Nokia Lumia 930

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia Lumia 930

Post od Evindzer »

гари, hvala za informacije. :)
Znači, nije do mog primerka, već je to hronična boljka koju imaju i drugi. :)
Probao sam par drugih aplikacija za kameru, ali - i pored toga što na W10M radi gore nego na WP8.1 - opet mi je sistemska najbolja.
Što se tiče ostalog, Votsap i danas umro sam od sebe, iako sam ga ostavljao otvorenog u pozadini. Za Vajber mi nije toliko stalo, jer ga ionako koristim jednom u 60-tak godina. :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 930

Post od гари »

Da, problem je zastupljen i kod drugih na Lumia Icon i Lumiji 930...

Mada, to mi sa WhatsAppom ne deluje kao nеšto ozbiljno? Mislim, to samo kad ti posle par sati bude ćef da uđeš u WhatsApp, uđe ti za nijansu sporije nego što bi ti ušao u aplikaciju da je ona ostala u pozadini, a obaveštenja svakako dobijaš?

Inače, nešto sam naleteo na neki thread na Windos Central, napisao neko kako je nešto uradio u Interop Toolsu i tako znatno obrzao telefon. Pratiću to još, ali svakako ne kačim ništa ovde jer nemam predstavu po čemu se radi, da ne bi neko još i brikovao telefon, a možda im je to čak i placebo efekat. :)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia Lumia 930

Post od Evindzer »

гари napisao:kad ti posle par sati bude ćef da uđeš u WhatsApp, uđe ti za nijansu sporije nego što bi ti ušao u aplikaciju da je ona ostala u pozadini, a obaveštenja svakako dobijaš?
Tako je, nije ništa pogubno po svakodnevnu upotrebu, jedino me nervira pošto sam jedva naučio sebe da ne ubijam aplikacije posle svakog pokretanja, pa mi sad smeta što se ubija sam. :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 930

Post od гари »

Mamicu mu njegovu što se gasi... :D

Sent from mTalk on Windows 10 phone

branja
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sub, 24. Nov 2012. 16:55
:: Microsoft Lumia 950
:: Nokia N900
Lokacija: Kula

Re: Nokia Lumia 930

Post od branja »

гари, mozes li da mi posaljes link sa xda kao private poruku. Zvuci interesantno i bih malo da se igram. :)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 930

Post od гари »

speed up your windows phone 10 works 100% and tested

Ali obrati pažnju na to što neki govore da bi ovo možda moglo da napravi problem sa internom memorijom telefona. Ja ne bih rizikovao sa telefonom za koji mislim da bi mi još dugo mogao da radi. I ovo izgleda ima smisla raditi (ili ne moguće raditi) samo sa Lumijama koje su izašle sa wp8.1 koje imaju 1GB RAMa.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

sopabarth
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pon, 14. Nov 2016. 22:03
:: Nokia Lumia 930

Re: Nokia Lumia 930

Post od sopabarth »

Ovako, da i ja dam svoje utiske nakon više od pola godine korištenja Lumie 930. Što se tiče kamere tu definitvno najviše bagova ima, znači nije do tvog konkretnog telefona, već je do sistema. Meni se ne dešava često da se restartuje tel kad koristim kameru, al zna se desiti ponekad, pogotovo ako često u kratkom vremenskom roku akam kameru (slikam sa njom, pa prelazim u galeriju, pa se vraćam i tako nekoliko puta). Takođe nekad se zna desiti da kad upalim kameru da izbaci "Something went wrong/Nešto nije u redu" sa kodom greške, ja tapnem na OK i ta poruka se ugasi, a kamera normalno radi. Dalje, ono što me najviše izluđuje jeste kad uslikam sliku, pa hoću da je pošaljem preko Vibera/Messengera/Skajpa i sl, uslikam sliku, uđem u Viber npr. i tamo nema slike da je dodam, već moram nakon slikanja da uđem u Photos app pa da je ona očita, da bi je i VIber vidio. Nekad ni to ne pomaže, pa moram iz task managera da gasim i viber i photos pa da ih palim da bi ih očitalo, nekad to radi iz prve, nekad moram da ponavljam te korake nekoliko puta. Takođe nekad se zna desiti da uslika sliku, a da je uopšte ne sačuva, pa moram da slikam ponovo.
Što se tiče vibera i whatsapp-a u pozadini, ovaj drugi dosta rijetko koristim, ali sam primjetio prije neki dan da sam se dopisivao preko njega, pa zaključao tel, i kad sam ga otključao wa nije bio pokrenut u pozadini, i nekoliko puta tako. Za viber tako nešto nisam primjetio.
I ja se nešto razmišljam da prodam 930 i uzmem 950 XL, prvenstveno zbog većeg ekrana, a i zbog prednje kamere, pošto je na 930 teški prosjek. E sad ne znam da li 950 XL ima ovih problema sa kamerom koje sam naveo.
A sjećam se da sam slične probleme sa kamerom imao i na 925 dok je bio na Win 10, al kako desetka nije zvanično bila podržana na 925, to sam pripisivao neoptimizaciji sw-a tom telefonu, nisam očekivao da će se tako nešto dešavati sa 930, doduše rjeđe, ali se ipak dešava.

Sent from mTalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia Lumia 930

Post od Evindzer »

sopabarth, znači, nisam usamljen u ovom problemu. :)
Ja nemam taj problem sa galerijom, slike odmah učita i spremne su za slanje i gledanje.

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Re: Nokia Lumia 930

Post od snenad »

Primenio sam ovo podešavanje registija koje je predložio Gari ali ne vidim nikakve promene.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia Lumia 930

Post od Evindzer »

^ Na L930?
Znači, da se ništa ne smaram time, rezultat nije očekivan?

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 930

Post od гари »

Jel ti barem brže otvara aplikacije tipa Facebook, WhatsApp..? Već su neki i komentarisali tamo kako se možda neće osetiti razlika kod tih uređaja sa više RAMa, ali nekako sam kontao da bi se ipak osetila razlika na 930.

U svakom slučaju, ako ne vidiš razliku, vrati možda na staro za svaki slučaj ako može nešto da se zezne. :D

A inače da imam neki telefon sa 512MB RAMa na wp8.1, nabacio bi mu desetku, i uradio ovo. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Re: Nokia Lumia 930

Post od snenad »

Da na 930.
Facebook nemam na ovom telefonu. Što se tiče svega ostalog ne vidim neko poboljšanje možda malo ali meni neprimetno.
Koliko sam ja razumeo ovo podešavanje je ono što bi bio page file na kompu. Ne razumem zašto su ga ovde zakucali na 256MB, a na kompu ga drže dinamički. Neću ništa da diram i vraćam do sledećeg update-a zanima me da li vrate registry na default. A za posle ću da razmislim verovatno neću ni tad da menjam.[emoji1]

Sent from mTalk

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Re: Nokia Lumia 930

Post od snenad »

Ostalo je podešavanje za registry. Čisto da se zna.

Sent from mTalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia Lumia 930

Post od Evindzer »

Pa, ako telefon ne radi gore, nemaš ni potrebu da ga vraćaš na staro...

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia Lumia 930

Post od Evindzer »

U poslednja dva dana se greje skoro kao u sred leta, posebno kad uključim mobilni internet i hot spot. Votsap se i dalje sam zatvara.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 930

Post od гари »

To sad zvuči kao da je ovaj novi build u pitanju što je stigao pre 3 dana...

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia Lumia 930

Post od Evindzer »

I ja sam to odmah pomislio...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 930

Post od гари »

Soft reset si sigurno odmah probao?

Ako uradiš i hard reset, trebalo bi samo pločica kalendara da može da počne da te zeza.

Nadam se da se će se smiriti posle nekog vremena...

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia Lumia 930

Post od Evindzer »

Nisam ni SR, nisam stigao, a HR svakako neću, ne radi mi se. :)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 930

Post od гари »

SR, to je ono na brzinu, držiš power button i vol down, traje skoro isto kao i da ga normalno pališ i gasiš. ;) Za hard reset te razumem. :)

Odgovori