Nokia 5800 XpressMusic

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Post od mare-ss »

A sto ga gasis ako smem da pitam :shock:

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Post od acamatic »

Kao sto je rekao mare-ss izbegavaj da ga gasis..ali ni to nije resenje.. :dry:
Probaj da odradis hard resset mislim da bi posle toga trebao da radi lepo.. a radi se tako sto stisnes tri dugmeta(ne znam tacno koja kod tebe treba pogledaj na netu..) ili odradis preko *#7370#..
To bi trebalo da ga osvezi i da se vrati u normalu..

Prcoje
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 03. Feb 2012. 10:40
Lokacija: Novi Sad

Post od Prcoje »

Pa iskreno ni sam ne znam zasto ga gasim, procitao sam negde na netu da se lepse spava ako su ti ugaseni i mobilni i kompjuter i sve pa se istripovao i od onda ga stalno gasim kad idem da spavam :D A i da me ne cimaju dok spavam... :) Procitao sam negde da je problem do backup baterije i da ona treba da se zameni jer ona kao odrzava vreme i datum, mada kontam, ako ona drzi vreme i datum, zasto se onda isti resetuju kad se izvadi obicna baterija? :D No, nije ni vazno, a taj hard reset kad uradim jel mi se brise nesto iz telefona ili sta se desi? :)

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Post od acamatic »

Prcoje, to kada odradis brise se sve iz telefona,upss to sam zaboravi da ti napisem u gornjem postu :oops: misleo sam da vec znas..tako ako se odlucis na tu varijatnu(ali prvo sacekaj da vidimo sta drugi misle da mozes da odradis) prvo odradi backup podataka, pa posle cepaj na to..jer to sve brise iz telefona i telefon vraca na fabricka podesavanja..

Prcoje
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 03. Feb 2012. 10:40
Lokacija: Novi Sad

Post od Prcoje »

Ok, procitao sam negde da ukljucim telefon par puta po pola sata na punjac bez baterije pa sad radim to, mozda pomogne. :) Ako to ne uspe, jedino mi jos ostaje da probam taj hard reset pa ako ni to ne pomaze onda u servis da menjaju tu backup bateriju. :D Ako neko misli da zna jos neki nacin da to popravim neka kaze. :)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Prcoje, tako su se ponasale stre nokie kao 6070 kad se izvadi baterija i ponovo vrati i upali telefon vreme mora da se podesi a eto to se desava i tvom telefonu a nebi trebalo. Nebi bilo lose ako bi mogao da probas sa drugom baterijom.
Paljenje telefona ti odvuce i do 20% enegije iz baterije i sigurno ga cesto i punis, mozes ga stavljati nocu u oflajn rezimu cak postoje aplikacije koje ce ti same to raditi, prebacivati iz profil u profil.

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Post od mare-ss »

Pogledaj u settings/general/date and time/auto time update, nemam pojma ali mozda to ima neke veze :D I sta ga gasis, stavi ga u offline i gotovo a pade mi sad na pamet na starom se k500 ostavio sam ga par puta 4-5 sati bez baterije i kad ga upalim pokazuje tacno vreme i dalje, ne znam kako mozda prima info od operatera tj od predajnika ili sta vec :D Deksi, u bre 20% pa ne pali kombajn :P

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

mare-ss, dobro ajde preterah ali sigurno 19.5% :D .
Ali stvarno ja kad gasim i palim n79 i budu recimo 5 crtice pre gasenja, kad se upali pokaze 3 crtice. Potrosi sigurno vise energije sad bas koliko ???

Prcoje
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 03. Feb 2012. 10:40
Lokacija: Novi Sad

Post od Prcoje »

Evo probao sam vec 2 puta ono da ga punim bez baterije po 30 min i opet isto. Nije pomoglo. Probacu veceras taj hard reset pa ako ni to ne pomogne, ide u servis :)

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Post od mare-ss »

Mislim da ce ti se smejati u servisu :D :D :D i koje je svrha toga da ga "punis" bez baterije???

Prcoje
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 03. Feb 2012. 10:40
Lokacija: Novi Sad

Post od Prcoje »

Pa svrha punjenja bez baterije je kako sam procitao da dopuni tu backup bateriju koja se nalazi u telefonu. :? Ali izgleda da to nije tacno... :D

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Post od mazzy »

Shta je ovo , jel moguce da je izaso novi fw ?
ver. 60.0.003 :shock: Bezveze prikopcam telefon,upalim NSU , kad tamo kaze ima novi :D skidam evo :D

Prcoje
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 03. Feb 2012. 10:40
Lokacija: Novi Sad

Post od Prcoje »

Znate li gde ima u Novom Sadu da se menja ta backup baterija i koliko to odprilike kosta? Probao sam sve, i punjenje bez baterije, i da ga ostavim par dana upaljenog bez da ga uopste gasim i hard reset sam uradio i opet kad ga ugasim i upalim pita me za vreme i datum. :/ Moram onda tu backup bateriju da menjam al naucio sam lekciju i vise necu gasiti telefon svaki dan, em potrosim time vise baterije em se ovo desi... :)

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Post od mare-ss »

jel ti ukljucen auto time update ?

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

mazzy, to je izaslo poodavno. nista posebno. novi browser, swipe to unlock, i kao neko ubrzanje

Prcoje
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 03. Feb 2012. 10:40
Lokacija: Novi Sad

Post od Prcoje »

Ma dzaba mi auto time update kad me cim upalim telefon pita da unesem vreme i datum :D Probao sam i to i da ukljucim i iskljucim i nista... Treba mi samo odgovor gde to ima u Novom Sadu da se popravi i koliko odprilike kosta?

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

Prcoje, postavi pitanje u delu foruma Servisiranje
tu ces dobiti najbolji odgovor kad napravis novu temu napisi sve i simptome i ono sto si sam probao

dijanakg
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2012. 19:49
Lokacija: kragujevac

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od dijanakg »

ja sam samo htela da pitam,mozda ima neko ko zna bolje od mene :) a ima vas sigurno :) ja sam danas kupila ovaj telefon polovan je i savrseno radi,htela sam samo da pitam..Ubacila sam muziku u tel.. na memorisku karticu... Ubacila sam nekoliko pesma i problem je to sto kada udjem u GALERIJU da pustim tamo muziku.. ne mogu da nadjem te pesme.. Ni u izvodjacima,ni lista pesma ,cak ni sve pesme. Kao da ih nema.. Da li neko zna kako mogu da ih pustam preko galerije? jel ako treba da bude u telefonu,onda imam malo memorije za ovoliko pesama :/ pozzz

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Post od acamatic »

dijanakg, ja mislim da ne trebaju da budu u galeriji nego u muzickom player-u 8) ..a sto se toga tice kada prebacis muziku na memorijsku karticu(ili memoriju telefona) obavezno kada udjes u player odi na opcije pa refresh( osveziti) i trebalo bi ti pojaviti pesme.. :wink:

dijanakg
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2012. 19:49
Lokacija: kragujevac

Post od dijanakg »

ako imas nokiu 5800 onda vidis da kad udjes u kod mene pise muziki centar ,kada udjem tu npr u opciju SVE PESME... nema nijedna pesma.. i kada kliknem na opcije imam samo JEZIK PISANJA ,POMOC i IZADJI... nemam refresh :///

Odgovori