Nokia Lumia 925

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
nick6
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Čet, 12. Okt 2006. 21:20
:: Cubot Note S
:: Lumia 640
Lokacija: BG

Re: Nokia Lumia 925

Post od nick6 »

tja, note 2 i nije neki parametar za zvuk na sluskama, poznata je stvar da Samsung ne ume da napravi dobar audio.
Probao sam u Telenoru Lumiu 820 i razocarao se. Nije na nivou nekih starijih Nokia (npr. N9), a HTC One i neke Motorole da i ne spominjem. Nadam se da je zvuk na 925 bar glasniji nego na 820
Motorola Moto G

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: Nokia Lumia 925

Post od Chobby88 »

Note 2 bi trebalo da ima wolfson audio chip koji je poznat kao jedan od boljih.
Ja na L920 nisam nikako bio odusevljen zvukom na slusalicama,dosta je tiho,dok sam na note 2 bio prezadovoljan.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Nokia Lumia 925

Post od araphel »

Kao što rekoh, jeste nešto tiši, ali daleko od toga da je baš tih zvuk. Ali mi se definitivno čini da je sam kvalitet zvuka bolji, a pogotovo da promene u podešavanjima ekvilajzera rezultuju primetnom razlikom u zvuku, što na Note 2 nije bio slučaj. Za onoliko koliko meni treba, ja sam zadovoljan.

nick6
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Čet, 12. Okt 2006. 21:20
:: Cubot Note S
:: Lumia 640
Lokacija: BG

Re: Nokia Lumia 925

Post od nick6 »

Izvod iz gsmarena review za Samsung Note 2 : "The only average volume levels aside, the phablet produces excellently clean output with no weak points whatsoever." Dakle, bez obzira na Wolfson chip, Samsungovi uredjaji, bar za mene, nisu opcija zbog slabog zvuka.
Sto se tice Nokije, Alkatela i drugih proizvodjaca iz EU, postoji ogranicenje na 85 decibela, sto je takodje jako skromno za one koji zele da uzivaju u dobrom zvuku.
HTC im problem sa krcanjem na viskokim tonovima kod svih modela ako se ne koriste Beats Audio sluske.
Tako da cu ja do daljnjeg sacekati, ne znam, mozda Moto X ili cak mozda nekog kineskog proizvodjaca koji su sve bolji u audio domenu.
Motorola Moto G

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Nokia Lumia 925

Post od araphel »

Nakon što sam se već neko vreme poigrao sa uređajem, i čak morao jedan da zamenim, imam neka dodatna zapažanja i pitanja za korisnike ovog i ostalih WP8 uređaja:

Baterija mi u proseku traje jedan dan od ujutru do uveče. Doduše, dosta sam online, razmenim barem desetak mailova dnevno, oko sat vremena potrošim na muziku, non stop su mi aktivni neki pozadinski procesi, provedem solidno vreme po forumima, i tako. Meni je ovo ok rezultat i čak ni sa Note 2 koji ima daleko jaču bateriju, nisam mogao da isteram više. Najduže trajanje baterije do sada mi je 24h. Videću šta će se desiti kad malo olabavim upotrebu. Kakvo je vaše prosečno vreme,trajanja baterije? Da li vam više baterije srče wifi konekcija ili 3G?

Zbog tankog poklopca za bateriju, zagrevanje telefona je vrlo očigledno. Nije to ništa neizdrživo, ali se pri dužem korišćenju Skype na primer (da, to sam zaboravio da navedem - ubijem dnevno i do pola sata Skype video poziva) telefon poprilično zagreje u delu iznad kamere.

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Nokia Lumia 925

Post od Layne_Staley »

Ja mislim da na apsolutno svim telefonima, 3g sakati bateriju u odnosu na wifi/2g.. Ja sam uvek furao politiku: kada nemam wifi coverage, drzim 2g upaljen non stop, sta je dovoljno za push mailova, whatsapp itd.. Kada mi treba brzi net, upalim 3g
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

bandiof
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 23:13
:: Htc One m9
:: Nokia Lumia 920

Re: Nokia Lumia 925

Post od bandiof »

stize mi za desetak dana lumia 925, za 250e iz Dubaija :) jedva cekam da se otarasim androida.. :lol:

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Nokia Lumia 925

Post od araphel »

Da li se nekom dešava da se telefon nekada sam restartuje? Ne samo ovaj model, već generalno bilo koja Lumia? Vidim da se dosta ljudi žali na to, i rešenja su razna, i ne upale svakom.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 925

Post od miodrage »

araphel, meni se desavalo, ali je problem bio Portico (GDR1). Kada sam stavio 1308, potom Amber i sada GDR3 Preview, problema vise nije bilo. Inace sam uspeo da rekonstruisem problem, i tacno znam o cemu se radi - ako telefon u momentu izgubi sve konekcije, i ne nadje aktivnu ugasice se i restartovati. Softverska je stvar u pitanju. Rekonstrukciju sam izveo tako sto sam primetio da mi je uvek na jednom mestu telefon uradio restart - bas na tome mestu nema dometa nikakvog, ostavio sam ga 15-ak minuta, i restartovao se.

Moguce da je i cista slucajnost u pitanju, to vec ne znam, jer sam samo jednom izveo eksperiment, ali je cinjenica da je softverski a ne hardverski glitch u pitanju.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Nokia Lumia 925

Post od araphel »

Pazi, ja sam menjao jedan 925 zbog feleričnog konektora za sluške, sad mi se ne menja ponovo zbog nečega što će možda i sledeći da ima, a da bar pre toga ne probam sva druga rešenja. Ja nisam uhvatio nikakav šablon, ali stavio sam gdr3 preview danas pa ćemo videti. Sto ljudi je prijavilo sto različitih razloga za restart, i ja nemam pojma šta bi mogao da bude uzrok. Još jedino što mi ostaje je da sad proverim kakp će se ponašati posle apdejta, i da zamenim sim, jer imam neku koju sam dosta vrljavo isekao.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia 925

Post od Deksi »

Moj 520 se dosad nikad nije restartovao sam. A odkad ga imam mesec ipo sam samga gasio i palio dva puta, eto cisto da sistem uradi relaksaciju.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Nokia Lumia 925

Post od araphel »

Ni meni se prvi primerak za dve nedelje koliko je bio kod mene, nije resetovao. Ali taj je imao nešto noviju verziju firmvera, koja za ovaj nije dostupna jer je drugi region (prvi bio austrijski simfree, ovaj je nemački simfree). Sad da vidimo da li je gdr3 rešio problem. Skoro sam 100% siguran da je neki softverski bug u pitanju, pa mi se zato i ne menja, ali ako budem morao...šta da se radi.

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 925

Post od skar »

araphel,
batice ne znam sta da ti kazem,od 520,820 i 920 nisam doziveo nijedan restart...
pazi moguce je da ga neka aplikacija zabudzi..tj pojede dosta rama,pa se resetuje da bi se oslobodio
ko zna koliko pozadinskih procesa imas popaljeno...
a mozda je swf bug..ko ce ga znati

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Nokia Lumia 925

Post od araphel »

Nemam puno procesa u pozadini aktivnih. Nisam utvrdio nikakav šablon, uglavnom se restartuje kad,ništa s njim ne radim. Ni ne peimetim, nego izvalim smanjen ton. Mislim da će gdr3 rešiti problem. U svakom slučaju mogu da zamenim za novi, što ću i uraditi ako mi se ponovi neki restart do kraja nedelje.

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 925

Post od skar »

a pazi ako se resetuje bsa sto bi rekli sam od sebe,moze biti da je falican cpu...
onda menjaj sta te zabole,napravis backup i vozi...

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Nokia Lumia 925

Post od araphel »

Ma tako ću i uraditi ako bude potrebe. Suviše je ljudi sa istom žalbom da bi to bio hardverski kvar. Negde nešto pravi problem, ali ne uspevam da utvrdim šta.

Za sada sve deluje ok od apdejta, ali treba ga pustiti par dana. Ionako se u principu na 5-6 dana jednom resetovao. Do petka ću videti, pa ako treba, odoh tad da menjam.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia Lumia 925

Post od Baraba »

Menjaš za note 3? :D
Naravno, šala :)

user8
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 129
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 21:41
:: WP8
:: Nokia Lumia 925

Re: Nokia Lumia 925

Post od user8 »

Imam Lumiu 925 nekih 15-tak dana, odmah sam stavio GDR3 i nisam do sada imao ni jedan restart.
miodrage je napisao:
Samo je mrtav Android dobar Android ;)

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Nokia Lumia 925

Post od araphel »

I kod mene se čini da je GDR3 rešio problem.

Baraba, baš si baraba :)

Šalu na stranu, ona leđa na Note 3 su mi nešto najjadnije što sam ikad video. Kao oni flip poklopci na jeftinim digitronima kod kineza u bloku 70

user8
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 129
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 21:41
:: WP8
:: Nokia Lumia 925

Re: Nokia Lumia 925

Post od user8 »

araphel napisao:Kao oni flip poklopci na jeftinim digitronima kod kineza u bloku 70
SlikaSlikaSlika
miodrage je napisao:
Samo je mrtav Android dobar Android ;)

Odgovori