Kako staviti sliku u punoj rez na početni ili zak ekran

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
Kulijana
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Ned, 15. Dec 2013. 13:47
:: Samsung Galaxy S4

Kako staviti sliku u punoj rez na početni ili zak ekran

Post od Kulijana »

Samo pitanje kaže, ceo dan muku mučim, kako da stavim sliku u punoj rezoluciji tj da mi se ne vide samo neki delovi slike, hoću da izmenim i na početnom i na zaključanom ekranu ali ja ne znam sta je ovo, nikako da podesim... U čemu je problem tj kako da rešim ro.. Hvala

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako staviti sliku u punoj rez na početni ili zak ekran

Post od sugarcoated_ass »

Pa treba ti slika u rezoluciji ekrana tvog telefona i to je to. [emoji846]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako staviti sliku u punoj rez na početni ili zak ekran

Post od гари »

Mislim da Kulijana zapravo ne misli na rezoluciju, već na to što se na Androidu slika postavljena za pozadinu cropuje, tako da može da se pomera levo desno kad korisnik na početnoj stranici lista između različitih odeljaka početnog ekrana? Dakle, hteo bi da mu pozadina bude fiksirana u jednom položaju, a to je možda moguće samo s nekim launcherom.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako staviti sliku u punoj rez na početni ili zak ekran

Post od sugarcoated_ass »

To ne znam kada sam zadnji put video. Ne znam koji on telefon ima, ali meni od P9 lite na ovamo svuda je slika bila fiksirana. Zato i kažem da proba tako, slika da se poklopi sa rezolucijom ekrana i biće cela. Nema crop-a. [emoji846]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

Kulijana
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Ned, 15. Dec 2013. 13:47
:: Samsung Galaxy S4

Re: Kako staviti sliku u punoj rez na početni ili zak ekran

Post od Kulijana »

Imam Huawei P Smart 2019, i hoću da kad stavim sliku da bude fiksirana ali kakva je stvarno slika da tako bude i na početnom i zaključanom ekranu, ja stavim sliku a ona bude zumirana na zaključanom ekranu, a na početnoj isto a kad stavim da se pomera (što neću) onda se kao vidi ali to kad listam početni ekran... Hoću da bude cela i fiksirana... S čime bi to mogao da uradim?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako staviti sliku u punoj rez na početni ili zak ekran

Post od sugarcoated_ass »

*sigh* Hajde ponovo...

Treba ti slika u rezoluciji ili odnosima stranica tvog telefona.
U tvom slučaju bi to bilo 1080x2340 ili 19,5:9, ali najlakše je da se držiš navedene rezolucije.

Tada neće cropovati sliku i videće se cela i na početnom ekranu i na lock screen-u.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Kako staviti sliku u punoj rez na početni ili zak ekran

Post od Evindzer »

Tako je bilo na mom Asusu koji je radio na 4.2 pa na 4.4 - od Androida 6 do 9 nisam nailazio na tu začkoljicu. [emoji3526]
Kulijana, pretpostavljam da imaš neku omiljenu sliku koju želiš da staviš za pozadinu - ako je tako, probaj ovo: uđi u aplikaciju za slike, otvori tu koja ti je omiljena, uradi skrinšot ekrana, pa taj SS postavi za pozadinu. To bi trebalo da ispunjava Snađeve gore navedene uslove o garanciji. [emoji854]

Kulijana
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Ned, 15. Dec 2013. 13:47
:: Samsung Galaxy S4

Re: Kako staviti sliku u punoj rez na početni ili zak ekran

Post od Kulijana »

To sam i ja probao sa SS, ali onda mi se vidi dole i gore crno... Imam par omiljenih da pa sad cu probati da ih stavim na dimenzije ekrana telefona pa da vidim sta ce da bude...

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Kako staviti sliku u punoj rez na početni ili zak ekran

Post od Evindzer »

Možda je glupo pitanje, ali jesi li probao da iz Guglove aplikacije za slike namestiš željenu pozadinu? Možda Huaveijeva aplikacija (ili UI) iz nekog razloga ne dozvoljava(ju) izbor cele slike, ali Guglova aplikacija na moja 4 telefona i tri verzije sistema to radi kako treba. [emoji848]

Kulijana
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Ned, 15. Dec 2013. 13:47
:: Samsung Galaxy S4

Re: Kako staviti sliku u punoj rez na početni ili zak ekran

Post od Kulijana »

Koja guglova apk, kako se zove ta apk..? Nisam vas lepo razumeo...

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako staviti sliku u punoj rez na početni ili zak ekran

Post od sugarcoated_ass »

Evindzer napisao:Možda Huaveijeva aplikacija (ili UI) iz nekog razloga ne dozvoljava(ju) izbor cele slike
Oh for f*ck's sake... Ma može cela ako je u rezoluciji ekrana, drugačiju naravno da neće moći. Ako je šira od ekrana moraćeš je skratiti da se visina slike poklopi i time gubiš stranice. Ako je viša onda će se poklapati sa širinom i time gubiš delove po visini slike.
Logično da će slika koja ne odgovara rezoluciji, tačnije odnosima stranica ekrana biti kropovana da bi se uklopila.
Lepo stavi sliku u rezoluciji ekrana i biće cela.

Jbt, imao sam 3 telefona sa EMUI i trenutno ženin burazer koristi P30 lite i znam šta pišem.

Radi isto kao i sada na Android One stock launcheru.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Kako staviti sliku u punoj rez na početni ili zak ekran

Post od Evindzer »

Kulijana napisao:Koja guglova apk, kako se zove ta apk..? Nisam vas lepo razumeo...
Nema potrebe za persiranjem, svi smo mi ovde torumlije. [emoji1787][emoji1787]
Danas mi je dan za prehladu, pa možda zato nerazumljivo pišem. [emoji855]
Mislio sam na ovo:
https://play.google.com/store/apps/deta ... pps.photos

sugarcoated_ass napisao: Oh for f*ck's sake (...)
Jbt, imao sam 3 telefona sa EMUI i trenutno ženin burazer koristi P30 lite i znam šta pišem.
Ja nisam nijedan, zato i kažem možda. Ali znam da na mom starom Asusu nikakva rezolucija slike nije pomagala. Da li je bilo do preteče ZenUI-a, do Kit-Keta ili do nečega trećeg, nemam pojma.

Kulijana
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Ned, 15. Dec 2013. 13:47
:: Samsung Galaxy S4

Re: Kako staviti sliku u punoj rez na početni ili zak ekran

Post od Kulijana »

Moja rez telefona je koliko ja vidim 2340x1080, da bi srazmerno bilo sliku moram da smanjim na 720x1080, a original slika koja hocu da stavim je 2400x3600...znaci sve istumbano, deluje mi da cu morati da isecem sliku pa onda da je smanjim tj jos to nisam probao ma da ne verujem ni da je to resenje...ne mogu da verujem, koja glupost ovo, nikad nisam imao problem sa ovim...

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako staviti sliku u punoj rez na početni ili zak ekran

Post od sugarcoated_ass »

Nije ovde ništa glupo, baš naprotiv, potpuno je logično. Slika treba da je 1080 pixela širine i 2340 pixela visine. To ti je garancija da će slika odgovarati. Naravno, rezolucija može biti i veća sve dok je odnos stranica 19,5:9. Čim jedna od ovih mera ne odgovara deo slike će biti odsečen.

Ne znam šta tu nije jasno.

Sada ti vidi kako ćeš prilagoditi sliku navedenim merama.

Možeš iskoristiti i tu slika, ali pošto ona ima odnos stranica 3:2, da bi je prilagodio odnosu 19,5:9 ona mora biti rezolucije 3600x1705 ili 2400x1136. Znači - crop.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

Kulijana
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Ned, 15. Dec 2013. 13:47
:: Samsung Galaxy S4

Re: Kako staviti sliku u punoj rez na početni ili zak ekran

Post od Kulijana »

Hvala, uspeo sam, ne možda kako sam zamišljao ali bolje ne može, morao sam sliku da kropujem malo i u rezoluciji ekrana sam namestio.. Problem je isto i bio što sam sve vreme koristio pogrešnu apk, koja mi ustvari nije ni smanjivala rez... Hvala jos jednom

Odgovori