Nokia E72

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
leonine
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 175
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 22:51
Lokacija: Bg

Post od leonine »

djoxie, to si u pravu. Meni drug rece da njegov zet radi telefone iz Nemacke. Svi su Mad in Finland ili Made in Germany i daje garanciju godinu dana. Meni rece ako mi bude trebao mob, mogu i na rate da uzmem :roll:

dusandule, ako nisi prvo odneo telefon tamo gde si ga kupio, tesko da ce ti servis napisati zamenu. Jer zamena se trazi u radnji, pa onda oni pisu reklamaciju i salju telefon na proveru u servis. Kada se utvrdi da ti nisi prouzrokovao ostecenje, daju odobrenje za zamenu. Ako si preskocio radnju, i odneo telefon u servis, servis ti nece pisati zamenu jer oni onda toj radnji moraju da refundiraju telefon sa kompletnim prodajnim pakovanjem.
Daj Boze da gresim, jer nisam videla da si napisao da li je telefon kupljen u poslovnici ili u nekoj radnji koja diluje usluge nekog od operatera, ali ovo je ono sto sam ja saznala kroz moj problem i uspela nakon tri meseca da se izborim sa tim. mts konkretno ima politiku da u roku od 72 sata ako uocis neispravnost mozes dobiti zamenu, a sve sto uocis nakon toga ne vazi i telefon mozes nositi samo na servis. Oni tu krse zakon jer zakon lepo kaze da trgovac (mts, vip, telenor ili radnja koja diluje njihove usluge) odgovara za ispravnost proizvoda u prvih 6 meseci od kupovine. U tom periodu ako se desi kvar imas pravo na zamenu uredjaja i cak i ne moras da dokazujes kvar ako je ocigledan, kao na primer taj tvoj problem sa navi tasterom.

U svakom slucaju, srecno :)
Nokia 6600 slide; Nokia E72

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

dusandule, hej telefon se sklapa u Madjarskoj a dijelovi se prave u Kini :) Kako bi bilo dobro da je obrnuto,zar ne ;)
leonine, opet moram da se spominjem ( samo se bojim da ne dobijes osip od mene ), ali ja mislim da imas najvise iskustva sa tim pravnim dilemama pa mi je drago da si lijepo uputila dusandule-a sta treba da radi :)
dusandule, ne treba da zahvaljujes :D Drago mi je da ces nesto da napravis ;)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

dusandule
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 12:02
Lokacija: Bgd

Post od dusandule »

leonine, telefon sam uzeo u radnji koja diluje usluge mts-a, prvo sam ga (posle 5 dana) odneo tamo, oni su me uputili u servis i rekli da ce zameniti ukoliko servis izda potvrdu o neispravnosti. Sinoc sam na netu video da su u servisu odobrili potvrdu. Oni telefon nisu otvarali, ni servisirali, samo su izdali potvrdu, jer sam ja tako zahtevao. Sad, ono sto me najvise brine je to sto svaki telefon u toj radnji (cini mi se da si i ti kupila telefon u toj radnji, da ne imenujem sada) ima taj problem sa navi tasterom.
A u servis sam morao da ga nosim jer su me u radnji ubedjivali da to treba da bude tako, da je to normalno i da im se niko pre mene nije zalio na to.
Sutra uzimam telefon iz servisa i idem u radnju sa originalnim pakovanjem, pa cemo videti...

leonine
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 175
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 22:51
Lokacija: Bg

Post od leonine »

zavodnick, nema osipa jer me pominjes iz najbolje namere :wink:

dusandule, drago mi je sto procitah sve ove tvoje korake. Dobro si postupio. Meni su kada sam ih zvala rekli da nosim telefon u servis, nista mi nisu spominjali oko zamene. Tako da sam se ja bas namucila. No dobro.
Sto se tice tog tastera, on jeste malo labaviji na svim telefonima, ali ovo sto se tebi desava jeste neispravan navi u svakom slucaju.
Ti lepo kada odes po drugi telefon, na licu mesta proveri stanje i reci im ako se ne dao Bog desi da nesto ne bude opet u redu da ces doci ponovo. I moj savet ti je da ako ikada daleko bilo opet budes nosio telefon na servis, napravis slike tj. uslikas ga iz svih mogucih uglova, bateriju, plocu ispod baterije. Jeste da oni mogu da kazu da je telefon ostecen dok je na primer nosen na servis, ali to bi njihov covek na info pultu morao da primeti i da napise u nalogu. I obavezno uvek trazis da ti na prijemu napisu da je telefon primljen na servis bez vidljivih fizickih ostecenja.

Ajde pa srecno onda sa tom zamenom :)
Nokia 6600 slide; Nokia E72

dusandule
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 12:02
Lokacija: Bgd

Post od dusandule »

Brzo sam se ponadao. Idem iz servisa, dobio sam potvrdu, ali u njoj pise da je telefon ispunio tehnicke DAP kriterijume. Jos pise - Za postovanje ostalih DAP kriterijuma i vremenskih rokova je odgovoran prodavac. Nokia Material Return Center je jedini ovlascen da donese krajnju DAP odluku.

To je to. Zanimljivo je da hoce da prime telefon na pozicioniranje tastera, a ne zele da izdaju potvrdu za zamenu.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

dusandule, pa nece ti zato mijenjati telefon. Doduse, garancija koju dobijes na telefon je garancija koja se odnosi samo na fabricku gresku, a za sve ostalo je kupac kriv! No, to je neka druga tema. Javi kad ti zamijene taster pa nam reci kako su ti to napravili :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Geronimo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2011. 21:46

Post od Geronimo »

pozz ljudi :roll:
prilikom slanja mail-a preko mobilnog pojavila mi se ikonica na dnu ( koja predstavlja valjda oznaku da se nesto salje ili za slanje). Kako da je izbrisem?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Geronimo, pa poruka ti nije otisla iz nekog razloga, kad ode poruka nestace i taj simbol za slanje.

Geronimo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2011. 21:46

Post od Geronimo »

i to je to
nista se ne moze uraditi, neko brisanje, bilo sta? neki reset telefona? ili da posaljem novu poruku ?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Pa obrisi tu poruku koja nece da ode, mozda se je i neki sms zaglavio. Kada je obrises trebala bi i ta oznaka da nestane.

Geronimo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2011. 21:46

Post od Geronimo »

vjeruj da jesam al nista se ne desava. obrisao sve iz sanduceta,izbrisao i nalog al dzaba, ono stoji pa stoji

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Geronimo, pogledaj u "nacrti" dali tu ima neka poruka koja stoji i nemoze da ode.

Geronimo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2011. 21:46

Post od Geronimo »

znam, znam al sve je prazno, bila je ta poruka, ja sam je obrisao al dzaba
kada sam ponovo palio tel pisalo mi je da nesto nije zavrseno al ne stigo da procitam

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Geronimo, mozda ti je pun SIM ili tako nesto !? Da li si pogledao na SIM ? :) Mozda ti je neki SMS zaostao na SIM-u pa ti zato stoji ta ikonica ;)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Geronimo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2011. 21:46

Post od Geronimo »

za to mi je stajala ona druga ikonica, otisao u sim, obrisao i nestala. Al ova je druga ikonica sa kao nekim postoljem i strelicom na gore i ona i se pojavila kada sam slao nesto preko mail-a. E sad da li se pojavila zato sto sadrzaj nije otisao ili sta vec ne znam. uglavnom odem u sanduce tamo sve prazno i u nacrtima i u ostalim folderima.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Nesto je povazano sa nekim neposlatim sadrzajem, ta se ikona pojavljuje i kada se nesto salje i blutut vezom.
Negde je nesto zastalo i to trebas naci ali mislim da ce ti se vremenom ta ikona izgubiti.

Geronimo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2011. 21:46

Post od Geronimo »

Da, ja sam slao preko mail-a i u po frke puce veza i to se pojavi. Nadam se da hoce. Nije da mi nesto smeta al nervira me :dry:

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

Geronimo, idi u mail klijent i tamo u folderima u outbox i izbrisi ako ima nesto neposlato. foldere menjas tako sto kliknes na ono gde pise inbox, gore levo
::luv phonez::

Geronimo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2011. 21:46

Post od Geronimo »

Nista, vjeruj, sve je prazno. Ponavljam, bila mi ja ta poruka i ja sam je izbrisao al ta ikonica i dalje stoji.

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Post od mare-ss »

Aj probaj da posaljes mail mozda ce da nestane :disgust:

Odgovori