Nokia E71

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Mara1
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Ned, 09. Jun 2013. 00:09
:: galaxy sII i9100

Re: Nokia E71

Post od Mara1 »

da li ima "viber" za e71? Nasao sam za s60v5 dok za s60v3 nisam. Ako je neko nasao molim da napise, hvala

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia E71

Post od Deksi »

Nazalost na ovi ga nema za e71. E72 moze da gura viber ali on ima isto s60v3 sf. ali malo napredniji i za e72 je dostupan.
Vrovatno je i procesor bitan pa ga zato nema za e71 ali ti ga mozes preuzeti i negde drugde i isprobati.

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Nokia E71

Post od 9R94 »

koristio sam e72 pa sam je prodao i sada koristim alcatel ot995 ali ne mogu da se naviknem na tač i to što moram da ga punim svaki dan.

iako je nokija digla ruke od simbijana i što me neke sitnice nerviraju (ne može video poziv na skajpu, poziv preko vibera, upload slike na twitter direktno preko recimo uc browsera...) ali se svejedno veoma razmišljam da prodam ovaj alkatel i kupim staru, dobru, bogovsku e71 ali nažalost polovnu pošto nove u radnji više nema...

ipak je ovo opšte poznata krmača od telefona :D

ikiM
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Sre, 01. Feb 2006. 23:55

Re: Nokia E71

Post od ikiM »

Nisam bio dugo, pa imam nekoliko pitanja...
1. Da li je neko probao Google Maps... više izgleda nije moguće da se označi na mapi nešto i dodeli mu se oznaka strelice i nazove onako kako bi želeli? Kada se to želi, program baca na neku drugu poziciju... Može li to neko da proveri i javi?

2. Postoji li još neki način da se preuzmu novije aplikacije za e71, sem Ovi Store... neki sajt koji ima bazu aplikacija?
Malo sam ispao iz štosa pa ako neko ima neki sajt, nehaga okači ovde ili ako ne sme, pošalje mi preko PP...

3. Baterija mi je veoma oslabila. Ima li neko (nadam se pozitivna iskustva) sa nekim od baterija koje se deklarišu kao povećanog kapaciteta (1850 mAh) i koje imaju garanciju od godinu dana? Prodaju se na kupindu...

Toliko, da ne preterujem sada...
Hvala unapred!
Nokia e71

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia E71

Post od Deksi »

Mogu ti dati savet jedino za stavku 2. Ukucaj u google "app for symbian" i nacices nesto.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Nokia E71

Post od toda81 »

Ima puno dobrih ruskih sajtova za symbian
Note IV N9100 dual

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia E71

Post od loki13 »

ikiM, posto i moja e71 kuburi sa baterijom, malo sam raspitivao oko zamenskih baterija i uglavnom su oprecna misljenja ljudi koji su ih koristili. Par ljudi mi je pohvalilo daxcell baterije.
Uglavnom ja sam odlucio da se ne kockam....
D500&E71

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Nokia E71

Post od toda81 »

Cinjenica je da bateriju kao sto je originalna nikad niko nece naci
Note IV N9100 dual

ikiM
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Sre, 01. Feb 2006. 23:55

Re: Nokia E71

Post od ikiM »

Hvala na informacijama!
Imam nekih par sajtova, za aplikacije, ali nisam nešto zadovoljan. Ne mogu da nađem Fring (a da nije preko Ovi-a), novije verzije YouTube aplikacije i ostalo...
Za beteriju... uzeo sma neku Daxcell bateriju, ali nisam bio zadovoljan. Pokušaću da postavim link ka bateriji, nadam se da neću kršiti neka prava...
http://www.kupindo.com/Baterije/1033184 ... -Garancija

I... može li neko da proba od vas ono što sam opisao sa Google Maps aplikacijom...
Samo da je pokrenete, nađete neko mesto na mapi, npr. vašu kuću/stan i pokušate da dodate zvezdicu, sa nekom naznakom za to mesto... Mene uvek baca tada na neko drugo mesto, koje je po Google Maps referentno. Tako nije bilo pre... mogao sam da označim bilo koje mesto ja hoću. To je sve do Google Maps-a (pretpostavljam), ali mi "kvari sreću" :chytry:

Pozdrav!
Nokia e71

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia E71

Post od Deksi »

ikiM, cekaj a sto su ti bitne te google mape? Instaliraj ko covek garmin i uzivaj.

ikiM
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Sre, 01. Feb 2006. 23:55

Re: Nokia E71

Post od ikiM »

Deksi... Za šetanje, vožnju biciklom po sporednim putevima, kraj reke, planinarenje i slično, odgovara mi više GMaps...
Nokia e71

ikiM
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Sre, 01. Feb 2006. 23:55

Re: Nokia E71

Post od ikiM »

Pozdrav, opet ja...
Pitah skorije za bateriju. Rešio sam da uzmem jednu sa garancijom od godinu dana, nije original, kapacitet je 1800mAh. Prodavac kaže da traje duže od originala i da već je imaju godinu dana u prodaji (imaju iskustvo sa njom).
Kada mi stigne, videću šta je i javiću ovde.

Međutim, imam jedno pitanje... Neko je pominjao Daxcell bateriju. Nju sam uzeo pre nekih godinu dana (možda i manje). I njoj je vremenom oslabilo trajanje. Ali ima jedna stvar, sa kojom nemam iskustva.
Vremenom je baterija počela da dobija na debljini, znam da je to znak da je skoro pa gotova, ali da li to može da nanese štetu telefonu - TO NE ZNAM?
Ima li neko šta da javi povodom ovoga?

Nekada se puni samo sat vremena, nekada i skoro pa neprestano (više sati), što uakazuje da postoji problem.
Baterija je primetno deblja, tako da se i poklopac teže uglavljuje u svoje ležište. Sutra, kada mi dođe ta nova baterija, biće mi primarna, ali me interesuje da li uopšte ovu (podebljanu) Daxcell da koristim?
Nokia e71

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Nokia E71

Post od toda81 »

Cim pocne baterija da se "goji" bez razmisljanja je baci d ane iscuri i napravi jos vecu glupust
Note IV N9100 dual

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia E71

Post od loki13 »

Ja sam moju e71 ponovio original baterijom iz jednog rashodovanog e52 i zasada odlicno sljaka...pretodna mi je trajala 1 dan (kao da me je navikavala na android :D ), ova trenutno traje oko 2 dana u mom rezimu koriscenja.
D500&E71

ikiM
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Sre, 01. Feb 2006. 23:55

Re: Nokia E71

Post od ikiM »

Hvala na sugestijama, vezano za bateriju! Nisam znao da se može desiti da baterija za mobilni iscuri... :wacko:

Nego, danas mi je stigla baterija koju sam najavljivao da ću je uzeti. Islikao sam je, ali nisam znao (tj. zaboravio) da se ovde slike ne mogu uploadovati, već da moram da imam negde već postavljene, pa da linkujem na njih, što mi je smorno.

Naime, u celofanskom omotu, stigla je limena, poveća (3-4 x veća od same baterije) simpatična kutijica, sa naštampanim nazivom tih baterija (znači nije onako kao Daxcell i slične baterije), : HINORX G3 EXCELLENT sa označenim kapacitetom 1800 mAh i sem naziva BP-4L, piše da je za Nokiu e90/e71. Pozadi kutije stoji ime firme, adresa i telefoni - izgleda skroz ozbiljno...
U limenoj kutijici se nalazi baterija, na njoj ima i hologram, kontakti su bili zaštićeni, crne je boje, naznačen je kapacitet od 1800mAh i leže knap u kućište. Za manje od milimetra je duža, tako da se ne vadi skroz lako kao originalna, već mora malo da se procima (tresne) da bi krenula da uzađe, ili neko ko ima malo jače nokte, može je izvaditi i bez tog treskanja.

Baterija mi je stigla do pola puna, ja sam je danas izdrndao sa navigacijom (trackingom) u programu SportTracker, slikao sa njom, išao na net, pozivao i slao sms-ove, sve vreme dok je GPS radio - tako da je izdržala nekih 5 sati. Pošto je snimanje rute, malo ekstremnije korišćenje telefona, videću narednih dana kakva je situacija sa konkretnom njenom mogućnošću.

Da, zaboravih, dobio sam račun (ne fiskalni) i garanciju na godinu dana...

Toliko za sada...
Nokia e71

kenzoki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Pon, 05. Nov 2007. 08:39
Lokacija: bg
Kontakt:

Re: Nokia E71

Post od kenzoki »

hej, da li imas neki info do danas kako se pokazala ta baterija? da li je stvarno ta miliamperaza koja pise?

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Одг: Nokia E71

Post od Sale_M »

Meni moja originalna baterija na e71 jos drzi dobro,bez problema izgura 48 sati umerene upotrebe. ;)
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

edohado981
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 22. Avg 2013. 19:46
:: E71

Re: Nokia E71

Post od edohado981 »

Narode pomagajte imam nokiu e71 vec dvije godine i odjednom nece da se puni. Punjac je uredu stavljo sam ga na drugi telefon i radi. Ona mala iglica uklopi kao i do sada al on ni da cuje. Neznam jel neko imao ovaj problem i do cega bi moglo da bude. Molim hitno ako neko zna sta je neka javi. Hvala

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia E71

Post od loki13 »

edohado981, vrlo verovatno da je hardwerski kvar, a tu ti nema druge pomoći do odlaska u servis....
D500&E71

Odgovori