Nokia N95

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
R91
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Čet, 19. Maj 2005. 09:49

Post od R91 »

http://img74.imageshack.us/my.php?image=img3120wi9.jpg
pa dobro mozda ovo nije zelenkasta.. mozda je bronzana, ili koja vec...

ok ,, ocekujem i ja da ce se rasklimati.. ali ovaj prethodni mi je bio raskliman jos u radnji.. ali za sada je super.. nema nikakvog lufta ni lupkanja.

llulle
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 447
Pridružio se: Pet, 01. Sep 2006. 19:32
Lokacija: kikinda

Post od llulle »

mozda su popravili te sine,jel to moguce uopste.da poprave problem nekog modela,da li je to ikad radjeno(da prvi modeli imaju neki problem,recimo sa klimavim slajderom,a kasnije da poprave to i da se uopste ne klima))
nokia c7

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

llulle, pa radjeno je,recimo zivi primer je bio i osta n80 :D ,na pocetku prodaje svi su se zalili na slajd,dok je recimo kasnije kod n80 internet edition taj problem umnogome popravljen (nije skroz,ali osetno bolji slajd ima..)
D500&E71

imaginos
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pet, 05. Avg 2005. 16:19

Post od imaginos »

treba da dobijem za neki dan N95, pa imam par pitanja. naime, ja sam na 064, a osoba koja mi poklanja telefon ce ga uzeti preko svog paketa kod telenora. da li cu moci odmah da koristim taj mob na mom 064 broju, i ako ne - da li nesto moze da se ucini po tom pitanju, neka podesavanja ili sta vec?

u ovoj poruci:
viewtopic.php?p=93313#93313
je miskoni dao link ka softveru za mape, ali sada ne mogu da skinem taj softver (javlja neku gresku). da li samo ja imam problem sa tim downloadom, i gde se moze skinuti taj softver?

hvala!

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

imaginos,
Ne, radiće ti samo na Telenor mreži.
Ovde se bavimo samo legalnim stvarima, dekodiranje ne spada u to i nećeš dobiti odgovor na to.
Link stvarno daje "Bad Gateway" verovatno trenutni problem na Nokia site, sačekaj koji dan.
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

imaginos, evo ja sam sad isprobala link i nemam nikakvih problema... :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Ninolina, jesi probala da downloaduješ program? :?
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Uh, pazi stvarno...sorry neće ni meni da dowloaduje... :unsure:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

imaginos
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pet, 05. Avg 2005. 16:19

Post od imaginos »

prvo, hvala na odgovorima!

drugo,
dobio sam n95 i naravno - odusevljen sam. :)

skinuo sam map loader (proradio je sajt!), ali mi se cini da je obavezno da imam memorijisku karticu da bih snimio mape u n95. da li je to istina, ili sam ja nesto pogresno protumacio. map loader je trazio da povezem mob preko usb-a, ja sam to ucinio, i onda je rekao nesto tipa "nije prisutna mem kartica". pre toga sam ubacio u n95 aplikaciju (nokia_maps_1_0_upgrade_ROM.sis).
- da li neko ima ideju sta da pokusam sledece?

inace, zamerka softveru je sto su slike onoga ko zove kad dolazi poziv jako male. pokusao sam da nadjem neki softver koji bi prikazao vecu sliku pozivaoca, ali nisam nasao nikakvu besplatnu aplikaciju. da li postoji neki softver koji makar ispisuje veliko ime pozivaoca, ako vec ne postoji besplatan sw koji prikazuje sliku?

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

imaginos, mislim da mora (nisam siguran) da bude kartica zbog veličine fajla (veliki su jako).
Videću danas pa ću večeras javiti
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

imaginos
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pet, 05. Avg 2005. 16:19

Post od imaginos »

cekaj, izgleda da ne kapiram bas kako to ide. zar nije moguce snimiti u telefon samo beograd sa okolinom i novi sad, na primer? to ne bi trebalo da zauzima nesto mnogo, zar ne? mada, ne znam kolika mu je "atomska jedinica" za mape (da li cela zemlja, ili grad, ili sta vec)...

Tha_Maddog
neaktivan nalog
Postovi: 153
Pridružio se: Uto, 25. Okt 2005. 01:19

Post od Tha_Maddog »

Mislim da ti je memorijska kartica neophodna. Meni je traženo isto to, zašto se Nokija odlučila na taj potez ne znam,
vjerovatno iz razloga koji je gameforce naveo. U svakom slučaju, ne smatram to nekim nedostatkom.

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

imaginos, Evo ovako:
Kada SAMO koristiš gprs bez programa map loader ne treba ti mem kartica.
Onda se tel kači svaki put i svlači mape (ili koristi mali deo ako si u istoj zoni).
A za download celih zona treba mem kartica.
To je info od čoveka koji koristi N95 BEZ kartice ali ima gprs za dž (firmin).
Ako mi dospe u ruke neka N95 sa karticom probaću.
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

imaginos
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pet, 05. Avg 2005. 16:19

Post od imaginos »

hvala na odgovoru gameforce!

- kad kazes "svaki put" da li to znaci da mobilni ne kesira mape gde sam bio poslednji put, vec ih uvek skida sa neta? :( to bi bilo bas lose, nadam se nije tako...

koliko obuhvata "zona"? grad? drzavu?

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

imaginos, vidi ovako...
On ima gprs kao što rekoh za dž i ne gleda da li on svlači samo onoliko koliko je na ekranu ili više, ja sam ga pitao samo za tvoj problem iz prvog pitanja.
Verovatno nešto malo više (moja pretpostavka), koliko...nemam pojma.
Logično je ako pogledaš sve to :wink:
Da ne bi zauzimao puno radnu memoriju on svlači samo potrebno.
Mora da drži u memoriji samo neku količinu koja mu je dovoljna da ne bi ostao bez mape, što zavisi verovatno od tvoje brzine kretanja i trenutne veze sa netom (gprs ili 3g) i sl.
Da ima karticu on bi to storovao i koristio kasnije bez ponovnog downloada ili koristio mape koje skineš sa map loaderom ali ako je nema... :smutny:
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

Evo resenja za sve one koji imaju problema sa novom verzijom Map Loadera,tj ako im izbacuje gresku 'Connection to the storage medium has been interrupted'

1.Izaberite mapu i pocnite download
2.Pre nego sto se download zavrsi,preko search na kompjuteru pronadjite folder download_temp
3.U tom folderu se nalazi zip fajl,koji ustvari prestavlja mapu
4.Oznacite taj zip fajl kao 'read only'
5.Kad se zavrsi download,sadrzaj fajla prekopirajte u e:\private\20001f63\diskcache\ (mem kartica)
6.Mapa je na telefonu :wink:

imaginos
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pet, 05. Avg 2005. 16:19

Post od imaginos »

Da li je neko uspeo da ostvari "serial port" service sa N95?
Imam Bluesoleil 2.3, i sa N95 su mi dostupna tri servisa:
1) Dial-up Networking service
2) File transfer service
3) Object push service.

Kad pokusam da connect-ujem "seral port service", on mi kaze "service not available".

Medjutim, kad radim Synchronize (sinhronizujem kontakte i kalendar sa Outlookom) u Bluesoleilu se lepo vidi da se servis "serial port" poveze sa telefonom (zelena boja), i da je jedno vreme aktivan. Cim se zavrsi sinhronizacija, servis se ugasi i ne mogu da ga rucno aktiviram iz Bluesoleila. Kad pogldam status N95-ice u Bluesoleilu (desno dugme pa status) vidim da pise "COM port: none".

Da li neko ima ideju kako ovo resiti?

Predator2
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Čet, 05. Jul 2007. 05:57
Lokacija: Beograd

Post od Predator2 »

A jel ima neko informaciju kad treba da izadje ova nova n95 sa 8giga i kolka ce joj otprilike biti cena? :blinky:

damage
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 19. Sep 2006. 20:51

Post od damage »

preko mts mape na n95 mi ne rade.odnosno podigne mi se program ali bez lociranja telefona na mapi.u čemu je problem?

bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

Post od bojke1 »

Da li neka verzija smart movie playera radi na n95?Probao sam par verzija ali nijedna ne radi.Ako neko zna zamolio bih ga za odgovor.

Odgovori