Nokia Lumia 520

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia 520

Post od Deksi »

deksicom napisao: Kako da zatvorim internet explorer?
.


Evo da odgovorim na moje pitanje kako brze i jednostavnije izaci iz ie.
Pritiskom na one tri tackice dole desno otvori se meni i izabrati kartice, zatim na x i zatvorite karticu i jos jednom na strelicu za unazad i izlazi se iz ie.

rm:a
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Čet, 29. Avg 2013. 12:53
:: nokia 6700 classic

Re: Nokia Lumia 520

Post od rm:a »

Vido sam po oglasima da neki spominju da prodaju ovaj fon iz vipa sim free sa 2 god garancijom... Zar se ne gubi garancija kad ga odradis na sim free, ili ima neka fora da ga kupis kao sim free!? Sklapam za neki dan ugovor u vipu a planiram da pazarim lumiu 720, pa bi hteo 520 onako nov neotpakovan sto bolje da ozenim :D

kuzobrat
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 06. Maj 2011. 19:17
:: Lumia 520

Re: Nokia Lumia 520

Post od kuzobrat »

u vip-u ima odredjena serija lumia 520 koja je sim free.. licno sam kupio jednu od tih..

rm:a
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Čet, 29. Avg 2013. 12:53
:: nokia 6700 classic

Re: Nokia Lumia 520

Post od rm:a »

A gde? U kojoj poslovnici? Jel si to unapred znao, ili ti se tako zadesilo? :)

kuzobrat
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 06. Maj 2011. 19:17
:: Lumia 520

Re: Nokia Lumia 520

Post od kuzobrat »

ne..ja sam kupio tel preko oglasa..ali koliko vidim velika vecina sa vipa ih je sim free.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia 520

Post od Deksi »

Prodjose nekoliko dana koriscenja lumie pa da napisem koju.
Izgled telefona spreda je odlican, poklopac baterije je mat crveni i jedina mana je sto je malo zaobljen. Ocena je 9, nije desetka jer kada uzmem u ruke e72 oseti se razlika.
Za softver pohvale, volim sto sve izgleda drugacije od ostalih sistema. Na njemu sve leti kao munja, za ovo vreme koliko ga imam jos nijednom nije zastao. Pretraga interneta je odlicna. Igrice neigram tako da ga zato nisam ni isprobao na tom delu.
Sagovornik se odlicno cuje. Kamera bolja od n79 i e72.
Ranije dok sam razmisljao o kupovini win telefona ekran sa plocicama mi se cinio dosadan ali sada kada sam ga prilagodio sebi sa zivim plocicama bas lepo izgleda.
Posebno bih pohvalio pretragu kotakta, onenote apliacija je ono sto mi bas treba, AccuWeather takodje, ekran odlican, itd.
Ajmo malo i mane. Lose su resili podesavanje za jacinu zvona. Ono nije zasebno nego ako muziku slusate na 5-tici na tom nivou bice podeseno i zvono sto je nekad i slaba jacina. Dobro je to sto se moze podesiti bilo kad pritiskom na +, - tastere. I plejer muzike nemoze pustati napravljene foldere sa kartice.
Eto to je to za sada, dobio sam ono sto mi je potrebno i telefon i widows sistem su ispunili moja ocekivanja.

kuzobrat
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 06. Maj 2011. 19:17
:: Lumia 520

Re: Nokia Lumia 520

Post od kuzobrat »

E tako prodje i 10-ak dana koriscenja telefona...
Pre ovog alcatel 995..tako dsa sam kompetentan da uporedjujem iste.. skuplje modele imao nisam. ali i s obzirom da su ovo telefoni istog cenovnog ranga mislim da je uporedjivanje opravdano.
prvo..kvalitet izrade..plastika nazad matirana.. odlicna. od prvog dana ga maximalno zastitio. folija ,futrola... jer cim ga "cuknem" nervira me i menjam ga..:)
ekran,nakon 995 slican..tu si negde..mislio sam da mi tih 0,3 inca znaci..ali nije bas tako..precizan..tacan..nema greske..
baterija-veliki plus na strani lumie..glatko dan izgura.. sa konstantim netom, wi fi 3g... bez problema 10-12h rada aktivnog, dok na 995 sa takvim koriscenjem ni 4,5,6h...
kamera- ne slikam puno ni sa jednim telefonom,ali.dnevne slike na lumiji su bolje definitivno..sasvim pristojnog kvaliteta..
win 8.. nakon androida istog cenovnog ranga- neuporedivo.. bez ikakve pristrasnosti.. nema sta tu da se trazi..
aplikacije koje ja koristio na androidu imam i ovde- viber, whatsapp, camera 360, twiter, fb....
kompletan utisak...tvrdim da se za ove novce 110e.. ali i do 150e ne moze naci telefon koji lepse radi, fluidnije, dobre baterije.. dobre kamere......
ponosan vlasnik ovog telefona...

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Nokia Lumia 520

Post od antec »

Ja samo ne mogu da pređem preko nepostojanja fajl menadžera inače bih odavno makar probao ovaj model ili 620. Ne moram da brčkam po sistemu ali po sd kartici moram.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia 520

Post od Deksi »

antec, postoji ali se placa klik.
Stigao danas amber i za moju lumiu. Pojavio se radio, Data Sense koji mi je bas bio potreban, u podesavanjima je dosla mogucnost blokiranja poziva i sms-a, i cinimise da ranije nije bilo stavke u podesavanjima "extra+informacije".
Brzina je ostala ista.
Postavio sam slike kamere pa kog zanima moze i da pogleda klik.
N79 ima Carl Zeiss optiku ali lumia 520 pravi najmanje 20% bolje slike od njega.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 520

Post od miodrage »

Extra+info je postojalo i ranije. Sad kad imas Amber stavi odmah GDR3 preview, ima zanimljivih opcija
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia 520

Post od Deksi »

Hm miodrage, vredi li se muciti oko tog GDR3 preview, sta se dobija sa njime. Citao sam u temi klik gde si ti o tome pisao ali ja jesam dobio neki email od njih ali nista nisam instalirao. Ako je on to nesto sam uradio tj. instalirao. :?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 520

Post od miodrage »

Nisi mogao da dobijes mail bez da si se registrovao kao developer za windows ohobe studio app.
Ono sto dobijas za sada je mogucnost stavljanja custom tonova za poruke, reminder... Kao i razlicite zvuke za razlicite posiljaoce poruka
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Nokia Lumia 520

Post od fannY »

Koji je poslednji update sto ce ova Lumia dobiti? :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 520

Post od miodrage »

Kazu da ce da dobije 8.1, ali je pitanje koliko ce biti osakacen. To jos niko ne zna.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia 520

Post od Deksi »

Tek je lumia 820 sa naprednijim hardverom tako da bi 520 trebao dobiti sve sto i telefoni ispod L820. Jedino ako namerno uskrate 520 eto sto je skoro najeftinija lumia.

rock985
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Uto, 25. Jun 2013. 19:08
:: Nokia n8
:: lumia 620

Re: Nokia Lumia 520

Post od rock985 »

Dokle ce 920/5 dogurati sa apdejtovima da li neko moze da predpostavi?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 520

Post od miodrage »

WP8.1 sigurno dobijaju, a za posle ce da se vidi koliko i u kojoj meri. Microsoft je obecao najmanje 24 meseca podrske i updateova
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

rock985
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Uto, 25. Jun 2013. 19:08
:: Nokia n8
:: lumia 620

Re: Nokia Lumia 520

Post od rock985 »

Trebalo bi da dobiju 8.1 i mozda jos neki manji updejt a mislim da sa wp9 izbacuju sasvim nove uredjaje. mozda eventualjno dobije L1520 ali i to nije sigurno

jocicandrej
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 27. Okt 2013. 15:02
:: nokia lumia 520

Nokia 520 lumia

Post od jocicandrej »

Kupio sam nokiu lumiu 520,prvi put se susrecem sa Windovs o.s. pa imam par potanjaca ako neko yeli da pomogne.Kako se postavljaju rodjendani,godisnjice....u kalendar,dali ovaj tel ima negde nesto kao NACRTI na starijim modelima,dali se naplacuje skidanje novijih albuma na vip mrezi-jel pisu neke cene u funtama-Dali ovaj tel ima opciju brzog biranja.hvala unapred

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia 520

Post od Deksi »

To oko rodjendana ti kalendar moze zavrsiti.
Neznam na kakve nacrte mislis, pojasni malo.
To za vip mrezu neznam da ti odgovorim.
Brzo biranje nema ali ti i netreba. Pritisnes osobe pa pocetno slovo imena koje trazis i zacas nadjes trazeni kontakt.
jocicandtej dobro dosao na forum i zelim ti da te lumia oodlicno i dugo sluzi.

Odgovori