Tih zvuk na slusalicama?

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Tih zvuk na slusalicama?

Post od Pera Detlic »

E ovako, dugo nisam hteo da pisem o ovome jer nisam bio siguran... sad, kada sam isprobao vise Android uredjaja, mogu da kazem da je na svima bio jako slab zvuk na slusalicama, pa i na trenutnom ljubimcu, Streak-u...
Naime, na zvucniku je zvuk vise nego dobar, i vise nego glasan! Kada stavim slusalice i recimo idem gradom, ili u basu, cesto mi se desava da ne cujem muziku (naravno podesenu na najglasnije) od buke...
Pa cak i sada, kada sam na moru, lezim na plazi, i cujem talase jednako kao i muziku...
Ja ne znam da li su meni poremeceni kriterijumi za jacinu muzike
ili sta..?!
Onda uzmem te iste slusalice, ukacim u iPod i pustim istu tu pesmu, normalno, stavim volume na 2 ispod gornjeg limita i cujem muziku normalno, cijem po nesto sa strane, ali sta je bitno, CUJEM MUZIKU!
Ne znam da li postoji neki program ili sl, sto resava stvar, bio bih zahvalan kada bi mi neko to podelio sa mnom...

Od Hero-a, preko Wildfire-a, pa do Dell-a na svima je slab zvuk samo na slusalicama!

Recite mi jel kod vas isti takav slucaj i da li postoji neko resenje?!?!
:?
Samo nek se rolaju....sarme.

vanjuska
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 404
Pridružio se: Pon, 31. Avg 2009. 00:45
Lokacija: Novi Sad

Post od vanjuska »

Pera Detlic, pa kod mene na Desire recimo kad pustim preko plejera muziku u fabrickim sluskama je poprilicno glasan zvuk i ne smeta buka ni kad sam u busu. E sad to zavisi i od kvaliteta muzickog fajla pa su neke pesme tolko glasne da moram da smanjim a neke su ok na najjacem. A kad upalim radio, tu je zvuk jako jako tih. U busu prakticno ne cujem nista, ok se cuje samo kad je tisina, to me malo nervira.
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away! HTC DESIRE!

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Ne znam, slabo slusam radio, ali recimo, imam muziku veoma dobrog kvaliteta, i to sve preko Philips-ovih slushki, onih velikih, koje su veoma kvalitetne, zvuk je jako, jako dobar.... Ali slab! Probano i sa HTC-ovim sluskama, gde je za nijansu jace, ali opet ne dovoljno... Ponavljam, kad ih prikacim na iPod, sa tim istim slusalicama ( i jednim i drugim) pustim jedan te isti fajl... Tiho!
:uhuh:

I ovo me jako, jako nervira...
Evo danas, download-ovao sam celu sezonu "how i met your mother" :D, i danas na plazi, reko da vidim koji je kvalitet videa, i video je super, al na zalost nisam skinuo titl, jer nisam cuo skoro nista!!!
:x :angry: :x :x
Samo nek se rolaju....sarme.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Pa da, prilicno je slab zvuk na slusalicama, pogotovo na HTC telefonima i to onim starijim modelima od Desire-a. Samsung recimo i nije toliko los (galaxy s kida) a SE i ostale proizvodjace nisam imao prilike da isprobam na slusalicama. Jedina solucija je da se kupe neke bubice sa dobrom izolacijom i da se onda covek poigra sa ekvilajzerom. Ili promena telefona :dry:

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Meni se bas cini kao da je to generalno problem androida, odnosno da ima neki softverski limit... Jer na zvucniku ima nevorovatno glasan zvuk... Bilo bi super jda jeste i da moze da se tweak-uje da se pojaca, jer mi je ovo sad vec opasna mana...
A zamena telefona i nije bas neko resenje jer bih uzeo samo android... Eventualno iPhone, ali sta ce mi iPhone, kad vec imam iPod i iPad... :uhuh: Ne treba mi jos jedan takav... Ma sta ja pricam, ko je uopste pominjao zamenu uredjaja, tek sam uzeo Streak...
Samo nek se rolaju....sarme.

Motoman
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 522
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 05:46

Post od Motoman »

Pera Detlic, imas razne programe koji pojacavaju glasnocu android telefona. Za neke cak i ne treba root. Poslacu ti na pp neke, ne znam da li smem da ih "reklamiram" ovde.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Nije softverski problem, jednostavno nemaju dobar hardver. Galaxy S ima dobar wolfson micro čip i zato ima odličan zvuk (koji samsung nije znao da iskoristi, zato svi koji imaju galaxy s seriju telefona treba da instaliraju voodoo), ja kada u voodoo aplikaciji pojačam do maksimuma imam osećaj da će mi glava pući, a i samsung slušalice ne mogu da isprate hardver.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Ne volim baš glasno da slušam ali jeste malo bilo tiho i na Magic i na Desire, baš posebno radio, mp3 naravno zavisi od fajla ali da, malo tiše. Predpostavljam da je to neko hw ograničenje zbog zaštite čula sluha (zbog tužbi za oštećenje kompaniji itd, da li to može da se zaobiđe i pojača na androidu ne znam).
Pera Detlic napisao:i to sve preko Philips-ovih slushki, onih velikih, koje su veoma kvalitetne
Te "velike" sluške obično imaju i veću omažu, koja prirodno dodatno još malo smanjuje tu izlaznu snagu. Najbolji izbor su neke "inear" sluške sa silikonskim umetcima koji baš dobro izoluju buku spolja, ako se već često koristi po GSP.
Ili "fizički" pojačati sve albume na kompu, to je malo glupo.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Motoman, Posalji slobodno, voleo bih da ih isprobam...
Ne znam sta da kazem vise, ovo je stvarno uzas.... :uhuh: :cry:
Samo nek se rolaju....sarme.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

vanjuska napisao:pa kod mene na Desire recimo kad pustim preko plejera muziku u fabrickim sluskama je poprilicno glasan zvuk
Takodje, sto se tice mog primerka Dizajera. Isprobano i kod mene na poslu, gde je sredina dosta bucna, nema sanse izdrzati zvuk stavljen na najjace...

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

Mogu reci da tattoo isto cepa usi sa jacinom zvuka i sa stock i sa custom romovima tako da je najverovatnije hardverski. E sad, nakacio sam velike panasonic slusalice i bas zbig omaze mi je bio nesto tisi zvuk, ali daleko od toga da mi je smetala okolina...

Odgovori