Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od 9R94 »

Nadam se da ce ti ovaj put zameniti sa ispravnim uredjajem al srbin ne bi bio srbin ako te ne bi zajebao iako njemu ni iz dzepa ni u dzep. Srecno Mr. Jingles!

Mr. Jingles
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 17. Nov 2013. 18:07
:: Lumia 730

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od Mr. Jingles »

Evo opet malo smejurije... Telefon bio 4 dana u servisu, javili da je fabrički resetovan, testiran i da nisu primećeni nedostaci. Prvo, telefon im je odnet sa punom baterijom, vraćen sa servisa bez ijednog procenta, rekao bih veoma profesionalan pristup. Dalje, stavim telefon na punjač upalim, sve ok, čak se pojavila i ta famozna ikonica za "phone sim 2". Pomislih da je sve ok, ali ne lezi vraže - danas poslovno me put naneo u Novi Sad, sednem u autobus DO prozora, pustim mp3 i testiram uređaj. Prvo uradio online test - iako sam ga koristio tek par minuta, lepo me služio. E onda sam prešao na offline... Signal uhvaćen posle 27, da 27 minuta!?!?! A pošto me prave budalom, budala sam i bio pa sam radio screen shot na svakih par minuta, što možete i sami videti na

Kod: Obeleži sve

 http://www.filedropper.com/gps
I možda bi me ubedili da je sve ok, da u ponedeljak, opet službeno, nisam išao u Beč i odande se vratio sa Lumia 620 i Here mapama bez ikakvog problema...

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od filip11314 »

A da ti lepo odradiš jedan drop test i da uživaš u svim komadićima telefona? Možda proradi gps. :D
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

Mr. Jingles
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 17. Nov 2013. 18:07
:: Lumia 730

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od Mr. Jingles »

Ako uzmemo u obzir da metak košta oko 50-60 dinara, zaključak je očigledan šta bih uradio. Međutim, prodaja telefona je dogovorena ekspresno, čekam realizaciju i kupovinu drugog... Svakako, gore zipovane slike i skenirani nalozi iz ovlašćenog servisa će biti poslati Microsoftu...

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od filip11314 »

Instalirao Wp10 tp. Utisci: Gospode Bože da l' će M$ nekada da napravi nešto da valja?!
Evo da kažem par poztivnih stvari prvo:
1. Konačno ubaćene dodatne brze prečice (4x4).
2. Odvojene notifikacije.
3. Providne pločice
4. Mogučnost stavljanja slike za pozadinu.
5. Grupisana podešavanja.
6. Tastatura sa strelicama
7. Fluidnije kretanje kroz meni (ako ne dođe do laga i onoga "učitava se").

Negativne stvari:
1. Ne može slika da se stavi kako treba, tj. da bude u sredini. Nego se deli na 2 ekrana- pločice i full meni. Dakle retardirano.
2. Ružnije ikonice + font.
3. Retardirano grupisana i obrazložena podešavanja.
4. Prodavnica je malo konfuzna.
Toliko za sad
Ovo je neko moje poređenje win8.1 i win10tp
Ja lično mislim da Wp10 neće biti nešto previše unapređen i zreo kao sistem. Trebaće tu još dosta rada i para da bi se otklonile mnoge bolesti ovog sistema. Znam da se miodrage i još par osoba neće složiti sa tim, ali na kraju krajeva sve govori udeo na tržištu.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

demius
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 83
Pridružio se: Ned, 04. Maj 2014. 18:51
:: Samsung Galaxy A8
Lokacija: EU

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od demius »

Kao po običaju pišeš gluposti, jel trenutno "W10 Mobile" nije blizu ni RTM verziji, ali na to smo već i navikli od dežurnih pljuvača po sistemu, pa i po ovom telefonu... :wacko:
Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

rex
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 685
Pridružio se: Uto, 10. Dec 2013. 01:21
:: lg g2
:: nokia

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od rex »

jel moze mala pomoc nisam nikada imao lumiu pa me zanima koji model da uzmem dvoumim se izmedju 735 i 920 sta uzeti

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od filip11314 »

demius napisao:Kao po običaju pišeš gluposti, jel trenutno "W10 Mobile" nije blizu ni RTM verziji, ali na to smo već i navikli od dežurnih pljuvača po sistemu, pa i po ovom telefonu... :wacko:
Bravo za tebe. Ja samo kažem kako jeste i ne ulepšavam ništa kao mnogi zakleti wp korisnici. Koristio sam i win 6.1 na i900 Omnia koji je bio neuporedivo bolji od ovoga jer si mogao da radiš sa njim šta hoćeš. Pa sam koristio i Android, pa wp jer sam očekivao da je to odličan os, kako su ga neki ovde hvalili, ali nisam video šta je to toliko odlično sem stabilnosti. Ništa posebno od win10. Previše ljudi očekuju. Treba M$ da batali wp, preveliki je to zalogaj za njih.
rex napisao:jel moze mala pomoc nisam nikada imao lumiu pa me zanima koji model da uzmem dvoumim se izmedju 735 i 920 sta uzeti
735, 920 je mator.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

Mr. Jingles
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 17. Nov 2013. 18:07
:: Lumia 730

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od Mr. Jingles »

rex napisao:jel moze mala pomoc nisam nikada imao lumiu pa me zanima koji model da uzmem dvoumim se izmedju 735 i 920 sta uzeti
Bez sumnje - 735!

Elem, problem sa GPS-om u offline modu nije rešen, Promobi, dodao bih i Microsoft i Nokia smatraju da je to ok, a ja nemam vremena da gubim sa, meni lično, nefunkcionalnim telefonom. Navodno je "problem" što u offline modu telefon umesto satelita, hvata gps preko mreže i navodno će se ispraviti u nekom trenutku...

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od filip11314 »

Meni je na 735 radio odlično i u offline modu. Nikakvih problema nisam imao. Ti baš nemaš sreće sa Lumia-ma. :D
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

rex
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 685
Pridružio se: Uto, 10. Dec 2013. 01:21
:: lg g2
:: nokia

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od rex »

Mr.Jingles hvala na odg pitam jer mi je najbitnija kamera i zvuk zvona pa me to privuklo kod 920zato i pitam sta je najbolje uzeti da li i 735 ima dobru kameru

Mr. Jingles
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 17. Nov 2013. 18:07
:: Lumia 730

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od Mr. Jingles »

Mene kamera služio odlično, čak je bolja i od nikona od 12 mpx, koji koristi firma. Uglavnom slikam sitne detalje izbliza sa automatskim podešavanjima. Zvuk zvona je isto dobar, iako ga na testovima označavaju kao prosečan ili loš.
filip11314 napisao:Meni je na 735 radio odlično i u offline modu. Nikakvih problema nisam imao. Ti baš nemaš sreće sa Lumia-ma. :D
Što je najgore u celoj priči, 735 nema tih problema! Testirao na dve i obe rade kako svevišnji zapoveda! :o

demius
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 83
Pridružio se: Ned, 04. Maj 2014. 18:51
:: Samsung Galaxy A8
Lokacija: EU

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od demius »

filip11314 napisao: Ništa posebno od win10. Previše ljudi očekuju. Treba M$ da batali wp, preveliki je to zalogaj za njih.
:) :D :lol:
Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Одг: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od knezevic76 »

Kako se baterija pokazala na 735ici?
Zanima me iskustvo onih koji ga baš koriste.

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od filip11314 »

Kad ga baš koristiš traje 1 dan bez problema. Meni baterija traje kada ga ne pritiskam previše oko 2 dana.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

miksony
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 21. Feb 2011. 20:32

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od miksony »

Pozdrav drustvo!

E ovako, moje kratko vidjenje telefona nakon par meseci intezivnog koriscenja. Jednom recju pouzdan, prednosti i mane wp-a su vec za druge teme. Sve u svemu kvalitetan uredjaj nize srednje kalase. Isto tako, dobar link na kojem mozete ostaviti sugestije za dalji razvoj windws phone-a

https://windowsphone.uservoice.com/foru ... uggestions

Medjutim imao sam problema sa svojom L735. Telefon koji imam je sa Vip-a ali je otkljucan za sve mreze. Ovde ga bez problema koristim u Mts-u (iako mi je broj ranije bio u Vip-u).
Medjutim desilo mi se to da kada sam bio u inostranstvu, telefon jednostavno nije hteo da se nakaci ni na jednu drugu mrezu, iako ih pronadje manuelno i pise da su dostupne (posto za neke pise restricted).

Imam 4g mts karticu, broj prenesen iz Vip-a, sta li moze biti problem? Prebacite me ili uputite na drugu temu ako sam malo zalutao.

Hvala unapred na odgovorima
knezevic76 napisao:Kako se baterija pokazala na 735ici?
Zanima me iskustvo onih koji ga baš koriste.

Baterija dan gotovo sigurno, sa upaljenim prenosom podataka + wifi, konstantno koriscenje whatsappa, facebooka, vibera. Pola sata razgovora i 20-ak sms. Moze da izgura dva dana uz minimalno koriscenje.
Poslednja izmena od znemanja u Sre, 16. Sep 2015. 00:36, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Ne piši post za postom, koristi opciju "izmeni".

Mr. Jingles
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 17. Nov 2013. 18:07
:: Lumia 730

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od Mr. Jingles »

Jesi li aktivirao roaming na mts kartici?

the_radosh
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 12:58
:: Nokia Lumia 730

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od the_radosh »

Da, znam da u Telenoru tek 6 meseci posle potpisivanja postpaid ugovora (bio na odredjeno ili neodredjeno vreme, svejedno je), moguce koristiti roaming. Ne znam jel si odnedavno na mts, mozda je to problem.

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od filip11314 »

Da li neko može da mi kaže gde se nalazi opcija factory reset na win10 tp?! Ne znam ni koji sam đavo izvadio fon iz kutije. :x :x :x
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Nokia Lumia 735(730 - dual sim)

Post od 9R94 »

Mozda je kao na 8.1, settings/about.

Odgovori