Nokia N73

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Pa vidi, ne znam sta da ti kazem meni je uvek softver up to date mada nije pravilo da novi softver uvek poboljsa rad telefona.Mozda je bolje da sacekas peticu jer sama verzija 4 se nije nesto pokazala u odnosu na trojku koja je bila relativno nestabilna.A inace ne moze se ubacivati stari softver tako da sam proceni sta ti je ciniti 8)
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

mitar-nk
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sre, 23. Jan 2008. 23:14

Post od mitar-nk »

Csorbica, meni je isto taj sw i isto mi se desava sa snimanjem.Imao sam bas dugo dilemu dal da ga menjam ili ne!Na kraju sam odustao jer mi u sustini sve ostalo radi dobro.Moj savet ti je da ne menjas nista jer ti niko ne garantuje da ce ti sve ostalo raditi perfektno na novom sw sto mi je i rekao majstor u servisu!Imjao sam i problem sa operom ali sam to rijesio podesavanjem novih parametara.
Nokia N73,Anycool D007

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Csorbica, zavisi koliko cesto snimas sa mobom. Ako cesto snimas ti apdejtuj sw i vidi kako radi! O5 ako nemas potrebu za cestim snimanjem ostavi ovu verziju pa sacekaj neku novu!
mitar-nk, veliki broj servisera i nisu bas nesto posebno upoznati sa tim da li ce raditi ili ne tako da se ne moze uzimati zdravo za gotovo sto kazu! Meni je serviser govorio da "Lion" bateriju punim 3x12 sati tj da je formatiram, a ove baterije se ne pune na takav nacin!!!

Miloske83
Banned
Postovi: 272
Pridružio se: Pet, 17. Avg 2007. 18:44

Post od Miloske83 »

Drugari mozeli neko da mi kaze zasto nece da mi se instalira ni jedna aplikacija!!napomin jem da su te aplikacije bas za n73\??? u cemu je problem? :cry:

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Sta da radim ljudi sa ovim poklopcem kamere,kad ga skliznem na dole kamera se NE aktivira,ali zato i kad stoji preko sociva ona se povremeno aktivira,ona dva pipka na telefonu izgleda ispadnu malo vise pa dodirnu one dve male trakice na poklopcu kamere sto automatski aktivira kameru,sta da mu radim da se ne aktivira kako hoce nego samo kad skliznem poklopac?
Kod mene su te dve trakice uvek"dole",ne pomeraju se gore-dole kad pomeram poklopac (mozda tako i treba),kako ovo da resim,da rasturim poklopac sa ona 4 srafa,cim nadjem mali torx,NE BIH da nosim u servis ako je samo to problem!?
Pozdrav 8)

Dejan8
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Sub, 01. Dec 2007. 08:58
Kontakt:

Post od Dejan8 »

Lomnica_city očisti malo kontakte u samom poklopcu... Ako nemaš torx isperi ga malo alkoholom (iz apoteke, ne rakijom!) jos bolje ako imaš špric i iglu, verovatno su kontakti prljavi. Kada ga dobro isprskaš malo ga razradi, i ostavi da se dobro osusi. Naravno prvo ga skini sa telefona :roll:
Meni je to uspelo na nekoliko n73-ojki

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Miloske83, proveri da li ti je tacan datum na telefonu,mozda si prevideo to.Drugo mozda im je istekao sertifikat pa je resenje da trazis druge ili da napravis sertifikat za signovanje aplikacija
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Gallee..
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1106
Pridružio se: Sre, 19. Apr 2006. 09:37
Lokacija: Beograd > Novi Beograd..

Post od Gallee.. »

Sale_M,
imam par instaliranih programa na phpne memoriji.. od multimedije nemam nista..
btw, uvek imam 40etak MB slobodne memorije i onda odjednom memoriju svede na 5 KB.. fon naravno nece da radi i onda moram da ha hard restartujem..
N-Naravno..!
ZIVIM ZA LETNJI RASPUST..!

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

gallee, to sto kazes da ti se desava u najmanju ruku mi je malo cudno.Da nisi to nesto prevideo slucajno?
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Dejan8 napisao:Lomnica_city očisti malo kontakte u samom poklopcu...
Ne,nisu problem kontakti na poklopcu,ona mala trakica na poklopcu koja lici na parce bakarnog lima je solidno izgrebana,znaci da ih one iglice koje izlaze iz telefona poprilicno pritiskaju i mislim da je izgleda u iglicama problem,malo sam zagledao i kao okrenem telefon kao da stoji na ledjima jedna od iglica ispadne oko milimetar vise od druge,i onda samo ceka da se nesto desi sa ovom drugom da i ona popusti malo i dodirne onaj limcic i kad naprave kontakt kamera se pali!?
Neka je ovako zasad,ne desava se mnogo cesto da bi bilo nepodnosljivo,s vremena na vreme,a ionako planiram uskoro da je zamenim,verovatno za N95,nije ono sto sam ocekivao,tasteri su najtvrdji od svih Nokia koje sam imao,zbijeni kao na slajderu,maska skripi,dzojstik je"tvrd",tako da ce najverovatnije otici na prodaju!
Pozdrav 8)

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

Lomnica_city napisao:ona mala trakica na poklopcu koja lici na parce bakarnog lima je solidno izgrebana
Sad sam video i da je kod mene pocelo da se grebe, a telefon imam tek nekih nedelju dana. :smutny: Mada sam dosta puta otvarao i zatvarao poklopac jer sam napravio najmanje 100 fotki za ovo kratko vreme.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Lomnica_city ::
ona mala trakica na poklopcu koja lici na parce bakarnog lima je solidno izgrebana

I kod mene je isti slucaj na music masci.Dok na sivo plavoj koja je bila kad sam kupio tel. uopste nije izgrebana a dosta sam je koristio
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Moja je crna sa Vodafona (ne daju AD-41 adapter i memorijska je manja) i kao sto sam napisao ona plocica koja pravi kontakt onim iglicama koje aktiviraju kameru je solidno izgrebana od cesanja tih iglica o nju,e sad to znaci da je tu ona malo ulubljena,zasto se onda sa vremena na vreme kamera sama aktivira nije mi jasno,trebalo bi da iglice sad jos teze"dohvataju"nego kad je bila nova!?
Pozdrav 8)

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Lomnica_city, zar bi stvarno uzeo N95 sa prejadnom baterijom i krsem od slajda kad za iste te pare mozes da uzmes puno bolji N82, koji pored svega ostalog sto mu je u prednosti ima i duplo vise RAM-a?!
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

presvega
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 131
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 17:39

Post od presvega »

1. Prilikom svakog startovanja telefona uvek je u pozadini aktivan ''music player'', pa moram sam da ga iskljucujem, jel moze nekako da se podesi da se player ne aktivira prilikom paljenja telefona? Koristim klasican N73.
2. Prilikom instaliranja ''IR remote-a'', a takodje i nakon uninstaliranja istog u aplication manager-u mi je ostao neki kao sis fajl sa imenom 200015b4-not instaled. Ne mogu nikako da ga izbrisem iz telefona. Ni preko remove, ni preko file manager-a, ni preko F-explorera. Neki drugi nacin? Fajl se nalazi na mem kartici.

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Mislio sam pre na N95 8GB,nije mi se svidjala N95 zbog jadnog slajdera,maltene istog ekrana kao i N73 (a veci je telefon),malo RAM-a i zbog slabe baterije,a koliko vidim na N95 8GB je skoro sve to ispravljeno (ne bih znao jedino jel slajder išta bolji) pa mi je ona sledeca pala na pamet,neznam ni kakva je N82,vizuelno me odbila zbog tastature sa kojom sam se namucio na N91ME 8GB i prodao je zbog toga posle mesec dana!?
Mada nije to jos nista sigurno,nisam jos odustao ni od SE-ove UIQ platforme,najvise me nerviraju Nokijine NEREALNE cene (ma koliko dobra N95 ne moze da kosta kao solidan LAPTOP) i los kvalitet izrade maski,slajdera,slabe sluske za mogucnosti telefona... videcu jos sta,mozda i ne uzmem nista do proleca jer bih farbao motor sad dok ga ne vozim,a mozda uzmem nesto od MTS-a!?
Pozdrav 8)

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

presvega, za to prvo pitanje nema resenja,moraces svaki put da ga gasis pri startu telefona.A sto se drugog pitanja tice i ja imam slican problem sa nekim aplikacijama u app. menadzeru koje nece ni da se instaliraju ni da se izbrisu.Probaj da preko mass storage moda udjes u folder uninstaled applications i da nadjes tamo folder sa tim imenom pa da ga izbrises
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

Kako da namestim u aplikaciji "search" da pretrazuje fajlove u telefonu, a ne neke mape po internetu i druga cuda?

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Milane aplikacija search sluzi za pretrazivanje mapa.Ako hoces da pretrazujes fajlove to se radi preko file menagera
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

milann, pokusaj da odes u File manager pa stisni Options i pogledaj da li ima opcija Find. Onda se pretrazuje telefon ili mem kartica. Ali nisam 100% siguran da je tako (gledao sam kod drugara na faxu ali se ne secam kompletne radnje). znam da se na ovaj nacin trazi na 6630

Odgovori