Nokia 5800 XpressMusic

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Post od kopitaneskita »

najbolje ti je da ga prodaš... i ja ću uskoro 5530, jer vidim da je nokia totalno zaboravila na ove modele. apdejta ni na mapi.

ajde
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Ned, 29. Avg 2010. 12:52

Post od ajde »

A koje su neke znacajnije razlike u opcijama i mogucnostima,osim onog pocetnog ekrana,izmedju c6 i 5800?Da li bas vredi ubaciti softver od c6?

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

ajde, meni dve najbitnije su matrixmenu (mogu da napravim strukturu menija tipa 4x5 koju koristim) i html support u email aplikaciji koja je sada odvojena od poruka. onda tu je i novi browser, smajliji itd. naravno govorim o sleapstreamu sa verzijom v40 za c6. takodje tu je i mogucnost koriscenja notifikacija na prvom ekranu i odlicni music widget

Nebojsa92x
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 115
Pridružio se: Čet, 29. Jul 2010. 06:02

Post od Nebojsa92x »

Ajde pitacu i ovde :D Skinuo sam original RM-356 V52 i skinuo sam sa dailymobile-a sve sto mi treba, e sad snenad mi je poslao neki tutorijal gde ima ovo Mix Up Custom Firmware with Original Firmware. E sad ne znam, sta i kako da ja to smiksam :/

bojchegenius
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Čet, 07. Jul 2011. 01:09

Post od bojchegenius »

cao svima,
imam problem sa nokiom 5800, instaliran je nov softver preko nokia updater-a, sve normalno radilo, telefon je za vreme updejta imao i bateriju i nije se diskonektovao sa kabla, kada se zavrsio update telefon ima problem, pola ekrana je zasivljeno i nece ni jednu sim karticu da procita.... htela sam jos jednom da uradim refresh softvera ali kada je kartica u telefonu ja na kompijuteru ne mogu da procitam telefon a bez kartice ne mogu da uradim update... Takodje ne mogu da uradim ni rard i soft reset jer ne mogu da koristim ekran i samim tim tastaturu... Da li postoji resenje za ovaj problem, da li mogu da uradim refresh softvera bez sim kartice nekako?
Unapred hvala!

zaboravila sam da kazem da se update vrsio dok je telefon bio u offline modu, da li mozda to moze da bude problem?

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

bojchegenius, probaj sa hard resetom. dok je telefon iskljucen drzi zelenu slusalicu + crvenu slusalicu + dugme kamere i ukljuci telefon na dugme. sva 4 dugmeta drzis dok telefon ne pocne da se ukljucuje tj zavibrira. nekih 5 sekundi

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

bojchegenius napisao:zaboravila sam da kazem da se update vrsio dok je telefon bio u offline modu, da li mozda to moze da bude problem?
Umalo zaboravi da napises najbitniju stvar.Da,to je i proizvelo problem koji sada imas.Mozes da pokusas da odradis hard reset ali ne verujem da ces tako ista uraditi.Ono sto mogu da ti predlozim je da odradis flash pomocu Phoenixa ili JAF-a,uputstva kako to da odradis imas po netu.Ako se sa time ne snadjes,preostaje ti da svratis do nekog servisa. 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

bojchegenius
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Čet, 07. Jul 2011. 01:09

Post od bojchegenius »

Fox,
probala sam preko phoenixa ali problem je sto je sve opet isto, ne znam da li sam dobro ispartila upotstvo za flesovanje... on je sve odradio ali isti problem ima, polovina ekrena i dalje ne moye da se koristi, jedino da probam preko JAFF...
snenad,
nista nisam uradila ni sa tim hard resetom...

EDIT:
ljudi probala sam i uz pomoc Navifirm-a i Jaf-a i telefon sad ne mogu ni da upalim, kad pokusam da ga upalim ukljuci mu se samo vibracija i morala sam da izvadim bateriju da bi se iskljucila vibracija, ekran mi se ne pali vise! kako da resim ovo nije mi jasno?

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

bojchegenius,da li si skinula istu ili noviju verziju sw koju si imala na telefonu preko Navifirm-a?
Na 5800 ne mozes uraditi downgrade.

Pokusaj da uradis sad hard reset,mozes opet da probas da uradis flash pomocu Phoenixa i opcije "Dead USB mode".
Ako i to ne "upali",ne preostaje ti nista drugo nego da odes do nekog servisa.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

bojchegenius
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Čet, 07. Jul 2011. 01:09

Post od bojchegenius »

Fox,
pa skinula sam tu istu zato sto je to poslednja verzija koja je i pokusana da se ubaci preko NSU a to je 52.0.7
probala sam i sada hard reset ali nista
probacu da skinem sada phoenix 2009 i da preko njega uradim.
Probaja sam jos jednom preko Jaf-a i kada krene da flashuje telefon on ga upali, i dalje mu je monitor polovican ali radi i cim zavrsi flash ugasi ga i ja ne mogu vise da ga upalim, samo mu se vibracija ukljucuje! Neverovatno, bacicu ga sada koliko me nervira ....grrrrr :x

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

bojchegenius, probaj sa verzijom .101 u njoj nema srpski jezik ako ti je neophodan mogu da ti objasnim kako da ubais ili probaj sa nekim cfw-om ne moze da odmogne

bojchegenius
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Čet, 07. Jul 2011. 01:09

Post od bojchegenius »

snenad,
Ajd molim te ako ti nije problem objasni mi kako, da li ja na 5800 mogu da ubacim raniju verziju a da ga ne ubijem, jer na njemu koliko sam razumela ne moze da se radi downgrade... Ja sam sve zivo probala preko Jaf i on krene da flasuje ali na kraju izbaci da nema konekciju sa telefonom. Nista mi nije jasno :) ako imas vremena da mi objasnis hvala unapred!

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

bojchegenius, ne mozes da dowgradujes s^1 ako nemas box kablove a i tad nije sigurno (ovo je koliko ja znam). Downgradom ne ubijas telefon vec samo nece da se butuje, probao i sam. Probaj ti da ubacis v52.0.101 preko jafa ako sve prodje kako treba, a nadamo se da hoce nemas brige.
Postoji opcija za "downgrade" ali to je u stvari prckanje po rof2 fajlu. Dakle otvois uz pomoc NFE-a rof2 verzije .007 i iskopiras sve fajlove koje se nalaze u njemu na hdd. Nakon toga otvoris rof2 verzije 101 i obrises sve fajlove unutra pa ubacis sve iz verzije .007. Ides na rebuild, zatvoris NFE preimenujes fajl koji si sacuvao tako sto obrises _rebuild deo i flashujes sa svim fajlovima koje si skinuo uz pomoc navifirma za verziju .101. Ovo je primer za ove dve verzije ali trebao bi da radi na svim. Nisam probao vec sam citao o tome. Ja vec dugo ne koristim OFW verzije.

bojchegenius
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Čet, 07. Jul 2011. 01:09

Post od bojchegenius »

snenad,
uh...nadam se da cu se snaci, nisam ja toliko imala iskustva sa ovakvim problemima...hvala ti punoooooo! :lol:

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

bojchegenius, lakse je nego sto zvuci.:roll:
sorry sto sam te oslovljavao u muskom rodu

bojchegenius
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Čet, 07. Jul 2011. 01:09

Post od bojchegenius »

snenad,
ja nisam ni primetila :)
ma nisam nista uspela, pokusavala sam svasta nesto preko phoenixa i jaf-a... uspela sam da mu vratim verziju 52.0.101 i ozivela sam ga, sada moze da se upali ali i dalje ima onaj prvi problem a to je polovican ekran....jbg...pokusavala sam tri dana da ga sredim i danas ce otici u srevis jer sam nemocana da mu pomognem :)... ne znam da li postoji mozda neki program poput nekog cleanera da mu ocisti ceo softver ili tako nesto... sve u svemu pitacu u servisu ako su raspolozeni da mi objasne kako ce da resem problem i da li ce uopste moci da se sredi :)
pozdrav! 8)

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

bojchegenius, pre nego sto odes da im das pare postavi pitanje u delu servisiranje ima ovde dosta dobrih servisera. mozda ti oni moggu pomoci
sto se tice "clenaera" hard/soft reset radi upravo to. brise sve i vraca na pocetno stanje

bojchegenius
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Čet, 07. Jul 2011. 01:09

Post od bojchegenius »

snenad,
da ali zbog ekrana koji je takav kakav je ne mogu ni hard ni soft reset da odradim... da li je moguce da mu je otisao ekran? postavicu negde pitanje serviserima! hvala!

yasig
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 06. Avg 2008. 22:58
Lokacija: Vrsac

Post od yasig »

Pusten je update V60.0.003, OTA, cca 6-7MB

Unofficial changelog:

- Symbian Anna Browser v7.3.1.33

- Nokia Maps v3.06

- Supports for IDNs and other languages like Arabic and Chinese

- Improvements on overall web browsing experience and phone’s performance

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

yasig, lepa vest
da li je neko probao? da li je mail client ostao isti ili su i njega upadte-ovali

Odgovori