Nokia Lumia 920

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Nokia Lumia 920

Post od araphel »

A šta je neozbiljno kod integracije FB u san OS? Meni FB služi da vidim šta ima novo kod prijatelja, pogotovo onih koji su daleko, proćaskam malo sa nekim, postavim sliku ili video, i to je to. I sve to imam ugrađeno u OS. Ne treba mi posebna aplikacija za to. Ja to ne smatram neozbiljnim nego genijalnim.

Za FB beta ne znam gde da se pojuri, morao bih ženu da pitam.

Što se browsera tiče, mogu samo da ga pohvalim za brzinu, što nisam očekivao.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia 920

Post od Deksi »

Open-mind pa prodaj to ti brale i uzivaj u onome sta tebi odgovara. I meni ie odlicno zavrsava posao, dokazao se kod zahtevnijih stranica npr. polovni automobili.

open-mind
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 19:32
:: Samsung Galaxy S4

Re: Nokia Lumia 920

Post od open-mind »

Evo pronadjoh i tu Beta fb aplilaciju, isti djavo, cak mozda za nijansu i jos sporije..

Da, ponovo tvrdim da je integracija fb sve samo ne genijalna.. Ideja da tako nesto se uradi je ok, ali je uradjeno krajnje neozbiljno i ne prakticno, ne funkcionalno.. Recimo napise mi neko poruku na fb, i na lock screenu vidim onaj znak da imam poruku, i kako ja sad da znam da li je to sms, poruka da fb ili sta vec je strpano u poruke...
Poslednja izmena od open-mind u Uto, 29. Okt 2013. 17:48, izmenjeno 1 put ukupno.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 920

Post od miodrage »

Posto sam verovatno ja jedan od esejista, ja cu da potpisem da je WP8 najfluidniji OS trenutno na trzistu. iOS je jednako dobar, ali jednostavno na sada vec losijem i starijem hardveru pocinje da secka. WP radi jednako dobro na svim uredjajima.
E sad da krenemo na FB - ako koristis aplikaciju - to je DO APLIKACIJE a ne do sistema. Sistem ce da radi, to sto je aplikacija djubre, ne moze da se smatra greskom sistema. Zato na Marketu imas jedno 200 razlicitih facebookova, pa trazi koji ti odgovara.
Ono sto je araphel napisao, ja potpisujem imenom i prezimenom. Pored fabricke integracije FB u sam sistem, ne vidim potrebu za posebnom aplikacijom. Stavise, zarekao sam se da je NIKAD necu staviti, isto vazi jos za Twitter i LinkedIn. Fabricka radi skoro sve sto treba. Za 2-3 stvari koje ne radi, uvek mogu da se ulogujem preko m.facebook.com i odradim sta treba (ovo se desava jednom u 8 meseci otprilike, mozda i redje.
Suma sumarum mog novog eseja - potraziti na Marketu aplikaciju koja odgovara!

EDIT:
open-mind, evo sta treba da uradis, prvo da updatujes uredjaj na Amber, potom da se registrujes kao developer na windowsphone za windows phone studio app (Dz je), dobijes email, instaliras sertifikat iz maila, skines GDR3 preview, opalis check for updates, instaliras, i imas gdr3 (barem jednu verziju). E onda za svaki kontakt ponaosob, mozes da dodas i razne zvukove, pa ces valjda znati sta je.
Na kraju ako ti ne razlikujes ko ti od tvojih kontakata sta pise... pa ne znam, i moja zena je ista, i svadjamo se oko toga samo tako... Ja na to imam samo jedno da kazem, a i njoj sam vrlo brutalno odbrusio - nauci da koristis uredjaj onako kako je predvidjeno,a ne kako ti to mislis da treba.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Nokia Lumia 920

Post od 1808 »

miodrage napisao:...nauci da koristis uredjaj onako kako je predvidjeno,a ne kako ti to mislis da treba.
U prevodu...
„...pomiri se sa mogućnostima koje uređaj ima i nemoj da tražiš funkcionalnost kakvu imaju neki drugi, jer to još uvek nema“ ;)

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Nokia Lumia 920

Post od Behemoth »

1808, :lol: :lol: :lol: Pogiboh od smeha
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

open-mind
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 19:32
:: Samsung Galaxy S4

Re: Nokia Lumia 920

Post od open-mind »

Ajd reci da se salis molim te.. Redom..amber sam instaliro, ovo ostalo mi se nije dalo, ali cu uradit, ali vise zbog x za zatvaranje app-ova, ne zbog tonova, kao sto sam negdje i rekao, tonove nikad ne koristim ni na jednom telefonu, samo vibracija...

Dalje, koji dio nisi razumjeo kad sam napisao da na lock screenu ne mozes razlikovati da li si dobio sms ili poruku sa fb, jer cesto sam u situaciji da nemam vremena da citam poruke da fb koje su u 99,9% slucajeva nebitne, ono cisto caskanje, dok je sms druga stvar, uglavnom poslovne prirode.. Ovo kako je sad je blago receno odron, otkljucaj tel, udju u poruke, otvori poruku, i tek onda vidis da li si dobio sms ili fb poruku.. Cudi me da ne moram pismenu molbu slat Microsoft-u da mi kazu sta sam dobio...

Sto se tice zadnje recenice, covjece da li si ti uopste svjestan sta govoris? Eto duboko se izvinjavam ms-u sto sam bio drzak i pomislio da nebi bilo lose da kad nesto dobijem na telefonu, da znam sta sam dobio..

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Nokia Lumia 920

Post od Coni »

Prijatelj kupio 920 a imao je Galaxy S2. Baš me zanima kako mu je legao prelaz. Inače, i meni su mnoge stvari na WP8 genijalne, a koristim android. Prezadovoljan sam androidom ali mislim da bih i ovim sistemom bio zadovoljan. I taj famozni manjak programa mi me smeta, više mi smeta što IE ponovo učitava stranicu kad se vratim.

markonato
Banned
Postovi: 198
Pridružio se: Sre, 09. Jun 2010. 07:05

Re: Nokia Lumia 920

Post od markonato »

Rekoh da ne korostim fb, ali nesto mi nema logike ovo sto mind prica - je li to facebook poruke dolaze u redovne sms poruke :?
Nokia Lumia 820

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Nokia Lumia 920

Post od Coni »

Pa da. Ali zar je to mana? Sve na jednom mestu. Kaže drugar da je zadovoljan ali ima par zamerki....ne može isključiti ili smanjiti vibraciju tastera, kao i osvetljenje (to su meni trivijalne stvari), kaže da nije baš zadovoljan kvalitetom aplikacija i baterijom (?), kaže da jedva dan istera sa slabim korišćenjem...

markonato
Banned
Postovi: 198
Pridružio se: Sre, 09. Jun 2010. 07:05

Re: Nokia Lumia 920

Post od markonato »

Pa dobro ipak je integracija sistema., ali meni se taj fb gadi ne mozes skoro ni sa kim pricati ako ne koristis taj glupi servis :x
Nokia Lumia 820

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 920

Post od miodrage »

open-mind, ne moras, kao sto sam rekao, koristi neku od FB aplikacija, ima ih oko 200 komada, jednu ces da ubodes pa da ga .... Meni je odlicna stvar sto mi sve poruke dolaze na isto mesto, bilo sa FB, bilo SMS, Messenger...
Ljudi ne shvataju sta je integracija svega u jedno, robuju starim navikama, i to ti je... A to je ogroman problem. Ne moze se uredjaj iz 2013. koristiti kao neki iz 2001. Jednostavno ne ide.
To je kao da ja sada kupim Ferrari, i vozim ga svuda drugom. Pa onda sam mogao da kupim i Yuga, i za ostatak da letujem 3 meseca na Hawaii :D
Integracija svih kontakata sa soc mreza, i kontakata telefona u jedno, zatim centralizovani email, dopisivanje... milina. U delicu sekunde se sa istim kontaktom prebacim sa Messengera na FB, pa na SMS, MMS ili sta vec. Iskreno, najvise bih voleo da Viber i Whatsapp ulete u sistem, i da se u Win9 integrisu u potpunosti, da ne postoji posebna sugava aplikacija nego da sve ide u jednom. Kad bolje razmislim, zelim sto manje aplikacija, zelim sve integrisano u sistem i da samo biram sta ukljucujem a sta ne... Integracija je buducnost!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

lumia920
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Pet, 25. Okt 2013. 13:35
:: lumia 920
:: nokia e7

Re: Nokia Lumia 920

Post od lumia920 »

Zna li ko u cemu je problem sa radom City Lens-a? :smutny:
prikazuje mi samo nazive obliznjih brda, bez mogucnosti da prepozna npr. smjestaj, omiljene lokacije, hrana i pice itd..
Inace, ostalo radi bez problema :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 920

Post od miodrage »

lumia920, nije to problem City Lens-a nego problem da mnoge stvari ovde u Srbijici nisu ni upisane u program, te samim tim - NE POSTOJE!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

marko75
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 126
Pridružio se: Pet, 25. Maj 2012. 20:31
:: Nokia Lumia 930
Lokacija: Beograd

Re: Nokia Lumia 920

Post od marko75 »

lumia920,to sto ti city lens prikazuje samo obliznja brda i cuke,je verovatno jer se nalazis van gradske sredine.ja kad odem na selo,prikazuje samo tri cuke,a u beogradu apsolutno sve,cak je toliko pretrpano da recimo 10-tak stavki koje su u blizini spadaju u jednu ikonicu pored koje stoji krstic koji kad kliknes prikaze ti tih desetak stavki.znaci prikazuje sve:hrana i pice,smestaj,kupovina,omiljeno,izlasci,lokacije i muzej,prevoz.e sad iskreno,ne znam za neke druge gradove,narocito neke manje,dali prikazuju sve ovo ili ne.u svakom slucaju city lens radi kao zmaj.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Nokia Lumia 920

Post od znemanja »

City lens i na symbian modelima radi odlično, ali samo u Beogradu, u manjm mestima ne prikazuje gotovo ništa.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Milutin022
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sub, 26. Okt 2013. 09:20
:: Nokia lumia 920

Re: Nokia Lumia 920

Post od Milutin022 »

Danas sam dosao do zakljucka da nemam vise nokia pro cameru,kad odem na market aplikacija postoji,i mogu da je azuriram,ali je u tel nema :| o cemu se radi ima li iko predstavu?
Civitas Sancti Demetri

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 920

Post od miodrage »

Nokia Pro i Smart camera su ujedinjene u aplikaciju Nokia Camera. Pogledaj da nemas to mozda? :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

McSkiltron
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Uto, 16. Jul 2013. 12:44
:: Galaxy S7 g930f
:: Huawei medpad T1 8.0

Re: Nokia Lumia 920

Post od McSkiltron »

da li postoji i jedan program tj player preko kog bih mogao da gledam filmove sa prevodom, nebitno ako je i rec o aplikaciji kooja se placa?
- "Za svako resenje postoji problem!" True story

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: Nokia Lumia 920

Post od Chobby88 »

yx player,placa se .

Odgovori