Paznja - VIRUS na zvanicnom Android Marketu

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Post od vla-do »

Evo kako je je Google to rešio:

http://blog.gsmarena.com/google-removes ... otely-too/

Malo čudan način, morate priznati. :o

Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Post od Evil_Zo »

Zašto se ne treba plašiti Androida?

Osvrćući se na nedavno otkrivene zlonamerne aplikacije u Android Marketu, autor PC Worlda govori o tome da li zaista treba biti uplašen za bezbednost svojih podataka.

JR Rafael kaže da je simptomatično to što se s vremena na vreme pojavi neka kompanija koja upozori na zleonamerne aplikacije u Android Marketu, i da, baš slučajno, ista ta kompanija nudi, odnosno prodaje, antivirusni softver za tu platformu.

Tako je bilo i sa poslednjim incidentom kada je firma Lookout, koja je upozorila na pedesetak aplikacija koje, ukoliko ih korisnik preuzme, mogu pristupiti nekim podacimasa telefona. Google je te aplikacije ubrzo povukao, ali i istakao da sve što su te aplikacije mogle dobiti je serijski broj uređaja. I ništa više.

Rafael pravi i poređenje Androida sa internetom. Radi se o otvorenim ekosistemima u oba slučaja, svako može da plasira ono što želi, a na korisnicima je da budu obazrivi i oslone se na zdrav razum ukoliko žele da zaštite svoj kompjuter ili telefon.

Uz jednu olakšicu kada se o Androidu radi, pre instaliranja jednostavno možete videti kojim podacima aplikacija pristupa, koliko puta je preuzimana i kakvi su komentari. Ali ukoliko se neko oseća sigurnije uz dodatni sigurnosni softver, to je u redu, smatra on.

Pretnje su svuda, a rešenje, prema mišljenju ovog autora, nije u zaključavanju sveta, kao što to neki čine.
Izvor: B92
  • ____________________________________________________________
    Izmenio Miškoni:: Evil_Zo, umesto da pominješ "prokleto" ograničenje i samo lupiš link, bolje se potrudi da vest preneseš na ovaj način... :dry:

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

У преводу они имају пристум твом телефону и могу да ти обришу апликацију ако им се прохте а можда имају приступ и још нечему :o

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Izgleda da Google polako postaje Apple :D

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

KAda smo kod dozvola.

Sta u praksi treba da znaci:
Service s theat cost you money
directly call phone nubmers
Stvar je da to zahdjevaju launcheri.. pro, adw, go.. i mozda jos koji. Naso launsher 7 koji ne trtazi isto.

Stoji ispod ili ovo za pozive ili za poruke.
Poslednja izmena od napalm death u Sre, 09. Mar 2011. 22:28, izmenjeno 1 put ukupno.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

ADW ili Launcher pro zahtevaju to da bi mogao da ti prikazuje propuštene pozive ili propuštene poruke. Za phone calls http://stackoverflow.com/questions/1747 ... d-identity
Poslednja izmena od telep u Sre, 09. Mar 2011. 22:31, izmenjeno 1 put ukupno.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Aha.. hvala. Sam orecimo ADW ne prikazuje. Samo bude u status baru.

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

sta se desava sa ovim virusom? jel regulisano to nekako? :D
Samo nek se rolaju....sarme.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

GSMArena - Android phones now face 70 types of malware, Kaspersky reports
Ko to inficira sistem, dokoni bolidi, ljubomorna konkurencija ili sam Kaspersky (razboli pa leči, i uzmi keš, Kaspersky Mobile Security )?
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Huh, kaspersky je otkrio viruse iliti malware-ove i sada svi treba da trknemo da kupimo njihov antivirus po promotivnoj ceni od 10 dolara (lupio sam cenu). Mogli su bar da napišu malo opširnije ovako deluje samo da su željni love. Mada google treba nešto da uradi povodom toga da se ne bi desilo ono što se desilo sa windowsom na desktopu.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Kada ne bi bilo antivirusnih kompanija, ne bi bilo ni virusa. Otprilike. Samo retard moze da plati antivirus zastitu i da ih tako podrzi u licemerstvu. Izinjavam se, ako se neko osetio prozvanim :):) Sta se odmah kaspersky javlja. A 600 dinara kosta, nije neki problem i da se iskesira jer kad se podvuce crta jos ispadne da se isplati. :dry:
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Pa, 9,95$ puta ihaha k poplašenih "androiđana" = keš.
Meni samo nije jasno (opet "neki keš") zašto se gsmarena ovako kompromituje - to je tako bez ikakvih objašnjenja...
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Samo cekam kada ce poceti sa svih strana da nas tripuju, ko za svinjski grip. .
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Pa realno, bilo je samo pitanje vremena kada ce ovako nesto da se dogodi i za Android... Ja se ne uzbudjujem nesto oko toga, a platiti za aplikaciju na telefonu nisam nikad, niti cu sad! Jedva se skrpim za kes za telefon, sad jos i apps da placam. Malo sutra. Kupis tako 20ak apps po "9.99$" i eto cene jednog odlicnog Wildfire-a... Da su realnije cene pa ajd'. Al ovako... Long live cracked apps!
No, odoh ja u off...
Proci ce jos neko vreme dok se ne pojavi PRAVI virus, koji nije napravljen od Antivirus kompanije, e, a onda smo ga nadrljali... :wacko: ovo je jos macji kasalj... Kad krenu oni koji ce da pregorevaju procesore itd... Onda ce biti pakao... Sad je voda jos mirna... :wink:
Samo nek se rolaju....sarme.

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

u prevodu svako ko ima Android je Google ROB,moze da prica ko sta hoce...
android pametni telefon salje serveru nekoliko puta na sat podatke o lokaciji korisnika,i jos verujem drugih informacija!apple to radi jednom u 12h!

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

skar napisao:..i jos verujem drugih informacija!
Kojih? Jel se ti šališ ili si ozbiljan?
Podaci o lokaciji naravno da "se šalju", kako drukčije da budeš lociran ako neka app to zahteva...
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

skar, a šta je sa opcijom da se to isključi? lepo te pri konfiguraciji pita da li želiš da telefon šalje informacije o lokaciji na Google, kako bi ti davali relevantnije rezultate pretrage, i slične gluposti. naravno, odabereš ne, i gotovo.

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

araphel, tako je i za apple... :wink:
Samo nek se rolaju....sarme.

Wizards
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Sre, 03. Mar 2010. 16:25

Post od Wizards »

Ljudi ma daj osvestite se... Sve je to napravljeno da bi nas pratili, kontrolisali kad sta i kako radimo zbog cega itd.... Kako oni mogu da obrisu nesto sa tvog telefona bez tvoje dozvole, tako mogu i ostalo. Da vide kada si se odlucio za ovu ili onu verziju, kada si sta obrisao - instalirao koji telefon si koliko dugo imao i jos mnogo toga. Sve su to i vise nego korisne informacije . Nedavno sam gledao neki video klip gde se vide kao neke svetlece tackice kako je koja verzija Androida zavladala kojom teritorijom. Pa sta mislite odakle to ?!
Mozda oni kazu da nije tako, ali ja mislim da je to sve laz. Mogu oni sve da odrade i bez naseg znanja, verujte mi... :angry: Ali sta je tu je... Ja sam se zaljubio u Android i sad nema nazad.... :smutny:
LG G2 black

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Wizards, Jeste, sve je laz i prevara, mozda mi uopste i ne postojimo, ha? :wink:
:lol: :lol: :lol:
Samo nek se rolaju....sarme.

Odgovori