Nokia E50

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
coke
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2007. 01:10

Post od coke »

Poz, narode!
Vidim da je niko nije nista odavno pisao u ovoj temi, pa se nadam da nije mozda neaktivna i slicno... Nov sam u svemu ovome.
Da predjem na stvar. Razmisljam o kupovini modela E50 u skorijoj buducnosti, pa me zanima par stvari,a ticu se njegove eventualne nepouzdanosti. "Procesljao" sam podosta foruma i na vecini se kao "mane" isticu tvrd joystick, sitna slova, lose odradjen taster za paljenje/gasenje. Ako cemo posteno, to i nisu neke mane, bar meni. Medjutim, ima nekoliko stvari koje bi mogle biti prilicno ozbiljne, ako su istinite, svakako. Krenimo redom:

1. telefon cesto zablokira prilikom duzih razgovora (30+ minuta) i pomaze samo vadjenje baterije kako bi se resetovao;
2. takodje blokira prilikom slanja SMS poruka na otprilike jedan minut;
3. blokira bez razloga;
4. los prijem signala - navodno ako prekrijete rukom vrh telefona, signal se gubi;
5. ako glasnije govorite u mikrofon, sagovornik cuje neke cudne zvuke, kao odjeke ili tako nesto;

Ove komentare sam uglavnom pokupio sa sajta h**p://www.mobile-phones-uk.org.uk
Naravno, nisu svi od strane korisnika iz UK, ima ih sa svih strana svijeta (Indija, Pakistan...). Ali najcudnije je to sto su gore navedena losa iskustva imali skoro pa iskljucivo samo korisnici iz UK (ne svi naravno)! Komentari su malo starijeg datuma, od prije pola godine otprilike, pa je mozda kasnije napravljeno neko softversko poboljsanje. Ovo kazem iz razloga sto a nasim forumima skoro da niko nije ni spomenuo neki od ovih problema. Napomenuo bih da do sada nisam koristio Symbian telefon, pa ne znam da li su neke od tih pojava slucajno karakteristicne za ovaj tip, mada mi to nije bas logicno.

Bio sam malo opsiran, valjda ce neko imati strpljenja da malo kucka i stogod mi odgovori.
Odagnajte moje sumnje i dajte mi razlog vise da kupim ovo "cedo"!

Bizmark
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Ned, 01. Jul 2007. 10:08

Post od Bizmark »

Evo da ja prvi odgovorim.
Ovaj model koristim vec nekih pola godine i ja za sada sa moje strane nemogu da kazem da je los,jer da je los ja bi ga odmah promenio,e sad sto se tice onih stvari sto si nabrojao da ja dam neke svoje odgovore,pa idemo redom...
za ovih pola godine mi se jos ni jednom nije blokirao nakon duzeg razgovora i ako sam doad imao samo 2 ili 3 razgovora diza od 30min.
Nikada mi nije zablokirao ni prilikom slanja sms-a
Blokira bez razloga-totalna glupost,ja mom dusu vadim i jos mi ni jednom nije blokirao.
Signal kao signal,nemam zamerke i probao sam da rukom prekrijem i tako drzim da vidim dali ce izgubiti signal i drzao sam dok mi nje dojadilo i nije izgubio signal
Ponekad sam koristio njegov mikrofon i kolko se secam sagovornik se nije ni nasta zalio.
Dzojstik mu nije tvrd sta vise odlican je i vrlo lepo i precizno radi.
Baterija mi traje od 3 do 5 dana
Sve u svemu dobar,stabilan i zanimljiv poslovni telefoncic.

coke
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2007. 01:10

Post od coke »

Hvala na iscrpnom odgovoru! :)

Zanima me jos sta je sa onim famoznim problemom oko (ne)ocitavanja brojeva iz imenika, kao za poziv ocita ime, a za poruku ne ocita i slicno... Malopre sam htio da kupim nov telefon od tipa, doduse nije ga trenutno imao, ali mi odmah kaze za taj problem, kao nemaoj da posle bude da ti nisam rekao i sl. :angry: Ima li rjesenje za taj problem? Cuo sam da su ga neki vec spominjali, ali nisam nigdje naisao na konkretno rjesenje. I ja sam imao isti problem sa nekom praistorijskom Motorolom, C-nesto, ne sjecam se vise, ali znam da me je bas iritiralo.

Bizmark
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Ned, 01. Jul 2007. 10:08

Post od Bizmark »

Cuso sam da neki kazu za taj problem ali ga uopste nemam,kao sto smo vec rekli na par stranica unazad taj problem se javlja ako neki broj imas i u memoriji telefona i na SIM kartici i onda ce doci do ovog probleam,ali ako imenik drzis samo na jednom mestu onda tog problema i nema.
Redovnoga upgrejduj preko NSU-a i nebi trebalo da bude ikakvih problem.

coke
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2007. 01:10

Post od coke »

Nisam bas siguran da je to samo problem sa dupliranjem imenika. Vec sam rekao da sam imao isti problem na nekoj Motoroli, ali koliko se sjecam ona nije imala brojeve u telefonu ili kartici, a 100% sam siguran da sam i tada sve brojeve imao samo na kartici. Mislim da je problem ipak u Nokiinom softveru.

Bilo bi lijepo da jos neko iznese svoje misljenje, jer sam vec poceo da razmisljam o alternativama (6120 classic).

Btw, hvala na odgovoru, Bizmark! :)

Poz

DareNS
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 21. Nov 2007. 03:09
Lokacija: Novi Sad

Post od DareNS »

Da li je neko skoro radio update, i da li je preporucljivo da se radi?
Trenutno mi je na telefonu V 06.27.1.0
I problem jedini je u tome sto kad saljem poruku u toku slanja zapuca na par sekundi, i onda sve ok, i to pocinje da nervira :)

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

DareNS sto se tice tog slanja sms, postoji program koji to sredjuje, njega mozes skinuti ovde:
http://europe.nokia.com/A4162180 program se zove SMS Accelerator, i trebalo bi da resi sve te probleme oko slanja sms-a.
a update uradi, dobices stabilniji software i neke greske ce biti ispravljene.
najnovija ver. firmware-a za tvoj fon je:
V 07.36.0.0
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

DareNS
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 21. Nov 2007. 03:09
Lokacija: Novi Sad

Post od DareNS »

Do pre neki dan mi je tel skroz normalno radio, sto nije slucaj i danas :)
Naime, kada razgovaram sa nekim, kazu mi da me jeko slabo cuju, a ako me i cuju onda je to uz neke sumove itd..
Da li je neko imao slicnih problema,
mislim bar ako je crko microfon onda bi skroz crkao valjda ?

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

DareNS imao sam takvih problema sa motorolom a835, u pitanju je bio mikrofon(tako su mi rekli u servisu) i zamenuli su mikrofon i sve je radilo ok. ako imas garanciju trebalo bi da ti to srede za dzabe, a ako nemas nosi ga u servis.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

DareNS, sačekaj par dana, možda je do mreže. Ako se telefonu nije desilo ništa što je moglo da prouzrokuje kvar mikrofona (ili nečeg drugog) onda je verovatnoća da se sam od sebe zezne vrlo mala.

Elem, u poslednjoj verziji firmvera (v07.36.0.0) pojavila se vrlo zanimljiva opcija - Allow remote lock - koja omogućava da se u slučaju gubitka telefona pomoću SMS poruke zaključa telefon i memorijska kartica. Poruku sa definisanom šifrom moguće je poslati sa bilo kog broja i kada je izgubljen telefon primi, uključuje prethodno definisani Lock code a memorijsku karticu zaključava sa već pomenutom šifrom. Takođe šalje i povratnu poruku "Mobile telephone and memory card are locked" ukoliko je operacija uspešno izvršena. Naravno, ova mogućnost otpada ako je iz telefona već izvađena SIM kartica, ali vlasnik obično ima bar 5 do 10 minuta fore ako odmah primeti da nema telefona. :wink:

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

pa ta opcija Allow remote lock i nije nesto korisna, jer mora biti SIM u telefonu, a da li su to uveli samo u E50 firmware ili u svaki symbian telefon? bilo bi glupo da su to uveli samo u E50.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

kljun, slažem se, čim se izvadi kartica - gotovo. Ali je bar sistemska Nokia aplikacija i radi bez greške za razliku od sličnih 3rd party programa koji mogu da naprave više štete nego koristi. Za sada sam to video samo na E50, sigurno će se pojaviti u narednim verzijama za još neke modele. Možda će to biti namenjeno samo E seriji, recimo N95 sa novim firmverom nema tu opciju.

Bizmark
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Ned, 01. Jul 2007. 10:08

Post od Bizmark »

A gde je ta opcija Allow remonte lock,kako se dolazi do nje,jer nije u delu sto se tice podesavanja sigurnosti.
Opcije oko zastite koje ja koristim su ona u slucaju promene sim kartice da trazi sifru blokade pa ako je nezna nista nemoze dok ga neki serviser nesredi,a to kosta kolko sam cuo,znacin ako mi neko mazne telefon nece bas tako lako i jeftino proci,morace i nesto da plati.

istorko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 29. Nov 2007. 18:10
Lokacija: Beograd

Post od istorko »

meni je E50 vrh telefon.Malo kamera zavitlava ali je u sustini sve ostalo o.k
elegantan je sto je najvaznije i dosta funkcionalan!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Bizmark, "Allow remote lock" se nalazi u Security settings, odmah ispod "Lock if SIM changed". Koja ti je verzija firmvera?

Bizmark
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Ned, 01. Jul 2007. 10:08

Post od Bizmark »

MA imam najnoviji firmvare koji je izasao za E50,ja to bar svakih dve nedelje proverim dali je izasao neki novi,jos nisam provalio da ima ova opcija Allow remonte lock koju cu sada da potrazim.
Hvala na obavestenju gde se to nalazi.

gilaxia
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 09:36

Post od gilaxia »

Pozdrav narode! koristim ovja fon 6 meseci i kod instalacije nekih programa izbacuje expired certificate...neki kazu da se app manager podesi na software installation-ALL i online scheck-OFF. to je uradjeno ,a i dalje za neke programcice prijavljuje expired cerificate....promenjen je i firmware i opet isto.....glavom o zid :shock:

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

gilaxia, pokušaj da, pre instaliranja, vratiš datum na telefonu za nekoliko meseci... Ako se pojavila baš ta poruka... expired certificate... ovo vraćanje datuma bi trebalo da pomogne... a posle instalacije vrati datum na današnji... 8)

Nadam se da si napravio sertifikat za svoj fon na sajtu SymbianSigned... Ako si sa njim signovao aplikaciju onda ti treba svežiji sertifikat pa ga napravi ponovo...:)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Ninolina jedna mala dopuna, moze ako je napravio sertifikat preko symbiansigned.com da ga koristi i ako je stariji, tj. istekao, samo vrati datum, nemora da pravi svez sertifikat jer je vec jedan napravio, i samo vrati na datum kad je taj sertifiakt valjao. ;)
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

kljun, pa naravno, to sam mu i predložila... ali ako hoće da se reši te poruke i da se ne smara sa promenama datuma svaki put kad nešto hoće da instalira, onda neka to sredi na neki duži period... tj. izradom novog sertifikata... 8)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Odgovori