Nokia N8

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

nisam 100% siguran ali mislim da je u pitanju aplikacija big screen il.i tako nesto iz betalabsa.
gledao sam uporedjivanje n8 i galaxy s na youtubu jer me je zanimalo koja je vizuelana razlika izmedju androida i "zastarelog" symbiana. ja primetio samo par pozitivnih stvari (kao i na iosu ima 4 skracenice u donjem delu uvek i 4x4 meni) kao i par stvari koje mi se nikako ne svidjaju (options menu je odvratan i sve aplikacije su na jednom mestu). whats the fuzz about? sto se tice hardware-a ekran na galaxy tabu je mnooogo bolji. na snimku se vidi da je galaxy s malo brzi ali i da je n8 radio sa 4 podignute aplikacije. sve u svemu male su razlike i po meni neznacajne za velicanje jednog telefona/sistema u odnosu na drugi.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

snenad napisao:i sve aplikacije su na jednom mestu
Slika Slika

N8 je radio sa 4 aplikacije, a Galaxy sa svim pokrenutim aplikacijama.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

telep, a čemu spamovanje teme o N8 sa ovim dečijim-predškolskim ikonicama ?
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Pa ništa hteo sam da pokažem da dečije i predšloske ikonice mogu da se promene i da nije tačno ono gore napisano. A to misliš na gmail pa znam da je na symbianu bolji, ili na b92 aplikaciju... tek sam sada shvatio, mislim jesu im loše ikonice.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

telep, ne, mislio sam ČEMU UOPŠTE spamovanje teme N8 sa ikonicama iz Androida?


Nego da se vratimo na N8...

U novom update-u video playera (današnji) DODATO ČITANJE SUBTITLOVA 8)

Mislim da je ovo sada definitivno najkompletniji i najbolji DEFAULT video player.

Čita 99,99% formata i to sa titlovima.
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Ako nisi video to je bio odgovor na gornju konstataciju kakav je raspored ikonica na Androidu i da ne može da se promeni (e sada ako ne smem da odgovorim neka oni koji mogu obrišu poruku i svima lepo).

P.S Galaxy čita titlove odavno....
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

telep, Niko nije rekao da NE MOŽE da se promeni i ne izmišljaj.

Galaxy čita titlove ali sa app i ne čita mkv i SVE ostale formate u default playeru.
Ako te mnogo boli što pišemo pozitivno o N8 ti slobodno ne dolazi ovde i ne poredi u temi za N8. Imaš poredjenje pa tamo poredi slobodno a u temi za Androide kači sličice za decu.
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

snenad napisao:kao i na iosu ima 4 skracenice u donjem delu uvek i 4x4 meni /quote]
Evo ja sam odgovorio na ovo
Naravno da čita

http://i55.tinypic.com/2hwz58p.jpg
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Randy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 54
Pridružio se: Pet, 26. Nov 2010. 02:39

Post od Randy »

Dobro dobro, polako, tema je o N8, nemojte sad o Androidu i Galaksiji S, da ne bi ja poceo o laserima... :roll: :D

Elem, na onom video snimku, gde je N8 stavljen na neko postolje i ima kao neki dodatak na zadnjoj strani, zbog cega je uopste postavljen taj dodatak ako je upravljanje na LCD tv-u omoguceno pomocu kamere samog telefona!? Ne kontam koji ce mu i to djavo...
HTC Desire_GingerVillain v0.8 - Dragon Lasers Viper Series 95mW

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

telep, u cemu je tvoj problem. zasto svi odmah pocinju da brane ono sto vole i da blate sve ostalo. ja sam samo izneo svoja zapazanja na osnovu 4-5 snimaka na youtubu. sto se tice pokrenutih programa na telefonima u task manageru galaxija nije bilo nicega pa sam to i naveo.
ja definitivno nisam kompetentan da komentarisem android jer osim tattooa ni jedan drugi android nisam drzao u rukama (a on mi se uopste nije dopao). takodje smatram da je android druga najbolja svar koja se desila u mobilnoj telefoni (posle iphona) u poslednjih 5 godina jer je probudila razvoj i pokrenula razvoj na trzistu.
sto se tice symbiana tu vec mogu da komentarisem iz iskustva i mogu da kazem da meni odgovara ali da ima prostora za poboljsanje, naravno da ima i u svakom trenutku mogu da nabrojim 10 stvari najmanje.
a sad da se vratimo na temu. n8 je do sada najkompletniji smartphone out of the box na svetu. e sad jedino sto kasni sa 3rd party aplikacijama ali nokia ima problem u americi i neprihvatanjem symbyana, pa je i logicno da uz pomoc googla prvo izadju specificne aplikacije za android pa za iphone i tek onda za simbyan. u evropi je naravno situacija totalno okrenuta ali problem je u tome sto su ljudi koji formiraju it misljenje u usa. po meni najbolja stvar koja moze da pokrene nokiu je mogucnost modovanja os-a i ja bi na tu kartu igrao.
opet sam malo otisao off ali nisam mogao da se suzdrzim

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Kao prvo: zamolio bih modove da uklone sve slike koje nisu u skladu sa propisima jer mi razvlače izgled foruma.
Da ne bi ovo preraslo u raspravu kao sa iOS zamolio bih da se pojedinci usmere ka pravim temama. Ovo je tema o N8 i ne zanima me APSOLUTNO spamovanje o bilo kom drugom telefonu.
A naročito me ne zanima da gledam na temi o N8 dečije sličice sa robotićima, rakunčićima i svemircima.

Kao drugo: telep, samo mali set MKV codec-a može da pusti a kombinacije mkv sa raznim audio codecima su jako problematične ili nemoguće i dalje. Naravno "zaboravio" si da kažeš da tek od 2.2.1 update subtitles može za sve Gal s. Forumi su puni zahteva za 3th party playerima i konverterima koji to sve objedinjuju jer u defaultu sve ide sporo (7fps) ili bez tona ili bez titla. Na N8 sve to radi u default playeru.

Kao treće: Randy, Mislim da je ono samo stalak da se fiksira telefon. Imam jedan vrlo sličan u kolima.

snenad, sve app koje postoje na iOS ili Androidu postoje (ako nema def app u OS) i na S3 i to free u OVI. Mada vidim da iako postoji rss za npr B92 postoji i free app B92 u OVI. Čemu? Ali ok. Neko voli hiljade ikonica po meniima. Ja recimo držim sve na jednom mestu i tako mi je preglednije. Stvar ukusa, naravno. A tu N8 pokazuje ono što me i privlači...IZBOR! Mogu ovako a može i onako. Ne kako je neko zamislio, već kako ja izaberem.
Modovanje N8 već postoji 8)
Do te mere je olašano da svi modovi dolaze kao sis ili sisx. Instaliraš i ako ti se ne svidja uninstall i sve je kako je bilo. Ne treba nikakvo hakovanje i sl. Pojavili su se i multi-modovi (30tak u jednom)
Ne bih se složio da se prvo pojave za druge OS pa za S. Skoro sve te app su postojale prvo za S pa su napravljene za ostale. Ne zaboravi da Symbian postoji mnogo pre svih drugih OS.

Da ne zaboravim. Ovi update do sada su samo update default app! OS update prvo ide ovog meseca na V1.1 a u februaru verovatno na V2.0.
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

Hahahhahah al se ismeja slatko,
nego da se vrnemo na temu,GF jesi probao neku igru da poteras,cisto radi grafike,i kako ti se cini??
i da li imas problema sa odzivom toucha?

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

i mene isto zanima, kako stoje stvari sa HD igrama? ima li ih, i kakva je grafika??? :blinky:

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

skar, Mirko BGD, najiskrenije nisam ni probao sem NSF Shift!
Malko sam mator da bih se igrao na telefonu, a ni na kompu to ne radim godinama.
Youtube je pun takvih prikaza.
http://www.youtube.com/watch?v=r6PR9disLzA
http://www.youtube.com/watch?v=yIHBTEu4KB0

skar, imam problem sa odzivom toucha! Malo-malo mi se desi da zakačim nehotično prstom nešto i eto me gde nisam hteo. Inače drugo je sve ok. Trenutno reaguje skoro i bez dodirivanja ekrana. Za moj ukus i previše osetljivo.
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

ne,ne Ja imam problem sa X6 kad tapnem da nekad ne registruje,i kaze i ovaj drug na N8 da mu "steka"(debilnog li izraza)
mada sam ja cackao N8,i nisam nigde na lag naisao,zato pitam...
aee pa ovo odlicno izgleda,iako nemam ama bas nijednu igricu u tel,ovo mi izgleda privlacno,kao sony 1!

rudulan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 232
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2010. 15:19

Post od rudulan »

How to Hard Reset Bricked Nokia N8

Neois over the Nokia forum has provided a way to full format or hard reset Nokia N8 device. Below is a simple method to full format your Nokia N8

Step 1: Turn off your phone.



Step 2: Hold ‘Volume Down + Camera Key + Menu Key’ together and press power button until your phone shakes.

Step 3: Wait until scree shown properly.

That’s it. You have successfully done hard reset of your Nokia N8 devices.

Note: Some of the problems found after formatting the device

Please note that I found these problems after doing full format:

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

rudulan, ima već napisano ovde:
viewtopic.php?t=22093
Sa svim konsekvencama koje takav reset donosi.
NIJE PREPORUČLJIVO raditi "hard reset" jer gubiš maps, ovi i QT koji može samo u ovlašćenom servisu da se ponovo ubaci (za sada)
Ne vidim ni jedan razlog da se radi tako. Zapravo JA ne vidim, ali ne isključujem da se nekom modovanjem možda zablesavi.
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Randy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 54
Pridružio se: Pet, 26. Nov 2010. 02:39

Post od Randy »

gameforce, da te pitam, jesi jos nesto mozda eksperimentisao sa USB OTG? Mislim na neku "egzotiku" kao recimo na onom snimku sa USB ventilatorom :)
Meni je ova opcija bas cool, cesto razmenjujem filmove s kolegama na poslu (sa USB Flash memorije pa na komp kasnije kad se dodje kuci), a dobro bi doslo jer se moze odmah iskopirati na telefon pretpostavljam. Potrebno je samo uz sebe imati kabl...
Razmisljam cak i o nekoj potencijalnoj nabavci E7, kad izadje na trziste, iako mi je Desire i vise nego odlican. E serija mi je uvek bila ekstra kod Nokije, a ne bih se slozio da je Symbian zastareo, mozda graficki neprivlacan, ali sigurno nije zastareo. Obavlja sve sto i drugi OS-i, zar ne...!?
HTC Desire_GingerVillain v0.8 - Dragon Lasers Viper Series 95mW

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

gameforce zanima me kako si ti zadovoljan kamerom?znači testovi su jedno ali lični utisak je druga stvar i kako se pokazala u režimu hd snimanja?
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Randy, probao sam sve oko USB OTG što sam bilo gde video na netu. Limit je samo 200ma po uredjaju. Flash mora da bude formatizovan u FAT32 i sve radi munjevito i sa 2 tapa na ekranu. E7 mi ne igra zbog blica, kamere i što nije bar. Ne volim preklapače i slajdere. Monoblok je jedino što kod mene može da opstane :lol:
Isto radim i ja. Razmena mp3 i filmova skoro svaki dan.

VeNoM, prezadovoljan! Stalno i snimam u HD. Vrhunski kvalitet i na TV i na kompu. Mod sa 30fps ili bez..ma zapravo i nema neke razlike. Primetno je samo ako mnogo pomeraš kameru. Tada je bolje snimati sa 30fps.
Slike sam odustao da pakujem u 95% modu jer su preko 5Mb, čak do 7 :shock:
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Odgovori