Nokia 6220 classic

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

skar napisao:nego danas sam poredio kamere na Desire i 6220,i sta mislis ko je koga oduvao :oops: :oops:
Auuuu mlogo pa tesko da se pogodi,poredio sam i ja desire i n79 ali sam morao da kradnem desire od kolege za tu probu jer on nije hteo,ima ovde u temi viewtopic.php?t=6267&postdays=0&postord ... start=5100
mislim sta reci :P :P :P

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

deksicom, imam HTC Desire i mogu ti reci da je kamera kud i kamo losija od moje N95 8GB, a znamo da N95 i ne moze da se pohvali nekom basnoslovnom kamerom kao recimo N79 ili neka od E7x serija...
Desire jedino moze da se pohvali da je brzi od dosta N serija, ali kamera kao da ima poklopac na sebi :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Tuturutu
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sub, 08. Dec 2007. 08:07
Lokacija: Apatin
Kontakt:

Post od Tuturutu »

Odradio sam hard reset ali sve isto.
Skar da li imas neki predlog...? Ili da nosim u servis, sto mi se nikako ne radi da mi nebi sjebali jos nesto :angry:
Bolje biti mrtav pijan nego mrtav trezan

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

http://www.noeman.org/gsm/hardware-firm ... ssful.html
citaj pazljivo ako ti nije jasno javi se na pp!

shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Post od shocky »

Fabricka baterija mi je po prilicno izgubila kapacitet pa se brzo prazni, od jutra do veceri od prilike drzi ako malo vise koristim. Tako da je vreme da menjam bateriju.

Da li postoje sa vise razlicitih kapaciteta za ovaj model mob.?
Na sta da obratim paznju?
U NS-u gde bi mi preporucili da kupim?
Koja je prosecna cena?

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

shocky, mislim da ne postoji vise razlicitih kapaciteta za taj tip telefona... Iskreno, imao sam taj telefon i bas je problem sa baterijom... Meni je drzala mozda 15-ak sati i to je to. Ono sto je zabrinjavajuce je da kupovinom nove, neces puno da dobijes... Ali ako kupis novu savjetujem ti da je punis kako treba... Znaci, potrosis do kraja, onda pogasis telefon i punis. Znam da je vecini to nemoguce, jer rade i mob ti treba da si uvijek aktivan, ali ... :smutny:
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Post od shocky »

zavodnick, hvala na savetu. Meni je ova drzala fino 2 dana. A sada je kako sam napisao. Nadam se da ce i ta nova slicno drzati.
A i videcu mozda kroz neki period da menjam mob. Posto ne volim cesto da menjam tel. Ovaj imam od prilike od kada je izasao (uzeo preko MTS-a).

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

zavodnick, opet dajes pogresne i netacne savete. Polako malo, ne trci pred rudu.
shocky, desava se to. Ja sam imao slicnu situaciju. reinstalirao sam softver za svaki slucaj i kupio za 300 dinara neku kinesku bateriju i sada bije do 4 dana.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

jerkann, nije istina da promjenom software-a mozes da poboljsas bateriju... Da smo s tim na cisto. S druge strane, imao sam ovaj telefon i isti problem sa tim sam imao i cak sam promijenio par baterija, ali svaki put bezuspjesno! Iskustvo sa ovim telefonom sam imao, tako da, mislim da nisam dao netacan odgovor!
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

zavodnick, istina je. Procitaj prvo moj post. Nisam rekao da mozs da poboljsas bateriju. Desavalo mi se na nekim telefonima, tacnije na e66, da je zbog loseg softvera (najnovije verzije sa Navifirm-a) baterija trajala manje od jednog dana. Reinstaliranjem se taj problem resio, a ja ko budala kupio nov bateriju koja mi sada stoji kuci i skuplja prasinu. Ja taj telefon imam i mogu da slikam bateriju koju koristim da vidis da je kineska, a radi kao zmaj.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

jerkann, vjerujem ti, ali ja ti mogu pokazati moj telefon i moju bateriju koji sam kupio u NOKIA centru u Hrvatskoj ( znaci baterija je original, jedna od njih koje sam kupio )... Isto kao i ti mijenjao sam software, ali opet nista... Prvih dana je radila, kao nova i drzala 2 dana i poslije se desio isti problem. Cak sam uzimao i druge punjace, odnosno one malo "sporije" da se baterija sporije pune i dalo je nesto rezultata, ali nista znacajno... jerkann, opet napominjem da je ovo moje iskustvo i da sam dao odgovor iz svog iskustva...
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Ajd i ja da se umesam. Imao ja neki Simens bese malo bolji u ono vreme i odjednom baterija nije trajala ni pola dana kupim jednu na pijaci i opet isto, kupim drugu u prodavnici opet isto, pa kupim i trcu pa i sanjom neresim problem. Serviseri rekli da je do telefona i ja ga ostavim u fioci. Posle par godina ajde da ga proverim dali je ziv, napunim bateriju i telefon se posle samopopravio i baterija drzala i po 3 dana. A sta li mu je bilo neznam.
Tako da kod provere baterije dali je dobra najbolje je uraditi zamenu baterije na ista dva telefona i pratiti ponasanje baterije.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

deksicom, cak je i moj cale imao isti telefon kao i ja... 6220c.
Da li je potrebno da kazem da i on ima isti problem :shock:
I te baterije sam koristio na njegovom telefonu kao i na svom. Ali i dalje se nije rijesio problem. Jednostavno mislim da se ( danas ) kupovinom ( bilo kojeg proizvoda ) baterije, kupuje macak u vreci :D
Da li sam ja toliki baxuz da potrefim 3 baterije koje ne valjaju, procijenite sami !
E da, nosio sam ga u servis pa smo i cistili one spojeve na kojima baterija prenosi struju i nista... Isto tako su mi rekli da je do telefona, ali bas da se pogode 2 telefona, onda... ne znam!
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Dostaje
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 470
Pridružio se: Uto, 08. Dec 2009. 22:50

Post od Dostaje »

Boze svasta bez problema mi je trajal baterija 4 dana prijatelju kom sam dao telefon 5 dana uz naku app za produzavanje baterije, imam jos jedan bleji u kutiji kolekcionarskoj njemu je 4 dana i 6 sati efektivnog rada ne cukam porukee samo pozivi... Telefon je i dalje ubica za danasnje telefone,toliko ga pljuvase i ljudima pada sa 2 sprada kuce tel radi i dalje jer ima aluminijumsko kuciste koje cuva plocu bas pouzdan telefon npr n8 koliko problema ima pa to je nenormalno gasi se pa ne mogucnost da se upali no srecom nokia ovlasceni distributeri su mi to odradili jer je pod garancijom bio telefon i naravno telefon je udomljen kod drugog coveka dok ja konkretno sa 6220 nikada problem nisam imao da zamrzne da zabode i da ne mzoe da se ukljuci ponovo... Fanove n8 molim da mi ne protivrece ako ne veruju mogu svratiti u PRO MOBI i raspitiati se koliko problema ima n8 telefon pozdrav.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Dostaje, ne mozes tako da pricas o telefonima... Mislim, zavisi sta covjeka dopadne :) Vidis, neko nema problema sa tim,a nekome bas to problem... :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Dostaje
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 470
Pridružio se: Uto, 08. Dec 2009. 22:50

Post od Dostaje »

zavodnick napisao:...
dal ne mogu reci o tome? Celu seriju n8 nokia je povukla i servisirala te hladne lemove... CELA SERIJA koja nije 50 100 komada vec 100000 primeraka telefona... Kome je zapao aparat iz te serije sta da se radi mada jos se ne zna dal su povuli sve ili se i dalje mogu pojaviti telefoni sa istim ili slicnim problemima ;-)


Izmenio: IDzO

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Ubuduce, nije potrebno da citiras poruku koja prethodi tvojoj...
Dakle, Toyota je prosle godine povukla 1.7 miliona auta iz cijelog svijeta... Da li to znaci da sve i jedna Toyota ne valja ?! E na to sam mislio kad sam ti rekao, da ne mozes da generalizujes! :uhuh:
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Dostaje
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 470
Pridružio se: Uto, 08. Dec 2009. 22:50

Post od Dostaje »

zavodnick jeli? pa konkretno tojota avensis verso je imala taj problem naravno da sada svi beze od nje ko djavo od krsta ;-) ja nisam rekao da je NOKIA krs niti bilo sta slicno nokia n8 je veoma problematican uredjaj i to je neminovno...u servis je doslo n8 vise nego i jednog aparata od kada postoji pro mobi ;-) pa prvi sam se kleo u kameru sa n8 ali... Odosmo u off dakle kraj raspravi raspitaj se u servisu u koliko si skeptik pozdrav ;-)

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Dostaje, ne bih ulazio i nekakvu dubiozu s tobom ;) Ne znam gdje je pro mobi, a i nisam iz Srbije tako da... Ono sto je jako bitno jeste da NE MOZES reci da ako ne valja 10 000 modela da ne valja ni jedan... U pravu si kad kazes da N8 ima jako puno mana i svega toga, ali opsti utisak je zaista dobar...
Uostalom, tema o N8 je OVDJE pa tu mozemo da nastavimo pricu :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Post od shocky »

Zanima me da li ovaj mob. ima neku aplikaciju da se instalira ili u podesavanjima (mada nisam video) da kada me neko zove i ta osoba ima vise razlicitih tel. brojeva npr. ja dopisem mobilni1: 06x/xxxx-xxxx, mobilni2:.... fiksni: 021/xxx-xxx itd da se meni ispise da zove sa tog i tog broja pod tim imenom?
Ovo sto pisem se odnosi na jedan tel. kontakt. Ne volim za jednu te istu osobu da pravim novi kontat jer ima vise od jednog broja.

Odgovori