Nokia C7

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

zavodnick napisao:janka_88, i ja se slazem... Zbog par programa nije potrebno da se ima hackovan telefon.
Ali tih par programa mogu biti vrlo korisni, nehakovan telefon je upola smart telefon.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

deksicom, i to je tacno, ali da bi imao hackovan telefon, treba da imas potpisam program za hack ili ne moras, odnosno da pratis instrukcije sto je negdje Fox o tome pisao ;) pa ti to dodje na isto ;)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

demo42
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 15:10

Post od demo42 »

Molio bih za pomoc u vezi promene PC za C7 sa Telenora 059F8D2 na Balkan 059B537, da bih dobio FM Transmiter.
Preko NaviFirma sam spustio update ali medju njima nema uda fajla (RM-675_014.002_U01.01_79.92_prd.uda.fpsx) koji trazi Phoenix.
Gde da nadjem ili kako da napravim taj fajl?

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

demo42, nemogu ce da nema ja sam preko Navifirm-a skidao bas za Balcan product kod sve bez problema. probaj jos jednom pa ako nema da ti uploadujem ja moj UDA fajl.

demo42
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 15:10

Post od demo42 »

Skidao sam sa NaviFirma 0.1 Target: Producrion External i medju njima nema (ima 6 fajlova).
Ali sada sam skinuo NaviFirma 1.1 i kao Target: Nokia Care Suite medju njima ima UDA fajla (ima 18 fajlova).
Izvini u cemu je razlika?
I mogu li da skinem sada samo taj UDA fajl i spojin ih sa onih 6.

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

demo42, ne znam tacno ali sa novim Navifirm-om (ja koristi 1.3 verziju) postoji mnogo vise fajlova. Za flash preko Phoenixa potrebna su samo 5, a za sta su ostali stvarno ne znam. Mislim da bi bilo najbolje da sve skines sa jednog mesta tj. uz pomoc novog navifima.

demo42
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 15:10

Post od demo42 »

Vise puta sam fleshovao tel ali PC nisam promenio, ali dobio sam FM Tramsmiter i novi update 014.002 koji Telenor jos nije pustio.
Probao sam da vratim na staro a onda tel ostane mrtav.
Pitam se kako je to moguce i hoce li se sada imati problema sa novim updateom?

dejan92
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Uto, 08. Feb 2011. 11:46

Post od dejan92 »

Je li ikome stigao anna update na c7, meni jos nijeeeee :smutny: :smutny:
________________________________________________________________
Nokia C7

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

dejan92, redovan update za nas product code nije jos ubacen, ali z ato imas dosta dobrih portovanih. jedan od njih je onaj koji je odradio RKY i radi fantasticno.

dejan92
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Uto, 08. Feb 2011. 11:46

Post od dejan92 »

Imas li ikakvu ideju kada ce otprilike stici za nas product key?
_______________________________________________________________
Nokia C7

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Imam problem sa navifirmom ladno.Probao sam dve verzije programa i nijedan mi neizbacuje sve fajlove koji su potrebni za flash,tacnije fali neki fajl koji u sebi sadrzi naziv 8gb fpsx i bez njega ne mogu phoenixom da flesujem fon.
Ima li neko ideju sta bi moglo da bude u pitanju?


P.S. Jerkann posto vidim da ti pratis jos symbian i imas c7 bio bi ti zahvalan da mi kazes koji softver bi najbolje bilo da instaliram,kako da hakujem telefon?Akoimas neki koristan sajt tj link bio bi ti zahvalan.
Pozz...
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Sale_M, ne trba ti taj fajl uopste. kada flashujes telefon uz pomoc phoenixa, udjes u Options i izbrisi taj fajl slobodno tj. opciju koja trazi njega.
ja koristim RKY lite i prezadovoljan sa s njim. On je vec hakovan tako da se ne moras cimati oko toga.
Pusticu ti linkove na PM.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

jerkann, ubacio sam rky anna lite+ softver i extra je,hvala ti na linkovima.Jecino jedna stva za sada ne valja,ne znam da li je kod tebe tako,nece da mi rade java aplikacije na rky softveru,hoce da se instalira ali nece nijednu da pokrene.Zna li neko sta moze bitiu pitanju,ja sumnjam da nije do java verzijeu telefonu jer je 2.2 ubacena u rky? p.s camera je sad extra sa rky,bas su bolje fotke,a video je i dalje extra.;)
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Sale_M, ha meni rade. Postoji resenje za to, pusticu ti link.
Da kamera je bolja. Probaj i program camera pro i to 2.15 veryiju slike su znacajnije bolje.

Izvoli link: http://bitshare.com/files/sgoh2gu6/RKY_ ... s.zip.html

bojchegenius
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Čet, 07. Jul 2011. 01:09

Post od bojchegenius »

cao svima, danas je moja drugarica uzela iz telenora C7, nismo ga ni pola sata proucavali i poceo je da zakucava... prvo sto mi se desilo je da kada sam pokusala da udjem u fotografije skroz je zablokirao i ekran je bio crn, posle toga nisam mogla da udjem ni u kameru i bilo sta sto ima veze sa slikama: editor slika i promena tema.... odmah smo ga vratile i otkazale kupovinu u telenoru, kasnije sam saznala da dosta ljudi reklamirala taj telefon.... Jel je neko imao lose iskustvo sa ovom nokiom, telefon je stvarno lepo uradjen i dizajniran ali ne mogu da verujem da su napravili tako neki propust sa softverom, cak kazu da im je i touch-screen problematican???

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

generalno C7 je falican telefon,ima boljku kao i skoro sve nove nokie a to je sendvic,nekad je potrebno samo ugrijati taj "deo" i telefon ce da radi,mozda privremeno a mozda i na duze staze..

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

bojchegenius, ja bih savjetovao da odete do ovlastenog servisa ili da odete do vaseg mjesta gdje ste telefon kupili i da trazite zamjenu... Svasta moze biti, ali kako kolega skar rece, C7 je u najmanju ruku "falican" telefon... Zato, pravac mjesto gdje ste kupili telefon!
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

bojchegenius
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Čet, 07. Jul 2011. 01:09

Post od bojchegenius »

sreca u nesreci je da smo to otkrile pre nego sto je zahtev za prihvatanje ugovora prosao tako da smo mogle da odustanemo i od telefona i od ugovora :)
skar,
sta je to "sendvic"? :D
da li ovakavi problemi mogu da nas ocekuju i na nokia E7?

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

bojchegenius, greske su moguce sa apsolutno svakomelektronskom spravom. naravno nokia malo vise brlja u poslednje vreme ali zato postoji garancija. sendvic njprostije receno je komponenta nalemljena na komponentu

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Stigao je i c7 za postavljanje aplikacija ali bice vrlo kratko kod mene pa bih da pokusam da mu ubacim ana verziju sw...
Dali je uopste ima ofice verzija za c7 i ako je ima na kom produckt kodu se dobija.
Uh teleon je vraski dobar.

Odgovori