Nokia Lumia 620

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia Lumia620

Post od janka_88 »

Mora se unaprijed razmišljati o takvim stvarima nažalost i onemogućiti kupovinu bilo kojeg sadržaja dok se svaki put iznova ne ukuca šifra naloga. Ne znam da li ima ta opcija ali na Androidu se ne može izvršiti nikakva kupovina dok se ne ukuca šifra naloga svaki put iznova.

marko75
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 126
Pridružio se: Pet, 25. Maj 2012. 20:31
:: Nokia Lumia 930
Lokacija: Beograd

Re: Nokia Lumia620

Post od marko75 »

pa to vam i pricam,punoletna osoba nece da se zajebe i kupi kredit za 85 evra.stvarno su trebali da naglase da igrica nije za osobe ispod,bar 15 godina,i obaveznim znanjem engleskog.ali kako sam mogao da znam da u igrici postoji takva zvrcka,a i kako da joj zabranim da igra kad obozava a i stvarno razbija igricu.Roka one zivuljke kao snajperom da ih gadja.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Nokia Lumia620

Post od araphel »

Trebalo bi da postoji opcija da se onemoguće sve in-app kupovine. Znam da na iOS tako nešto postoji, zs WP8 nisam isprobavao.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia620

Post od miodrage »

Naravno da ima opcija: http://www.windowsphone.com potom se ulogujes, pa ides na My Family. Tu nadjes svoj account, stavis Free only i gotovo. Po meni najbolja opcija - sifra na Wallet.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

xCookie
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Sre, 01. Dec 2010. 09:28
:: Xiaomi Redmi Note 4X
Lokacija: Subotica

Re: Nokia Lumia620

Post od xCookie »

Rucno sam odradio flashiranje GDR2+amber update na mojoj lumiji 620. :lol:

Posle restarta svi su podaci obrisani (znaci factory default) pa ako ce jos neko da radi - prvo bekapujte!!!

Inace dobio: DataSense, Flip to Silent, Glance sa raznim podesavanjima, a posle update na najnovije Nokia Extras+info dobio i Block Calls and SMS ... itd, itd... :D

:wink:

EDIT;
miodrage napisao:Naravno da ima opcija: http://www.windowsphone.com potom se ulogujes, pa ides na My Family. Tu nadjes svoj account, stavis Free only i gotovo. Po meni najbolja opcija - sifra na Wallet.
Tako je. A i moze da se napravi Kid's corner i nema brige. 8)
Xiaomi Redmi Note 4X

starwriter
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pet, 09. Avg 2013. 11:40
:: nokia 6303

Re: Nokia Lumia620

Post od starwriter »

Pozdrav! Pre par dana uzeo sam preko Telenora telefon Lumia 620. Dva pitanja:
-ubacio sam privremeno u telefon SD karticu od 1GB iz stare Nokie ali Lumia je ne vidi?
-kako ubacujete muziku u telefon? Skinuo sam sa sajta Windowsphone program za povezivanje racunara i telefona....prepoznaje mi telefon, ali jos nisam skontao kako da prebacim muziku u telefon...copy/paste ne funkcionise, prebaci jednu pesmu i stane. Help!:) Da, na racunaru je Win 7.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia620

Post od miodrage »

starwriter, prvo cestitke na telefonu.
Da bi ti video karticu, moras da je formatiras, uradi to u telefonu (mislim da moze to da se uradi) ili u citacu kartica.
Muzika se prebacuje u Music folder telefona. Sto se prebacivanja mjuze tice, znam za problem koji imas, uradi sledece - pesme koje zelis da prebacis u telefon prekopiraj u jedan folder na kompu i pusti copy/paste. Moze da se desi da posle nekoliko pesama jednostavno stane. ZApamti koja je to pesma (videces) nju zaobidji i pusti od sledece. Koliko je meni poznato, telefon odbija da prebaci u sebe numere koje su zasticene sa DRM.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

starwriter
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pet, 09. Avg 2013. 11:40
:: nokia 6303

Re: Nokia Lumia620

Post od starwriter »

Hvala na odgovoru,:) pokusacu da odradim ono sto si opisao..sto se tice muzike.
A sto se tice kartice...formatizovao sam je bio u win XP..dok je bila prikacena na starom telefonu, a na Lumia 620 uopste je ne vidi , pise da ne postoji. Pokusacu sutra da je na starom telefonu formatiram u Win 7

xCookie
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Sre, 01. Dec 2010. 09:28
:: Xiaomi Redmi Note 4X
Lokacija: Subotica

Re: Nokia Lumia620

Post od xCookie »

Da li bi neko bio ljubazan da mi kaze koji je produkt kod njegova lumija 620 ako je unbranded i unlocked a da je za srpsko trziste? :roll:

Hvala unapred! 8)
Xiaomi Redmi Note 4X

xCookie
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Sre, 01. Dec 2010. 09:28
:: Xiaomi Redmi Note 4X
Lokacija: Subotica

Re: Nokia Lumia620

Post od xCookie »

hahahahaha

Upravo sam na moju lumiju620 (GDR2+amber) instalirao Nokia Pro Cam i App Folder (za pravljenje foldera na homescreen-u) :D
Xiaomi Redmi Note 4X

Sondri
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Pet, 07. Sep 2007. 12:49
Kontakt:

Re: Nokia Lumia620

Post od Sondri »

Danas planiram uzeti Lumiu, pa me zanima da li je WP8 previše komplikovan i postoji li neka navigacija besplatna, iGO, Garmin,... hvala

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia Lumia620

Post od janka_88 »

Ako ima neki jednostavan sistem onda je to WP. :) Čak mi djeluje jednostavnije nego Symbian svojevremeno. Što se tiče navigacije ako planiraš neku Lumiu uzimati onda si bez brige jer koliko znam Nokia ima svoju navigaciju koja je besplatna, sad znam da se spominjala neka kupovina ali nek me neko upućeniji dopuni. :)

sunecar
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2009. 04:26
:: Lumia 920
Lokacija: Sombor

Re: Nokia Lumia620

Post od sunecar »

@Sondri WP8 nije komplikovan samo kao i svaki novi sistem zahteva da se ukljuci mozak :) Sto se tice navigacija slobodno zaboravi te "limunade tipa iGO i Garmin.U telefonu imas Nokia Maps koje rade perfektno da ponovim perfektno sa zvanicno podrzanom mapom Srbije.Gde planiras ici odes na net skines detaljnu mapu te zemlje i vozi,naravno sve besplatno.Inace sad dolazi i update koji donosi razna poboljsanja i zanimljive stvari.Batali Android i kupuj WP8.Mali nedostatak po meni je nesto manji broj nasih aplikacija ali i to se polako popravlja.Inace ja imam lumi 920 takodje sa novim update-om,i prezadovoljan sam

@xCookie instaliraj i Nokia smart cam super stvar.Ne znam jel i kod vas dodat radio ?

Sondri
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Pet, 07. Sep 2007. 12:49
Kontakt:

Re: Nokia Lumia620

Post od Sondri »

iGO i Garmin su mi bili jednostavni jer nisam morao koristiti net... 1GB mapa cijele Evrope i koristim bez naplate, sa odličnom pokrivenošću, pogotovo Balkan...

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia Lumia620

Post od janka_88 »

Ni Garmin a ni iGO više ne zauzimaju samo 1GB već bar po duplo više. :) A u svakom slučaju i Nokia ne zahtjeva internet (osim ako imaš potrebu da znaš stanje u saobraćaju, vremensku prognozu...) jer jednom kad skineš mape nemaš potrebe za internetom (osim kad dođje ažuriranje mapa).

sunecar
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2009. 04:26
:: Lumia 920
Lokacija: Sombor

Re: Nokia Lumia620

Post od sunecar »

Nismo se razumeli,ni kod nokije se ne koristi net za navigaciju :) samo se skidaju mape koje hoces i to je to.Trenutno imam celu Evropu skinuto preko Wirelesa i spremno

xCookie
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Sre, 01. Dec 2010. 09:28
:: Xiaomi Redmi Note 4X
Lokacija: Subotica

Re: Nokia Lumia620

Post od xCookie »

@sunecar
Nisi me razumeo, kad sam fleshnuo gdr2+amber dobio sam nokia smart cam a sad sam prema nekom uputstvu sibnuo i nokia pro cam koja radi!!!

Svuda pise da radi samo na 92x i 82x seriji (ne racunam 1020 koja je ima fabricki)... ali eto, radi i na 620 :-)

EDIT:
E da, sto se tice nokijine navigacije (here drive+) - isprobao sam je u offline rezimu pocetkom juna do grcke, sve je totalno precizno i brzo radi... znaci, srbija, makedonija i grcka 8)
Poslednja izmena od Ninolina u Pon, 26. Avg 2013. 19:40, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Spojena 2 uzastopna posta. Sledeci put koristi opciju Izmeni.
Xiaomi Redmi Note 4X

Sondri
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Pet, 07. Sep 2007. 12:49
Kontakt:

Re: Nokia Lumia620

Post od Sondri »

De mi još reci za ove hd igre, mogu li se naći crackovane ili se sve plaća :)

markonato
Banned
Postovi: 198
Pridružio se: Sre, 09. Jun 2010. 07:05

Re: Nokia Lumia620

Post od markonato »

Ja sam takođe koristio Here navigaciju kada sam putovao kroz Srbiju, znači Novi Sad, Beograd i ostali manji gradovi po Vojvodini sve je brzo i tačno bilo. Najbolja stvar kod ove navigacije je što ne moraš trpati more mapa na karticu ili telefon nego jednostavno kada negdje trebaš ići spojiš se na wifi i skineš mapu i to je to 8)
Nokia Lumia 820

rock985
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Uto, 25. Jun 2013. 19:08
:: Nokia n8
:: lumia 620

Re: Nokia Lumia620

Post od rock985 »

Da li se isplati doplata od 50-ak E za l820? Razmisljam da zamenim ali se jos dvoumim...

Odgovori