Nokia 6300

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
bOOdala
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Sre, 28. Nov 2007. 22:40
:: Sony Xperia Z ultra
:: Nokia 7600
Lokacija: Pozarevac

Post od bOOdala »

Diwljak91, sta ce ti softver od 6300i na obican 6300??? Neces dobiti Wi-Fi...

:lol:

500 poruka > jeeeeeeee...

maletic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 13. Avg 2008. 15:04

Post od maletic »

poz svima.
trebaju mi hitno neke sifre za nokia 6300 kao sto sam imao za N72 da telefon skroz formatiram posto imam toliko stvari za obrisati a ne mogu nikako.
Hvala unapred

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

maletic, ne treba ti sifra,dovoljan ti je i jedan master reset,on ce resiti sve tvoje probleme...
D500&E71

maletic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 13. Avg 2008. 15:04

Post od maletic »

loki13 kako da uradim master reset?
ti mislis na ono: vrati na fabricki podeseno!
moj pravi problem je sto nemogu da prikljucim MMS i GPRS zato sto mi je puna onih acaunt podesavanja, mada neznam kako se to moglo toliko iskopirati. Cak 70 vodafone acaunt podesavanja a nemogu nikako izbrisati. Ludim
kolega izvini jaik sam sto se toga tice. kako da promjenim softwere na fabricki?
i ja sam iz RS, Banja Luka imam na netu mogucnost da posaljem podesavanja.
Ali ako ti nije problem posalji mi na mail kako to da uradim posto mi je jednostavnije nego da ulazim u ovu stranicu. maletic_rs@hotmail.com to mi je adresa. Hvala unapred

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

maletic, sve je vec opisano i sažvakano u Lomnicinom tutorijalu.
viewtopic.php?t=7010&postdays=0&postorder=asc&start=140
Samo...nema ko da se malo pomuči i potraži :uhuh:
Svi čekaju na gotovo servirano
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Kuzma
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Čet, 09. Okt 2008. 18:43

Post od Kuzma »

imam par pitanja za vas:
1. da li mi je telefon skidan sa mreze nemam nikakve oznake na telefonu samo imam neku precicu tesco za internet i tesco podesavanja za gprs i mms
2. softver mi je v5.50 pa da li bi trebao da ga update-ujem, kako(dal preko nokia pc suite ili nekako drugacije) i da li pre update-a treba da izvrsim backup
3. kada drmam telefon cuje se lupanje plavih dioda pa da li je to normalno ili treba da ga nosim na garanciju??? Unapred hvala za odgovore :D :D :D

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

telefon ti je skinut sa tesco mreže,ili je barem bio korišćen an njoj.Mislim da je 5.50 najnovija verzija,ali nisam siguran.ako ti nesto drma unutar telefona,definitivno bi trebao da proveris o cemu se radi.Zato se lepo kupuje u legalnim prodavnicama,pa onda nema ni bullshita po meniju,ni pokretnih delova :lol: unutar telefona.

alex0812
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet, 17. Okt 2008. 03:20

Post od alex0812 »

Ljudi, imam isti problem sa porukama, kad prebacim karticu u 6300 nema mi poruka koje su sacuvane na kartici. Prethodni tel mi je bio samsung x660. Sve poruke u njemu sam sacuvala na SIM-u i sad ih u Nokiji nema. Kad vratim karticu u Samsung, tu su. ??????

Kuzma
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Čet, 09. Okt 2008. 18:43

za alex0812

Post od Kuzma »

@alex0812 vidi u messages pa saved messages ili kad udjes u messages idi options pa sim messages dosta njih koji su presli sa samsunga na nokiu su imali takav problem.

bullet88
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 03. Nov 2008. 01:31

Post od bullet88 »

ja imam drugih problema imam najnoviju verziju v7.0 kad ukucam sifru *#92702689# nigde mi se ne pojavljuje life timer :shock:

Lexington_2
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 03. Nov 2008. 02:15

Post od Lexington_2 »

Pozz svima :wink:
Pocastio sam sebe za "Helloween" sa 6300, ali mi sad nesto nije jasno!...
Da li je moguce da na ovom fonu podesim da mi automatski prebacuje podatke (slike, mp3...) na memorijsku karticu, kad mi neko salje preko bluetooth-a sa drugog telefona, a ne u telefonsku memoriju?! :unsure:
Elem, dobio sam uz telefon i memo. karticu od 128mb... standardno... ali kad je drugarica pokusala da mi prebaci neke pesme preko bluetooth-a, bio je neuspeli pokusaj, jer mi automatski salje na telefonsku memoriju podatke, koja je bila slobodna oko 4mb, btw... izbrisao sam neke fabricke melodije koje sam imao... sad imam 5mb free, sto mi opet nije dovoljno! :cry:
Kad sam zamenio njenom (vecom) memo. karticom i posle opet vratio moju u telefon, neke slike koje sam uslikao preko kamere su mi se automatski izbrisale, kao i slike koje mi je ona prebacila sa svog telefona!!! :o U stvari, sve mi se izbrisalo sa memo. kartice! :shock:
Ako neko moze da mi odgonetne i ova "desavanja"?!? :(
Ipak sam ja odlucio da uzmem novu memo. karticu od 1gb :)

P.S. Da li je bolje uzeti bluetooth ili usb kabal? :wink:

zllaja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Ned, 09. Dec 2007. 01:09

Post od zllaja »

pa to sto ti je sve obrisalo sa kartice je vjerovatno zato sto je telefon mozda formatirao karticu kad si ju ponovo ubacio u svoj telefon.Svakako je bolje/brze/lakse koristiti usb kabal (naravno kad saljes sa compa na mob.) jer tad mozes birati zelis li nesto sacuvati na telefon ili memorijsku.Za ovo sa prijemom velikih fajlova preko bluetootha vjerovatno postoji opcija da se podaci snimaju na memorijsku,pogledaj :wink:
Nokia N95 8GB

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Naravno da ima mogucnost - messaging, i memory in use Memory card. To je sve.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Ako se ne varam mislim da to biranje memorije za BT još uvek nije moguće na Nokia dumb telefonima. :|

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Varas se. Odradio sam to i na svojoj staroj 3300, i na caletovom 6300, i na koleginom 6500s. Prema tome, to RADI!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Ok, 'ajde onda kaži kako to (stepbystep) pošto "memory in use Memory card" nisam još video na Nokia dumb :|

Lexington_2
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 03. Nov 2008. 02:15

Post od Lexington_2 »

zllaja napisao:pa to sto ti je sve obrisalo sa kartice je vjerovatno zato sto je telefon mozda formatirao karticu kad si ju ponovo ubacio u svoj telefon.Svakako je bolje/brze/lakse koristiti usb kabal (naravno kad saljes sa compa na mob.) jer tad mozes birati zelis li nesto sacuvati na telefon ili memorijsku.Za ovo sa prijemom velikih fajlova preko bluetootha vjerovatno postoji opcija da se podaci snimaju na memorijsku,pogledaj :wink:
Hvala ti Zlajo :)
Aj mi samo pojasni sta to tacno znaci "formatirati"?! Kad mi trazi da formatiram karticu, ako se odlucim za da, postavi mi pitanje da li hocu da izbrisem sve sa memo. kartice!! Da li je to mozda objasnjenje na moje pitanje... da kad formatiram memo. karticu, mozda ce mi onda slati podatke direktno na nju, a ne u telefonsku memoriju!? :blinky:

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Pa neće slati na MC, ali miodrage je to "odradio" pa čekamo i objašnjenje kako... "buljenje očiju" :blinky:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Vlada Zem, sorry, nisam imao prilike da uzmem caletov fon u ruke, pa se nisam javljao... Elem, izgleda da sam se ja zeznuo sa njegovim fonom, ali zeznuo sam sse i za kolegu, jer sada ima 6500, a imao je 6670, a na njemu sam to odradio. I to me zbunilo. Jebiga, zato je smart smart :)
A na mom 3300 nema BT :) Ali ima opcija backup na memory card :)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

betrocker
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 09. Nov 2008. 02:21

Post od betrocker »

E ovako:
Danas sam gledao kinesku verziju nokie 6300 i software kod njega je potpuno drugaciji od originala (znam,jer imam original 6300).Koliko sam mogao da zakljucim kod kineske verzije je software sa nekog simbian telefona,slican recimo softweru nokie n73...

Ono sto me interesuje je da li je moguce u original fon ubaciti software sa nekog drugog telefona i ako jeste kako da to uradim?

Odgovori