Nokia N8

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Nokia N8

Post od majkon80 »

amatatic isto i na tvoju metodu onaj petcher nece,pa sam uzeo light koji mi je dao znemanja,nesto mi cesto izlazi error jbg,sve sam prekopirao gde treba,ajde mi recite kako da proverim dal sam uspesno hakovao?

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia N8

Post od acamatic »

Možda je verzija istekla/ugašena pa zato neće, pa si zato morao install ovu light verziju. Pa probaj dal ti je hack uspešno odrađen tako što ćeš instalirati xplorer onaj koji si pokušavao, sada bi trebao da se instalira ako je uspešno odrađen hack..

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Nokia N8

Post od znemanja »

majkon80, Ako je sve prošlo uredu to ćeš videti kada instliraš, recimo X-plorer i ako možeš da pristupiš sys folderu na c particiji, onda je to to.
Nije napisano u upustvu, ali činimi se da je posle cele operacije potreban reset telefona, znači samo ugasiš i upališ telefon.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Nokia N8

Post od majkon80 »

nece explore,negde gresim ne znam dal je do toga sto sam onaj safe deinstalirao posle hakovanja,koje nisam izgleda uspesno obavio,u svakom slucaju hvala vam pokusacu kasnije ili drugi put opet

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia N8

Post od acamatic »

Nema veze sa safemanagerom, njega i ovako možeš slobodno da obrišeš posle hacka, tako sam ja radio. Hmm, ne znam onda gde si to pogrešio, pokušaj opet pa ako neće onda ćemo korak po korak da radimo..
Edit: zaboravio sam da kažem, kolega ako koristiš druge metode za hack, koja ne ide preko safemanager, telefon da bi se hackovao mora biti skroz čist u smislu da se odradi hard resset i odmah da se hakuje da bi uspeo neke pečeve da otključaš, inače ih telefon neće moći videti ni otključati. Zato se i koristi ova metoda preko safemanager-a, da ne bi morao raditi hard resset i sve brisati..

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Nokia N8

Post od znemanja »

acamatic, Kako misliš hard reset, ja sam hackovao moju N8 činimi se ovog proleća kada sam izvršio update na Belle refresh. Taj update mi je izbrisao predhodni hack koji sam imao na Belle OS. Svi podaci i app su mi ostali, odradio sam hack baš pomoću metode koja sam stavio u linku, Norton Nack i i to je to, nikakav hard reset posle toga ni pre toga nisam radio.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia N8

Post od acamatic »

Nemanja imali su neki načini koji su zahtevali da softver bude skroz čist, da posle hard resseta odmah se mora raditi hack. Al to su one prve verzije i načini, pa sam pomislio dal to nije tvoj način hacka..

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Nokia N8

Post od znemanja »

Ma jok, ja nisam ni čuo za taj način. Preko Norton Hacka za 2 minuta se hakuje telefon, nikakvi reseti nisu potrebni.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia N8

Post od Deksi »

Norton nekad neće da odradi sve radnje, tako je meni pravio prroblem na e72 ali ja sam to rešavao hard resetom i odmah potom da se uradi hak.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia N8

Post od acamatic »

Eto a jel mi veruješ deki da sam hteo da te uputim u ovu temu. Kao što reče deki i ne samo njemu, većini je morao hard resset da se odradi da bi hack uspeo..

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Nokia N8

Post od znemanja »

Onda sam ja izgleda izuzetak od pravil, pošto je kod mene sve prošlo bez ikakvog reseta :-D
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

d@r123
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2012. 19:02
:: Sony Xperia Z1
:: HTC One X

Re: Nokia N8

Post od d@r123 »

majkon80, stavi neki costume firmware, najjednostavnije :)

miroslav8299
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pet, 31. Okt 2014. 02:25
:: nokia n8

Re: Nokia N8

Post od miroslav8299 »

http://www.youtube.com/watch?v=zpvEWJLtitg

Ja sam moj N8 hakovao po ovom uputsvu i sve je prslo kako treba vise puta, bez reseta, mozda je u pitanju sw ja nemam nas jezik ni tastaturu a i nisam ni znao da treba da resetujem :? . Svi programi koju su potrebni se nalaze tamo i lepo je objasnjeno pa mozda pomogne :wink:

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Nokia N8

Post od majkon80 »

ne vredi drugari koji god probam metod nece,verovatno mora hard reset,ali me mrzi posle za sistem koji je propao da ponovo se bakcem,neka ga ovako,ne znam sta bih i mogao da dobijem vise rootom,vama puno hvala,sto se tice konkretnog problema,instaliram norton i on ona tri fajla kada treba restore all izbacuje neku gresku,tipa da ne moze da se obavi radnja,tako da tu staje sve.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia N8

Post od acamatic »

Šteta ako je problem u nortonu samom onda izgleda da ako bi želeo hack da odradiš morao bi ipak da opališ hard resset. Još ć
Ja ću ti poslati moju jednu verziju kada budem bio na kompu da probaš ako hoće sa njom..

EDIT: evo kolega nasao sam ga u dropboxu svom :
https://www.dropbox.com/s/x31hbn67mod30 ... .sisx?dl=0
Probaj i sa njim,pa vidi ako moze..

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia N8

Post od Deksi »

Ma neće sigurno ni sa njom, kad se pokrene norton trebaju biti dva zelena zaokružena štiklića a njemu se pojavi jedan a drugi bude crven sa X. Ima negde slike postavljao sam ja.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Nokia N8

Post od Fox »

majkon80, hack pomocu aplik. Safe Manager je metoda koja jednostavno ne moze da zataji u tvom slucaju. :wink:
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Nokia N8

Post od majkon80 »

Hvala momci na trudu,nisam pokusavao vise,iskreno mi dosadi ponovo sve da podesavam ako moram hard reset da uradi,a posto je sistem jelte svi znamo to zastareo telefon koristim samo za slikanje,viber i whats up i po malo fejs.ALi moram reci pored svih ovih novotarija koje izlaze samsung,lg,htc i slicno ova nokia i dalje cini mi se vodi ispred njih sto se tice fotografija.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Nokia N8

Post od Fox »

majkon80, nema potrebe da radis hard reset...
Imas temu u podforumu 'Kafic' sa svim potrebnim informacijama.

Link ka potpisanom Safe Manageru http://www.mediafire.com/download/ulkwn ... er_EN.sisx . Kada ga skines instaliraj ga.

Ukoliko koristis FW Belle Refresh prati sledece uputstvo:

Skini odavde RomPatcher+ http://www.symbian-toys.com/rompatcherplus.aspx ,iz foldera 'Lite Version' izvuci sva 3 .ldd file i kopiraj ih u C:\sys\bin (pomocu Safe Managera).
Kad to odradis,instaliraj RomPatcherPlus_3.1_LiteVersion.sisx iz istog foldera.

Sledece, ukoliko vec nemas (mislim da ces vec imati ovaj folder po instalaciji RPatchera), posle instalacije RPatchera, napravi folder Patches u root-u E particiji (E:\Patches).

Udji u samu aplik. RPatcher, i aktiviraj patch Open4All.

Nakon toga, skini paket sa ove lokacije http://www30.zippyshare.com/v/77420966/file.html .
Fileove prebaci na telefon. File ynstallserver.exe kopiraj na lokaciju C:\Sys\Bin, dok ces file RunInstallServer.exe from C sys bin.rmp prebaciti u folder E:\Patches.
Ovo sve mozes uraditi i pomocu file menadzera X-Plore ali samo ako si pre toga aktivirao patch Open4all u RPatcheru.

Aktiviraj sad taj Patch u RPatcheru, postavi ga da se automatski bootuje sa sistemom i restartuj telefon.

To bi bilo to, deluje slozeno a ustvari je jako prosto.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Nokia N8

Post od majkon80 »

Hvala fox,pokusacu.Nego ima li ona stara aplikacija flash sms za ovaj simbian?ako neko ima moze li potpisana verzija da se postavi ili na poruke?

Odgovori