Kako videti koliko je Android telefon koriscen

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Kako videti koliko je Android telefon koriscen

Post od Layne_Staley »

Prvo : vratio sam se na forum posle duzeg vremena :) cao ljudi

Drugo : ako sam postavio temu na pogresnom mestu, moderatori, molim vas nemojte je brisati, samo preselite :) Hvala unapred

E sad poenta je :

Zelim da kupim telefon od jednog decka koji mi tvrdi da je telefon star samo 1 dan i da je proban samo, tj upaljen na 30 minuta, potom izgasen.
Kako mogu ovo da proverim..? Trenutno imam HTC HD2 sa androidom 2.2, i pokusao sam na sve nacine,ali ne mogu da provalim.

Da li neko ima ideju neku ?

Hvala unapred :)
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

leonine
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 175
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 22:51
Lokacija: Bg

Post od leonine »

Milsim da sam na nekoj temi procitala da je to nemoguce proveriti. Neko od nasih drugara koji su poprilicno upuceni je to napisao nekome kao odgovor na slicno pitanje. :unsure: Ali ubi me, ne secam se koja je tema bila u pitanju...provuklo se to kroz pricu.
Nokia 6600 slide; Nokia E72

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

meni je bilo to upučeno da ne može d ase proveri
ali mislim da može ako je android
program se zove call meter ng i pored mesečnog minutiranja on daje i ukupno.na SE radi odlično na LG voli malo da zeza.na huavei radi ok čak i ako nije od početka na mobu.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

jeste, ali mislim da se to moze resetovati prostim menjanjem/reinstaliranjem ROMa, ili mozda cak i fabrickim resetom...
Samo nek se rolaju....sarme.

leonine
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 175
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 22:51
Lokacija: Bg

Post od leonine »

Ako moze da se proveri pomocu tog programa koji spominje VeNoM, nista ga ne kosta da proba. Naravno ako mu taj koji prodaje telefon, da kazem, dozvoli da instalira program i proveri. :unsure:
Nokia 6600 slide; Nokia E72

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

ajde ovako.pogledaj da li mob miriše na novo.ako miriše onda je to to .ako ne miriše već na ono staro onda nije nov.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Znam kako na SE ARC-u (a mozda i na drugim SE telefonima) moze da s eproveri lifetimer :)
Kucajte u dajleru ovaj kod *#*#7378423#*#* to vam je service mod i u nekim od ponudjenih opcija ima i lifetimer .
Ovako mozete da proverite da li vam je bootloader zakljucan: Service info > Configuration > Rooting status
Ako stoji: Bootloader unlock allowed: Yes onda je zakljucan a ako stoji: Bootloader unlocked: Yes onda je bootloader otkljucan.
and justice for all...

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Ja sam ipak za ono sa mirisom.... :D
Dream Weaver da li se taj brojač resetuje instalacijom novog roma ili hard resetom jer svako ko proda android uradi hard reset radi brisanja naloga i sličnih čuda.... :uhuh:
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

Dream Weaver šifra radi i rut mi je zaključan jeeee.ok pokazuje mi lifetime isto kao i i callmeter ng.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Na HD2 ova šifra ne radi a koliko sam sam malo gledao jedini način da to saznam je da na telefonu bude WM6.5. U njemu ima zbirni life timer, i bez obzira što sam minute pravio na NAND Androidu kasnije kad se stavi WM vidi se povećanje, što znači da negde piše, a sigurno je tako i na vašim native Android telefonima, samo treba iščačkati gde je to.
Poslednja izmena od gargamel4 u Pon, 24. Okt 2011. 09:29, izmenjeno 1 put ukupno.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Jel ste pokusali da guglate? Ja nisam jer me ne interesuje dovoljno da gubim vreme na to.... Ali google sigurno zna odgovor... :wink:
Samo nek se rolaju....sarme.

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

bachika, mislim da se brojac ne resetuje kad se flesuje drugi rom ni fabrickim resetom ali nisam siguran.

VeNoM, :) :wink:
and justice for all...

Zmaj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Ned, 05. Sep 2004. 09:27

Re: Kako videti koliko je Android telefon koriscen

Post od Zmaj »

Da li se situacija u međuvremenu promenila sa novjim Androidima (4.0 i noviji), da li je sada moguće proveriti life timer telefona iako je telefonu odrađen hard reset? Kao što je svojevremeno moglo kod Nokije sa *#92702689# ;)
Born to be wild!!!

Zmaj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Ned, 05. Sep 2004. 09:27

Re: Kako videti koliko je Android telefon koriscen

Post od Zmaj »

Izgleda da je nemoguće sa pouzdanošću proveriti life timer androida, barem ne Galaxy serije. Najbliže što sam našao je ##786# kod pomoću koga se ulazi u RTN meni i tu na nekim androidima bi trebalo da piše i life timer :dry:
Born to be wild!!!

Odgovori