Ulefone Armor 2s - problem sa notifikacijama

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
slad83
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 09. Feb 2020. 10:04
:: Ulefone Armor 2s
:: Tesla 6.1

Ulefone Armor 2s - problem sa notifikacijama

Post od slad83 »

Pozdrav zajednici!

Pre neki dan nabavih gore pomenuti mob, Ulefone Armor 2s. Od prvog uključivanja sam primetio da nešto ne valja. Mob prima dve sim kartice + sd card. Kako sam prebacio moje kartice iz drugog moba u ovaj i startovao ga, ni jedan kontakt nisam mogao da vidim. Šta god da sam pokušao, ništa, kao da sam ih sve izbrisao. Počeo sam ponovo da manuelno ubacujem kontakte, i opet, posle nekog vremena, počeo je da ih briše... Kada opet te sim kartice vratim u stari mob Teslu, svi kontakti su tu. Da li se neko susreo sa ovim problemom?

Drugi problem je sa notifikacijama. Zapravo, ni jedna app koja bi trebala da radi u pozadini (Viber, Whatsup, Email itd...) ne šalje obaveštenja u realnom vremenu kada je telefon zaključan. Šta god da sam probao u podešavanjima, od Doze podešavanja, optimizacije baterije, uključivanja svake moguće notifikacije.. ništa. Recimo, probao sam da sa drugog moba pošaljem email, whatsup sms... na ovaj, zaključam ekran, čujem poruku, krene da blinka lampica za notifikaciju i posle par sekundi prestane. Otključam mob, notifikacije nema. Uđem u app koja bi trebala da primi tu notifikacju i onda je vidim i čujem zvuk kao da je upravo sad pristigla!
Čuo sam za slične probleme za android verzijama od 7.0 pa na gore (na Tesli imam 6.0 i nemam ni sličnih problema). Da li imate neku ideju šta bi moglo da bude ili situacija "miriše" na loš softver?

Treći problem je do punjenja. Mob ima jaku bateriju, 4700mAh, punim ga noću. Ne dolazi do 100 %, već oko nekih 80 %, 70 %, iako se puni celu noć... Prvi put kada sam ga punio, napunio je do 100 %, doduše, malo brže je stigao dotle, s obzirom na veliki kapacitet baterije, i zato je taj dan kraće trajala. A opet, drugo punjenje koje je bilo do nekih 80% je trajalo jako dobro! Mob inače nije nov kupljem. Neka ideja šta i kako?

Sviđa mi se ovaj mob, rado bih ga zadržao, ali sa ovim problemima nemam nameru. Čovek koji mi ga je prodao prihvata reklamaciju. Šta predlažete, šta da radim?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Ulefone Armor 2s - problem sa notifikacijama

Post od sugarcoated_ass »

Ukratko, vrati ovog i kupi neki proveren telefon. Zaobiđi Tesle, Ulefone, Cubot-e, Doogee-je i sl.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

slad83
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 09. Feb 2020. 10:04
:: Ulefone Armor 2s
:: Tesla 6.1

Re: Ulefone Armor 2s - problem sa notifikacijama

Post od slad83 »

Hvala ti na odgovoru!
Ali, zanima me da li neko može da mi da mišljenje o ovom problemu, da li je softverske prirode ili nešto drugo.
I iskreno, mob mi se sviđa kao model, ima hd ekran, odličan za filmove, baterija odlična... ali ovo drugo je loše

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Ulefone Armor 2s - problem sa notifikacijama

Post od sugarcoated_ass »

Ako je uređaj problematičan i ako si u mogućnosti da ga reklamiraš to i uradi. Nebitno je da li je problem hardver ili softver. Uređaj je neispravan i tebe se ne tiče ništa drugo. Kao što rekoh, vrati ga i za tvoje dobro bi bilo da ih zaobilaziš ubuduće. No, tvoj je izbor da li ćeš me poslušati.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

Odgovori