Nokia N97

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Minjili, ne menja nista.. Takav je problem -povremeno pojavljivanje Nokia tunes... a uglavnom se to pretvori u stalno pojavljivanje tog tona umesto onog koji postavis..:-( U svakom slucaju, to je reseno u najnovijoj verziji Firmwarea za N97, pa sam sigurna da je reseno i na N97 mini..:-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Jelena89
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2010. 16:50

Post od Jelena89 »

Danas sam kupila telefon, i internet je normalno funkcionisao sve dok, odjednom, nije poceo da mi izbacuje poruku: package data: package data connection is not available...
Sve sam pokusala - zvala iz Telenora da mi ponovo posalju podesavanja, iskljucivala i ukljucivala fon, ama sve.. I opet nista..
Da li neko mozda zna o cemu se radi?

Hvala unapred... :)

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

Jelena89 koji ti je fw moba?ja sam imao tih problema sa prethodnom verzijom ali sa wifiem.tj nije hteo da radi kako treba pa sam to rešio ubacivanjem novog fw-a.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

lipi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 12. Nov 2010. 13:36

Post od lipi »

dobio sam na poklon n97
sta mi je prvo ciniti? :)

izvinjavam se ako je pitanje prije postavljeno, nisam citao sve postove...


pozdrav

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Post od mare-ss »

prvo se zahvali na poklonu pa ga onda lepo vrati i trazi desire :D :D ne stvarno preciziraj malo pitanje, stavi ga na punjac pa onda radi sta ti je volja :roll:

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

lipi, prvo kreni ako te zanima da mu prosiris mogucnosti na citanje stranica ovde na forumu pa zatim kreni u trazenju aplikacija i njihovo potpisivanje ako treba pa instaliranje istih app...

Jelena89
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2010. 16:50

Post od Jelena89 »

@VeNoM

Imam 22.o.110... Kazu u servisu da je to najnoviji update...Da li je moguce da je do toga?

Krajnje je iritantno, a wi-fi radi normalno... :)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Nokia N97-1
V 22.0.110
11-06-2010
RM-505
Evo sta kaze Firmware versions of Nokia mobile phones da ti je bas ta verzija i poslednja.

mdarko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sre, 29. Sep 2010. 13:50

Post od mdarko »

Imam problem prilikom flešovanja pomoću JAF-a, sve sam uradio kao u tutorialu i kad uđem u JAF i trebam da izaberem tip telefona, kod mene samo ima do N96, a n97 nema nigdje, zna li neko u čemu je problem?

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

mdarko, nesto ti taj Jaf nije u redu. Sada sam proverio kod mene i n97 je na listi. Skini neku drugu verziju sa neta.

mdarko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sre, 29. Sep 2010. 13:50

Post od mdarko »

Da, to je bio problem. Flešovao sam ga, i imam rom patcher u telefonu ali ga ne mogu otvoriti. I imam još jedan problem kada sam resetovao telefon prije flešovanja izgubila mi se ikonica od masovne memorije, ne vidim je uopšte.

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

mdarko, los si cfw skinuo. Nadji takodje neki drugi i radice bez problema.
Samo nesto, kada instaliras novi rom obavezno odmah odradi reset telefona

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

mdarko, potrebno je da na flash memorije napravis folder patches i u njega stavis ona 2-3 patcha tek tada ces moci da pristupis romPathecru!
probaj da uradis hard reset, mozda ti se vrati mass memory

zbog ovakvih stvari sam ja prodao n97, najnestabilni OS koji sam do sada koristio :uhuh:

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Mirko BGD, ne bih se slozio ali da ne sirimo opet 1000 puta ponovljenu raspravu.
Mnogo je cfw po raznim forumima a vecina nije dobra. Iz tog razloga ne treba se igrati mnogo s tim jer deluje na zivce.

mdarko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sre, 29. Sep 2010. 13:50

Post od mdarko »

Eovako, uradio sam to, napravio sam folder Patches i ubacio patcheve u njega, resetovao sam ga odmah po instalaciji fw. A ja sam ovaj fw skinuo sa navifirmom, pa sam onda radio po ninolininom uputstvu, znači sve sam isto uradio i neće, a što se tiče mas memorije prepozna je preko usb-a ali nema ikonice na telefonu. I kad hoću da uradim reset traži mi onaj kod ali nije 12345, pa ne znam koji je, ja sam ga resetovao sa stiskom na 4 dugmeta.

Jelena89
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2010. 16:50

Post od Jelena89 »

deksicom napisao:V 22.0.110
Izgleda da nije da nije do fw-a.. :(
Stvarno ne znam zasto se to desava...

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

mdarko, ne znam za to uputstvo jer ga nisam gledao. Ja sam uglavnom skidao gotove cfw koji sadrze instaliran rompatcher i sve patcheve.

mdarko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sre, 29. Sep 2010. 13:50

Post od mdarko »

jerkann, ja sam tako sad sve uradio i rom patcher mi je već bio instaliran, i pokušam da instaliram n-gage 2.0 i instalirao sam i patch i igre i pokrenem igru, piše ono N-gage i stoji tako i ja ugasim telefon i ponovo upalim i onda mi je izbacivalo neku grešku i onda sam resetovao telefon i ponovo instalirao N-gage ali mi onda patch nije htjelo da instalira, pa tako da ponovo čačkam oko toga.

Izmenila Ninolina:: nemoj da citiras poruku koja je odmah iznad tvoje.. Podrazumeva se da na nju odgovaras.. Obavezno procitaj pravila foruma..

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Koliko sam uspeo da primetim na gotovo svim n97-cama je doslo do grebanja sociva. Izgleda da je to neminovno, ali i svi oni koji su prebacili slike na komp kazu da im to nista ne smeta.
Pa sta je istina od svega ovoga?

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

jerkann, meni se pojavila poneka crtica, ali nije išla preko samog sočiva već nešto iznad njega.. I nije smetalo za slikanje.. Na kvalitet slike je više imao uticaja loše pozicioniran blic koji je često previše osvetljavao jednu stranu slike..:(
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Odgovori