, 09. Mar 2013. 00:15
:: Nokia c5
:: Nokia e72

Re: [upustvo] Kako se root-uje Android telefon?

Post od chocolate »

Izvinjavam se na postovima jedan za drugim, potpuno sam zaboravila na u opciju.

Ne znam da li sam otključala taj bootloader, ako misliš na ovo što mi je Žile995 poslao da uradim, nisam to uradila. Ne znam ni kako da uđem u stock recovery, do sad nisam uspela ni u jedan da uđem.

A mislim da nisam ni brickovala telefon, to bi značilo da on uopšte ne radi, je li? U mom slučaju, on normalno radi, bez problema, kad izvadim bateriju, i upalim ga, ne bude više taj logo lg-a nego se najnormalnije pokrene i sve funkcioniše. Onda ne bi trebalo da je brickovan, zar ne?

edit: koliko sam čitala, izgleda da i jeste fora da mi je zaključan taj bootloader. nađoh još jedno uputstvo kako da ga otključam, ali i tu u komentarima mnogima piše da im se posle toga telefon random rebootovao, nekima bukvalno na minut. uf, ne znam sad šta da radim. ko ovo zna više od mene, može li da mi laički objasni šta je zapravo to otključavanje bootloadera (objašnjenja koja sam ja našla su tipa: "omogućuje instaliranje custom rom-a" što sam i sama znala) i da li postoji neki način da sprečim da mi se posle tako sam od sebe rebootuje, kao i ako mi se to desi, da li postoji način da sve vratim na prvobitno stanje, da mi se više ne bi rebootovao?

chocolate
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Sub, 09. Mar 2013. 00:15
:: Nokia c5
:: Nokia e72

Re: [upustvo] Kako se root-uje Android telefon?

Post od chocolate »

Ok, vidim da niste baš zainteresovani za pomoć, ali snašla sam se :D

Dakle, otključala sam bootloader, uz pomoć ovog uputstva http://www.lg-phones.org/unlock-bootloa ... 2e615.html
sve je bilo ok, nikakve bagove nisam imala...

a potom i instalirala CWM uz pomoć ovog uputstva http://www.lg-phones.org/cwm-custom-rec ... us-l5.html

Instalirala sam i CM10, ali mi se desio krah, jer mi se u procesu izgubio EFS folder, u kom se nalazi IMEI telefona i drugi važni podaci, što je rezultovalo time da telefon nikako nije mogao da se poveže na mrežu.. Wi-fi je radio, ali pozivi, poruke, ništa nisam mogla. U pokušaju da povratim prethodni sistem koji sam backupovala pomoću Nandroida, brickovala sam telefon, pa sam ga pomoću ovog uputstva odbrickovala i instalirala stock ROM. http://www.lg-phones.org/how-to-flashun ... stock.html

Onda sam ponovo rootovala telefon, otključala bootloader i instalirala ovaj put TWRP, ali ostavila sam stock rom, samo sam ga malo očistila od preinstaliranih aplikacija i ostalih bespotrebnih gluposti...

Neću sada da se bakćem instaliranjem custom ROM-a, prvo ću malo da istražim o backupu tog EFS foldera, jer vidim da nekad ni obično kopiranje foldera nije dovoljno, jer se izmene permissions u procesu... Malo mi je samo bezveze što od 100 uputstava za instalaciju custom ROM-a koje sam pročitala NI NA JEDNOM nije pisalo da prvo treba backupovati taj folder, iako sam posle videla da je masa ljudi završila sa istim problemom koji se meni desio...

Pišem ovo čisto da bi ljudi videli još neko iskustvo i možda nešto naučili iz istog, jer sam i ja puno naučila iz tuđih iskustava. Još jednom napominjem, moj telefon je LG L5 E610.

Pozdrav svima i hvala na pomoći :)

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: [upustvo] Kako se root-uje Android telefon?

Post od Zile995 »

Napomena... Svi koji po prvi put menjaju ROM, tj. prelaze na custom, potrebno je backupovati sve, cak i EFS particiju. Naravno i kada otkljucavate telefon potreban je efs backup.
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

chocolate
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Sub, 09. Mar 2013. 00:15
:: Nokia c5
:: Nokia e72

Re: [upustvo] Kako se root-uje Android telefon?

Post od chocolate »

Vidiš, to je ono što mene čudi, ja sam sve backupovala pomoću Nandroida, kao što već rekoh, ali nigde nisam mogla da nađem taj efs folder, ni sad ne mogu da ga nađem, ne znam gde se nalazi, a pretražujem u root folderu.. Pokušavala sam i da pretražujem po nazivu fajla, kažu da je uglavnom nv_data.bin, ali ni tako ga ne nalazim. Jedino što sam našla je fajl efs.txt

Gde se taj folder uopšte nalazi?

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: [upustvo] Kako se root-uje Android telefon?

Post od m@c|-|oR »

chocolate, to nije folder, već particija, kao što je system, data, dalvik...
Ne možeš ni dalvik folder da nađeš, zar ne?
:)
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: [upustvo] Kako se root-uje Android telefon?

Post od Zile995 »

chocolate napisao:Gde se taj folder uopšte nalazi?
Evo ovde:

[img]http://img.tapatalk.com/d/14/06/27/upa4yju9.jpg[/img]

Ako nemas nista u folderu, onda.... :(:cry:
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

chocolate
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Sub, 09. Mar 2013. 00:15
:: Nokia c5
:: Nokia e72

Re: [upustvo] Kako se root-uje Android telefon?

Post od chocolate »

E pa dalvik folder mogu da nađem! :D

Hmm, Žile, to što si mi slikao je root folder, je li? Nisam mogla da nađem, ali trebalo bi da je tu, jer mi se imei povratio, a dok sam bila u CM10, kad ukucam *#06# izlazilo mi je unknown imei. A sad mi normalno izlazi moj imei... :unsure:

svilaj1
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 130
Pridružio se: Pet, 01. Feb 2013. 09:09
:: samsung

Re: [uputstvo] Kako se root-uje Android telefon?

Post od svilaj1 »

Evo mene sa s3 opet .lako Sam prebacio orginalni rom 4.3 u njega.ali mi se ne svidja sto ne mogu deinstalirati Google aplikacije koje ne koristim . Problem mi je kada ubacim sa odinom cf root sgs3 -v6.3tar nece poslije telefon da ga otvori I super user je u telefonu Ali ni ona ne radi ispravno .zahtijeva instalaciju koju ne moze da uradi

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: [uputstvo] Kako se root-uje Android telefon?

Post od m@c|-|oR »

SD maid брише све што хоћеш. Тражи root.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: [uputstvo] Kako se root-uje Android telefon?

Post od El Laki »

Titanium Backup odličan za brisanje sistemskih aplikacija

svilaj1
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 130
Pridružio se: Pet, 01. Feb 2013. 09:09
:: samsung

Re: [uputstvo] Kako se root-uje Android telefon?

Post od svilaj1 »

Odin je odradio posao a da li je s3 to ne znam kada otvorim cwm pise mi tamo this version of cwm manager shold be used wit cf root v.5.0 or newer

Super su također ne može otvoriti, traži neko ažuriranje koje ne može instalirati, da li to znači da mobitel nije rootan iako je odin to potvrdio da jeste
Poslednja izmena od Lobachewsky u Sre, 22. Okt 2014. 22:04, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nikada ne pisi postove jedan za drugim, koristi opciju izmeni.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: [uputstvo] Kako se root-uje Android telefon?

Post od El Laki »

Root proveravaš preko Root Check app. Super Su ne diraj, ne otvaraj. Ako checker pokaže da imaš, onda imaš Root. Kraj priče

svilaj1
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 130
Pridružio se: Pet, 01. Feb 2013. 09:09
:: samsung

Re: [uputstvo] Kako se root-uje Android telefon?

Post od svilaj1 »

Pise u aplikaciji root access denied, da li to znači da nije rootan. Ako je tacno gdje je greška i ima li gdje kakav tutorial na našem

Odgovori