Poludeo mi imenik (gremlini)!

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Poludeo mi imenik (gremlini)!

Post od Lobachewsky »

Sve je bilo super dok nisam aktivirao google+ aplikaciju. Onda sam krenuo da sredjujem imenik, i posto sam greskom ubacio kontakte iz sim kartice na telefon i sve duplirao, resio sam da ga celog obrisem i krenem sve ispocetka.
E tu su krenule moje muke.
Udjem u imenik, a ono svi kontakti vec povezani (join), ali to se ne zna ko je skim, udjem u neki kontakt, znaci whatsapp, facebook, google kontakti povezani na jedan nalog, ali sve je to izmesano, pera peric sa djokinim fejsom, a whatsapp je od kurte, znaci opsti haos!
Cak me nije ni pitao ono suggested contacts, pa da ja odlucim dal da odobrim ili ne. Ne, on je sve vec "odradio za mene". A oni koji su ostali nepovezani, predlaze mi da povezem Milenu sa Goranom.
Probao sam tamo da iskljucim sve one "kriterijume za povezivanje" (ako ih je uopste i bilo), ali ne pomaze. Resetovao sam imenik vise puta - ne pomaze.
Jel ste imali takav problem, sta da radim, ja mislim da sam probao sve.

Ja ne znam sta im to znaci da najvaznija aplikacija tako baguje a kao sve ostalo radi super. I to je vecita prica. Moj tata uzeo Xperiju P, sve radi fluidno, ali aplikacija za pozive laguje, prekida poziv pola sata, klikne na kontakt pola sata mu treba da pokrene pozivanje... Sta uopste oni testiraju tamo...

edit: evo sada sam iskljucio google+, resetovao sve, jos gore, kontakti mi jedni, a slike sa fejsa druge!
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Re: Poludeo mi imenik (gremlini)!

Post od pelleruma »

To je valjda neka fora ko koga zna ili mozda zna on povezao.Ja sam to odbio kad mi je stiglo kao ponuda da mi odrade.Vidim par dana unazad,bas u vreme kad su to ponudili, da radi sinhronizacija gugla,cini mi se cesce i duze nego pre,ili to nisam primetio pre?valjda ces se iskobeljati.
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Poludeo mi imenik (gremlini)!

Post od Lobachewsky »

Ne znam, poludeo je skroz. Ja sam ovo pogresno rekao da su "gremlini" u pitanju. Gremlii su kada nesto samo na prvi pogled, po ljudskoj logici, ne funkcionise logicno. Ali zapravo uvek postoji neka kvaka, nesto na osnovu cega se sve to desava, nesto sto je gremlinima sasvim logicno :)
I to mi je cak uvek i bio izazov da resavam, od malena.

Ali ovde, mislim da je jednostavno pobrljavio. Ali ne znam sta da mu radim... i da li ista moze da se uradi jer je to bag neki zesci. Bar meni tako deluje.

Evo sada sam iskljucio sinhronizaciju sa facebookom i google+, ostali smao google kontakti i whatsapp - i opet brljavi!
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Poludeo mi imenik (gremlini)!

Post od Azimuth »

Ajd probaj da isključiš kompletnu sinhrinizaciju na telefonu pa preko kompa idi na gmail i pogledaj kontakte. Ako su tamo ok, onda znaš šta ti je činiti ;-)

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Poludeo mi imenik (gremlini)!

Post od Lobachewsky »

Azimuth, google kontakti su okej, i fejsbuk kontakti su okej, i google+ kontakti isto (nalozi nisu izmenjeni ni na koji nacin), problem je sto se samo sizofreno povezuju medjusobno (join/merge, kako ga vec nazivaju). Resetovao sam imenik par puta i probao sve ispocetka - nema, svaki put on vec sve poveze ponovo (da mi bar pre toga nudi opciju da prihvatim ili ne, nego "on zna bolje od mene")

Jedino sto mogu da uradim je da resetujem imenik komplet i da omogucim samo google kontakte, i da zaj****m te "napredne opcije imenika", pa da direktno u fejsbuk i google+ aplikaciji iskljucim sinhronizaciju sa imenikom. Debilizam. Oduvek sam mrzeo te sinhronizacije, ne umeju da ih naprave jednom da valja pa to ti je.

Pitanje za vlasnike G2. Da li ste vi povezali vase kontakte sa fejsbukom i ostalim nalozima i da li je kod vas to proslo bez problema ili i kod vas telefon pokazuje oblik "vestacke inteligencije"?
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Poludeo mi imenik (gremlini)!

Post od Azimuth »

Meni je sve sinhronizovano i nigde ne brljavi.
Pa pokusaj prosto da obrises sve kontakte iz telefona, pa prvo gmail, facebook i onda redom sta sve imas da sinhronizujes...

g2boy
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Pon, 16. Dec 2013. 15:57
:: LG G2
:: LG G2

Re: Poludeo mi imenik (gremlini)!

Post od g2boy »

Kod mene su samo gmail kontakti, iskljucio sam sve ostale sinhronizacije i naloge, i nisam imao nikakvih problema sa kontaktima. Ako nista ne pomogne, probaj factory reset...

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Poludeo mi imenik (gremlini)!

Post od Lobachewsky »

g2boy, pa ne bih ga sada factory resetovao, koliko sam ga lickao i sredjivao ove dve nedelje, lakse bi mi palo da me siluje ceo forum (posto to sad moderno u jevropu), nego da moram sve otpocetka da podesavam...
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Poludeo mi imenik (gremlini)!

Post od Azimuth »

Ma nemas sta, iskljuci peske svaku sinhronizaciju, obrisi imenik, pa polagano prvo gmail da ti vrati kontakte, pa onda whatsapp, facebook, i sta jos sve imas...
Ne vidim poentu google+ sinhronizacije, ja sam to iskljucio...

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Poludeo mi imenik (gremlini)!

Post od Lobachewsky »

Azimuth, ma fora je bas u tome sto me on ne pusta da ja jedno po jedno rucno dodajem. Nego on to sve uradi odmah automatski, i onda tek ja mogu rucno da spajam ono sto on nije (ili da razdvajam ono sto on jeste). Ali to je muka jer ne mozes da pohvatas sta je on sve brljavio nema sanse ja da idem za njim i da popravljam, to je prakticno nemoguce jer ne mogu da ti opisem kakve su to brljotine.
Ali kada bih bar mogao da isljucim ta automatska pridruzivanja, dodavao bih ja jedno po jedno. Jbg, ali bar znam da je sve cisto iza mene...
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Poludeo mi imenik (gremlini)!

Post od Azimuth »

Pa imas onu opciju "auto-sync data" na vrhu stranice. Kada to iskljucis nece ti automatski odraditi sinhronizaciju. Ne moze, ne sme. Tako je kod mene na G2, tako mora biti kod svakoga ko je na stock romu.
Znaci ides u kontakte, pa meni taster pa settings pa na accounts & sync i onda na samom vrhu strane imas to auto-sync.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Poludeo mi imenik (gremlini)!

Post od Lobachewsky »

Da da, znam za iskljucuvanje autosinhronizacije. Nego kako da iskljucim auto-mergeovanje?
Jer sta mi znaci da iskljucim sync kada onda to posle necu ni smeti da palim? I onda ako neko updatuje nesto, sliku, telefon, bilo sta, ja to necu ni znati. A ako odem na manuelni sync s vremena na vreme - ode sve u majcinu. Ima da mi poveze slike mesare sa devojkom, a njen whatsapp ce da bude broj njene keve :)
Kada bi moglo to automatsko merge-ovanje da se iskljuci, to bi mi sve probleme resilo...
Sada cu da probam ponovo, pa kud pukne... Nadam se da ce sa kit-katom to da isprave. Nije se ni meni odmah ispoljio taj bag, nego sam ja svasta isprobavao. Bio bih dobar beta tester. :D

EDIT:
Uspeo sam, ne mogu da verujem! :) Problem resen. Morao sam na kraju da obrisem sve google kontakte sa servera (gmaila), pa sam onda morao da resetujem ceo imenik na telefonu. A onda sam importovao na google nalog neki backup od pre par dana ponovo. I to je resilo problem.
Posle toga sam sinhronizovao naloge redom, google+, whatsapp i facebook. Kontakte sam ubacivao rucno, ali to je sve islo glatko jer telefon nije brljavio sa apsurdnim povezivanjima bez mog znanja. Mnogi kontakti su vec automatski bili sinhronizovani i povezani (merge) ali ovaj put svaki od njih ispravno.

Sve u svemu, aplikacija lepo radi, samo sam ja probudio gremline. :)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Poludeo mi imenik (gremlini)!

Post od Azimuth »

Neka, samo da ti resio problem. :wink:

Odgovori