Nokia Lumia 920

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia Lumia 920

Post od Baraba »

Jesi li probao Nokia City Lens? Kako radi? Mnogo mi je gotivna opcija 8)
Imaš ispod video kako radi u New York:
http://www.youtube.com/watch?v=55Qdem9pJxY

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 920

Post od miodrage »

Naravno, radi u BG, u SU, ma svuda i to savrseno, pa mislim da sam ti to i pokazao. Samo se ti ne secas :D Kod nas je najveci problem sto to radi u nekim da kazem urbanijim sredinama, ako bi otisao malo u neko ruralnije mesto, ekran bi bio prazan :(
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia Lumia 920

Post od Baraba »

Ako si mi pokazao onda nisi sa žarom u očima sa kakvim bih ja tebi ovo prezentovao :roll:
Mnogo mi se sviđa, najviše korisna kada se ode preko, super ako i ovde ima objekata, restorana...
Imao sam na 808 Nokia City Lens ali ništa nije pokazivala (logično jer nismo imali mape), pošteno da kažem i nisam nešto obraćao pažnju dok slučajno na yt nisam video klip, sada sa mapama trebalo bi da radi ovde i na 808.
Ima li slično nešto za iOS?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 920

Post od miodrage »

Ima, mada ja nikad nisam instalirao, a i ne znam kako se zove, ali sam video da nesto slicno postoji.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

xxxx
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Pet, 03. Feb 2006. 11:37

Re: Nokia Lumia 920

Post od xxxx »

Meni stalno izbacuje There was a problem.Please try again. Neznam u cemu je problem :chytry:

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia Lumia 920

Post od Baraba »

xxxx, mislis na Nokia City Lens? Mozda se startuje isto kao na 808, vrti se telefon levo-desno :|

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Nokia Lumia 920

Post od znemanja »

Nisam ni znao da postoji Nokia City Lens za N8, upravo sada instalirah, radi odlično, sa novim mapama prikazuje tačno gde se nalaze restorani, hoteli i to radi jako brzo i fluidno s obzirom da N8 nema baš zavidan hardwer u smislu procesora i RAM memorije.
Očigleno da Nokia Citiy Lens nije rezervisan samo za Lumia telefone :D
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia Lumia 920

Post od janka_88 »

znemanja, pa to su eto izbacili i za starije korisnike jer mislim da im je draže da korisnici koriste dosadašnje Nokia telefone nego da kupuju od konkurencije kad već ne žele Lumie, zato i sa zakašnjenjem stižu neke stvari poput mapa i te Nokia City Lens aplikacije. :)

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Nokia Lumia 920

Post od Fox »

janka_88,postojao je City Lens i ranije za starije modele,bio je drugaciji naziv aplikacije,ali je u sustini ista stvar u pitanju.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Nokia Lumia 920

Post od znemanja »

Kako god, bitno je da novi dodaci nisu rezervisani isključivo za Luma korisnike već da se sve dobre stvari izbacuju i za symbian belle korisnike :)
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

xxxx
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Pet, 03. Feb 2006. 11:37

Re: Nokia Lumia 920

Post od xxxx »

Baraba napisao:xxxx, mislis na Nokia City Lens? Mozda se startuje isto kao na 808, vrti se telefon levo-desno :|
Da na City Lens sam mislio,normalno mi se startuje ali samo mi funkcionise favourites prozorce, ostalo nece.Kao da nema ucitane podatke.

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Nokia Lumia 920

Post od iKe »

Ne znam da li je neko ovo već postavio? http://m.gsmarena.com/verizon_is_gettin ... s-5682.php
Bilo bi interesantno da se pojavi uskoro.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 920

Post od miodrage »

S obzirom da je Verizon u pitanju, to je CDMA telefon. A ne verujem da ce imati micro SIM slot kao iPhonovi. Interesantno je jedino kao mozda neka buducnost u razvoju, da sledeci modeli dodju sa alu kucistima sto bi zaista bilo fantasticno.

Nego, jos malo zapazanja o uredjaju posle ovih metar i po dana. Do sada mi se nekoliko puta desilo da se jednostavno smrzne. Pise se o tome naveliko na forumima. I dalje se vode sporenja do cega je to. Ja sam mislio da sam nasao uzrok, ali izgleda da nisam. Medjutim, u jednustvar sam siguran - do neke aplikacije je, ne verujem da je do samog OS-a. Zasto tako mislim? Pa instalirao sam stvarno sve i svasta. Ponekad, neka aplikacija izgleda napravi darmar.
Mislio sam u pocetku da je do Keep WiFi alive, ali mozda i nije, to jos moram da testiram, jos jednom sam ukljucio, pa mi se telefon smrzo posle par sati (to soft reset sve jako lako resava).
E sad, pre par dana sam instalirao EverNote, i primetio da mi se telefon greje cak i kad ga ne pipnem. Baterija se trosi ko blesava. Danas je EverNote uklonjen, i za sada se cini da sve lepo radi.
Usput juce mi je telefon ispao sa oko metar visine, doduse na tepih i na svoj cosak. Na telefonu se ne vidi nista, ni tackica, sve radi kako treba, a i tepih iako malo ugruvan je u pristojnom stanju.
Uglavnom, sistem definitivno ima svoje bagove, ali stalno izlaze novi update-i kojima se sve to resava. Na kraju, setimo sei pocetaka iOS-a pa i velikoj vecini ovde ljubljenog Androida. Prakticno do JB to nije bilo upotrebljivo. SAd se slazem da je nesto bolja situacija, ali zahteva jos dosta rada.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Re: Nokia Lumia 920

Post od jerkann »

Nekoliko dana sam se igrao s ovim telefonom. Mogu reći da je fantastičan. Kvalitet izrade vrhunski kao i ekran naravno. Kamera fenomenalna. Generalno po meni je telefon ogroman, malo veći od S3 i dosta teži od istog. Što se tiče samog rada 8-ce nemam reči. Sve je tečno prosto klizi. Mislim da treba neko vreme da se navikne na homescreen.
Ovim potezom se Nokia polako ali sigurno vraća staroj slavi jer ova kombinacija hardvera i sofvera poješće android veoma brzo, a i ima velike šanse na tržištu USA-a.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 920

Post od miodrage »

jerkann, kako veci od S3? Tezi da ali veci???
Napravljen je novi koncept - dual, a sada se spremaju da ubace triple screen. Android i iOS imaju ekrana koliko hoces. Ovde imas HomeScreen, i listu aplikacija. Sta ce ti vise? Treci ekran kojic e navodno da se ubacuje, bice Unifying Notifications center.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Re: Nokia Lumia 920

Post od jerkann »

miodrage, širi je 100%. Težak kao bučica za biceps :lol: :lol: :lol:
Ma koncept je po meni stvarno dobar i siguran sam da će imati uspehe. E sad pitanje je da li će Nokia puštati WP8 na low cost uređajima (do 200 eura)...

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Nokia Lumia 920

Post od Fox »

jerkann,hoce,vec ima kandidata,
http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_520-5322.php
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

RandjaPO
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 466
Pridružio se: Sre, 07. Jul 2010. 09:53
:: iPhone 6
:: Nokia 808 PureView
Lokacija: Pozarevac

Re: Nokia Lumia 920

Post od RandjaPO »

miodrage, jel uspeva fabricki plejer da pusti muziku u .wav formatu?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 920

Post od miodrage »

RandjaPO, nisam probao, mada koliko vidim po stranim forumima, .wav nije medju podrzanima.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Nokia Lumia 920

Post od iLuka »


Odgovori