Nokia 6220 classic

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Fox, i ja pretpostavljam da je to u pitanju,a on kaze da je sve uradio kako sam mu rekao .
Note IV N9100 dual

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

toda81, ili mu je istekla probna verzija jer nije dobro napravio UN.swl file. Njbolje mu daj proverene linkove sa upustvom i valjda ce resiti problem.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

deksicom, recicu mu onda da ponovo pokusa.Ja sam na ovaj nacin na daljinu odradio veliki br garmin-a i svaki je radio.Samo mu ja uradim sw.unl fajl i njega ubaci u folder garmnin i to je kraj,a folder garmin sam mu ja posalo na DVD-u
Note IV N9100 dual

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

toda81, ako zelis ja cu ti poslati na PP link na kojem ce i totalni laik da shvati kako se sta radi, ako sa tom tvojom tehnikom ne uspijes :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

zavodnick, ovo sto sam mu ja dao tesko da moze da zabrlja,ali se desava.Moja fora se sastoji u tome da samo iskopira folder garmin na memorijsku karticu,ubaci sw.unl fajl koji mu ja napravim direktno u folder garmin i onda samo preko nekog x-plorera udje na memorisjsku karticu i u folder garmin i smao pokrene instalacioni fajl i to je gotovo.Sto je najzesce na ovaj nacin dobija vec podesen garmin kao sto je kod mene podesen.Sta ces lakse od ovoga.Posalji mi ti to tvoje uputstvo na pp,ali mislim da je ovo sto ja radim previse lako da bi mogao neko da pogresi.Mnogima sam na forumu pomogao i kod svakoga je radio garmin
Note IV N9100 dual

Dostaje
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 470
Pridružio se: Uto, 08. Dec 2009. 22:50

Post od Dostaje »

toda81, problem je u verziji 6220 je imao gadan problem sa starijim verzijama garmin-a nista ispod 4.20.20 nije radilo nakon update-a nije radila ni 4.20.20. Nadam se da si mu dao link za 5.00.50? Ta verzija radi provereno i na novijim SW-ovima :-)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

toda81, takav nacin ubacivanja garmina sam i ja isprobao i to sve radi, to sam isprobao i na novim ^3 telefonima. Takav nacin sam ja slom prilika morao da isprobam na jedan e71 da sad nepisem zbog cega. Ali kad sam video da to radi jos ti i netreba usb bas sam se iznenadio, sve se moze preneti i plavim zubom.
Ma mozda si mu i ti los SW.unl napravio, napravi mu novi pa nek isproba.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Dostaje, ja sam mu dao garmin 5.00.50 tako da nije problem do njega,
deksicom, 100% je dobrar sw.unl fajl koji sam mu dao jer smo par puta proeravali imei kada mi ga je diktirao.I da je los sw.unl bar bi usao u garmin aplikaciju i pisalo bi mu da ga registruje,a njega izbacuje iz same app pri pokusaju da udje
Note IV N9100 dual

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

toda81,neka proveri da li je stavio Garmin folder u root kartice.Takodje,kada udje u taj folder mora odmah da mu se nalaze ostali potrebni fileovi za rad aplikacije,nikako jos jedan folder pa tek onda potrebni fileovi.
Mislim da je upravo u tome problem,aplikacija se pokrene ali ne nalazi te potrebne fileove,i zbog toga se "rusi". 8)

P.S. Garmin je kao sto znamo aplikacija koja radi na skoro svim Symb pokretan tel.,pa nemojte vise pisati u ovoj temi o ovom problemu,za to imamo temu o GPS-u u podforumu Kafic.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

toda81, u svakom slucaju tvoj nacin je slican mome i tvoj je jednostavniji, tako da ti vjerujem nece trebati... :lol:
Fox, izvini, samo sam htio da odgovorim toda81. :oops:
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Dostaje
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 470
Pridružio se: Uto, 08. Dec 2009. 22:50

Post od Dostaje »

toda81, neka uradi hard reset telefona kao i mem kartice i neka instalira od pocetka sve mislim da je to najefikasnije i najbezbolnije resenje ;-)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Fox, reko sam mu ja da na sve to obrati paznju i kaze da je sve ispostovao,ali ja sam siguran da nesto nije uradio kako treba.Ja sam sumnjao da je greskom u folderu garmin imao jos jedan folder garmin pa tek onda potrebne fajlove i da je u tome pro lem,ali on kaze da nema dva foldera garmin i citao mi je sta se sve nalazi u folderu garmin.Drugi moj drug je pogresio jer je napravio dva phta folder garmin i imao je isti problem sa izbacivanjem iz programa,ali sam mh rekao da je to mozda problem i video je da je greskom napravio dva foldera garmin jedan unutar drugog.Zaboravib da kazem da je radio i hard reset i nije ni on pomogao
Note IV N9100 dual

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

toda81, a gde si mu ubacio aplikaciju za instaliranje u tom folderu garmin ili zasebno.
Fox, upravu si ali gps navigacija je postala veoma prisutna kod mobilnih telefona sa razlicitim operativnim sistemima i trebala bi se napraviti u svakom pod forumu zasebna tema kao symbian gps ili android gps itd.
Ovako ako nekog nesto zanima da procita za odredjeni os i njegov gps ima podosta da cita da vidi imali ono sto njemu treba.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

deksicom, nalazi se direktno u folderu garmin i na svakom tel mi je na taj nacin radio garmin bez problem .
Note IV N9100 dual

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

toda81, epa ja ga u karticu ubacim posebno mimo svih foldera i odatle pokrenem instalaciju. Neka ga i on ukloni iz foldera garmin pa neka proba.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

deksicom, moram da se pohvalim da sam ja radio i na tvoj i na toda81-in nacin i jedan i drugi rade, ali ono sto mene zabrinjava je to da nece program da se pokrene...
toda81, da li je to bas kartica od tog telefona ili je on karticu uzeo iz nekog drugog i stavio u svoju? Reci mu da proba da uradi format memorijske kartice i onda da proba. :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Dostaje
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 470
Pridružio se: Uto, 08. Dec 2009. 22:50

Post od Dostaje »

toda81, probaj ono sto sam ti gore opisao ako ne FLES telefon je u maleru ...

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

deksicom, moze i to da proba,mada provereno ne smeta ni kada se sama instalacija nalazi u folderu garmin.
zavodnick, to da li je kartica bila u tom tel ne znam,ali cu ga pitati,a ja samo mu rekao da obavezno odradi hard reset pre hacka jer je kjpkk polovan tel i to je uradio.Sve bi bilo mnovo lakse da ja mogh tan tel da imam u rjkama i sigurno bih ga sredio,a ovako je sve pitanje da li radi kako mu ja kazem
Note IV N9100 dual

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

toda81, e pa super... Ako je kupio polovan telefon, onda je vrlo moguce da je taj neko uzeo karticu iz nekog drugog telefona da bi ga prodao za vecu cijenu zbog vece memorije ;)
U svakom slucaju, slazem se s tobom da je trebao da odradi prvo hard reset telefona ;)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

zavodnick, danas sam se cuo sa tim drugom i kaze da ga mrzi da formatira mmc i da ponovo radi hard reset jer kaze da je napunio tel programima pa ga mrzi opet iz poceka sve da radi.Hvala u svakom slucaju svima
Note IV N9100 dual

Odgovori