Nokia Lumia 1520

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Evindzer »

zavodnick, hvala, brate. sutra cu potraziti tu radnju, pre nego sto odem na posao (dok jos imam 700 evrica na racunu, koje nisam potrosio :D ).
da, mislio sam na 1525, ili kako god da ga nazovu. i ja sam nesto citao o njemu na netu, i slazem se da je mozda "jeti", kako ti rece. :lol:
RandjaPO, ako ce ga predstaviti tek u februaru, onda cemo se bas nacekati. :shock:

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia Lumia 1520

Post od zavodnick »

Evindzer, predstavljanje prije Nove godine bilo bi ravbo samoubistvu jer u to vrijeme su svi popusti,pa mislim da se telefon ne bi bas prodavao zeljenom brzinom jer cijena izrade i zarade bi bile bas kriticne... :cry:
Ali u svakon slucaju...vrijedi sacekati!
Ako bas zelis da kupis ovaj telefon,ja ti ga toplo preporucujen,ali mozda ti velicina ne bude odgovarala...Ja sam sad vidio sta znaci 6'...U sustini to ti je odlicno,sve je pregledno,ali em sto moras da imas naljepnicu za ekran,posebnu torbicu za njega...ali u kuci zamjenjuje komp...Realno,specifikacijama i kvalitetom,najbolje zamjene za ovaj telefon su 930 i ako neko vise voli kameru 1020... :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Evindzer »

zavodnick, ma jok, nije mi veliki.
letos sam celo leto koristio Note 3 i iznenadio se, skoro neprijatno, koliko je kompaktan. :blinky:
ne mozes da verujes koliko dobro staje u saku, a ja nemam nesto velike sake, a sto se tice ekrana - 5,7 inca - izgledao mi je skoro pa mali za fablet tog nivoa. :ohmy:
pre nekog vremena sam malo cackao Asus Note 6 i mogu ti reci da, iako ima povelike bocne ivice, uopste nije ogroman. a pritom ima i olovku sa standardnim mogucnostima, koja bi meni, zbog prirode posla, bila vise nego pozeljna, tako da cu ga oko NG najverovatnije uzeti da zameni moj stari E7 kao poslovni telefon. 8)

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia Lumia 1520

Post od zavodnick »

Evindzer, da,ali moras da znas da note telefoni u globalu izgledaju "bucmasto" dok je ovaj telefon "mrsav"...tj.duzina ovog telefona iznosi dvije sirine...Ne znam,nisam siguran,ali mislim da takav odnos nije kod note 3,pa ti onda telefon bolje lezi u ruci... :)
Ah da,zaboravih da ti kazem,baterija na ovom telefonu ne moze da se njeri ni sa jednim uredjajem...baterija je brutalno dobra i garantujem da mozes cijeli dan da visis na netu a da ne potrosis bateriju,a evo ovdje imas korisnika koji imaju note 3,a takodje moraju da imaju 2 baterije...
Poslednja izmena od zavodnick u Ned, 12. Okt 2014. 20:38, izmenjeno 1 put ukupno.
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Evindzer »

a sto se tice, WP telefona, 1520 je, svakako, moj prvi izbor, bez obzira na cenu. :roll:
jeste da sam dugo cekao da mu padne cena (a i parice su se trosile na druge stvari :wink: ), ali, od kad sam poceo da koristim WP platformu, bukvalno sam se zaljubio, i odlucio da za glavni telefon uvek koristim WP. :oops:
trenutno koristim Dell Venue Pro (WP 7,5) i kad sam ga uzeo, bio je jedan od nejvecih i najtezih telefona na trzistu - iPhone je tada, cini mi se, jos uvek uzlazio sa ekranom od 3,5 inca - i, mada je debelo prevazidjen, ne zelim da ga menjam za npr. Samsung Ativ ili neku manju Lumiju, a 1320 nisam ni uzeo u obzir, jer, iako je pristupacne cene, specifikacije mu nisu bas najsjajnije. :disgust: cackao am je letos jednom prilikom, i samo potvrdio ranije svoje misljenje da mi se ne isplati dati pare za njega.
tako da ispade: ili 1520, ili da jos rabim svoj stari telefon i cekam da Majkrosoft-Nokia izbaci nesto bolje. :roll:

EDIT I:
a ako je "mrsav", mozda je to jos i bolje, jer ce mi fino stajati u saci, ionako nemam dugacke prste. :roll:

EDIT II:
to sto se tice baterije je odlicna vest. :D
a za Note 3 znam, letos sam ga punio svakog dana, ponekad i dva puta na dan. :( istina, maltretirao sam ga mnogo. :D
nego, kako te sluzi Vajber? :?
pisao si, cini mi se, da si imao nekih problema sa njim u pocetku. :dry:
na mom Dellu jedva da radi, ali sam racunao, to je do WP-a 7,5.
nadao sam se da je na 8-mici to prevazidjeno i popravljeno - naravno, od strane "vajberovaca", da su se potrudili da aplikaciju optimizuju za rad na 8-mici. :unsure:
Poslednja izmena od Ninolina u Ned, 12. Okt 2014. 22:06, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nemoj da pišeš postove jedan za drugim već koristi opciju Izmeni.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia Lumia 1520

Post od zavodnick »

Evindzer, da...nisam imao,nego i dalje imam problema,a problemi se ogledaju u tome da mi kontakti nestanu...ali ostalo sve,za sada, savrseno radi... :roll:
Nisam govorio za 1320 nego 1020 i 930... :oops:
Vidjeces,jer ja kad pisem poruku moram dobro da protegnem prste...
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 1520

Post od miodrage »

To sam nestajanjem kontakata na Viberu prvi put cujem, do sada nisam imao nijednom takav problem. Jesam pri jednoj reinstalaciji Vibera, ali su se kontakti svi vratili u roku od 24h. Mislim da je bilo nesto do servera.
Inace 1520 je fantastican uredjaj, ali meni je za nijansu preveliki, tako da mi 930 radi fantastican posao.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Nokia Lumia 1520

Post od rock9855 »

Miodrage a kukao si pe nego sto se pojavio L1520 da zelis win tel od 6 inca i full hd lcd ekranom pa sta kosta nek kosta :-)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 1520

Post od miodrage »

rock9855, jesam, stoji... Ali kad sam ga prvi put uzeo u ruke, umalo da mi ispadne... A bas nemam male sake. Sa druge straen, ne volim da uredjaj koristim sa 2 ruke, volimd a mogu jednom, dok je kod 1520 to nemoguca misija. Sa 930 moze, ali se moram malo "nategnuti".
SA jedne strane, posedovanjem 1520 bih skoro pa obesmislio posedovanje tableta, a drugo, 1520 bi meni bio jako nepraktican na poslu, virio bi iz dzepa mantila/bluze, postojao bi rizik od ispadanja, a torbicu ne mogu da vukarim po bolnici....
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Evindzer »

slazem se, telefon od 6 inca je jednostavno ogroman i ne moze se koristiti jednom rukom, a razumem i da je apsolutno nepotreban ljudima koji imaju tablet u svom posedu. samo, ja nesto nisam lud za tabletima, ne kazem da im nesto fali, naprotiv, mnogi mi deluju bas privlacno, jedino, meni licno je mnogo lakse nositi jedan uredjaj od 6 inca sa sobom - koji je istovremeno i telefon i zamena za tablet - nego stalno nositi sa sobom manji telefon, a povremeno vuci u nekom rancu ili torbi i tablet.
i zato meni odgovara velicina od 6 inca, jer vec sam navikao da i mnogo manje telefone koristim sa dve ruke, tako mi je lakse i brze, i tako ih koristim u nekih 95% slucajeva, a i telefon velikog ekrana je pristojna zamena za tablet (koji u tom slucaju, nema potrebe naknadno kupovati), pa racunam, oni koji razmisljaju slicno meni, nece imati problem sa velicinom L1520.
naravno, postujem i tudja misljenja i potrebe, svi mi imamo jedinstvene potrebe kad su "gedzeti" u pitanju i znamo sta nam treba.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia Lumia 1520

Post od zavodnick »

Evindzer, razlika izmedju 1520 i 930 je minimalna...baterija (jer treba nahraniti zvijer od 6'),ekran...a sve ostalo je isto.Kad gledam sa prakticne strane 930 je mnoco prakticniji od ovog gelefona jer ako gledas nekakav filn u HD rezoluciji onda ti je film preko cijelog ekrana,a ne kao ovdje odsjecen sa dvije strane,jer u suprotnom morao bi telefon da ti poveca sliku za 20% sa svake strane,pa donji dio filma ne bi ni vidio...Kad kucas poruku ili ja sad ovaj komentar,telefon drzim na pocecima prstiju da bih mogao da dohvatim slova u sredini tastature,ali konstantan strah da ce telefon ispasti je tu,dok sa 930 ne bi imao prpblema jer telefon je manji za inc,a pri tome je nađravljen od alu kucista pa ne bi bio toliko klizav...
Jedino sto ovdje taj gigantizam obezbjedjuje prednost je baterija koja ti dopusta da po cijeli dan "silujes" (izvinjavam se na izrazu) telefon a pri tome da ne maris za bateriju...dobro razmisli :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Evindzer »

zavodnick, hvala ti na iskrenim i detaljnim komentarima, ali kod mene ti je deviza "sto vece - to bolje". :D
kad su kola i telefoni u pitanju, na prvom mestu su terenci i fableti. :) ne moraju biti najbolji ili najskuplji, vec oni koji se mogu priustiti. :oops:
neko bi rekao da mozda "overkompenzujem", otkud znam (mogu da pitam svoju gospodjicu :lol: :lol: :lol: :lol: ), ali, racunam, svako ima svoj ukus i razloge..
a sto se tice ekrana i gledanja filma, pretpostavljam da je u pitanju ono sto se na engleskom zove "aspect ratio", odnosno, odnos duzine i sirine ekrana. slican problem sa video materijalima je pre oko 2 godine imao i LG Optimus VU, ako se secas. i njemu je jedan dobar deo ekrana bio neiskoriscen prilikom gledanja filmova, i to zbog odnosa dimenzija ekrana koje su bile 4:3 (kod najveceg broja modernih telefona, taj odnos je 16:9, ako sam dobro obavesten). :unsure:
inace, kad se VU kod nas pojavio, bio sam bas zainteresovan za njega - jeftiniji od Nouta 1, a za ono vreme i pristojan - a pritom i jako neobican (da ne kazem, cudan :? ), ali sam odustao od njega jer olovka koja ide uz njega nije bila integrisana u kuciste, pa bi se neminovno jednom izgubila - a to je bio i najbitniji razlog zbog koga sam ga i merkao. :smutny:
u svakom slucaju, mislim da mi to sa videom ne bi predstavljalo neki problem, ionako dosta retko gledam filmove na mobilnom (po koji video sa Ju Tjuba, i tako to..), a kad putujem, spakujem lap top, prethodno skinem sa neta po par sati zanimacija, i prodje put za cas posla. :D

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia Lumia 1520

Post od zavodnick »

Evindzer, a onda ok :) Pitaj svoju gospodjicu pa javi :)
Sto se tice ovoga, vise ne vjerujem da ces da pakujes laptop :D Iskreno, telefon je predobar i vise mi se ne desava ono sa
Viber-om ( nestajanje kontakata ). E sad, ako kupis, ima da se usrecis ;) Ali posto gospodjicu imas, onda ce te ovo kompletirati :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Evindzer »

zavodnick, haha, dogovoreno. :D
a sto se tice lap topa i toga da bih ga prilikom putovanja zamenio 1520-com.. nesto nisam siguran da bih to uradio sa bilo kojim telefonom. svakako, telefon kao sto je 1520, sa ekranom takvog kvaliteta i tolike povrsine jedino bi i mogao da se uzme u obzir kao neka zamena za lap top, ali, znas kakve su nase zeleznice, a ni magistrale i autoputevi nisu nesto mnogo bolji, pa, iako vec par godina koristim dva telefona, ne bih da se zaglavim negde u nekoj vukoj*bini a da mi je baterija pri kraju, jer mozda bas u prvoj sledecoj vukoj*bini imam nekog poznanika, druga, rodjaka, koleginu musku tetku :D ... koji mogu da mi obezbede prevoz do nekog normalnog neseljenog mesta, da ne moram da cekam mozda i satima na nastavak putovanja. :smutny:
a, ako se ne varam, 1520 nema izmenjivu bateriju, pa rezervna (sto sam nekad praktikovao kad putujem) ne postoji kao opcija. :?

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Nokia Lumia 1520

Post od rock9855 »

Postoje externe baterije vrlo povoljne sa kapscitetom kao 2 baterije lumije. Mnogo bolje resenje nego izmenjivs dupla baterija

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Evindzer »

rock9855, za 1520? uuuu, to mi se svidja. :D
samo sumnjam da bi to moglo da se nadje kod nas. verovatno neko narucivanje iz inostranstva..? :unsure:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 1520

Post od miodrage »

Ima i kod nas, ali po bezobraznim cenama. Najbolje da narucis preko aliexpress, pa sacekas metar dana i kad ti stigne, to jeto :) Pisali smo o tome vec...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Evindzer »

miodrage, hvala na informaciji, pogledacu u ranijem tekstu, mozda mi je promaklo..

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Nokia Lumia 1520

Post od rock9855 »

Ima i kod nas 8800 mah za 20e sto i nije tako lose amozes tel 2x do kraja da punis :-)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 1520

Post od miodrage »

rock9855, na pomenutom sajtu ima za te pare i 50000 mAh (koliko je ovo tacno ne znam, jer nemam nacin da proverim osim da narucim, ali videcemo :) )
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori