Nokia 808 PureView

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia 808 PureView

Post od Deksi »

RandjaPO, hm na e72 to radi odlicno, stize e-mail u realnom vremenu naravno aplikacija mora biti povezana sa serverom.

mikas
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Pet, 10. Jul 2009. 19:36

Re: Nokia 808 PureView

Post od mikas »

Pozdrav svima, koji antivirus koristite, kod mene je uz 808 dosao neki F-Secure, da li je dovoljno dobar ili treba neki drugi?

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Re: Nokia 808 PureView

Post od jerkann »

mikas, ne treba ti nijedan samo će da ti jede ram bezveze....

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia 808 PureView

Post od Deksi »

I ja kazem da ti netreba ni jedan ali ako bas volis netqin ih ima pa odaberi nesto. http://www.netqin.com/en/

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Nokia 808 PureView

Post od Vlada Zem »

Par pitanja za vlasnike,
1. Koristite Belle FP2 (nikad ostvarena Donna), bilo je skoro i malo "dopunjavanjet" tog sistema,
i to je to, kraj? Pustice valjda Nokia maps update za Srbiju?
2. Na N8 sam pravio "My albums" u Galeriji, toga vise nema ako se ne varam, kakva
je uopste organizacija slika u galeriji?
Koliko vidim browsing je kao nesto poboljsan ali i dalje porazavajuce spor u odnosu
na Android...
Hvala i pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia 808 PureView

Post od Baraba »

808 vs kompakti koji koštaju identično:

http://forums.dpreview.com/forums/post/50874028

RandjaPO
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 466
Pridružio se: Sre, 07. Jul 2010. 09:53
:: iPhone 6
:: Nokia 808 PureView
Lokacija: Pozarevac

Re: Nokia 808 PureView

Post od RandjaPO »

Vlada Zem, evo ovako:
1. Za moj product kod jos nije stiglo poslednje azuriranje koje je tesko 420mb, trebalo bi uskoro ali niko zapravo nezna sta novo donosi. Nema nikakvih vidljivih poboljsanja a prilicno je veliko tako da otaje zagonetka cemu sluzi. Za sve ostale Symbian telefone je kraj sto se tice azuriranja ali za Nokiju 808 ima jos toga sto tek treba da dodje, to je zvanicno stiglo iz Nokije i 808 ce imati podrsku jos par godna i jedini je iz Symbian familije koji nece biti zapostavljen u dogledno vreme, sto me cudi s' obzirom kako su izgurali Symbian sa scene. A pocetkom marta se ocekuju i Nokia mape za Srbiju.
2. Na 808-ici je galerija prilicno osakacena u odnosu na N8. Nema vise albuma niti bilo kakve organizacije, jedino se automatski postavljaju plocice sa datumom ipsred grupe slika i tu je moguce napisati nesto svoje. Ne postoji cak ni selektovanje vise slika istovremeno za slanje. To su sve najavili sa sledecim osvezavanjem sistema kao ijos par novih funkcija pre svega vezanih za fotografiju.
Browser je itekako poboljsan i to konacno lici na Android mada i dalje nije bas na tom nivou, daleko je bolje surfovanje od svih prethodnih Symbian telefona.

Baraba, dzabe ti ovo kad ljudi i dalje tvrde da telefon nikada nece da se poredi sa digitalcem od 100e.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia 808 PureView

Post od Baraba »

RandjaPO, može da se selektuje više slika i za slanje i za brisanje, kod mene je bila poslednja verzija sw :) Ako je slika ispod ima ikonica da se odmah direktno upne na neki serfis tipa fb ili twit, ako je video odmah da se upne na yt... ima svašta nešto u tih 420mb ako je to ista verzija kao kod mene. Slike u galeriji su poređanje po redu, odvaja ih ikona sa datumom, nisam pokušavao da pravim foldere... isto ako instaliraš dropbox možeš da selektuješ više slika ili ceo folder itd. ima uglavnom opcija :)
Što se tiće poređenja, ja sam se na benču peglao do pre par dana sa likovima koji su kao profiji u temi sa digitalcima tj. slike 2013, kačio slike, testove... u startu su krenuli da pljuju kao kamera na fonu, na drugu loptu priznali da je oduvao digitalce, na treću loptu počelo poređenje sa kompaktnim, na kraju su popustili i par priznalo da su odlične slike, ali kao ne može da se takmiči sa DSLR 8) Ej, pa samo pominjanje poređenja sa DSLR za bilo koji mob je uspeh. Rasplamsala se rasprava i moderator je reagovao, pobrisano dosta komentara, opomeno da je po prvilima tema za kačenje slika sa digitalaca :D Jbg, možda su reagovali prodavci i preprodavci kada su videli kakve slike pravi mob :lol:

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Nokia 808 PureView

Post od Vlada Zem »

Kamera je cudo :)
To je taj poslednji, apdejt Qt i Colorizlt, dodat Twitter i Youtube share.
Na Allaboutsymb je poredjeno ucitavanje stranica sa Gal.Nexus, 3put sporije ide njoka...
Steta za galeriju, za n8 je bilo 3rdpart app ali nije to to. Muci me ovaj telefon, uzeti ili ne.
Hvala za info, pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia 808 PureView

Post od Baraba »

Vlada Zem, surf je brži na android/ios/wp telefonima, ali nije neupotrebljiv na 808, može ok da se surfuje, meni nije toliko smetalo koliko mi fale neke app sa androida/ios.

mikas
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Pet, 10. Jul 2009. 19:36

Re: Nokia 808 PureView

Post od mikas »

Vlada Zem, ja imam 808, a imam i samsung ace, nokiu koristim jer je telefon vrh nema zamerke, a samsung mi stoji u fijoci skuplja prasinu ponekad deca igraju igrice

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Nokia 808 PureView

Post od Vlada Zem »

90% uzimam i to na duze staze, dok ne izadje barem ista kamera na Androidu (nikad ne reci nikad).
Najteze mi je da "progutam" sam izgled 808... te "hard" dugmice ispod...
Jos jedno pitanje, ti nokijini vidzeti, te "umrlice", mogu da se naprave ful transparentno? Ako je moglo na n8 trebalo bi i ovde.
Pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia 808 PureView

Post od acamatic »

Vlada Zem, sto se tice tog hardverskog dugmenceta meni je sasvim ok.Naravno da mogu da budu transparentni.. :)

RandjaPO
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 466
Pridružio se: Sre, 07. Jul 2010. 09:53
:: iPhone 6
:: Nokia 808 PureView
Lokacija: Pozarevac

Re: Nokia 808 PureView

Post od RandjaPO »

Baraba, Vlada Zem, ja to dugme za share na yt,fb ili flickr imam od kako sam kupio telefon a tada je u njemu bio jos Belle FP1.
Baraba, Bell FP2 je doneo mogucnost selektovanja vise slika prilikom brisanja ali prilikom slanja ta mogucnost ne postoji ne postoji.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia 808 PureView

Post od acamatic »

RandjaPO, na Belle FP1,ti mozes da selektujes koliko hoces slika,i posle tog selektovanja mozes da ih izbrises,a mozes i da ih posaljes,na tebi je da odlucis..

RandjaPO
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 466
Pridružio se: Sre, 07. Jul 2010. 09:53
:: iPhone 6
:: Nokia 808 PureView
Lokacija: Pozarevac

Re: Nokia 808 PureView

Post od RandjaPO »

acamatic, drugacija je situacija na 808-ici nego na drugim telefonima. Ovde na FP1 nisi mogao nista u galeriji, mogao si da skrolujes slike gore-dole, otvoris sliku, da zumiras sliku, i da je podelis na fb i flickr a ako je u pitanju video onda na yt. Znaci bukvalno nista vise nisi mogao. Belle FP2 je doneo selektovanje vise slika prilikom brisanja i pregled kompletnih informacija o slici. Ne postoji selektovanje vise slika za slanje, moze svako da potvrdi ko ima telefon.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia 808 PureView

Post od acamatic »

RandjaPO, e vidis to nisam znao hvala za info..Ne znam kazem ti kod mene na N8 kada selektujem dve ili vise slika(ili sve) pojavi mi se opcija za brisanje,slanje(e pa pod slanje imas : porukom,blututom,e-mail-om)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia 808 PureView

Post od Baraba »

RandjaPO napisao:Ne postoji selektovanje vise slika za slanje, moze svako da potvrdi ko ima telefon.
Slao sam ih iz dropbox foldera, tu ima opcija da se obeleži više ili eo folder... Preko čega si ti pokušao da šalješ?

RandjaPO
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 466
Pridružio se: Sre, 07. Jul 2010. 09:53
:: iPhone 6
:: Nokia 808 PureView
Lokacija: Pozarevac

Re: Nokia 808 PureView

Post od RandjaPO »

acamatic, ovde nema toga, mozes samo jednu po jednu.
Baraba, to je u redu, mozes i direktno iz menadzera podataka da obelezis vise slika pa da saljes ali iz galerije ne moze.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia 808 PureView

Post od zavodnick »

RandjaPO, hmmm, da li si siguran, jer iz Galerije na N8 mozes da saljes vise slika odjednom... Ne treba ti da ides iz nekog menadzera :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Odgovori