Nokia 6233 spajanje sa računarom, BTT ili kabl?

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
devojka_78
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 13. Feb 2007. 10:55
Lokacija: beograd

Nokia 6233 spajanje sa računarom, BTT ili kabl?

Post od devojka_78 »

Molila bih da mi neko pomogne( s obzirom da nikada do sada nisam korstila tako nesto ), koji je najbolji nacin da se spojim sa Nokiom 6233 sa racunarom preko PC Suita. Da li je to preko bluetootha ili usb kabla? I koji je najlaksi nacin, posto nisam bas vicna racunarima :oops:

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Kabl.
Instaliraš PC Suit,restart računara,spojiš kabl na računar pa na tel,sačekaš glupi Win da "vidi" da je zakačen tel i radi šta želiš :wink:
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

kroki23
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Pet, 12. Jan 2007. 22:49

Post od kroki23 »

Zar nije prakticnije koristiti BT? Ili kazes kabl jer je protok brzi? I koja je razlika u protoku podataka izmedju ova dva vida povezivanja?

devojka_78
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 13. Feb 2007. 10:55
Lokacija: beograd

Post od devojka_78 »

Ovako...prvo sam instalirala cd koji sam dobila uz telefon i sve je valjda bilo ok, i onda sam nakacila telefon na usb i racunar, medjutim pise da nije konektovan telefon?? Probala sam par puta, ali se nista ne desava. E da, jos jedna stvar, znaci nece kada idem na uobicajni mod, ali prihvati podatke kada izaberem opciju Spremanje podataka i izbaci mi foldere sa telefona na racunar, ali opet nema znaka da je konektovan telefon. Please, sta da radim?

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

devojka_78, U Nokia PC Suite prozoru na dnu ima opcija:"Get connected"
Tu izaberi "cable" ,Next,PA TEK KADA ZATRAŽI konektuj telefon.Next,next...
Posle toga bi trebalo sve da bude ok.

kroki23,razlika u brzini je drastična ;)
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

devojka_78
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 13. Feb 2007. 10:55
Lokacija: beograd

Post od devojka_78 »

Nece, pa nece...uradila sam sve sto si mi rekao, ali jos uvek pokazuje "no phones connected" i "make sure that your phone is not locked" :smutny: . Izvinjavam se sto smaram, ali stvarno nemam nikoga drugog da se obratim :oops: Please, help me!

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Jedino sto mogu da ti savetujem sledeće je da probaš da "pregaziš" stari PCSuite ponovo ili još bolje da skineš verziju(ako je već nemaš) 6.82 ovde
http://nds1.nokia.com/files/support/glo ... ng_web.msi
Veličina 22,7Mb
Na Nokia sajtu sam pronašao da tvoj telefon podržava SAMO CA-53 kabl.Nadam se da je taj kod tebe u pitanju.
Kompletno uputstvo za tvoj telefon na Srpskom imaš ovde
http://nds1.nokia.com/phones/files/guid ... _UG_sr.pdf
Uputstvo za povezivanje računara i moba imaš ovde
http://nds1.nokia.com/files/support/glo ... UG_eng.pdf
I da,da napomenem ako ti je zakačen telefon pre nego što se odredi vrsta konekcije moraćeš ponovo da restartuješ PCSuite bez telefona pa tek kada zatraži da konektuješ ti ga konektuj.
Proveri da li ti je u "manage connections" štikliran tvoj kabl!
Tj da li je štiklirano USB(DKU2,CA53,DKE2,CA70)
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

devojka_78, "data storage" mod (tj."spremanje podataka" kako ti reče) je isključivo za rad sa microSD karticom (ako je u telefonu), možeš da prebacuješ mp3, fotke, app...- mod kao za removeable (prenosivi, usb flash...) disk. "Default mod" je za PC Suite - deinstanliraj ranije Nokia instalacije, skini PC Suite za 6233, kabl (samo) CA-53 (nikakvi drajveri), Suite ga prepoznaje garant čim ga otvoriš :)
:wink:
i da, kabal pre btt
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

devojka_78
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 13. Feb 2007. 10:55
Lokacija: beograd

Post od devojka_78 »

Sramota me da se opet oglasim :oops:
Hvala puno na "ukazanoj pomoci" i trudu oko mog problema, uradila sam sve kao sto ste rekli, ali jednostavno nece da pozeleni onaj telefocic na taskbaru, gde pise nokia pc suite. Da ne treba mozda posevno da se instaliraju drajveri za kabl, ili tako nesto? Reinstalirala sam jedno 7.8 puta, stavljala i staru i novu verziju PC Suite, ali jednostavno nece da se konektuje...

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

devojka_78,
1)Još jedan "tip" nemoj da koristiš HUB (razdelnik) nego kabl direktno priključi na USB priključak na ploči.
2)Probaj još jednu "caku" promeni mesto gde je utaknut kabl.Tj stavi na neko drugo mesto a ne tamo gde je sada.Onda priključi telefon i ČEKAJ jedno minut odprilike da win uklaviri da je nešto priključeno na USB.
3)Ako imaš mogućnosti probaj da pozajmiš drugi kabl od nekoga(možda je neispravan tvoj).
4)Probaj nečiji telefon da priključiš na tvoj kabl da proveriš da li taj prepoznaje.
5)Probaj u toku identifikacije telefona u PCSuite da diskonektuješ i ponovo konektuješ tel nekoliko puta dok ne začuješ ono "pling"
Javi šta si uradila
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

:? kako bre neće? Da li si pre instaliranja nove deinstalirala staru verziju? Pobriši sve što ima veze sa "Nokia" i skini lepo pscuite za 6233 sa wwwNokia. Ne verujem da je do kabla, ako već radi "spremanje podataka" preko istog :?
:wink:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Nokia PC Suite Cleaner. Progooglaj malo, i sa ovim programom cmekni staru verziju PC Suite-a, potom instaliraj novu. A da, i u Get Connected, proveri da li ti je stikliran cable? Mislim trebalo bi, ali ipak, zlu ne trebalo proveri.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

bas sam probao malopre(doduse na N73music), ali to je to...prvo sam instalirao pc suite sa diska pa kliknuo na ikonicu na desktopu i otvorio ga...kliknuo na "get connected" pa next dok mi nije trazio da utaknem kabal u kompjuter pa u telefon(bas tim redom)...sacekao malo,kompjuter je prepoznao telefon,instalirao drajvere(sam automatski) i potom sam mogao da koristim tj. prebacujem sta hocu...inace,mnogo je brze prebacivati preko USB-a nego preko Bluetootha...probaj tim redom kao i ja...pozz 8)

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Ja sam na starim (nesimbijan) Nokijama imao jako loša iskustva sa PCSuit ali ova poslednja verzija radi kao sat, u sekundi prepoznaje nakačen fon, samo sam sve živo što ima veze sa Nokia (za svaki slučaj i sa SE :lol: ) deinstalirao/pobrisao. devojka_78, ako i ne uspeš ovo sa PCSuit, prebacuj sve preko "data storage", jedino što će ti faliti je backup, imenika, poruka, i sinhronizacija (ostalo sačuvaj preko "data storage"). Games&applications isto ubacuješ i bez Suita.
pozdrav :wink:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Ne mora da ide daj kabl koji ste joj rekli. Ja imam 6630 i DKU-2 kabl pa sam prebacivao sve i svasta na 6233 bez ikakvih problema. Sve sto joj treba je PC Suite i malo vremena da prepozna telefon,nista vise, a ako nece iz prve da ga prepozna pokusaj u drugi usb da ga nabodes jer se cesto desava da jedan od ta dva ne prepoznaje odredjene externe uredjaje tipa telefon, webcam, stampac i sl.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

a,da, nisam ti rekao malopre...kada sve radnje obavis i ako opet nece, probaj da ugasis/upalis telefon dok je jos na kablu, mozda ga prepozna posle toga...mislim, otkud znam, jos sam se samo toga setio...pozz 8)

skeptichni chicha
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 498
Pridružio se: Pet, 17. Nov 2006. 12:35

Post od skeptichni chicha »

pa mogla bi da proba i da ukljuci i iskljuci racunar ako je vec do toga sta bi sve mogo da se smisli :D

Ko ce ga znati sta moze u lancu da pravi problem, mada PCSuite je moj kandidat broj jedan....
Mene je ubijao u pojam sa N70 sto je najgore kod svih drugih je radilo samo kod mene nekad hoce, nekad nece, onda malo radi pa onda malo vise nece bilo je :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

E da PC Suite Cleaner moze slobodno da skina sa nokia sajta ne mora da googla :wink:

Odgovori