Slučajno otkriveno - tips & tricks

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
neko ko ima n73
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Pet, 24. Avg 2007. 17:54

Post od neko ko ima n73 »

vidim spominjete cesto voice command a nesto nikako T9. mnogo je kvalitetna fora, ustedi vreme. pre sam izbegavao tu opciju jer - koji ce mi na engleskom, zatim kad sam stavio Writting text: srpski - opet mi se nije svidjalo jer je korisito nasa slova šđčćž sto jede karaktere u poruci, tako da kad napises nesto kratko moze da ispadne kao 2 poruke, a to ne valja.

zatim procackam i vidim da T9 ima mogucnost "ucenja" novih reci tj. pamti modifikaciju isith (pr: kada rec "kažeš" promenis u "kazes" sledeci put kad otkucas 52937(kazes) sa upaljenim T9, prikazace upravo to, bez latinicnih karaktera).

e sad, ako se na kombinaciji brojeva nalazi vise varijanti reci (recimo rec "kazi" - 5294, ima istu komb kao i za rec "lazi"), dok je rec podvucena klikom na * proshaltava sve mogucnosti koliko god da ih ima.

stvarno sam zadovoljan ovom mogucnoscu, posle nekog vremena koriscenja nauci brdo reci i mnogo se brze poruke kucaju, i vrlo jednostavnije


nadam se da je moguce shvatiti sta sam hteo ovde da objasnim :oops: :roll:

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

neko ko ima n73, ja T9 koristim od kad se pojavio za srpski jezik, i na nokiji 6233 i na SE k800.
I jedan i drugi "uce" nove rijeci ali kod SE-a je bolje sto je srpsko-hrvatski pa ima i ekavicu i ijekavicu(ja pricam i pisem ijekavicom pa mi vise odgovara), takodje mnogo bolje kod SE-a je sto kad kucas sms automatski izbaci č,ć.š,đ,ž i koristi c,c,s,dj,z pa ustedis na broju karaktera, kada kucas u operi ili na catu(bilo dje osim u sms-u) nasa slova se normalno koriste!
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Nadao sam da ce biti zanimljivih trikova za symbian,ali na zalost vidim da je vecini na prvom mestu vibracija.Jedini ok post je za preimenovanje app.Sis i jar fajlove mozete slati bez menjanja extenzije preko x-plorera koji je toliko mocna app da se i java moze editovati,naravno ko zna kako.Tadje sis fajl se moze poslati preko FExplorera i doda mu se samo a na kraju,tj sisa i moze se i pod tim nazivom instalirati jer ga system i tada prepoznaje.Da li znate da sacuvate notes,bookmark,kontakte... sa C diska kada hocete da radite reset?Ma fora je brdo...
Note IV N9100 dual

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Pa da vam i ja kazem jednu foricu ;) koja vredi.Sigurno vam se desilo da skidate jar ili sis fajl pa vam se na kraju downloada umesto instalacije otvorio notes.E,ima resenja:)Kada vam se to desi da vam otvori notes umesto instalacije onda ostanite u notesu,kliknite taster za meni,zatim udjite u FExplorer pa na E:\system\temp i tu cete naci instalaciju,tj taj sis ili jar program.Onda ga mozete odatle instalirati ili jos bolje iskopirati odatle direktno na koren E memorije pa ga zipovati i cuvati

Danas sam sentis pa vam evo jos jedna forica Ko nema komp ovo je extra fora za njega.App skidajte operom symbian pa onda te instalacije cuvajte u zip-u na rezervnoj mmc ili na toj u tel.Zasto je ovo dobra fora?Pa zato jer kada radite hard reset,a mozda i format mmc necete morati ponovo da skidate app jer cete imati njihove instalacije i tako cete ustedeti brdo kredita

Kad sam vec napisao 2fore,evo i trece.Pucaju vam java app posle reseta tel,a kada kliknete na te java app ne pokrecu se jer su "mrtve".Ali,tu je toda da vam pomogne Udjite u FExplorer pa E:\system\apps i pobrisite sve foldere na vrhu tipa 101ae10c (to su vam ikonice od tih java app).Zatim udjite FExplorerom u E:\system\ MIDlets pa udjite u prvi folder koji je npr tipa 10111d55 i tu cete izmedju ostalog videti neki fal sa extenzijom .jar.Kliknite na njega i pokrenuce se instalacija i tako cete vratiti sve java app koje ste imali,a da opet ne pucate kredit za dzabaka.Aj nek sada neko kaze neku foru sto ja ne znam pa vam ja dam jos 5extra forica,pa tako opet...

Spojio: gameforce:Zabranjeno uzastopno postovanje.Za dopunu koristi opciju „Izmeni“ !

ranca
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Čet, 27. Dec 2007. 20:09

Post od ranca »

na nokiji n76 sam primijetio da kada se ukljuci power saver, osvjetljenje na tastaturi se ukljucuje ili iskljucuje u zavisnosti od kolicine svjetlosti. Naime, ako kucete poruke po danu, tasteri nisu osvijetljeni, nocu jesu ili ako ste negdje gdje je svjetlost smanjena.
Bas cuva bateriju. Mnogo sam zadovoljan

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

ranca, pa to ti je postojanje senzora osvetljenja,a on se pojavljuje od 6630 (mozda i ranije) pa skoro na svim symbian i ponekim java telefonima.....
Nazalost nimalo revolucionarno otkrice...
D500&E71

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

ranca napisao:na nokiji n76 sam primijetio da kada se ukljuci power saver, osvjetljenje na tastaturi se ukljucuje ili iskljucuje u zavisnosti
Cini mi se da je taj senzor za svetlost prvi put ugradjen jos na onaj legendarni 7650. Ispravite me ako gresim. ;)

mitrasevic
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pet, 25. Jan 2008. 06:20

Post od mitrasevic »

evo par mojih caka koje nisam vidio da su ovde napisane...
-kada se dugo drzi tipka menu(u E51 tipka Home) otvare se nesto kao device menager
-na E51 nema tastera olovka ail zato # ima istu funkciju
-drzanje * pali bluetooth
-na s60 v9.1/9.2 moze se dodati video na kontakt
-kada se napise poruka i odredi primalac,da se ne bi islo na options pa send ili 2x na ok,samo se pritisne zelena slusalica i to je to
Eto,vecina je poznata svima,ali nek je i zapisano 8)

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Za one koji koriste T9 na Symbian telefonima, može da se sačuva fajl u koji se smeštaju sve fraze koje su naknadno dodate. Fajl se nalazi u folderu C:\Predic, nosi naziv 101F8615_F.dat i inicijalno zauzima 7.92KB. Jednostavno posle formata vratite sačuvani fajl i ne morate da unosite sve ponovo. :wink:

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Danas sam cackao N95 kod brata od tetke i provalio da u meniju kao precice, osim brojeva, funkcionisu i * i #, sto mi je novost i to prijatna. Postoji li to na jos nekom telefonu? Moj N91 to ne moze.

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Vincent to moze na svakom Nokia symbian telefonu koji prikazuje 12 ikonica, na N91 ne moze jer on prikazuje 9 ikonica (i tu su svih 9 brojeva sasvim dovoljni da pokriju svih 9 ikonica).
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Pa da, logično... Ali ne bi bilo na odmet da može i na ostalim...

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

I moze na ostalim... Bitno je samo da imas 12 ikonica u startnom meniju i bice ti funkcionalni i * i # :wink:

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

mitrasevic, tnx ovo za zelenu slusalicu i poruke.. nisam znao ;)

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

E to sa slusalicom me ponekad i nervira,Posto mi se na N73 desavalo da stisnem keca,i zakacim Slusalicu prtos i samo ode poruka a pise:"E javicu t....." nema dalje :lol: sorry za off
Nokia E71... Elegant, but deadly

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

*3370# kod kao za poboljsanje kvaliteta poziva. Tako nesto ali recimo smanjuje drzanje baterije. Pa o cemu se radi. Kada se ukuca sta treba da se pritisne (predpostavljam zelena slusalica) ali ne kontam kako kako funkcinise, kako skracuje trajnost baterije i u kom smislu poboljsava kvalitet veze.

AsterixLA
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pet, 07. Dec 2007. 06:07

Post od AsterixLA »

Odnosi se na telefon Nokia E61

Ne znam da li je neko već pisao o ovome, ali ja nisam video nigde, ako hoćete da otkucate slova sa akcentima držite taster CHR i kucajte slovo dok ne dobijete željeni akcenat.

p.s. Možda nekome ovo zatreba.

Super Sayian
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Uto, 22. Maj 2007. 08:40
Lokacija: NBG

Post od Super Sayian »

Ljudi treba mi pod hitno pomoc,u fon mi je izgleda usao virus i telefon nece da zove i ne reaguje kada pritisnem jojstik u sredinu(dok setam po meniu radi) ne znam sta je ovo kako da resetujem telefon na onu foru drzim zeleno dugme zvezdica i jos nesto ... plz help(3250 je u pitanju)
Nokia 6220+1G MircoSD Symbian ruleeezzz!Ali se plasi da hakuje svoj mob

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

Super Sayian, zeleno dugme, zvezdica, taster 3 i power dugme. Mozes uraditi format i sa sifrom *#7370# a posle 12345 ako je nisi menjao.

Super Sayian
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Uto, 22. Maj 2007. 08:40
Lokacija: NBG

Post od Super Sayian »

milann, hvala ti uradio sam ovo sa *#7370# ali ispalo je da nije do toga :uhuh: popiiiip sam problem je bio u piiip vip kartici kada sam je skinuo telefon je normalno radio sada sve ispocetka moram da updatujem verziju softvera :ohmy: hvala ti ^.^ (nokia rulez :D )
Nokia 6220+1G MircoSD Symbian ruleeezzz!Ali se plasi da hakuje svoj mob

Odgovori