Ima li veze da li je nokia made in finland,germany,hungary..

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
jakovdragas
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2010. 13:24
Lokacija: pljevlja

Ima li veze da li je nokia made in finland,germany,hungary..

Post od jakovdragas »

Intresuje me da li ima veze d u kojoj je zemlji proizvedene nokia.znam da nokia ima glavno predstavnistvo u finskoj ali zelim da znam da li su losiji telefoni iz druguh zemalja?hvala unapred

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Pa valjda su standardi svude isti.a to sto su negde radnici madjari,nemci ili neko drugi mislim da je najmanje bitno.Ko bi sad znao u kojoj drzavi koji je pogon moderniju,ali mislim da se svaki model sklapa samo u jednom pogonu tj.jednoj drzavi.Imam 6070 made in Germani 6120 Madjarska i N79 Madjarska.

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Ma nema veze iz koje je zemlje fabrika,bitni su standardi kvaliteta.....a svakoj fabrici se moze zalomiti neka greska...
Mada sve je to iz Chine,ako nije ondak ce da bidne!
D500&E71

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

pa koliko znam da je nemacka fabrika preseljena u madjarsku :D :D
sto znaci da su madjari u stvari nemci :chytry: :chytry:

conta
Banned
Postovi: 43
Pridružio se: Uto, 14. Sep 2010. 20:39

Post od conta »

nema u tome nikakve razlike...svi djelovi su iz kine a gdje se sastavljaju nije toliko ni bitno....razlika je tolika da se nokiji isplati da plati vladi njemacke 120 miliona evra kao odstetu jer ce fabriku preseliti u kinu....razlika je samo u tome da u kini postoji neki finac koji to sve pregeda i kaze ovo je ok pa mi to posle nosimo po servisima

erkobarcelona
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 04. Jul 2011. 00:57
Lokacija: sarajevo

Post od erkobarcelona »

pozdrav svima ....
mene interesuje nesto vezano za nokiu e 72,ja je imam od nedavno i kopija je,dali mi neko moze reci zasto ne mogu teme za nju ili igice ,dali ima nesto posebno za njih posto nije orginal????
ako moze neko da me uputi bio bi mu zahvalan punoo

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

erkobarcelona, ne mogu upravo jer je kopija a ne original. Pogotovo nemoj da trazis teme ili igrice za taj tvoj kineski model na mjestu gdje su predvidjene za original E72 jer jednostavno ne ide. A i za te kopije je vrlo tesko naci takve stvari...

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

erkobarcelona, naravno da nemogu symbian aplikacije jer ti telefoni i nemaju symbian os. tu je problem.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

erkobarcelona, prvo da nesto razjasnimo postoji razlika izmedju Nokia E72 proizvedene u Kini i "kineske kopije" E72. Nokia E72 proizvedena u Kini je identicna sa Nokiom E72 proizvedenom npr. u Finskoj. Razlikuje se jedino po tome sto je taj pogon za sklapanje Nokie E72 u Kini i radnici su Kinezi, a ne u Finskoj gde su radnici Finci. Sve ostalo je identicno (osim natpisa na nalepnici gde umesto "Made in Finland" pise "Made in PRC"). Obe "fabrike" pripadaju firmi Nokia i proizvode identicne proizvode.

"Kineska kopija", je sasvim druga prica (i nema puno veze sa ovom temom). "Kineska kopija" je telefon koji neki od kineskih proizvodjaca napravi tako da spolja lici na telefon koji se kopira. Medjutim osim toga sto lice na originale ti aparati nemaju nikakve veze sa originalom. Koriste drugi OS, imaju drugi hardver, itd.

Samim tim nista od softvera pisanog za originalni model koji je "kopiran" u 99,9% slucajeva nece raditi na kopiji (moze da se desi da funkcionisu neke Java aplikacije). Elem za sva buduca pitanja o kineskim kopijama (ukljucujuci i tvoju) imas temu ovde: viewtopic.php?t=16285

P.S. Verovatno ljude buni taj izraz "kineska kopija", pa steknu pogresan utisak da se radi o kompletnoj kopiji telefona, a ustvari se radi samo o (pribliznoj) kopiji izgleda originala.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

erkobarcelona
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 04. Jul 2011. 00:57
Lokacija: sarajevo

Post od erkobarcelona »

u potpunosti se slazem sa tobom , ti si ovo pojasnio pravoo nemam reci
vidi se da znas.. :)
ovo sto si mi osatvio za temu ja kliknem ali tu nema nisata osim komentara

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

erkobarcelona, ta tema ima 16 strana pa nece biti da tu "nema nista osim komentara". Tu ima i raznih pitanja (i odgovora) vezanih za kineske mobilne telefone, a to je i prava tema da postavis pitanja o svom telefonu, posto taj telefon nije Nokia aparat.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Odgovori