Nokia N97

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Dostaje
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 470
Pridružio se: Uto, 08. Dec 2009. 22:50

Post od Dostaje »

Godzilla, moze se naci za 330e na crnom trzistu komotno 8)

punke
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sub, 09. Maj 2009. 21:08

Post od punke »

jos jedno pitanje..posto su mi u servisu promenili plocu na fonu sve je pobrisano i resetovano..fakticki je kao nov tel... e sad me zanima kako da amestim tastaturu na fonu tj u porukama sve je ok ali kada pritisnem tipku na kojoj ja . ili , on mi utipka ono nemacko slovo U sa dve tacke na njemu i svi ovi simboli koji treba da se pojave kada duze drzim tipku se ne pojavljuju nego neki bezveze.. jezik pisanja stoji engleski i sad nemam pojma kako da to namestim...ima li neko ideju?

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

opet ja sa efektima :oops:
zanima me sledece... imam jedan paket efekata koji mi se svidja (tranzicija pri kretanju kroz meni) i imam u jednom drugom efektu deo koji mi se isto svidja (kada izadjem iz menija i odem na homescreen, krece da pada kisa i sevaju munje), zanima me, dali kisu i munje mogu da prebacim u ovaj prvi efekat.... :unsure: cini mi se da je Nina to radila sa zvezdicama....

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Mirko BGD, možeš da kombinuješ efekte ali bi trebalo da znaš koji fajl u efektima je za šta "zadužen" :)

Evo uputstva po kom sam ja pakovala svoje efekte. Pisao ih je neki lik na jednom forumu, a ja sam ti to ovde samo citirala. Tu je objašnjenje šta koji fajl radi pa pronadji šta hoćeš iz jednog paketa, a šta iz drugog pa ih iskombinuj :)
"* IdleBackground_default - for particles on the homescreen, that fly behind the widgets
* IdleItem_default - for particles on the homescreen, that fly infront of the widgets
* CallSwipeAnswer - self explanitory i think
* TouchDialerOpen_default - for opening the dialer
* TouchDialerClose_default - for closing the dialer
* AppStart_default - starting an app from the homescreen,includes code for app loader
* AppStartRect_default - starting an app from the menu, also includes code for app loader
* AppStartSwitch_default - swapping to an open app from the task manager
* AppStartSwitchRect_default - swapping to an open app from the menu
* AppExit_default - exiting from an app
* AppActivate_default - for when you press the menu button
* AppShellFolderOpen_default - opening a sub folder in the menu
* AppShellFolderClose_default - closing a sub folder in the menu
* AppShellExit_default - exiting the menu
* AppShellActivate_default - honestly i have no idea haha
* ChangeView - for when changing from grid to list view in the menu
* GridAppShellBackground_default - this is for particles in the menu
* GridAppShellItem_default - this is for the selection box in grid view on the menu, for bouncing icons and such
* ListAppShellBackground_default - for the gallery and music/video and tv apps, the first pages are actuall sub folders in the menu, this is the kml that holds the code for particles in these menus
* ListAppShellItem_default - also for the gallery and music/video and tv apps
* ListCommonBackground_default - this is where the code for the particles in the selection box is in contacts, task swapper, well almost everything really
* ListCommonItem_default - also for the selection boxes
* OptionsmenuBackground_default - if you want particles in the selection boxes in options popups, put the code in here
* OptionsmenuItem_default - if you want particles in the options popups put them in here

* these are rotation effects in the camera you only need to edit or change
* LayoutSwitch_camera
* LayoutSwitchStart_camera
* LayoutSwitch_camera
* LayoutSwitchExit_camera

* these are the main rotation effects, again you only need to edit or change
* LayoutSwitch_default,the others are for when changing from the options menu
* LayoutSwitchStart_default
* LayoutSwitch_default
* LayoutSwitchExit_default
* CompTaskSwapper_default - for the task manager effect eg. fade in.

* these are all to do with the popups for anew message or to warn you etc
* CompConfirmationNote_default
* CompErrorNote_default
* CompInformationNote_default
* CompPopupDefault_default
* CompQuery_default
* CompSystemNotify_battery_default
* CompWarningNote_default
* CompSystemNotify_default

* these are the kmls to have different effects in the options menu, like fading in or flashing up
* CompOptionsMenuMain_default
* CompOptionsMenuCascade_default
* themeloader - for the fade effects when applying a new theme
* themeloader2 - for the image when applying a new theme
* StartupExit_default - for start of homescreen and exit to white nokia
* Screensaver_default - i believe its for the screensaver haha since n97 has no screensaver i have no way of knowing

* these are for the little toolbar at the top of the homescreen
* CompToolbar_default
* CompTouchToolbar_default
* CompMediaBar_default - i think this is for the 5800 media bar"
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

punke
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sub, 09. Maj 2009. 21:08

Post od punke »

niko ne zna resenje za moj problem sa tastaturom? probao sam i da uradim update i ne pomaze..ima li neko neki predlog? :smutny:

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

Promeni product code na balkanski. :wink:
Jel zna neko odgovor na moj problem sa osvetljenjem tastature koje uvek radi kad se otvori? :cry:
iPhone 4.

punke
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sub, 09. Maj 2009. 21:08

Post od punke »

Marko_NS, product code gde mu to dodje?? kako da dodjem do toga? a sto se tice osvetljenja i kod mene je isto tako

Edit:
e uspeo sam nasao sam objasnjenje na sajtu i sve sam isprobao uradio kompletan flash i sve radi super..jedino pitanje nemam vise pozadinu tj nemam sve one precice koje sam pre imao nego skroz cist ekran bez precica moze li se to nekako promeniti??


Spojio: IDzO
*Zabranjeno je uzastopno postovanje, koristi opciju Izmeni *
Sledeci put brisanje bez obavestenja!


Procitaj -> Pravila otvaranja tema i davanja odgovora

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

Ninolina najlepše hvala!!!!, probaću da vidim da li ću uspeti nešto da uradim... još jednom hvala :wink:

edit:

znao sam da nema šanse da bude tako lako kao što izgleda :smutny:
dakle ovako, uzeo sam efekat koji se yove shavock i čije tranzicije mi se sivđaju, i u njega sam hteo da ubacim to, da kad izađem iz menija na homescreenu vidim munje i kišu (efekat iz darkrain-a)

po ninolininom uputstvu sam izdvojio 4 fajla, za koja sam smatrao da predstavljaju kišu:

IdleBackground_default - for particles on the homescreen, that fly behind the widgets

IdleItem_default - for particles on the homescreen, that fly infront of the widgets

AppShellExit_default - exiting the menu

kao i jos jedan fajl koji nije bio na spisku a to je:

AppShellExit_default.kml.bak

zatim sam ih kopirao u folder effects i overvriteovao postojeće fajlove i to je to.. međutim, ne radi :smutny:
kada pritisnem dugme za ozlazak iz menija, dođe do određene pauze što je ok, međutim onda bi trebala da krene kiša, i munje, a njih nema, u mesto njih imam neke default zvezdice kojie dolaze sa tim efektom :smutny:

tixy.b
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 19. Mar 2010. 11:43

Post od tixy.b »

Pozdrav za sve forumase korisnike n97 :)
Imam telefon vec 4 meseca,prezadovoljna sam istim,ali imam jedan problem-s vremena na vreme se izgubi slika na displeju i resetuje se. Rekli su mi da update-ujem softver,sto sam i uradila,ali problem se zadrzao. Mozda je neki virus,ali ne znam koji antivirus program da koristim i gde da ga nadjem,pa mi treba vasa pomoc... :)

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

tixy.b, i drugi se zale na slicne problem i bagove.Prelistaj temu mozda i nadjes neko resenje ali u sustini los je firmware na N97 (barem se dosta ljudi zale)...
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Dostaje
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 470
Pridružio se: Uto, 08. Dec 2009. 22:50

Post od Dostaje »

tixy.b, otisao ti je flat 99% na zalost!

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

iju, na telefonu starom 4 meseca ode flat :cry:

Dostaje
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 470
Pridružio se: Uto, 08. Dec 2009. 22:50

Post od Dostaje »

Mirko BGD, eee najvise problema se javlja oko zamene one polugice tj slide dugmeta za otkljucavanje zamena je 3000 din-a Flat 4000 ;-) Bilo je primera starih 1 mes i cikne flat :-D ja samo molim boga da meni ne pukne to dugme na miniju,a da ga otvaram ne smem otici ce mi flat planiram da mu kupim celicnu masku da mi se slucajno ne udje vlaga u ekran jer tada riknjava touch folija :-D znaci uzas tel je sada 300 e nov... sve mi govori cena jer nikada n9x seriji nije tako padala cena,ali novo doba je brzo tehnologija napreduje,sta znam... NOkia nista novo ne najavjljuje ne znam sta je ovo :-D ali ocekujem n910 :-)

Borko82
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Pet, 05. Feb 2010. 21:31
Lokacija: Beograd

Post od Borko82 »

imam problem sa konekcijom na WLAN. Telefon nadje moju kucnu mrezu i konektuje se. E sada,kada idem na FB,youtube ili Skyfire konektuje se preko MTSwap. Da ne bude ono sto je clan Mirko BGD napisao "Mrzim ljude koji neće makar malo da se pomuče da bi rešili svoj problem,nego sve hoće da im se servira na gotovo!!!" :)),zaista sam se potrudio da to namestim. Pratio uputstvo i namestio da mi i na INTERNET i na WAP services prioritet bude moja kucna bezicna mreza. A on i dalje ide preko WAPa. Da li je neko imao slican problemcic ?

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

Borko82 probaj sledece:
idi na WEB->opcije->podesavanja->opste->pristupna tacka-> e tu lepo izaberi internet, ili wap servisi (u zavisnoti kako si podesio tel) trebalo bi da bude ok...
slican problem sam imao na e52 i resio ga upravo tako ;)

Borko82
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Pet, 05. Feb 2010. 21:31
Lokacija: Beograd

Post od Borko82 »

Mirko BGD, hvala ti :). Ima jos nekih zezalica kao to da sada nece da se konektuje na FB :angry: ,ali pozabavicu se time :)

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

Borko82, to je do APNa! MTS ima 3 apn-a: GPRSWAP, GPRSINTERNET i 3GMondo, mozda ima jos koji, al meni su poznata ova tri. po nekad se desava da jedan apn iz nekog razloga ne radi, npr ne funkcionise agps, ili web i sl. tkao da mislim da je to do samog operatera a ne do podesavanja
hvala bogu pa ja koristim telenor :P :)

Borko82
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Pet, 05. Feb 2010. 21:31
Lokacija: Beograd

Post od Borko82 »

Mirko BGD, kakvo sr..e :). Ma ja najbolje da promenim drzavu,mozda ce tada poceti nesto da funkcionise :). Probacu da provalim kao da podesim sve to da radi kako treba,a ne da mi 1000dinara odvlaci mesecno od racuna samo zbog interneta,a skoro da ga ne koristim...strasno :angry: . Hvala u svakom slucaju :)

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Borko82 probaj i ovo pre nego što baciš tel:
idi na WEB/ Options/ Settings/ General/ Access point i tu izaberi Ask when needed. I kad pokreneš recimo Facebook telefon će te pitati na koji access point da se poveže i ponudiće ti i tvoju wireless mrežu :) lepo je izabereš i kačiće se preko nje :)gkod mene je tako podešeno i nikad mi se ne kači na GPRS osim kad mu to potvrdim :) ajd probaj pa javi jel ti rešilo problem :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Borko82
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Pet, 05. Feb 2010. 21:31
Lokacija: Beograd

Post od Borko82 »

Ninolina, hvala ti puno,resilo je sve i ova varijanta mi takodje odgovara kao i Mirkova. Hvala vam :)

Odgovori