Paznja - VIRUS na zvanicnom Android Marketu

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
Wizards
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Sre, 03. Mar 2010. 16:25

Post od Wizards »

Pera Detlic, haha samo se ti smej, videces kad ti jednog dana telefon sam ustane i odseta iz kuce ! :D :D :D Ja samo kazem da nesto tu sigurno ima sto mi ni ne znamo.... :wink:
LG G2 black

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Wizards napisao: videces kad ti jednog dana telefon sam ustane i odseta iz kuce !
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: sad si me nasmejao, svaka ti cast....!
Samo nek se rolaju....sarme.

ausu
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Čet, 12. Avg 2010. 08:06
:: Samsung Galaxy S4
:: Samsung Galaxy S 2
Lokacija: australia adelaide

Post od ausu »

wizards nemoj bre puno da fantaziras puno gledas fantazije filomove spusti se ne zemlju i uzivaj da nece da nam naprave i dorucak dobar mu je vic :lol: :lol:

Wizards
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Sre, 03. Mar 2010. 16:25

Post od Wizards »

ausu, a joooj ti si malo preozbiljno shvatio neke stvari... :uhuh: Ali svako ko se i malo razume, moze da shvati da mogu da te lociraju samo ako to neko hoce, i bez da ti tamo nesto stikliras ili odstikliras u podesavanjima.... to je sustina...
LG G2 black

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Pa mogu da te pronadju i na nokiji 3310, to nije vezano samo za android... :wink:
Samo nek se rolaju....sarme.

motoe770
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Uto, 02. Jan 2007. 22:26

Post od motoe770 »

pa google se nikad nije izjasnio kao neprofitna organizacija :wink: . Njihov posao je pretraga i reklame i sve ostalo je podredjeno tome . I android je (verovatno) razvijen da bi naucili nesto vise o tebi a ne zato sto su humani. :o Google bar otvoreno kaze da ce uciti o tebi da bi ti prikazali reklamu koja bas tebe interesuje (ako bas moram da vidim reklamu neka bude bar nesto sto me mozda i zanima :oops: ),dok njihov konkurent Iphone je imao toliko skandala o prikupljanju informacija o korisnicima i nikad nije objasnjeno zasto.

xperia
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Ned, 22. Apr 2012. 18:40

Post od xperia »

Veliki pozdrav svim forumasima na ovom sajtu! ja sam novi član, mada mi je ovo omiljeni sajt za mobilne tehnologije. Pročitao sam vaše komentare o virusu na Marketu, ali ja imam jedan drugi problem vezan za taj isti Market. Koristim Xperia mini pro već 5 meseci, telefon kupljen u VIPu i na njihovoj mreži. Od pre par dana prilikom skidanja aplikacija preko Google Play, koristeći 2G/3G mrežu, prijavljuje "error 406" i neće da skine ni jednu aplikaciju. Preko WiFi sve funkcioniše normalno. Uradio sam hard reset telefona ali opet ništa. Telefon nije root-ovan već radi na fabričkom originalnom softveru. Sva podešavanja APNa su u redu. Po forumima sam video da se dosta ljudi žali na ovaj problem, neki kažu da je rešenje u kreiranju novog Google naloga, što još nisam probao. Zna li neko o kakvom se problemu radi? Hvala unapred svima!

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Post od m@c|-|oR »

xperia, na temi Najkorisnije aplikacije frodo2002 je dao uputstvo za rešavanje problema koji pominješ. Pogledaj ga, pa vidi da li funkcioniše.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

xperia
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Ned, 22. Apr 2012. 18:40

Post od xperia »

Hvala puno za ovu informaciju, pomoglo je! Brisanjem Proxy-ja market ponovo radi i aplikacije se sada skidaju bez problema. :lol:

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Paznja - VIRUS na zvanicnom Android Marketu

Post od vla-do »

Izgleda da ipak postoji virus za android. Danas mi čovek pokazao telefon koji ima virus. Telefon "sam" briše kontakte i samo preko noći mu stigne 50-ak praznih poruka gde je pošaljioc ime mesta u kojem je, iliti gde je prikačen na stanicu. Instalirao AVG koji ga vidi, ali mu ne može ništa. Morao da padne hard reset.
Čovek je serviser i kaže da je ovo daleko od prvog telefona koji ima problem sa virusom. :shock:

open-mind
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 19:32
:: Samsung Galaxy S4

Re: Paznja - VIRUS na zvanicnom Android Marketu

Post od open-mind »


vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Paznja - VIRUS na zvanicnom Android Marketu

Post od vla-do »

open-mind, ne razumem šta si hteo da kažeš sa ovim postom?
Smisao mog posta je da sam se do sada naslušao i načitao gluposti oko virusa, ali nikad video. Danas mi čovek pokazao telefon koji navodno ima virus. Pogledao i one misteriozne poruke, beše ih oko 50. Ako ga sutra budem video, uslikaću telefon gde se vide te poruke.
Napravih grešku oko antivirusa. Nije AVG, nego Avast. :)

open-mind
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 19:32
:: Samsung Galaxy S4

Re: Paznja - VIRUS na zvanicnom Android Marketu

Post od open-mind »

Pogledaj svoju prvu rečenicu u prethodnom postu, e ja sam ti samo htio skrenuti pažnju da malware i virusi mogu da zaraze bilo šta što ima pristup internetu. E sad malo matematike, ako android pokriva skoro 85% a recimo jedan wp 2%, sta misliš gdje ćeš prije naletit na malware?

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Paznja - VIRUS na zvanicnom Android Marketu

Post od vla-do »

Po mojoj prvoj rečenici se može naslutiti da do sada nisam verovao u to. :wink: Smisao rečenice je moje iznenadjenje, ne trolovanje. Znam da virusi mogu da zaraze sve što ima konekciju, već sam čitao to ranije.
Pre ću na virus naleteti na Androidu, jer ga i sam koristim. :)

Odgovori