Nokia N8

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Nokia N8

Post od Baraba »

Sada sam bas hteo da napišem, zasto ne koristi standardnu phone tastaturu, ili kako je na androidu krste T9 ili 3x4. Nema brze od nje, nema ni gresaka, sta ce mu qwerty.
@mironiko, ako hoćeš brzu i preciznu tastaturu to je onda iphone. Nisam video precizniju i bolju tastaturu. Citao sam ranije da im je nagradjivana bla bla, nisam obraćao paznju ni verovao, kada sam je probao mogu da kazem da nema bolje i brze za kucanje.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: Nokia N8

Post od telep »

Nema brze od t9, lol ja po tome kucam pola sata, plus je osecaj kucanja na ts telefonima totalno sulud.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Nokia N8

Post od Baraba »

Mozda se nisam izrazio lepo, mislio sam na izgled takve tastature a ne da ukljuci T9, T9 nacin pisanja i mene nervira i uvek gasim. Znaci tastatura nije qwerty vec phone tj. 3x4 raspored tastera.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: Nokia N8

Post od telep »

Ma znam, za to i kazem, nepotrebno klikces dva ili tri puta u isto mesto za jedno slovo, plus je osecaj totalno glup, ako bi morao tako da kucam lakse mi je da zovem.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Nokia N8

Post od Baraba »

Meni je to najbrza tastatura, godinama i godinama i godinama sam tako kucao, navika + brzina je cudo.

mironiko
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Pon, 06. Jun 2011. 12:21
:: ASUS ZenFone 2 Laser
Lokacija: Petrovaradin

Re: Nokia N8

Post od mironiko »

Meni je to isto lose. Samo QWERTY bih koristio.
ASUS ZenFone 2 Laser

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia N8

Post od Deksi »

Eh zato se ja i neodvajam od ovog sokocala E72, ima tastaturu odlicnu za kucanje. Idalje nesmem da se upustim u kuckanje tekstova na TS tastaturi.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Nokia N8

Post od Sale_M »

Posle godinu ipo dana koriscenja N8 jos mi nije dosadio :wink: definitivno najbolji fon koji sam imao...ovakva kamera..uopste ne moram da jurim 808 8)
Jedina za mene zamerka je sto nema full divx podrsku za razne video formate iako je i ova fabricka dosta dobra.
Smeta mi za prevod nasih slova jer nisu klasicna nego neki hiroglifi...moze li to da se resi?
Inace,ja sam se na tastaturu skro skroz navikao,mada je bolja na androidima defakto.
:wink:
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Re: Nokia N8

Post od jerkann »

Sale_M, ima rešenje za titlove ako misliš na nedostatak slova sa kvačicama?

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Nokia N8

Post od Baraba »

Da, na to misli.

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Re: Nokia N8

Post od jerkann »

Ok odavno je neko misli baš u ovoj temi objasnio proceduru. Evo ja ću da je ponovim. Potreban je program Subtitle Edit na kompu. nakon otvaranja programa izabrati: File - Import subtitle with manual chosen encoding - izaberete titl - zatim u padajućoj listi izaberete 1250 windows-1250 - pa ok. Nakon toga idete na Encoding (ispod Help taba se nalazi otprilike) i tu izaberete prvu opciju tj. Unicode (UTF-8). Nakon toga File- Save - Owerwritei to je to.

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Nokia N8

Post od artifex »

Kako da ubacim Nokia Maps na ovaj telefon ? Hvala unapred

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia N8

Post od acamatic »

Kako da ubacis,pa veoma prosto,samo udjes u Map Loader,nadjes Srbiju,i skines mape preko wifi-a,i kada skines te mape telefon sam automatski instalira ih, i posle toga udjes u aplikaciju Mape i uzivas u njima.. ;)

marko75
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 126
Pridružio se: Pet, 25. Maj 2012. 20:31
:: Nokia Lumia 930
Lokacija: Beograd

Re: Nokia N8

Post od marko75 »

non-stop mi se pali i gasi antenica za gps.nemam pojma zasto.sve aplikacije koje koriste gps sam pogasio,i opet se pojavljuje antena.jel zna neko zasto?

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia N8

Post od acamatic »

Sigurno mislis na ikonicu pored sata i baterije (sto lici na satelitsku antenu..).Ako je to,ne znam sta bi drugo moglo da bude,pazi ovako to te "locira" da bi se neki zahtev koji si ti sam odredio ili je to automatski podeseno mogao izvrsavati.A evo i primera: navigacija,vremenska prognoza,share location(ako se tako pise :P),fb,foursquare,itd itd..I da nemoj nista da se brines to ti je sasvim normalna pojava..

marko75
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 126
Pridružio se: Pet, 25. Maj 2012. 20:31
:: Nokia Lumia 930
Lokacija: Beograd

Re: Nokia N8

Post od marko75 »

:D acamatic,imam handy taskman,koji je bolji od fabrickog i koji stvarno vidi sve programe koji rade u pozadini,i kad ih sve pogasim,opet se desava.nemam nijedan program koji sam ja stelovao da radi lociranje automatski,facebook ne koristim iz principa(sa prijateljima se vidjam u kafani),widget prognoze takodje ne koristim,i pored svega toga opet se pojavljuje.nervira me strasno.pomazi brate.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia N8

Post od janka_88 »

marko75, jel se to u skorije vrijeme počelo dešavati? Jesi li instalirao neku aplikaciju u međuvremenu? Jeste da handy taskman vidi programe u pozadini koje fabrički task manager ne vidi ali pogledaj u procesima da li ima neki čudan program ili neki od instaliranih koji bi mogao pokretati GPS prijemnik. U svakom slučaju to utiče i na trajanje baterije ako svako malo uključuje traženje GPS signala...

marko75
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 126
Pridružio se: Pet, 25. Maj 2012. 20:31
:: Nokia Lumia 930
Lokacija: Beograd

Re: Nokia N8

Post od marko75 »

janka_88,da od pre par dana je pocelo.instalirao sam neke teme,pa ih izbrisao,ali tema ne moze da utice na to.jesam i neke dve aplikacije,koje sam takodje izbrisao,ali one u osnovi nemaju potrebu za pozicioniranjem.stvarno ne znam je problem,ali mnogo nervira,i da,trosi bateriju dosta brze.pomagajte sa nekim savetom,a da nije hard reset.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia N8

Post od Deksi »

marko75, mobile guard gasi i ono sto handy taskman nevidi.

marko75
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 126
Pridružio se: Pet, 25. Maj 2012. 20:31
:: Nokia Lumia 930
Lokacija: Beograd

Re: Nokia N8

Post od marko75 »

uspeo sam da resim problem sa stalnim pojavljivanjem sat antenice za gps.potpuno sam zaboravio da sam instalirao neki glupi program,easy locator,koji sam odmah po instaliranju izbrisao,jer je sranje.medjutim ostao je neki fajl koji je pravio probleme.tako da se zahvaljujem na pomoci acamatic,janka_88 i Deksi koji je predlozio mobile guard,jer ga je on otkrio da radi u pozadini.jos jednom hvala.

Odgovori