Nokia Lumia 930

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Re: Nokia Lumia 930

Post od snenad »

Upravo mi je ponudio instalacije, tako da je sve ok. Verovatno mu je trebalo 24h da obradi zahtev

Sent from my LG-D620 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia Lumia 930

Post od Evindzer »

Novi bild (.318) i nova iskustva ;):
1. brzina, fluidnost i baterija (na sreću) isti kao pre - neki se žale na bateriju na .318, ali kod mene je ista (potprosečna), kao i do sad;
2. od jedne stvari sam se odmorio od kad sam prešao na W10M, a to je bio bag sa internet konekcijom. Nažalost, na .318 bag se vratio, tako da je povremeni restart neophodan. :?

lumia920
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Pet, 25. Okt 2013. 13:35
:: lumia 920
:: nokia e7

Re: Nokia Lumia 930

Post od lumia920 »

miodrage, brate pomagaj. Vec sam jednom pisao o ovom problemu . U podesavanjima kamere nemam opciju da cekiram zive slike, odnosno ne mogu ih napraviti. Problem imam i sa HDR-om. kada ga ukljucim automatski mi iskljuci blic i nemam mogucnost njene dalje obrade. Ukratko receno ne radi HDR i Live images. 3 puta je isao hard reset, instalirao neki plug in ali dzaba. Sada nakon zadnjeg hard reseta taj plug in uopste ne mogu da nadjem u prodavnici

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 930

Post od miodrage »

lumia920, na kojem si buildu? Zenina 930 je jos uvek na win8 (ne da mi da uradim upgrade), a ja na 950XL ne mogu da znam da li je sve isto. Kad udjes u kameru, pa lupis 3 tackice,i settings, moras da imas dole Capture living images. HDR ja imam u osnovnim podesavanjima u onoj traci kamere, i palim i gasim najnormalnije, upravo isprobao, HDR auto, blic radi.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

lumia920
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Pet, 25. Okt 2013. 13:35
:: lumia 920
:: nokia e7

Re: Nokia Lumia 930

Post od lumia920 »

Build je zadnji koji je izasao. Na brzom sam nacinu preuzimanja nadogradnji. Ja ovaj problem imam odavno a u medjuvremenu je izaslo 10-ak buildova. Kad idem na one 3 tackice u podesavanjima nemam living images. Kod brata na l640 sve radi kako treba a kod zene na L735 hdr ne radi

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 930

Post od miodrage »

lumia920, Aaaaa, znaci na Insideru si... Ja sam na oficijelnom .318 i sve sljaka. Napustila me zelja da trcim pred rudu. E pa moj savet je da preko WDRT vrnes fon na oficijelni build, i onda vidis jel ces imati sve sredjeno
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

lumia920
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Pet, 25. Okt 2013. 13:35
:: lumia 920
:: nokia e7

Re: Nokia Lumia 930

Post od lumia920 »

A mogu li da ga vratim na win 10 ili cu morati na 8.1 pa da naknadno instaliram desetku. Zadnji put kad sam koristio WDRT tako sam morao

MilanNBA23
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 146
Pridružio se: Sre, 22. Apr 2015. 20:24
:: Samsung Galaxy S8

Re: Nokia Lumia 930

Post od MilanNBA23 »

lumia920, moraš preko WDRT da se vratiš na Win 8.1, pa sa 8.1 ideš na W10m i onda si na stabilnim bildovima. Ja sam sa L640l imao probleme sa blicem kada sam bio na insiderima ali na stabilnim sve lepo radi.
"hard work beats talents, when talents fail to work hard"
- Kevin Durant

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Nokia Lumia 930

Post od vla-do »

lumia920, kod mene na telefonu se ne može istovremeno aktivirati blic i HDR. Mogu staviti oba na auto, ali ako stavim upaljen blic, ne mogu HDR i obrnuto. Probao na drugom telefonu, tamo je moglo oboje biti upaljeno.
Ni jedan nije Lumia, ali izgleda da kod nekih može zajedno, dok kod nekih ne.
Siguran si da je pre moglo biti istovremeno upaljeno?

lumia920
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Pet, 25. Okt 2013. 13:35
:: lumia 920
:: nokia e7

Re: Nokia Lumia 930

Post od lumia920 »

Cim sam ga kupio sam instalirao win 10 i od samog starta imam problem sa tim tako da ne znam da li je moglo. Sa Lumiama se dosta cesto druzim tako da znam kako bi to trebalo da radi a kod mene to ne radi uopste :unsure:

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia Lumia 930

Post od Evindzer »

Upravo sam proverio na svojoj Lumiji 930, i ni meni ne rade "žive slike". Mada, to nikad nisam ni koristio, pa mi nije neki problem. HDR i blic rade regularno.
lumia920, batali Insajder bildove, oni su samo za one sa čvrstim živcima. A ako su ti "žive slike" toliko neophodne, vrati se na 8.1 na neko vreme, pa kad čuješ da je izašao neki regularan bild za 10-ku u kome rade kako treba, onda ga nabaci. Bukvalno ne znam šta drugo bih ti predložio. :unsure:

lumia920
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Pet, 25. Okt 2013. 13:35
:: lumia 920
:: nokia e7

Re: Nokia Lumia 930

Post od lumia920 »

Uspeo sam da resim problem al sam 2 puta morao da ga vracam na 8.1 preko WDRT. Prvi put kad sam vratio na 8.1 on mi je uzurirao sve aplikacije jer nisam imao vremena odma da mu instaliram w10. Kada sam instalirao win10 isti sam problem imao. Ponovo sam ga vratio na 8.1 i odmah pogasio sva azuriranja. Preko advisiora ubacio w10 i sad sve radi kako treba. Problem je bio, kako sam ja ukapirao, stari plug in koji je bio kompatibilan sa starom verzijom lumia camere pa kad se instalira nova verzija kamere te opcije nisu bile podrzane. Citav dan sam ostavio oko ovoga al bar radi kako treba

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 930

Post od miodrage »

lumia920, drago mi je da si nasao resenje, a i tvoje iskustvo moze da pomogne nekome ko ima ovakav problem. Svaka cast.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: Nokia Lumia 930

Post od ssrki »

Ljudi treba mi vas savet i mišljenje. Naime, prodao sam moju L930 i sad se razmišljam da uzmem L950
Sa win10 sam generalno zadovoljan ali se dvoumim oko toga sta ve biti za jedno godinu ipo do dve. Da li cu moci da je prodam nekome? Obično tako radim, kad prodam dodam malo i kupim novi. Znaci da li vredi kupiti L950 ili preci na android, koji ne volim,?
Huawei p30 aurora

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 930

Post od Azimuth »

To pitanju uopste nije za ovu temu. Otvori temu u odgovarajucem delu foruma, a ovaj tvoj i svaki naredni komentar koji se bude odnosio na tvoj post ce biti obrisan.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia Lumia 930

Post od Evindzer »

ssrki, prodaćeš ga, budi siguran, jedino ne očekuj neke dobre pare, jer će tada biti star i rabljen, a i W10M telefoni imaju mnogo slabiju publiku od druga dva OS-a.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 930

Post od sugarcoated_ass »

ssrki, mislim da je van pameti davati tolike pare na Win telefon. Hardverski je odličan, ali OS održavaju u životu na aparatima i to jedva. Pazi kad ti WP fan to napiše onda možeš zamisliti koliko je sati. :roll:

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia 930

Post od Deksi »

Srki kasno je za eksperimente, da je 2013/14 i da se kupi wp telefon. Ako si volis wp kupi a za dve godine da smo zivi i zdravi ko zna sta ce izmisliti, vise nema smisla planirati sta za 2 godine.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

pinoce007
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 12. Maj 2016. 16:32
:: l930

Re: Nokia Lumia 930

Post od pinoce007 »

Ljudi da vam se javim i ja posle 2 meseca,od slika nema nista :wink: ,slao sam ga u oba servisa koje ste mi preporucili (http://www.helpdisc.rs/ , http://www.datasolutions.rs/ )
i dobio sam isti odgovor,mogu da ga otvore,uniste plocu,ali ne garantuju za podatke,tako da nista nisam uradio,to jest skinuo sam Recovery Tool restartovao ga i to je to,sada radi extra :D ali bez icega u njemu :dry: !PALITE ONE DRIVE,to mogu da vam porucim :) !Hvala vam na izdvojenom vremenu...

Nikolica23
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Pon, 25. Maj 2015. 10:35
:: lg nexus 5x
:: Htc U11

Re: Nokia Lumia 930

Post od Nikolica23 »

Kakva je sad kamera l930 sa win10..? Da li se tu nesto poboljsalo,promenilo u odnosu na 8.1???
I da li moze da se nosi sa danasnjim flagship modelima...??

Odgovori