Nokia Lumia 520

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
user8
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 129
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 21:41
:: WP8
:: Nokia Lumia 925

Re: Nokia Lumia 520

Post od user8 »

Proveri pod battery saver da li je podeseno kako treba, odnosno da li je viber omogucen kao pozadinski proces? Probaj reinstalirati aplikaciju. Meni na 925 dolaze notifikacije, jedino mi poziv ne dodje kada sam na 2G netu.
miodrage je napisao:
Samo je mrtav Android dobar Android ;)

losmi21
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 23. Sep 2014. 00:08
:: nokia lumia 520

Re: Nokia Lumia 520

Post od losmi21 »

Proverio sam, omoguceno je da radi u pozadini...probacu reinstalirati aplikaciju cim budem u prilici, pa se nadam da ce raditi bolje. u svakom slucaju hvala na savetu

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Nokia Lumia 520

Post od staff »

Napokon i ja da dobijem cyan za DP. Vidim instalirao mi facebook aplikaciju. Nisam je pre update imao. :-D

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 520

Post od sugarcoated_ass »

E ljudi! Imam mali problemcic sa slusalicama. Od kako imam 520ku koristim moje a-Jays One sluske i sve je radilo ok do danas. Kada ubodem sluske do kraja (lepo kliknu na mestu kao i uvek) dobijam totalno iskrivljenje zvuka. Nema basa, ne cuje se polovina frekvencija i sl. Ako malo izvucem sluske, da ne stoje skroz do kraja, dobijam normalan zvuk, ali koliko sam provalio da je mono zvuk i cim se opet malo pomeri prikljucak zvuk se vraca na staro.
Slusalice rade normalno na laptopu i na drugom telefonu, a na 520ki sa njenim sluskama je isto sve ok. Mozda se malo zaprljao prikljucak ili sta moze biti? :dry:

ballin
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 86
Pridružio se: Pon, 28. Jul 2008. 03:56
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Nokia Lumia 520

Post od ballin »

Neka je fora sa tim ulazom na lumiji 520. Samo one slušalice koje dobiješ uz nju rade kako treba, ostale sve imaju taj neki spoj. Ne znam koja je priča sa tim al tako je, nije do tebe

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 520

Post od sugarcoated_ass »

Fora je sto su svih 9 meseci, koliko sad vec imam L520, radile dobro, kao i rezervne slusalice koje sam par puta koristio. Anyway, problem je izgleda sa slusalicama jer mi se ista stvar desila veceras i na laptopu pa kad sam malo ispomerao prikljucak radile su normalno. Probao sam na telefonu i devojkine Sony slusalice, kao i moje Behringer DJ slusalice i sve radi odlicno, tako da meni izgleda aJays crkavaju.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Nokia Lumia 520

Post od Coni »

ballin napisao:Neka je fora sa tim ulazom na lumiji 520. Samo one slušalice koje dobiješ uz nju rade kako treba, ostale sve imaju taj neki spoj. Ne znam koja je priča sa tim al tako je, nije do tebe
Ma jok. Ja imam neke matore AKG i rade kako treba.

sundjerbob
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 98
Pridružio se: Ned, 28. Sep 2014. 21:02
:: Huawei Y330

Re: Nokia Lumia 520

Post od sundjerbob »

1) Ako mogu da dobijem ss Fb aplikacije, na L520.
2) Kakve su ove mape na telefonu? Treba mi samo da iscrtam jednu rutu ( za bicikl ) , i onda, mogu li da je otvorim kasnije, bez wi-fi?
3) Da li je jednostavan file manager? mogu li jednostavno, bez previse saltanja, da nadjem , premestim, prekopiram fajlove?
I da li bi baterija mogla da izdrzi 2 dana, uz 1 sat muzike, 2-3 poziva, 2-3 poruke, 2-3 fotke, 1 sat surfovanja dnevno?

spalep
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Ned, 02. Avg 2009. 23:20
Lokacija: Beograd

Re: Nokia Lumia 520

Post od spalep »

Imam probleme sa ovim telefonom. Kupljen je kod nas i ima windows 8.1 cyan,koji mi je ponudjen odmah kao update cim dam kupio telefon. Problem je u tome sto kad mu stavim srpski jezik i region Srbija,ne radi kamera tj uopste nece da udje u kameru.Kada prebacim na Uk region i engleski jezik,kamera proradi, ali navigacija here drive plus nema glasovno navodjenje na srpskom jeziku,iako sam skinuo odgovarajuci voice file . Probao sam da skinem i engleski jezik za glasovnu navigaciju,ali ne radi. Navigacija hvata gps signal i radi,ali nemam glasovno navodjenje ni na jednom jeziku. To se desava bilo koji region i jezik da stavim. Telefon je osim toga sjajan. Moze li mi neko pomoci da resim ovo? Hvala unapred i pozdrav.

ilija98
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 235
Pridružio se: Sre, 28. Avg 2013. 19:36
:: LG Spirit
:: E72, 5800

Re: Nokia Lumia 520

Post od ilija98 »

Evo ja uzeh ovaj telefon danas. Prvi utisci su odlicni. Posto cesto koristim i Samsung Trend Plus koji ima fabricki android, koji zna da baguje, odusevljen sam fluidnoscu ovog telefona. Sve aplikacije rade odlicno, iako ima samo 512 mb ram-a i za razliku od Samsunga, nema one debilne app koje se ne mogu obrisati dok se ne rutuje tel. I ledja su bolje uradjena na Nokiji, posto na Samsungu, bez silikonske futrole, tel hoce da se kliza mnogo. E sad meni bi jedino dobrodosla kamera kao na Samsungu, posto ova nije za slikanje u mraku ali sta je tu je. Inacetelefon je za te pare odlican :D

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia Lumia 520

Post od zavodnick »

spalep, jedino sto bih ti preporucio je da krenes "od pocetka", odnosno da mu uradis RESET... Mislim da je to nekakav softwareski problem, jer moj stari ima isti taj telefon i bilo koji problem koji si ti pomenuo, on nema :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

spalep
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Ned, 02. Avg 2009. 23:20
Lokacija: Beograd

Re: Nokia Lumia 520

Post od spalep »

Probao sam i to,nekoliko pute,bez efekta. Postoji li neki drugi nacin da se uradi reset osim onog iz menija samog telefona?

Led Ledeni
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 30. Jun 2014. 22:21
:: AA
:: BB

Re: Nokia Lumia 520

Post od Led Ledeni »

Da, hard reset, vracanje na fabricka podesavanja. Kucaj u Google ili You tube za postupak.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia Lumia 520

Post od zavodnick »

spalep, potrazi na youtube-u hard reset telefona... ja iskreno ne znam sta bi ti moglo pomoci. Ako si telefon kupio u nekoj prodavnici i ako imas garanciju, onda bi bilo dobro da kod njih odneses telefon jer bi mozda time ( ako ovo radis ) izgubio garanciju :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

spalep
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Ned, 02. Avg 2009. 23:20
Lokacija: Beograd

Re: Nokia Lumia 520

Post od spalep »

Probao sam hard reset i ne ide.morace ipak u servis a to je bar 2 nedelje cekanja. Hvala svima na odgovorima.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia Lumia 520

Post od zavodnick »

spalep, samo me jos zanima kad si radio update sistema koji je region bio postavljen !? Jedino mozda jos to, ali zaista nemam pojma u cemu je problem !?
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

sundjerbob
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 98
Pridružio se: Ned, 28. Sep 2014. 21:02
:: Huawei Y330

Re: Nokia Lumia 520

Post od sundjerbob »

2) Kakve su ove mape na telefonu? Treba mi samo da iscrtam jednu rutu ( za bicikl ) , i onda, mogu li da je otvorim kasnije, bez wi-fi?
3) Da li je jednostavan file manager? mogu li jednostavno, bez previse saltanja, da nadjem , premestim, prekopiram fajlove?

Ako moze neko da odgovori bio bih zahvalan :)

spalep
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Ned, 02. Avg 2009. 23:20
Lokacija: Beograd

Re: Nokia Lumia 520

Post od spalep »

Problem je u tome sto sam telefon dobio sa wp 8.1 black sistemom ,Srbija,srpski jezik. Cyan update je isao automatski,odmah posle reseta,prvi put kad se povezem na internet. Kamera je na black sistemu radila na srpskom jeziku ali navigacija nije tj here drive uopste nije hteo da se otvori. Odneo sam ga danas u servis.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Nokia Lumia 520

Post od Vlada Zem »

sundjerbob, mozes, ne treba ti net za Here mape i odlicne su app i Here i Drive. Za file manager (Files), moze, jednostavno.
poz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 520

Post od sugarcoated_ass »

spalep napisao:Problem je u tome sto sam telefon dobio sa wp 8.1 black sistemom ,Srbija,srpski jezik. Cyan update je isao automatski,odmah posle reseta,prvi put kad se povezem na internet. Kamera je na black sistemu radila na srpskom jeziku ali navigacija nije tj here drive uopste nije hteo da se otvori. Odneo sam ga danas u servis.
Taj je bio na Preview for Developers! Na njemu nije radila kamera kad je region na srpskom... Trebao si ga samo nakaciti preko USBa na komp i preko onog Nokijinog programa samo flesnuti zvanicni Cyan...

Odgovori